Editörler : "eskiyara"Pangaea

birögretmen33
Aday Memur
23 Mayıs 2019 14:26

Arkadaşım olayı tane tane anlatsan anlaşılır diye düşünüyorum. Kusura bakma ama anlattıklarından bir şey anlamak ve sonuç çıkarmak çok zor...

yeditepelisehir
Daire Başkanı
23 Mayıs 2019 14:59

öğretmenler bu şekildeyse kime, neyi öğretecekler??

tattu
Şef
23 Temmuz 2019 23:06

açığa alınmam üzerinden 3 ay geçmiş ve uzatma istemişler. savcılıktan psikolojik durumum hakkında rapor bekliyorlarmış. kaymakam yapmış. idari soruşturmayı savcılığa yönlendirmiş. sendika yardım etmiyor kesinlikle. zaten dava açma avukat parası falan çok tutuyor. kendim yazıp dilekçeyi kendim dava açıyorum. idare mahkemesi yürütmeyi durdurma kararını vermemiş. bölge idareye gittim. araya tatilde girdi.

saçmasapan bir soruşturma ve ara rapor. salak salak köylülerin ifadeleri falan. muhakkikler hala savunmamı bile almadı!

yalnizzlink
Genel Müdür
23 Temmuz 2019 23:38

hocam 15 yıllık öğretmenim. siyasi olarak muhalif olan öğretmenler gördüm. okula siyasi parti tişörtüyle gelen öğretmenler gördüm. ama hiçbirine sizin söylediğiniz gibi komplo kurulmadı. hiçbir veli, öğrenci ve idareci suçsuz bir öğretmene komplo kurmazlar. uğraşmazlar. herkesin işi ve gücü var. sizin geçmişteki konularınızı da takip ediyorum. yazdıklarınız tutarsız. kurduğunuz cümleler özlük haklarını bahane edip su yüzüne çıkmak istediğiniz yönünde. kendi fikrim sizinle uğraşıp rapor alan kişilerin haklı olduğunu düşünüyorum.

ayrı bir durum eğer psikolojisi bozuk bir öğretmen olursa bu durum idareci , öğretmen ve velilerin ortak fikri ile ispatlanırsa durum tutanağa dökülüp yetkili makamlara gönderilir. yetkili makamlarca rapor tutulup ilgili birimlere gönderilir. çevrenizdeki insanlar sizin hakkınızda rapor tutmuşlar sayın hocam. sizin yerinizde olsam tam aksini ispatlamaya çalışırdım.

Allah kolaylık versin

tattu
Şef
23 Temmuz 2019 23:51

kimsenin işi gücü yok hocam kuyu kazmaktan başka. bana karşı suç işlenmiştir. bu suçları şikayet ettiğimde ise bu yollarla saldırarak bertaraf edilmek istenmiştir. gerçekten çok daha ağır suçlardan soruşturma geçiren öğretmenler var şu anda .hiçbiri açığa alınmadı. üstelik idare mahkemesi de bunu hukuk dışı bulmadı. müdür, idareciler ,veliler vb. psikiyatrist değiller. kaldı ki psikiyatrist de bir hastayı uzun dönem incelemeden ve olayları yerinde takip etmeden tanı koyamaz. burada bir öğretmen arkadaşımız benimle ilgili durumların başladığı okuldan ve işin iç yüzünü detaylı anlatmış. bilmediğim şeyler bile varmış. olay mobbingi de aşmış artık işkence, intihara sürükleme, eziyet gibi ciddi suçlara evrilmiştir. Soruyorum size saçmasapan raporlar tutanaklarla bir öğretmeni işinden edeceksin, akıl hastanesine yatırıp akıl hastası raporu çıkarttıracaksın ve başka yerde de iş bulamayacak. borç batağı altında belki de hapise falan girecek. ya intihara teşebbüs edecek ya açlıktan ölecek. hoşunuza mı gidiyor bu senaryolar adamları haklı çıkartmaya çalışıyorsunuz. Bu tip durumlar örnek oluyor bütün müdürlere. gıcık olduğu öğretmeni çevresini kullanıp deli göstersin sepetlesin. emsal dava oluştu nasıl olsa!

yalnizzlink
Genel Müdür
24 Temmuz 2019 13:29

hocam ben geçmişte ne yaşanmış bilmiyorum. İdareler bazen suçsuz öğretmene tavır alırlar fakat durumu bu seviyeye getirmezler. getirseler de diğer öğretmenler falan karşı çıkar olay büyümez ama sizin olay büyümüş sayın hocam. olayın iç yüzünü bilemiyorum inşallah siz haklısınızdır.

Okul idarecileri psikiyatr değiller diye yazmışsınız haklısınız değiller fakat davranışlarından şüphe ettikleri öğretmeni üst birimlere tutanak tutarak bildirmek zorundalar bu onların görevi okul idaresinin tuttuğu tutanak gerçek rapor yerine geçmez ama şüphe uyandıran bir durum varsa üs amirlerine bildirmek onların görevi. her okulda psikiyatri uzman doktor 7/24 çalışmaz ancak şüpheli durumlarda uzmanlar gerekirse gelip yerinde inceleme yaparlar.

inşallah haklısınızdır hak yerini bulur saygılarımla

tattu, 5 yıl önce

kimsenin işi gücü yok hocam kuyu kazmaktan başka. bana karşı suç işlenmiştir. bu suçları şikayet ettiğimde ise bu yollarla saldırarak bertaraf edilmek istenmiştir. gerçekten çok daha ağır suçlardan soruşturma geçiren öğretmenler var şu anda .hiçbiri açığa alınmadı. üstelik idare mahkemesi de bunu hukuk dışı bulmadı. müdür, idareciler ,veliler vb. psikiyatrist değiller. kaldı ki psikiyatrist de bir hastayı uzun dönem incelemeden ve olayları yerinde takip etmeden tanı koyamaz. burada bir öğretmen arkadaşımız benimle ilgili durumların başladığı okuldan ve işin iç yüzünü detaylı anlatmış. bilmediğim şeyler bile varmış. olay mobbingi de aşmış artık işkence, intihara sürükleme, eziyet gibi ciddi suçlara evrilmiştir. Soruyorum size saçmasapan raporlar tutanaklarla bir öğretmeni işinden edeceksin, akıl hastanesine yatırıp akıl hastası raporu çıkarttıracaksın ve başka yerde de iş bulamayacak. borç batağı altında belki de hapise falan girecek. ya intihara teşebbüs edecek ya açlıktan ölecek. hoşunuza mı gidiyor bu senaryolar adamları haklı çıkartmaya çalışıyorsunuz. Bu tip durumlar örnek oluyor bütün müdürlere. gıcık olduğu öğretmeni çevresini kullanıp deli göstersin sepetlesin. emsal dava oluştu nasıl olsa!

tattu
Şef
24 Temmuz 2019 14:10

problem hiçbir olay yaşanmadan tuttuğu tutanaktır. yanında üç-beş öğretmenle istediği tutanağı tutar. çocuğu alıp sağlık ocağında iki dakikada darp raporu bile alır. her şeyi uydurabilir. mimlenen bir öğretmenin tarafında olup müdürle papaz olmak isteyen öğretmen grubu da yok bu zamanda. sendikalar bile uğraşmak istemiyorlar. gerçekten bir şey olsa bu şekilde zaten teknoloji gelişti müdürü- öğretmeni çeker gizli gizli ispatlar zaten. ama mümkün değil çünkü olaylar uydurma! MOBBİNG!

yalnizzlink, 5 yıl önce

hocam ben geçmişte ne yaşanmış bilmiyorum. İdareler bazen suçsuz öğretmene tavır alırlar fakat durumu bu seviyeye getirmezler. getirseler de diğer öğretmenler falan karşı çıkar olay büyümez ama sizin olay büyümüş sayın hocam. olayın iç yüzünü bilemiyorum inşallah siz haklısınızdır.

Okul idarecileri psikiyatr değiller diye yazmışsınız haklısınız değiller fakat davranışlarından şüphe ettikleri öğretmeni üst birimlere tutanak tutarak bildirmek zorundalar bu onların görevi okul idaresinin tuttuğu tutanak gerçek rapor yerine geçmez ama şüphe uyandıran bir durum varsa üs amirlerine bildirmek onların görevi. her okulda psikiyatri uzman doktor 7/24 çalışmaz ancak şüpheli durumlarda uzmanlar gerekirse gelip yerinde inceleme yaparlar.

inşallah haklısınızdır hak yerini bulur saygılarımla

ibracanem2
Şef
24 Temmuz 2019 21:15

Hocam burda anlatilanlari, küçük bir köyde (kolektif bilincin çok geride olduğu bir yerde) çalışmayan birinin ki yorum yazanlardan biri merkezi bir okulda bu tarz bir olayin olma ihtimalinin neredeyse imkansız olduğunu tecrübeli herkes bilir anlama şansı pek yoktur bence. Saçma sapan konulardan gereksiz tartışmalar, birbirlerine tavırlar alinabilir küçük yerlerde, ben kosulsuz olarak size inanıyorum ancak konunun baslangic noktasını anlamadım. Mesela başka bir okuldan dolu dosya ile gelmissiniz sanırım olay siyasi bir konu. Malum ülkede siyasi kavga olunca herkes topla tüfekle saldiriyor, ayarsız güç uygulamaya kalkıyor, insani değerleri göz ardı edebiliyor,bu konuyu tam olarak anlatmamissiniz. 2. Olarak sendika neden sizin yanininzda değil? Başka sendikaya geçebilirsiniz, bunun sebebi nedir onu da aciklamamissiniz. Onun disinda arkadaslar bilsinler ki 1 sorunlu mudur ile cetesi varsa, bunların tamamı başınıza gelebilir emin olabilirsiniz buna benzer örneklerine daha önce denk geldiğim icin bunu kolayca yazabiliyorum.

tattu, 5 yıl önce

problem hiçbir olay yaşanmadan tuttuğu tutanaktır. yanında üç-beş öğretmenle istediği tutanağı tutar. çocuğu alıp sağlık ocağında iki dakikada darp raporu bile alır. her şeyi uydurabilir. mimlenen bir öğretmenin tarafında olup müdürle papaz olmak isteyen öğretmen grubu da yok bu zamanda. sendikalar bile uğraşmak istemiyorlar. gerçekten bir şey olsa bu şekilde zaten teknoloji gelişti müdürü- öğretmeni çeker gizli gizli ispatlar zaten. ama mümkün değil çünkü olaylar uydurma! MOBBİNG!

Antin-Kuntin
Memur
25 Temmuz 2019 00:31

eskiden olsa inanmazdım bu anlatılanlara ama bu zamanda ne anlatılsa inanırım... neler neler yapılıyor da kimse hesap vermiyor...

bu tür durumlarda örgütlü hareket etmezseniz başedemeyebilirsiniz. sendikanız olmayabilir ama yardım edecek bir sendika muhakkak vardır. isim vermeyeyim ama bunlara pabuç bırakmayacak birkaç sendika var... kolay gelsin...

tattu
Şef
25 Temmuz 2019 11:20

olay siyasi değil adli suçlarla ilgilidir.

- evime giriliyor üzerimden cüzdan, kimlik, para, sim kartı vb. çalınabiliyor.

- evime giriliyor ve mahrem görüntülerim çekilip sosyal medyaya koyulduğu söyleniyor.

- alt katımda 10-15 tane serseri daireye girip çıkıp sabahlara kadar sesleri gelirken şikayetçi olduğum jandarma bunların suçlarının bütün delillerini gizliyor ve savcılığa bildirmiyor.

- bilişim sistemime girip telefonuma girip dolandırıcılık suçları işliyorlar . üzerimden .ayrıca benim internet şube hesaplarıma e-maillerime de giriyorlar ve bilişim şube polisleri bilgisayarımı alıp incelemiyor bile!

- 18-19 saat uyuduğum oluyor. hareket dahi edemeyecek kadar hasta hissettiğim oluyor. savcıdan toksikoloji testi istedim. aylardır sonucu gelmedi. bayılttıkları ya da uyurken evime girdikleri , büyük ihtimalle bu yolla ilaç- zehir vb verdikleri belli .can güvenliğim yok. Kaymakama başvuruyorum, güvenli bir yer talep ediyorum ve kaymakam tarafından açığa alınıyorum. Yani ilçesinde böyle bir skandal ortaya çıkmasın öğretmene deli diyelim üstünü örtelim derdinde!

- e-devlet şifrem ,kartlarım, sim kartım ele geçirilmiş, takip ediliyorum. savcılık hiçbir inceleme soruşturma yapmıyor.

-okul müdürü ,kaymakam dahi bölgede bunlardan haberdar ama göz yumuluyor. aşağıdaki bu çetenin okul idarecilerini evime soktuğu söyleniyor. bu kişilerin internetten de adıma sosyal medya hesapları açıp sapık sapık dedikodular yaydıkları, bütün bilgilerimi, mahrem fotoğraflarımı yaydığı söyleniyor. ama bana bilgi verilmiyor.

- bu suçluların korunması için savcı benim iftira attığımı akıl hastası olduğumu iddia ediyor. İlçe Milli Eğitim de şikayet dilekçeleri toplayıp savcılığa gönderiyor. ağız birliği yaparak psikolojisi bozuk diyorlar. bu şekilde iddialarımı ,sizin gibi kimse ciddiye almayacak ve suçlular kurtulacak.

- bu pislikleri jandarma -polis koruyor. bazıları liseli, hatta ortaokuldan öğrencim velileri falan. bölgede korunuyorlar. takibe alıp bir günde hepsini suç üstü yapıp paketleyebilecek olan polis, beni suçlu çıkartmak için evime girip delil falan yerleştiriyor.N:Ç davası gibi gayet örgütlü bir suç işleniyor.

- tüm kimlik bilgilerimi hackerlıkla çalıp ,her yerde atm de beni takip edip dolandırıcılık yapıyorlar. bunlar bunu her şehirde şebeke halinde yapıyorlar.sonra benimle orada burada görüntülenmeye çalışıyorlar. doktorlar bile işin içinde! Akıl hastanesine sevk etmeye çalışan doktor beni görmedi bile askerler rapor yazdırdılar!

kısacası size abartı gelebilir ama bahsettiğim suçları işleyenlerin kurtulması için görevden alınarak akıl hastanesine ya da cezaevine girmemi sağlamaya çalışan milli eğitim ve emniyet var. nasıl olsa kanıtlayamaz deniliyor. kazanç sağladıkları için her kuruma da para yediriyorlar. bu sadece olayın özeti!

ibracanem2
Şef
25 Temmuz 2019 11:47

Hocam hepsinin varoldugunu düşünelim, bunları yapma sebebi nedir bu arkadaşların, esas önemli olan nokta bu. Bu konuda elle tutulu bir şey yok anlattiklarinizda, herşeyin başlangıç noktası nedir? Siz o okula gelmeden sizinle ilgili dosyanizda gelen nedir? Suç ne kadar organize olursa olsun bunu ortaya çıkartmak için yanınızda olabilecek avukatlar muhtemelen vardır, sendikalar da. Siz ince olayların başlangıcını ve bu çetenin neden size saldırdığını anlatın önce ki tam olarak olay anlaşılır olsun.

tattu
Şef
25 Temmuz 2019 11:59

dolandırıcının sebebi nedir hocam? bir suçlu bu pisliği başlatır herkes de alet olur çıkarı için. kazanç sağlıyorlar bunun üzerinden. milli eğitim de bunlara dokunamıyor öğretmene saldırıyor.

ibracanem2, 5 yıl önce

Hocam hepsinin varoldugunu düşünelim, bunları yapma sebebi nedir bu arkadaşların, esas önemli olan nokta bu. Bu konuda elle tutulu bir şey yok anlattiklarinizda, herşeyin başlangıç noktası nedir? Siz o okula gelmeden sizinle ilgili dosyanizda gelen nedir? Suç ne kadar organize olursa olsun bunu ortaya çıkartmak için yanınızda olabilecek avukatlar muhtemelen vardır, sendikalar da. Siz ince olayların başlangıcını ve bu çetenin neden size saldırdığını anlatın önce ki tam olarak olay anlaşılır olsun.

insandegerlidir
Aday Memur
25 Temmuz 2019 12:07

enteresan bir durum..bu haberdeki siz misiniz?

Evlenmek Gerek, 5 yıl önce

Aşağıdaki haberde bahsedilen öğretmen, bu konuyu açan kişi mi?

https://odatv.com/yolsuzlugu-ortaya-cikaran-ogretmenin-basina-neler-geldi-04051955.html

tattu
Şef
25 Temmuz 2019 12:12

değilim ama benzer olayların artacağı görülüyor. öğretmenle takışan milli eğitim artık psikiyatriye yönlendirip kurtulacak. ben 11 yıllık kadrolu öğretmenim ve üç-beş sapık köylüden dilekçe alıp görevden aldırmaya uğraşabiliyorlar. korkup yardımcı olmuyorsunuz ama örnek olacak ve bu tür haberler artacak.

insandegerlidir, 5 yıl önce

enteresan bir durum..bu haberdeki siz misiniz?

insandegerlidir
Aday Memur
25 Temmuz 2019 12:13

hocam bu haberdeki kişi sizseniz gerçekten çok üzücü..durduk oturduk yere zorla şizofren tedavisi görmek çok üzücü..bu insan hakkı ihlali ve ağır işkence türüne de girer bu durum da sesinizi nasıl ve ne şekilde duyurabilirsiniz bilmiyorum

Evlenmek Gerek, 5 yıl önce

Aşağıdaki haberde bahsedilen öğretmen, bu konuyu açan kişi mi?

https://odatv.com/yolsuzlugu-ortaya-cikaran-ogretmenin-basina-neler-geldi-04051955.html

insandegerlidir
Aday Memur
25 Temmuz 2019 12:17

bu siz değilseniz bence siz kendiniz tam teşekküllü bir hastaneye gidip heyet raporu alın

tattu, 5 yıl önce

değilim ama benzer olayların artacağı görülüyor. öğretmenle takışan milli eğitim artık psikiyatriye yönlendirip kurtulacak. ben 11 yıllık kadrolu öğretmenim ve üç-beş sapık köylüden dilekçe alıp görevden aldırmaya uğraşabiliyorlar. korkup yardımcı olmuyorsunuz ama örnek olacak ve bu tür haberler artacak.

ibracanem2
Şef
25 Temmuz 2019 12:41

Hocam dolandirinin amaci bellidir haksız kazanç sağlamak. Şimdi olayda yapılanların olmuş olma ihtimali olabileceğini, organize olarak da yapılabileceğini söyledim, Türkiye şartlarında öyle yerler var, çok da zor değil bunu yapmak buraya kadar size hakverdigimi zaten söyledim. Ancak 1. Bu kişilerin bu kadar organize olduğunu zaman içinde ogrendiniz başınıza gelenlerin sonucunda. 2. Bir çıkar çatışması yaşamadan onlarla ters düşemezsiniz(bunu ağır bir yargı ifadesi olarak düşünmeyin, bir ders programindaki ufak bir aksaklık bile çoğu yerde adı konulmasa da kişinin çıkar çatışması bana göre) Bu tarz bir olay oldu mu? 3. Arkadaşların dediği gibi yani bu tarz bir şey başlamış olsa bile kimse size bu kadar organize saldırmaya cüret edemez, sonuçta sesinizi bir şekilde duyuruyorsunuz. 4. Onceki okulumuzdan gelen dosyadan bahsetmiş arkadaş bunlarla bir alakadi var mı yasadiklarinizin ki varmış gibi gözüküyor. 5. Ne olursa olsun bu olayda sizi savunacak sendika,avukat ve haber siteleri, YouTube kanallari ve sayısız medya organı mevcut, bu yollara yönelmeyip, haberdeki kişi ben değilim diyorsunuz. 6. Bu tarz bir olay başladığında eminim ki siz de kurşun sıktıniz, eliniz boş değil ancak o noktalar da karanlık. Yani anlattiklariniz çok kötü,kimsenin başına gelmesin ancak eksik kalan noktalar var

tattu, 5 yıl önce

dolandırıcının sebebi nedir hocam? bir suçlu bu pisliği başlatır herkes de alet olur çıkarı için. kazanç sağlıyorlar bunun üzerinden. milli eğitim de bunlara dokunamıyor öğretmene saldırıyor.

tattu
Şef
25 Temmuz 2019 12:58

bu kişileri tanımıyorum. her gittiğim yere gelip bu pisliği çeviren kişileri tanımıyorum. tanısam zaten savcıya verecek kanıtım olurdu. bunlar hacker paralı tipler. çevremdeki organize suç çetesinden haberim yoktu ki ters düşeyim. ben bunları fark ettim ve gerekli yerlere bildirdim. ama maalesef arkaları sağlam.

Diğer okuldan gelen dosyadan da haberim yok. özlük dosyama baktım hiçbir şey yoktu. haberim olmayan gizli bir soruşturma dosyası varsa bilemem.

alparslan...
Müsteşar Yardımcısı
25 Temmuz 2019 13:41

polis, jandarma, savcı, MEB, veliler, öğrenciler, öğretmenler organize olmuş çete kurmuşlar. içlerinde bilişim suçu işleyebilecek kapasitede insanlar var, banka hesaplarına giriyorlar, sahte delil yerleştiriyorlar, kimlik/cüzdan, e-devlet şifreleri, banka hesaplarını vb. çalıyorlar, her meseleye karışan sendikalar bile bu olaya müdahil olmamış, daha neler neler var. amaçları ne? dolandırıcılık. kimi dolandıracaklar? öğretmeni. bu kadar organize çete öğretmen maaşı için dolandırıcılık yapıyor. başlık iyice yoldan çıktı. editörlerin bu başlığa dur demesi lazım artık.

yalnizzlink
Genel Müdür
25 Temmuz 2019 14:51

desene durum vahim. adamlar sana karşı gizli bir haberleşme ağı kurmuş olabilirler. sizi kötülemek için gece gündüz kendi aralarında yazışıp delil yaratıyor olabilirler büyük ihtimalle her gece müdürün evinde gizli toplantılar yapıyorlardır. hatta müdürün evi tanıdık yer altında gizli bir yer inşa edip sizin hakkınızda toplantılar yapıyorlardır. valla size tavsiyem gece - gündüz o insanlar"ı takip edin. gizli toplanma yerlerini bulup baskın düzenleyin. o zaman gizli çeteyi çökertirsiniz :))))

değil mi arkadaşlar sizin öneriniz var mı tatu arkadaşıma :))))

tattu, 5 yıl önce

bu kişileri tanımıyorum. her gittiğim yere gelip bu pisliği çeviren kişileri tanımıyorum. tanısam zaten savcıya verecek kanıtım olurdu. bunlar hacker paralı tipler. çevremdeki organize suç çetesinden haberim yoktu ki ters düşeyim. ben bunları fark ettim ve gerekli yerlere bildirdim. ama maalesef arkaları sağlam.

Diğer okuldan gelen dosyadan da haberim yok. özlük dosyama baktım hiçbir şey yoktu. haberim olmayan gizli bir soruşturma dosyası varsa bilemem.

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi