Editörler : Pangaea
«262728293031323334353637»

iras
Genel Müdür
05 Mart 2019 14:21

sorulmadı zaten bakan kendi gündemini anlattı onun üzerine soru sorar gibi yaptılar

35seckin35
Aday Memur
05 Mart 2019 14:22

Merhabalar. Pek zamanım olmadığı için öncekileri okuyamadım o yüzden daha önce sorulduysa da kusura bakmayın. Ben öğretmenlikten yeni mezun biri olarak 2019 KPSS'ye hazırlanıyorum diyelim. Ama bu süreçte de düz memurluklardan birine yerleştim farz edelim. (şansımı denemek için valilik bünyesindeki 112'ye başvurdum, umudum yok ama şans bu belli olmaz diyorum.) 2019 puanıyla atama muhtemelen 2020 Şubat'ta olur. Bu durumda puanım yeter de öğretmen olarak atanacak olursam valilikteki henüz 1 yılı doldurmamış memurluğum öğretmenliği engeller mi? Çok uzun oldu biliyorum ama bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
05 Mart 2019 14:41

aday memurluğunuz dolmadan istifa etmeniz öğretmenliğe engel olmaz çünkü kadrolu alımlarda

yapılan tercihler sözleşmeli kurumları engellemez ama atanacağınız yerde sözleşmeliyse sıkıntı olabilir

35seckin35, 5 yıl önce
Merhabalar. Pek zamanım olmadığı için öncekileri okuyamadım o yüzden daha önce sorulduysa da kusura bakmayın. Ben öğretmenlikten yeni mezun biri olarak 2019 KPSS'ye hazırlanıyorum diyelim. Ama bu süreçte de düz memurluklardan birine yerleştim farz edelim. (şansımı denemek için valilik bünyesindeki 112'ye başvurdum, umudum yok ama şans bu belli olmaz diyorum.) 2019 puanıyla atama muhtemelen 2020 Şubat'ta olur. Bu durumda puanım yeter de öğretmen olarak atanacak olursam valilikteki henüz 1 yılı doldurmamış memurluğum öğretmenliği engeller mi? Çok uzun oldu biliyorum ama bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

35seckin35
Aday Memur
05 Mart 2019 14:49

Pekala, çok teşekkür ederim.
kalbim04062012, 5 yıl önce

aday memurluğunuz dolmadan istifa etmeniz öğretmenliğe engel olmaz çünkü kadrolu alımlarda

yapılan tercihler sözleşmeli kurumları engellemez ama atanacağınız yerde sözleşmeliyse sıkıntı olabilir

Demdir
Kapalı
05 Mart 2019 15:07

Öğretmenlik meslek kanunu gibi bir çok yenilik yapılacak bu yıl öğretmenlerle ilgili bir çok çalışma var bakanlık nezninde bakan beyin açıklamalarından anlaşılıyo inşallah memur öğretmenler de nasibini alır bu çalışmalardan çok mağdur edildiler artık kanuni hakkın iadesi yapılsın istiyoruz

larufen
Memur
12 Mart 2019 08:58

657 sayılı Devlet Memurlarının Kanununun:

Madde 74 ? (Değişik: 30/5/1974 ? KHK-12; Değiştirilerek kabul: 15/5/1975 - 1897/1 md.)

Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak

dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle,

bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür."

Kanun hükmüne aykırı olarak çıkarılan, 31.08.2012 tarihli MEB yönetmeliği iptal edilerek hakkımızın iade edilmesi gerekmektedir.

son.atama
Memur
12 Mart 2019 16:26

Yoldan geçeni öğretmen olarak atadılar memur öğretmenleri atamadılar. Alınan hakkımızın iadesini istiyoruz. Biz olmayan bir şey istemiyoruz bizden alınan hakkın iadesini istiyoruz. Nedense dersane öğretmenleri ücretli öğretmenler ve daha birçok farklı durumdaki öğretmenlik mezunları KPPSSsiz atanırken ses etmeyenler konu memur öğretmenler olunca hoplayıp zıplıyorlar. En azından memur öğretmenler mesleklerine kendi branşlarında atama olmadığı için farklı memurluklara da olsa sonuçta KPSS ile atandı hiç KPSS puanı olmadan atananlara ses çıkarmayanlar konu memur öğretmenler olunca avazı çıktığı kadar bağırıyor.

Memur öğretmenler atanmasın diye uğraşanlara sesleniyorum eğer gücünüz yetiyorsa yüreğiniz yetiyorsa temel liseler kapanıyor ve o liselerde( yani dersanelerde) çalışan 30.000 öğretmeni devlet KPSS şartı aramadan atamaya hazırlanıyor. Hadi yüreğiniz yetiyorsa buna ses çıkarında göreyim. Hiç KPSS ye bile girmeden bedava öğretmen olacaklar. Hadi konuşunda göreyim. Cumhuriyet tarihinde ne zaman görülmüş dersane öğretmenlerinin şartsız şurtsuz atandığı ama şimdi bunu yapıyorlar. Ama memur öğretmenlerin belli bir kontenjan dahilinde atanması 2012 yılına kadar hep vardı ve 2012 de bir anda kaldırıldı. Biz alınan hakkımızın iadesini istiyoruz.

ays muş
Şef
13 Mart 2019 15:53

Aynen hocam, memur öğretmenlere gelince itiraz ediyorlar. Biz şartsız şurtsuz atanalım demiyoruz. Bize de kontejan ayrılsın biz de kendi aramızda bir sıralamaya tabi olalım istiyoruz. Çalıştığımız yerler belli, sicilimiz belli. Devlete yıllarca verdiğimiz hizmetin hiç referansı yok mu?

son.atama, 5 yıl önce

Yoldan geçeni öğretmen olarak atadılar memur öğretmenleri atamadılar. Alınan hakkımızın iadesini istiyoruz. Biz olmayan bir şey istemiyoruz bizden alınan hakkın iadesini istiyoruz. Nedense dersane öğretmenleri ücretli öğretmenler ve daha birçok farklı durumdaki öğretmenlik mezunları KPPSSsiz atanırken ses etmeyenler konu memur öğretmenler olunca hoplayıp zıplıyorlar. En azından memur öğretmenler mesleklerine kendi branşlarında atama olmadığı için farklı memurluklara da olsa sonuçta KPSS ile atandı hiç KPSS puanı olmadan atananlara ses çıkarmayanlar konu memur öğretmenler olunca avazı çıktığı kadar bağırıyor.

Memur öğretmenler atanmasın diye uğraşanlara sesleniyorum eğer gücünüz yetiyorsa yüreğiniz yetiyorsa temel liseler kapanıyor ve o liselerde( yani dersanelerde) çalışan 30.000 öğretmeni devlet KPSS şartı aramadan atamaya hazırlanıyor. Hadi yüreğiniz yetiyorsa buna ses çıkarında göreyim. Hiç KPSS ye bile girmeden bedava öğretmen olacaklar. Hadi konuşunda göreyim. Cumhuriyet tarihinde ne zaman görülmüş dersane öğretmenlerinin şartsız şurtsuz atandığı ama şimdi bunu yapıyorlar. Ama memur öğretmenlerin belli bir kontenjan dahilinde atanması 2012 yılına kadar hep vardı ve 2012 de bir anda kaldırıldı. Biz alınan hakkımızın iadesini istiyoruz.

18 Mart 2019 09:21

Hayırlı sabahlar arkadaşlar. Güzel bir hafta olması dileğiyle. İnşallah kurumlar arası ilk atama için müjdeli haberler alacağımız bir hafta olacak.

muarri28
Memur
18 Mart 2019 10:03

temenni mi yoksa duyum mu var hocam
Bilgihademesi, 5 yıl önce
Hayırlı sabahlar arkadaşlar. Güzel bir hafta olması dileğiyle. İnşallah kurumlar arası ilk atama için müjdeli haberler alacağımız bir hafta olacak.

ohh bee
Aday Memur
29 Mart 2019 11:48

bu sene kurumlar arası açılmayacak gibi görünüyor

Demdir
Kapalı
29 Mart 2019 17:22

Daha ne kadar bu hukuksuzluğu devam ettirirler bilinmez ama eninde sonunda kurumlar arası geçiş hakkı tekrar gelecektir çünkü kanuni hak keyfi olarak uygulanmıyor

John Reese
Memur
04 Nisan 2019 13:23

Bu başlığa yapılan yorumlar sürekli siliniyor. Sebebi nedir editörler?

----------------

Editör; başlığı güncel tutmak amacıyla yazılan fuzuli yazılar (güncel, destek vb) ile tekrar niteliği taşıyan yazılar incelenmektedir. Bilginize...

enriqooo
Aday Memur
06 Nisan 2019 14:42

Hergün bu konuyla ilgili bir gelişme olmuyor malum sayın editör. Güncel kalması için haliyle yorum yapılıyor. Bunun ne gibi bir mahsuru var ?

-------

Editör; üye olduğunuz forumun kurallarını okumalısınız.

emrah0101
Aday Memur
06 Nisan 2019 21:10

Bu kural sadece bize geçerli galiba. Diğer başlıklarda da aynı şeyler yazılıp duruyor. Silindiği yok

----------------------

Kurallar herkes için geçerlidir. Kişiye / zümreye özel olamaz.

jeklarit
Daire Başkanı
07 Nisan 2019 11:05

Merak etmeyin arkadaşlar bahar geldiğinde çiçeğin açışını kimse engelleyemez

dreamseyyah
Daire Başkanı
24 Nisan 2019 09:26

Kurumlararası naklen geçiş (atama) ve aşamaları

Ülkemizde çalışmakta olduğumuz kurumdan bir başka kuruma geçişi sağlayan naklen geçiş aşamaları aşağıda anlatıldığı adımlar ile gerçekleşmektedir. Bu aşama kurumlararası naklen geçiş işlemidir.

1- Naklen geçmek isteyen kişi uygun gördüğü kurumlara doğrudan başvuru yapabilir. Başvuru yaptığı dilekçede nerede çalıştığı, unvanı, sicil numarası, toplam hizmet süresi ve öğrenimine yer vermelidir. Burada kurum olumlu yanıt vermek zorunda değildir. Olumsuz yanıtta verebilir. İdarenin bu aşamada takdir hakkı vardır.

2- Geçiş yapılmak istenen kurum eğer geçişi kabul ederse, başvurduğumuz kurum şuanki kuruma muvafakat sorulacaktır.

3- Çalıştığınız kurumun muvafakat vermesi asli şarttır. Kurumun muvafakat vermeyebilir. Eğer muvafakat verilmeme işleminde hizmet gereklerine uygunluk olmadığı düşünülüyorsa, dava konusu olabilecektir.

4- Muvafakat verilmesi durumunda yeni kurum atamayı yapar.

5- Atamayı yapan yeni kurum çalıştığınız kuruma ilişik kesme yazısı yazacaktır.

6- Çalıştığınız kurum, ilişiğinizi keser ve size tebliğ eder. Sizde tebliğ ettikten sonra kurumdan ayrılır ve yeni kurumda işinize başlarsınız.

Bu aşamaların herbiri önemli ve geçiş için hayati değer taşımaktadır. Bu nedenle naklen geçiş ve atama konularında yaşanan herhangi bir olumsuz durum dava konusu olabilecektir. (bu günleri görecek miyiz)

musti160
Aday Memur
25 Nisan 2019 11:48

Sayın Editörler Memurlar.Net olarak MemurÖğretmenlerle ilgili Kurumlararası Geçiş ile ilgili bir haber yapsanız Bakanlık belki bir cevap verir bizde beklemekten yorulduk. Desteğinizi bekliyoruz.

25 Nisan 2019 14:04

sayın memurlar.net editörleri lütfen biz memur öğretmenlerin derdine derman olacak bir açıklamada bulunun lütfen sesimize soluk olun

----------------

Ana sayfaya haber olmasını istediğiniz konular için site yönetimi ile iletişime geçmelisiniz;

[email protected]

[email protected]

http://www.memurlar.net/haber/gonder/

musti160, 5 yıl önce

Sayın Editörler Memurlar.Net olarak MemurÖğretmenlerle ilgili Kurumlararası Geçiş ile ilgili bir haber yapsanız Bakanlık belki bir cevap verir bizde beklemekten yorulduk. Desteğinizi bekliyoruz.

ogretmen9
Aday Memur
26 Nisan 2019 16:55

Sayın memurlar.net yetkililerine http://www.memurlar.net/haber/gonder/ vasıtasıyla Memur Öğretmenler olarak durumumuzu ve yardımlarını talep ettiğimizi ilettim umarım dikkate alır ve hakkımızdaki belirsizliğe nihayet biri ses olur...

kalbim04062012, 5 yıl önce

sayın memurlar.net editörleri lütfen biz memur öğretmenlerin derdine derman olacak bir açıklamada bulunun lütfen sesimize soluk olun

----------------

Ana sayfaya haber olmasını istediğiniz konular için site yönetimi ile iletişime geçmelisiniz;

[email protected]

[email protected]

http://www.memurlar.net/haber/gonder/

Toplam 823 mesaj
«262728293031323334353637»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi