Editörler : Lanet
06 Haziran 2019 16:11

Anksiyete Sorunu

Arkadaşlar yaygın anksiyete sorunu yaşıyorum. Yıllardır sürekli ders çalışmaya odaklıyım. Endişe, kaygı, kötü bir şey olacak hissi, şanssız olduğumu düşünme gibi belirtilerim önceden de vardı. Ama kendimi takıntılı biri olarak tanımlıyordum. Durum daha da kötüleşiyor ve fiziksel etkilerini de hissediyorum. İnternette ilaç kullanmadan yapabileceklerimi araştırdım.Belli diziler, filmler, aktivite vs. Benim gibi arkadaşlar da varsa burada birbirimize yardımcı olabileceğimizi düşündüm. Varsa sizin de yöntemleriniz lütfen paylaşın.

tireless
Aday Memur
06 Haziran 2019 16:22

Yalnizca uyumak uzereyken olumun cok yaklastigini ya da geldigini dusunerek derhal geri uyaniyorum. uykuya dalma surem cok uzuyor fakat bir caresini bilmiyorum. Gundelik hayatta herhangi bir problem yok fakat hayat kalitesi biraz dusuyor.

denizdlk
Aday Memur
06 Haziran 2019 16:44

o bana da oluyor. uykuya daldığı farkettiğim zaman sanki uyursam ölecekmişim gibi bi hisle kalkıyorum geriye.

tireless, 5 yıl önce

Yalnizca uyumak uzereyken olumun cok yaklastigini ya da geldigini dusunerek derhal geri uyaniyorum. uykuya dalma surem cok uzuyor fakat bir caresini bilmiyorum. Gundelik hayatta herhangi bir problem yok fakat hayat kalitesi biraz dusuyor.

KUYMAK61616161
Yasaklı
07 Haziran 2019 21:00

Hayatin bize getirdikleri..Emin ol donem donem herkes yasiyor bu duygulari..Gececektir ama sabret

denizdlk
Aday Memur
11 Haziran 2019 15:44

biz de yıllardır böyle düşündük, olmadı
KUYMAK61616161, 5 yıl önce

Hayatin bize getirdikleri..Emin ol donem donem herkes yasiyor bu duygulari..Gececektir ama sabret

insaatçıteknisyen
Şube Müdürü
13 Haziran 2019 15:37

anksiyeteniz şuan ne durumda bilmiyorum ama bence iyi bir psikolog bulup terapi alın çok şükür ilaçsız terapi ile şuan çok çok iyiyim terapiyi bırakalı 4 ay oluyor ilaç kullanmadıgım için terapiyi bırakınca bocalamadım çok şükür ilaç kullanıp bırakanlar malesef tekrar eskisine dönüyorlar.

denizdlk
Aday Memur
13 Haziran 2019 22:07

siz nereye gittiniz kime gittiniz benimle paylaşır mısınız
insaatçıteknisyen, 5 yıl önce

anksiyeteniz şuan ne durumda bilmiyorum ama bence iyi bir psikolog bulup terapi alın çok şükür ilaçsız terapi ile şuan çok çok iyiyim terapiyi bırakalı 4 ay oluyor ilaç kullanmadıgım için terapiyi bırakınca bocalamadım çok şükür ilaç kullanıp bırakanlar malesef tekrar eskisine dönüyorlar.

insaatçıteknisyen
Şube Müdürü
14 Haziran 2019 09:28

biz vandayız malesef (doğu görevindeyiz)ibrahim ağır psikologum büyük ihtimalle uzaksınızdır

denizdlk, 5 yıl önce
siz nereye gittiniz kime gittiniz benimle paylaşır mısınız

denizdlk
Aday Memur
16 Haziran 2019 00:54

maalesef..
insaatçıteknisyen, 5 yıl önce

biz vandayız malesef (doğu görevindeyiz)ibrahim ağır psikologum büyük ihtimalle uzaksınızdır

arkeya26
Aday Memur
23 Haziran 2019 00:09

psikolog hikaye...lustral ile mutlu kalın :)

insaatçıteknisyen
Şube Müdürü
23 Haziran 2019 01:15

Teşhis ne
arkeya26, 5 yıl önce

psikolog hikaye...lustral ile mutlu kalın :)

ostresund42
Yasaklı
28 Haziran 2019 18:52

Ayni seyler bana da oluyor, olum hissi geliyor ve ciglik atiyorum tam uykuya dalacagim anda uyumuyorum. Birde hayattan hicbir beklentim yok, hicbir zaman mutlu olamayacagimi biliyorum. Hickimse beni sevmiyor. Ne yapsam yaranamiyorum.
tireless, 5 yıl önce

insaatçıteknisyen
Şube Müdürü
28 Haziran 2019 21:32

Bir uzmana gitseniz keşke hayattan hiç mutlu olamayacağını düşünmek vs depresyondaymış gibisiniz sanki bu bir süreç destek alıp atlatabilirsiniz
ostresund42, 5 yıl önce
Ayni seyler bana da oluyor, olum hissi geliyor ve ciglik atiyorum tam uykuya dalacagim anda uyumuyorum. Birde hayattan hicbir beklentim yok, hicbir zaman mutlu olamayacagimi biliyorum. Hickimse beni sevmiyor. Ne yapsam yaranamiyorum.

denizdlk
Aday Memur
01 Temmuz 2019 14:16

Açıkçası bu hissiyat bende sürekli var sizinki gibi. Kendimi anladığım anda bu düşüncelerden kurtulmak için sakin müziklerle yürüyüş yapıyorum. Mümkün olduğunca yabancı müzikle. Çünkü genel olarak zaten depresyona sokuyor beni Türkçe müzik. İyi geliyor gerçekten yürüyüş yapmak.

ostresund42, 5 yıl önce

sasibakkal
Memur
15 Temmuz 2020 11:11

Anksiyete, yani türkçesi ile kaygı, büyük oranda, doğru tedaviler ile çözülebilen bir problemdir.

https://panikataksite.wordpress.com/2018/08/09/korku-ve-kaygilarimiz/

Nasmete
Kapalı
09 Ağustos 2020 21:43

Anksiyetemi başka bişey mi bilmiyorum.Ama her an mutsuzum, en basit işi bile kafamda büyütüyorum tek mutlu olduğum an alkol aldığım anlar. İş yeri stresi diye düşündüm başka bir birime geçtim ama yine aynı kafam sürekli işte ve işin aksi bı yandan da çalışmak da istemiyorum. En basit örneği başkasının görevi dahi olsa istemsizce doğru yapıp yapmadığı gece aklıma takılıyor. Atamam ilk çıktığında milletin daireye ön kapıdan mi arka kapidan mi girdiği bile 1 hafta kafami kurcalamisti

Aliihsanc55
Aday Memur
26 Ekim 2020 15:03

Şuan ne durumdasınız çözüm bulabildiniz mi? Aynısı bende de var bir süredir
tireless, 5 yıl önce

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi