Editörler : cihan27E.Kayı Han
04 Şubat 2023 22:59

Maaş haczi muvafakatnamesi

Arkadaşlar merhaba Vakıfbank?tan maaş alıyorum 250 bin borcum var maaşımın 4/1 elden borç aldığım şahsa kesilecekti icraya verdi Vakıfbank kalan tüm paraya elkoyup geri vermiyor bende gidip icralık olduğum şahsa maaşımın tamamına el koyması için muvafakat verdim. Sorum şu maaşının tamamına muvafakat veren var mı ? Sorun yaşayan oldu mu ?

burak0605
Aday Memur
04 Şubat 2023 23:06

verebilirsin herhangi sıkıntı olmaz icra dairesine tamamına dair yazı çalıştığın kuruma gitsin keser

Cudiyld
Aday Memur
04 Şubat 2023 23:18

Bankalar dava açabilir mi peki

Aksak bey
Daire Başkanı
04 Şubat 2023 23:38

Bu konuda kendi kurumunuza yazı vereceksiniz tamamına kesinti uygulanmasına dair. Elbette banka tasarrufun iptaline dair dava acabilir ancak o kişiden para aldığınızı kanitlarsaniz sorun olmaz. Fakat emsalleri var, banka dava açar siz ispat edemezseniz o zaman bankayı öne çekerler sizede ceza uygulanabilir. Tehlikeli işler bunlar. Bırakın 1/4 alsın banka. Benim başım yanıyordu bu işten ucuz kurtuldum.

Aksak bey
Daire Başkanı
04 Şubat 2023 23:42

Muhakkak aranızda senet yaptınız. Vallahi mahkeme tek tek inceliyor. İcra öncesi senet protesto edildi mi? Sizin mal beyannamesi durumu, borçlu kişiyle yakınlık dereceniz. Her şeyi inceliyorlar. Sizi elbette korkutmak istemem banka dava açmazsa zaten bunların hiç biri olmaz. Bana dava açtı banka avukatı görevden atılıyordum az daha.

Cudiyld
Aday Memur
04 Şubat 2023 23:42

Aksak bey özelinize yazdım lütfen deneyiminize tecrübenize ihtiyacım var

Cudiyld
Aday Memur
04 Şubat 2023 23:44

Aksak bey şahıs avukatla icraya verdi yakınım değil ve kanıt olarak gösterecek birşeyimiz yok elden aldım elden harcadım

Aksak bey
Daire Başkanı
04 Şubat 2023 23:48

Avukatla verip vermemesinin bir önemi yok ki? Önemli olan bankanın dava açıp açmaması. O parayı aldığını kanıtlayamazsan emsalleri var. Kesinlikle sorun yaşatırlar. Eskiden bişey olmuyordu ama bankalarda, icra daireleri de bu konuda uyandı artık.

xrainmannnx
Yasaklı
05 Şubat 2023 04:11

İcraya düşüp de kesinti yyapilan maaşa bloke koymak ya da kalanına el koymak suçtur.. görevi kötüye kullanımına girer. icra kanunu ortada... İlgili kanun maddelerinin çıktısını alıp bankayı cumhuriyet savcısına şikayet edeceğinizi söyleyin.. gerisini banka düşünsün.

xrainmannnx
Yasaklı
05 Şubat 2023 04:16

Kanıtlama zorunluluğu yoktur. Kanıt zeten senettir. Kişi parayı elden alıp aynı gün harcar veya karilara yedirir veya kumarda kaybeder.. bunun kanıtıni aramak akla uygun değildir..
Aksak bey, 1 yıl önce

Avukatla verip vermemesinin bir önemi yok ki? Önemli olan bankanın dava açıp açmaması. O parayı aldığını kanıtlayamazsan emsalleri var. Kesinlikle sorun yaşatırlar. Eskiden bişey olmuyordu ama bankalarda, icra daireleri de bu konuda uyandı artık.

fani_madida
Daire Başkanı
05 Şubat 2023 04:29

Maaşın hepsini borçlu aldığın şahsa verirsen sen nasıl geçineceksin? Tabii Sonra kesintiyi elden almayacaksan:)

Muhtemelen Bankanın icra takibinden kurtulmak için kendi aranızda muvazaalı icra takibi yaptınız. Banka tasarrufun iptali davası açarsa ve eğer alacaklı ile aranızda gerçek bir borç ilişkisi yoksa sıkıntı yaşarsınız, eger borç ilişkisi gerçekse sorun olmaz.

05 Şubat 2023 11:27

Bak guzel kardesım vakıfbank keısntı yapar durur ben senin durum anladım bankadan ince birine senet verip en dogru seyı yaomıssınn o dosya icın ıstedıgın gibi verebilirsin banka da öyle bakar dava mava acamaz birinci dosyaya ıstedıgın yaparsın gır ver muhafakatnemeyı hıcbırsey olmaz o bankada mal gıhı bakar

Cudiyld
Aday Memur
05 Şubat 2023 13:02

Abi dava açma hakları var umarım bana denk gelmez yoksa işim çok zor

trsalgado
Daire Başkanı
05 Şubat 2023 13:56

Vakıfbank kolay kolay bir şey yapmaz, devlet bankası, maaşımın tamamı diye bir ibareyi icra dairesi kabul etmez örneğin 10 bin 15 bin tl diyebilirsin.

Cudiyld
Aday Memur
05 Şubat 2023 14:42

İlk olarak kabul etmedi ama ikinci başvuruda kabul etti icra deresi maaşımın tamamı hacize yattı bu ay

Cudiyld
Aday Memur
10 Nisan 2023 19:39

Güncel

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi