Editörler : cihan27E.Kayı Han
«837838839840841842843844845846847848»

journeykbr3223
Yasaklı
22 Ocak 2023 21:07

tıpta baraj var 40bin mi öyle bir baraj vardı, özelleri çoğu boş kontenjan verdi

ve hiçbir zaman da denk olamaz iki meslek hadi geçtim hiçbir meslek denk değil birbirine

2016yı örnek veriyorsunuz hep o zaman da denk değildi

mühendis 4-5bin alırken doktor 20bin alıyordu o dönem

journeykbr3223
Yasaklı
22 Ocak 2023 21:10

4 yıl sonra hastanede mi çalışmak iyice saçmaladınız

tıp ile gram bilginiz yok ve yalan söylüyorsunuz halen

ilk 3 yıl yoğun temel bilimler eğitimi sonra 4 ve 5te de klinik bilim eğitimi ce hasta başında pratik ile teorinin birleşmesi sabahtan akşama kadar teorik ders var

yalan söylüyorsunuz işte boş atmayın tıp üzerinde

mühendislik de ne, 1. sınıfte bölümle ortak dersler alırsınız son sene de genelde boş geçer 2 yıllık eğitimle eş

almanyaya bak 3 yıllık mühendislik eğitimi var tıp 6 yıl ama

kubii
Daire Başkanı
22 Ocak 2023 21:47

Valla torpilin varsa okumak falan hikaye. Boş işler yemin ediyorum. Özellikle kamuda. Eşim zabıt katibi, 10 yıl önce yanına bir katip başlıyor. Ya diyor, çocuğun işle alakası yok. 10 kere anlatıyorum yok anlamıyor .Tabi elin oğlu akıllı, zamanla bütün işi diğer katiplere de ykmaya başlamış. Sonra tayini çıktı gitti. Hatta Eşim giderken çocuğa nasihat veriyor. Tamam biz burda seni idare ettik ama gideceğin yerde işten bile atılabilirsin demiş. Geçen sene çocuk müdür olmuş. Mis gibi 20 bin lira para. Ha bu arada çocuk lise mezunu sonradan bütün memurlar gibi aöf bitirmiş. Yine yakinen tanıdığım sağlık teknisyeni arkadaş kendisi laboratuvarda çalışıyor. Hafta sonu 1 gün acil laboratuvarında nöbet tutuyor. Acil dedigime falan bakmayın laboratuvar işte. Her şeyi cihazlar yapıyor zaten. 25 bin liraya yakın tertemiz maaş. Bu arkadaş ta lisans tamamlamayla sağlık lisansiyeri oluyor. Kısacası herkes zaten üniversite mezunu olmuş. Aklımı si..yim biz de gittik 5 yıl sersefil okuduk. Atanmak için kpss öncesi sinir krizleri geçirdim. Derece yapmasam yine atanamazdım. O kadar kızgınım ki, meslegime dair bildiğim her şeyi unutmak istiyorum.

Noluyola
Yasaklı
22 Ocak 2023 21:54

Belediye işçisi 29 000 . Yanlar hariç

kubii
Daire Başkanı
22 Ocak 2023 22:16

Hangi belediye hocam?
Noluyola, 1 yıl önce

kubii
Daire Başkanı
22 Ocak 2023 22:18

Hoş şaşırmam. 40 bin de alsa şaşırmam. Dediğim gibi ben payıma düşeni aldım diyorum kendi adıma.
Noluyola, 1 yıl önce

Gururu65
Genel Müdür
22 Ocak 2023 22:52

Yav varya arkadaş ne Doktor ne mühendis ne Öğretmenmiş bee, bu ülkede sadece si varsınız.Yok maas yetmiyor yok okuduğumuza değmezmiş felan.Arkadaşlar sizden baska Türkiye Cumhutiyetinde Polisi Askeri Gardiyanı Dsi Karayolları Nüfuz vb. birsürü memur var.Hıc dikkat ediyormusunuz bir kaç kişi hariç hiç sizin gibi burarı zapeteden varmı.Yeter lütfen yeter.Ayda bir iki bakıp oylesine bilgi sahibi olmaya çalışiyoruz lakin her giridiğimizde sizlerin serzenisler, şikayeyleri felan.

atanamayanmechul
Aday Memur
23 Ocak 2023 00:41

8/3 Zabıta Memuru 18.422

metaverse
Memur
23 Ocak 2023 07:42

Yüzyılın cahili gibi konuştuğunuzu düşünüyorum
wuhanlı, 1 yıl önce

bu daktırları anlamak zor sanki kanunda en fazla onlar alacak diye bir kanun var

maaşlar arasındaki uçurumun tek kaynağı var ve doktor maaşları azaltılmalı ve parası için yazmayan öğrencilerin seçmesi gerek

kolsarkackol
Aday Memur
23 Ocak 2023 08:06

aga doktor az alsın demiyoruz da mühendisin gelirinin artması niye rahatsız ediyor sizi ya?

tolgperperek
Daire Başkanı
23 Ocak 2023 10:18

Aynısını 10 yılda yanımdan gelip geçen 5 çalışanda yaşadım, birde bir çoğunun dosyalarında teşekkür,takdir,başarı ödül belgeleri......ki bir paragraf yazı yazmışlıkları yok olan insan çok...... Kısaca işi doğru, dürüst, hızlı ve zamanında yapan tüm memurlar şu ülkede iş bırakma eylemi yapsa 24 saati 30 günde toplayamazlar.

kubii, 1 yıl önce
Valla torpilin varsa okumak falan hikaye. Boş işler yemin ediyorum. Özellikle kamuda. Eşim zabıt katibi, 10 yıl önce yanına bir katip başlıyor. Ya diyor, çocuğun işle alakası yok. 10 kere anlatıyorum yok anlamıyor .Tabi elin oğlu akıllı, zamanla bütün işi diğer katiplere de ykmaya başlamış. Sonra tayini çıktı gitti. Hatta Eşim giderken çocuğa nasihat veriyor. Tamam biz burda seni idare ettik ama gideceğin yerde işten bile atılabilirsin demiş. Geçen sene çocuk müdür olmuş. Mis gibi 20 bin lira para. Ha bu arada çocuk lise mezunu sonradan bütün memurlar gibi aöf bitirmiş. Yine yakinen tanıdığım sağlık teknisyeni arkadaş kendisi laboratuvarda çalışıyor. Hafta sonu 1 gün acil laboratuvarında nöbet tutuyor. Acil dedigime falan bakmayın laboratuvar işte. Her şeyi cihazlar yapıyor zaten. 25 bin liraya yakın tertemiz maaş. Bu arkadaş ta lisans tamamlamayla sağlık lisansiyeri oluyor. Kısacası herkes zaten üniversite mezunu olmuş. Aklımı si..yim biz de gittik 5 yıl sersefil okuduk. Atanmak için kpss öncesi sinir krizleri geçirdim. Derece yapmasam yine atanamazdım. O kadar kızgınım ki, meslegime dair bildiğim her şeyi unutmak istiyorum.
23 Ocak 2023 10:20

Yaa bırakın şu doktorları... Tıp mezunu az doktor ihtiyacı var. Hükümetin eli mahkum. Doktor kesimide bunu biliyor nitekim boykot ettiler calismadilar istediğimizi vermezseniz dil öğrenip yurt dışına gideriz dediler. Sonuç itibarı ile maaşları mühendis ile aynı iken birden bire yaklaşık 3 kat arttı. Mühendislerin sayısı çok hükümet işine gelmiyorsa ayrıl diyor çünkü dışarda mühendis çok... Haa burada denizde gaz arayan mühendisler, karada petrol arayan mühendisler, bazı kritik noktalarda çalışan diğer mühendisler bir araya gelip doktorlar gibi davranırsa belki hükümet bir adım atar. Gerisi hayaldir... Ondan dolayı doktor ile mühendis maaşı kıyaslamaya gerek yok. Doktor istese daha çok alır. Mevcut hükümetin buna yapacağı hiç bişey yok ne isterse vermek zorunda. Tek kısıtlayıcı durum kamuoyu baskısı
23 Ocak 2023 13:41

Doktorluğun ya da hakimliğin bizüm ülkedeki kadar abartıldıüı başka bir yer yok sanırım. Elalem mühendis, mimar, şehir plancılarını baş tacı yapar biz ise bizi kim azarlarsa onu :)

sesele
Şef
23 Ocak 2023 13:49

anlamıyor musunuz anlamak mı istemiyorsunuz ne 10 sene önce ne 5 sene önce mühendis ve doktor aynı maaşı filan almıyordu bir anda 3 katlık fark oluşmadı zaten fark vardı ama son 1 sene doktorların döner sermaye ödemeleri sıfırlanmaya başladı ve sonunda bu düzenlemeyle tekrardan döner sermaye ödemeleri farklı isimle ödenmeye başladı kendinizi bir yalana uydurmuş gidiyorsunuz ya tutarsa diye

esasbilirkişi, 1 yıl önce
Yaa bırakın şu doktorları... Tıp mezunu az doktor ihtiyacı var. Hükümetin eli mahkum. Doktor kesimide bunu biliyor nitekim boykot ettiler calismadilar istediğimizi vermezseniz dil öğrenip yurt dışına gideriz dediler. Sonuç itibarı ile maaşları mühendis ile aynı iken birden bire yaklaşık 3 kat arttı. Mühendislerin sayısı çok hükümet işine gelmiyorsa ayrıl diyor çünkü dışarda mühendis çok... Haa burada denizde gaz arayan mühendisler, karada petrol arayan mühendisler, bazı kritik noktalarda çalışan diğer mühendisler bir araya gelip doktorlar gibi davranırsa belki hükümet bir adım atar. Gerisi hayaldir... Ondan dolayı doktor ile mühendis maaşı kıyaslamaya gerek yok. Doktor istese daha çok alır. Mevcut hükümetin buna yapacağı hiç bişey yok ne isterse vermek zorunda. Tek kısıtlayıcı durum kamuoyu baskısı

Teknik Çavuş
Aday Memur
23 Ocak 2023 19:07

Ocak havalimanı tekniker maaşı 29-32.000 TL.Sıkıntı olmasın diye net tam

tutarı yazamıyorum maalesef. İnşallah tazminatlar yeniden hesaplanınca

bu tutar 40-45 aralığında olacak.

journeykbr3223
Yasaklı
23 Ocak 2023 19:32

mühendislerin tek karın ağrısı doktor mayışı olmuş anlaşılan

ah bu mühendisler ahhhh

terapist_kalem, 1 yıl önce

Doktorluğun ya da hakimliğin bizüm ülkedeki kadar abartıldıüı başka bir yer yok sanırım. Elalem mühendis, mimar, şehir plancılarını baş tacı yapar biz ise bizi kim azarlarsa onu :)

journeykbr3223
Yasaklı
23 Ocak 2023 19:34

kendilerini cerrahlardan üstün sanıyorlar şaka gibi

ağlayın lan ağlayın

journeykbr3223, 1 yıl önce

mühendislerin tek karın ağrısı doktor mayışı olmuş anlaşılan

ah bu mühendisler ahhhh

bingchandler
Aday Memur
23 Ocak 2023 19:39

Gümrük muhafaza memuru 2023 maaşı 7600 tl

Şaka değil gerçek bordro atabilirim asgari ücretten düşük😂 ha mesai alıyorsunuz derseniz de o da 6600 yattı :)) aylık çalışma saati 240-360 arası sayımız az olduğu için ağlasak da sesimizi duyan yok :)

Gururu65
Genel Müdür
23 Ocak 2023 21:49

Va mühendisler vay öğretmenler vay Doktorlar, siz neymişsiniz yaa.Dünya sizin etrafınizda dönuyorrrr.Yetmezmi tartışmalarınız, ne laıyorsanız alıyorsunuz, bi bitmediniz gitti bee.

kaplumbaga155
Yasaklı
23 Ocak 2023 22:30

şimdi bugün tekrar bi para yattı. bundan sonra mesela mart 2023 te alacağımız maaş ayın 15inde aldığımız ve bugün yatan paranın toplamı mı oalcak

Toplam 20286 mesaj
«837838839840841842843844845846847848»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi