Editörler : supporters.
«363738394041424344454647»

docent71
Memur
24 Kasım 2020 19:32

hocam haklısınız, aday olarak ne yapacağımızı şaşırdık.

Bu tür jürilere DUR diyebilmek için dava açacağım. UAK koşulları net ve bunu sağlayabiliyorsak kem küm edip başarısız, asgari, etik vb gerekçelerle moral bozmak da ne demek oluyor.

skywalk11, 3 yıl önce

Hocam bana basarili diyen hoca da benzer seyler yazmis. Doktora oncesi yayina doktora sonrasi atifi etik iblal saymis. Doktora oncesi gelistirdigim olcehi doktora sonrasi kullandim diye yayin puanini kirmis. Juriler inanin olcutleri bilmiyor. Bassrili olan da basarisiz olan ds neden oldugunu cozemiyor.

adaydoçent
Daire Başkanı
24 Kasım 2020 21:21

Hocalarım Başarısız kararı ile kalan bir aday mahkeme sürecine başlarsa bu süreç içerisinde tekrar başvurabilir mi?

docent71
Memur
24 Kasım 2020 21:24

bugün 5/2 başarısız olduğumu öğrendim. Beni yetersiz bulan jüriden biri SCI yayın sayımın az olduğunu belirtmiş. Merak ettim kendisi nasıl doçent olmuş diye jüri üyesinin özgeçmişine baktım. Mezun olduğu üniversitede Yüksek Lisans, Doktora, 1999 yılında doçent, 2018 yılında prof olmuş. Doçent olduğunda çalıştığı kurumun dergilerinde 5 adet yayını var. Uluslararası dergi SCI vs tek bir yayını yokmuş doçent olduğunda. İnsan bir döner kendi geçmişine bakar sonra adaya başarısız SCI yayını yetersiz diye hüküm verir.

Sayın Vahdet Özkoçak bu tip jüriler hakkında bir yaptırım olabilir mi?

docent71
Memur
24 Kasım 2020 21:29

başvurabiliyormuş

adaydoçent, 3 yıl önce
Hocalarım Başarısız kararı ile kalan bir aday mahkeme sürecine başlarsa bu süreç içerisinde tekrar başvurabilir mi?

adaydoçent
Daire Başkanı
24 Kasım 2020 21:44

Şaka gibi...
docent71, 3 yıl önce

bugün 5/2 başarısız olduğumu öğrendim. Beni yetersiz bulan jüriden biri SCI yayın sayımın az olduğunu belirtmiş. Merak ettim kendisi nasıl doçent olmuş diye jüri üyesinin özgeçmişine baktım. Mezun olduğu üniversitede Yüksek Lisans, Doktora, 1999 yılında doçent, 2018 yılında prof olmuş. Doçent olduğunda çalıştığı kurumun dergilerinde 5 adet yayını var. Uluslararası dergi SCI vs tek bir yayını yokmuş doçent olduğunda. İnsan bir döner kendi geçmişine bakar sonra adaya başarısız SCI yayını yetersiz diye hüküm verir.

Sayın Vahdet Özkoçak bu tip jüriler hakkında bir yaptırım olabilir mi?

demir414
Memur
24 Kasım 2020 22:35

Ençok zoruma giden ne biliyormusun hocam, yıllarca çabala didin, labda masabaşında sabahla, kılı kırk yar veri üret ve dünyaca kabul gören dergilerde yayınla... Sonra gel bir EGO nun çelmesine takıl!!

docent71
Memur
24 Kasım 2020 22:49

öyle, ancak bu günün yarını da var. Kul hakkı diye bir kavramdan bihaber demek ki bazıları

docent71
Memur
24 Kasım 2020 23:08

ÜAK jüri üyelerine hitaben

"Asgari başvuru şartlarını sağlaması, adayın eser inceleme aşamasından başarılı olduğu anlamına gelmemektedir. Bu nedenle adayın tüm eserlerinin nitelik ve nicelik yönünden başvurulan doçentlik alanına uygunluğunun detaylı olarak incelenmesi ve başarılı olup olmadığı yönünde bir değerlendirme yapılması gerekmektedir"

diyerek jüri üyelerine tam yetkiyi zaten vermiş durumda. Bu durumda dava açmak ne derece doğru burası da tartışılır. Yani jüri isterse atıf sayınızın yüksek lisans yayınlarınıza ait olmasından, yüksek lisans doktora dersi verip vermediğinizden, proje yapıp yapmamanıza, SCI yayın sayınızın azlığına, kaşınızın gözüne yakın olasına, alnınızın geniş veya dar olmasına, saçınızın rengine, cinsiyetinize, iki tane yabancı dil bilip birinden sınav sonucu beyan etmenize kadar birçok şeyi bahane e ederek sizi başarısız sayabilir.

Sayın Vahdet Özkoçak dava sürecinde bize vereceğiniz destek için teşekkür ederiz ancak bu tür keyfi uygulamalarla bir insanda bilim adına heves bırakmıyor çok bilmiş Prof hocalar.

Muannit12
Şef
24 Kasım 2020 23:09

19 SCI/SCI expanded yayın, 8 TR Dizin ulusal makale, 8 uluslararası kitap bölümü, 66 ulusal ve uluslararası bildiri, 600 civarı SCI atıf, 1 doktora ve 7 yüksek lisans öğrencisi danışmanlığı, 3 ulusal proje görevi, 6 Bap projesi yürütücüsü, yaklaşık 10 yıl lisans ve lisansüstü ders ile başvurduğum Mart 2020 doçentlik başvurum, asgari şartları sağlamadığım gerekçesi ile iptal edildi. Gerekçe bulmak için hiç uğraşmamış jüri üyesi. Hatta alışkanlık haline getirmiş olmalı ki önceden yazdığı raporlardan yararlandığı için başvurumu Ekim 2020 olarak yazmış (büyük ihtimalle önceki yıllarda Ekim ayında başvuran bir adayın raporuydu). ÜAK da yürürlükten kaldırılan yönetmeliğin 4/3 maddesine dayandırarak eklemiş raporu, o da uğraşmamış.
demir414, 3 yıl önce

Ençok zoruma giden ne biliyormusun hocam, yıllarca çabala didin, labda masabaşında sabahla, kılı kırk yar veri üret ve dünyaca kabul gören dergilerde yayınla... Sonra gel bir EGO nun çelmesine takıl!!

docent71
Memur
24 Kasım 2020 23:14

çok üzüldüm hocam. Kul hakkınızı son lokmasına kadar yemişler :(((

Muannit12, 3 yıl önce
19 SCI/SCI expanded yayın, 8 TR Dizin ulusal makale, 8 uluslararası kitap bölümü, 66 ulusal ve uluslararası bildiri, 600 civarı SCI atıf, 1 doktora ve 7 yüksek lisans öğrencisi danışmanlığı, 3 ulusal proje görevi, 6 Bap projesi yürütücüsü, yaklaşık 10 yıl lisans ve lisansüstü ders ile başvurduğum Mart 2020 doçentlik başvurum, asgari şartları sağlamadığım gerekçesi ile iptal edildi. Gerekçe bulmak için hiç uğraşmamış jüri üyesi. Hatta alışkanlık haline getirmiş olmalı ki önceden yazdığı raporlardan yararlandığı için başvurumu Ekim 2020 olarak yazmış (büyük ihtimalle önceki yıllarda Ekim ayında başvuran bir adayın raporuydu). ÜAK da yürürlükten kaldırılan yönetmeliğin 4/3 maddesine dayandırarak eklemiş raporu, o da uğraşmamış.

Muannit12
Şef
24 Kasım 2020 23:22

Maalesef durumlar böyle. Jüriler kafasına göre takılıyor :) Anlamak zor ama daha önce yazdığım gibi, eğer günün birinde kendisiyle tanışırsam nedenini öğrenmek isterim.
docent71, 3 yıl önce

çok üzüldüm hocam. Kul hakkınızı son lokmasına kadar yemişler :(((

docent71
Memur
24 Kasım 2020 23:34

hocam jürilerinizin özgeçmişlerine baktınız mı? gerçi onlara bakmak bile zaman kaybı :(

birilerinin kayırmasıyla bir yerlere gelenler kendi alınteri ile çalışanları her zaman küçümsemişlerdir. Bu değişmez bir kural. Şimdiye kadar hiçbir torpilim olmadan kendi işlerimin hepsini kendim yaparak bu camiada yer edinmeye çalışıyorum, ancak yıldırmalara pabuç bırakacak değilim. Az olsun öz olsun kendi emeğimin karşılığı olsun diyorum, yancılar haketmeden yayınlara isimlerini yazdıranlar hızla ilerliyor. Neyse bugünün yarını da var.

Muannit12, 3 yıl önce
Maalesef durumlar böyle. Jüriler kafasına göre takılıyor :) Anlamak zor ama daha önce yazdığım gibi, eğer günün birinde kendisiyle tanışırsam nedenini öğrenmek isterim.

Muannit12
Şef
24 Kasım 2020 23:39

Baktım tabii Hocam. Asıl çalışma konumla çook uzaktan ilişkili tek bir yayını var, o da bir Hint dergisinde paralı :) Son iki yayını da bizim alanda bilinen, paralı ve hakemleri yazarların belirlediği (?) bir Sırp dergisinde :)
docent71, 3 yıl önce

hocam jürilerinizin özgeçmişlerine baktınız mı? gerçi onlara bakmak bile zaman kaybı :(

birilerinin kayırmasıyla bir yerlere gelenler kendi alınteri ile çalışanları her zaman küçümsemişlerdir. Bu değişmez bir kural. Şimdiye kadar hiçbir torpilim olmadan kendi işlerimin hepsini kendim yaparak bu camiada yer edinmeye çalışıyorum, ancak yıldırmalara pabuç bırakacak değilim. Az olsun öz olsun kendi emeğimin karşılığı olsun diyorum, yancılar haketmeden yayınlara isimlerini yazdıranlar hızla ilerliyor. Neyse bugünün yarını da var.

Muannit12
Şef
24 Kasım 2020 23:41

Sanırım bu son iki yayın için benim dosyayı çabuk ve hızlı bir şekilde değerlendirmek istemiş :)
Muannit12, 3 yıl önce
Baktım tabii Hocam. Asıl çalışma konumla çook uzaktan ilişkili tek bir yayını var, o da bir Hint dergisinde paralı :) Son iki yayını da bizim alanda bilinen, paralı ve hakemleri yazarların belirlediği (?) bir Sırp dergisinde :)

docent71
Memur
24 Kasım 2020 23:55

yazıklar olsun böyle jürilere ve bizi onlara muhtaç eden sisteme :(

bugünlük bu kadar stres yeter bana, doz aşımı olmadan çıkayım forumdan

Muannit12, 3 yıl önce

demir414
Memur
25 Kasım 2020 12:34

İtiraz dilekçemin cevabı bugün elime geçti. Tabiki gerekçe göstermeden tek kelime ile ?Reddedildi?... inanın kendimden çok bu güzelim ülkeye üzüldüm.

docent71
Memur
25 Kasım 2020 12:41

hocam merhaba, doçentlik başvurusunda BAP projelerini yazabileceğimiz bir alan var mı? Projeler bölümü sadece TÜBİTAK AB projesi vb için diye düşünmüştüm ve BAP projelerimi yazmamıştım. Bu konuda bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

Muannit12, 3 yıl önce

Muannit12
Şef
25 Kasım 2020 13:00

Hocam merhaba, yukarıdakiler özgeçmişimdeki faaliyetlerdi, BAP projeleri puanlanamadığı için beyannamede yer almıyordu.
docent71, 3 yıl önce

hocam merhaba, doçentlik başvurusunda BAP projelerini yazabileceğimiz bir alan var mı? Projeler bölümü sadece TÜBİTAK AB projesi vb için diye düşünmüştüm ve BAP projelerimi yazmamıştım. Bu konuda bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

docent71
Memur
25 Kasım 2020 13:09

hocam ben de puanlanmıyor diye yazmadım BAP projelerimi ancak jüriler bunu eleştirmişler, hiç proje yürütmemiş, araştırıcı olarak yer almamış vb şeklinde. Neyse nasılsa dava sürecine gidecek çok da düşünmemem gerek. Hayırlısı...

Muannit12, 3 yıl önce
Hocam merhaba, yukarıdakiler özgeçmişimdeki faaliyetlerdi, BAP projeleri puanlanamadığı için beyannamede yer almıyordu.

Muannit12
Şef
25 Kasım 2020 13:34

Özgeçmişe puanlamaya dahil olmayan faaliyetlerimi yazmıştım, beyannameyi de dikkatli bir şekilde oluşturmuştum. Ama bunların hiçbirinin önemi yok maalesef. Jüri dilediğini yazar, ÜAK sorumluluk almadan jürinin yazdığını onaylar ve bize kopyala/yapıştır bir üst yazıyla gönderir. Hele sizin gibi adamı olmayanlar için süreç ya asgari koşulla ya başarısızlıkla ya da etik ihlalle biter. O yüzden çok da takmamak, üzülmemek lazım, tabii haklılık mücadelesini bırakmadan.
docent71, 3 yıl önce

hocam ben de puanlanmıyor diye yazmadım BAP projelerimi ancak jüriler bunu eleştirmişler, hiç proje yürütmemiş, araştırıcı olarak yer almamış vb şeklinde. Neyse nasılsa dava sürecine gidecek çok da düşünmemem gerek. Hayırlısı...

Toplam 2687 mesaj
«363738394041424344454647»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi