Editörler : Pangaea
«108109110111112113114115116117118119»

tesisat45
Aday Memur
20 Eylül 2013 19:04

hayırlısı olsun hocam.kpss ikisni yapabilir miyiz acaba bakalım.zor olacak

tesisat32
Şef
20 Eylül 2013 21:24

inşallah şubat ataması olurda calışmamıza gerek kalmaz

tesisat45, 11 yıl önce

hayırlısı olsun hocam.kpss ikisni yapabilir miyiz acaba bakalım.zor olacak

pomak3
Aday Memur
21 Eylül 2013 11:07

Trabzon yomraya atanan arkadas gelmedi varmi bilgisi olan yomra 2 kisiydi sanirim

tesisat45
Aday Memur
21 Eylül 2013 11:23

Şubat inş. olur.Hayırlısı bakalım.

tesisat32, 11 yıl önce

inşallah şubat ataması olurda calışmamıza gerek kalmaz

torosyuzluadam
Aday Memur
21 Eylül 2013 11:42

şubat atamasıyla alakalı resmi bir açıklama yok demi daha... olurda bizde gideriz inşallah

Fthdnc
Aday Memur
21 Eylül 2013 19:30

Arkadaşlar atamlara bakmam için gerekli kodu bulamıyorum bana biriniz mesaj olarak atabilirmisiniz

teknoloji32
Şube Müdürü
22 Eylül 2013 21:32

akp grup başkan vekili Nurettin canikli 10 000 şubatda atama yapılacak çalışmalar yapılıyor bununla ilğili demiş Beyaz tv diye bir kanalda.

valla bence şubatda atama olmayacak ağzı olan konuşuyor .diyorum

erisgen
Şef
23 Eylül 2013 19:36

arkadaşlar. yeni yayımlalnan ortaöğretim yönetmeliği teknik öğretmenleri etkiledi. şimdi bölümlere öğrenci bulmamız çok çok daha önemli. onun için siz tesisat öğretmenlerinden destek istiyoruz. unutmayın öğrenci yoksa öğretmende olmaz. onun için lise tesisat öğrencilerinin geleceği bizim geleceğimiz.

onun için lise sonrası teknoloji fakültesi mtok kontenjanı le ilgili mail desteği istiyorum.

benim gönderdiğim format şudur:

sayın yök yetkilisi,
Teknoloji fakülteleri M.T.O.K Alanları belirlenirken Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı öğrencilerinin gidebileceği teknoloji fakültesi sadece Enerji Sistemleri Mühendisliği olarak sınırlandırılmıştır. Oysaki Tesisat bölümü Makinanın alt dalıdır. Meslek lisesi Tesisat bölümü öğrencileri sadece Enerji sistemleri mühendisliğine gidebilirken diğer makine bölümleri enerji sistemleri dahil makinanın alt dalı pozisyonundaki tüm mühemdisliklere gidebilmektedirler.
Bir makina bölümü alt dalı bölümü olan otomotiv bölümü; enerji sistemleri mühendisliğine, makine mühendisliğine, otomotiv mühendisliğine, mekatronik mühendisliğine gidebilirken Tesisat Teknolojisi Ve iklimlendirme alanı lise mezunu öğrencilerimiz makine alt dalı bir bölümden mezun olmalarına karşılık sadece Enerji Sistemleri Mühendisliğine mahkum edilmektedir.
Tesisat Teknolojisi Ve iklimlendirme Alanı mezun öğrencilerinin hakkı olan makina ve makina alt mühendislikleri hakkının verilmesi hususunu,
Gereğini bilgilerinize arz ederim.

hero1907
Aday Memur
23 Eylül 2013 21:51

Arkadaşlar ben İpsala Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine atandım. benden önce yazan arkadaşa aynen katılıyorum öğrenci bulmak gerçekten önemli. Biz bu okulda diğer yeni atanan arkadaşla beraber 2 tesisat öğretmeniyiz. Bu sene öğrenci yokluğundan tesisat 10. sınıf açılmadı.yeni yönetmelik gereği atölye derslerine öğrenci sayıları yetmediğinden ikimiz giremiyoruz. 11. sınıfların 12 saat dersine giriyorum+rehberlik var. ayrıca 12 saat koordinatörlüğüm var. diğer arkadaşın durumuda aynı. Seneye 11. sınıfta kalmıycak geriden gelen yeterli sayıda 9. sınıfta yok. bu durumda sene sadece 12. sınıflar kalıcak ve şuanki mevcutları 9 kişi (yazıyla dokuz). o yüzden seneye birimiz norm fazlası olursak bu demek olurki bir kişi eksik atanır demek. o yüzden arkadaş dediğinde haklı.

erisgen, 11 yıl önce

arkadaşlar. yeni yayımlalnan ortaöğretim yönetmeliği teknik öğretmenleri etkiledi. şimdi bölümlere öğrenci bulmamız çok çok daha önemli. onun için siz tesisat öğretmenlerinden destek istiyoruz. unutmayın öğrenci yoksa öğretmende olmaz. onun için lise tesisat öğrencilerinin geleceği bizim geleceğimiz.

onun için lise sonrası teknoloji fakültesi mtok kontenjanı le ilgili mail desteği istiyorum.

sayın yök yetkilisi,
Teknoloji fakülteleri M.T.O.K Alanları belirlenirken Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı öğrencilerinin gidebileceği teknoloji fakültesi sadece Enerji Sistemleri Mühendisliği olarak sınırlandırılmıştır. Oysaki Tesisat bölümü Makinanın alt dalıdır. Meslek lisesi Tesisat bölümü öğrencileri sadece Enerji sistemleri mühendisliğine gidebilirken diğer makine bölümleri enerji sistemleri dahil makinanın alt dalı pozisyonundaki tüm mühemdisliklere gidebilmektedirler.
Bir makina bölümü alt dalı bölümü olan otomotiv bölümü; enerji sistemleri mühendisliğine, makine mühendisliğine, otomotiv mühendisliğine, mekatronik mühendisliğine gidebilirken Tesisat Teknolojisi Ve iklimlendirme alanı lise mezunu öğrencilerimiz makine alt dalı bir bölümden mezun olmalarına karşılık sadece Enerji Sistemleri Mühendisliğine mahkum edilmektedir.
Tesisat Teknolojisi Ve iklimlendirme Alanı mezun öğrencilerinin hakkı olan makina ve makina alt mühendislikleri hakkının verilmesi hususunu,

Volkan ADA
Kapalı
24 Eylül 2013 13:47

haydaa işe bak sen. Ee öğrenciler neden bölüm seçmiyolar ki anlamış değilim. İnsanları bilinçlendirme gerek bence.

hero1907, 11 yıl önce

Arkadaşlar ben İpsala Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine atandım. benden önce yazan arkadaşa aynen katılıyorum öğrenci bulmak gerçekten önemli. Biz bu okulda diğer yeni atanan arkadaşla beraber 2 tesisat öğretmeniyiz. Bu sene öğrenci yokluğundan tesisat 10. sınıf açılmadı.yeni yönetmelik gereği atölye derslerine öğrenci sayıları yetmediğinden ikimiz giremiyoruz. 11. sınıfların 12 saat dersine giriyorum+rehberlik var. ayrıca 12 saat koordinatörlüğüm var. diğer arkadaşın durumuda aynı. Seneye 11. sınıfta kalmıycak geriden gelen yeterli sayıda 9. sınıfta yok. bu durumda sene sadece 12. sınıflar kalıcak ve şuanki mevcutları 9 kişi (yazıyla dokuz). o yüzden seneye birimiz norm fazlası olursak bu demek olurki bir kişi eksik atanır demek. o yüzden arkadaş dediğinde haklı.

hero1907
Aday Memur
24 Eylül 2013 16:17

Hocam en büyük nedeni anadolu liselerinin kontenjanlarının arttırılması görev yaptığım okulda geçen sene 85 yeni kayıt alınmış 9. sınıf yani. Bu sene ise en son sorduğumda 30 falandı okulda 4 tane bölüm var öğrenci yok. 6 tane türkçe sorusu yapan öğrenci anadolu lisesini kazanmış. Doğal olarak bize hiç bir yere yerleşemeyen kalan öğrenciler geliyor.

Volkan ADA, 11 yıl önce

haydaa işe bak sen. Ee öğrenciler neden bölüm seçmiyolar ki anlamış değilim. İnsanları bilinçlendirme gerek bence.

Volkan ADA
Kapalı
24 Eylül 2013 16:21

arkadaş bir de bas bas bağırıyorlar yok bilmem 567 öğrenci açıkta kaldı diye. Meslek lisesini tercih edecek diyip durdular. Hepsi palavra mıydı?

hero1907, 11 yıl önce

Hocam en büyük nedeni anadolu liselerinin kontenjanlarının arttırılması görev yaptığım okulda geçen sene 85 yeni kayıt alınmış 9. sınıf yani. Bu sene ise en son sorduğumda 30 falandı okulda 4 tane bölüm var öğrenci yok. 6 tane türkçe sorusu yapan öğrenci anadolu lisesini kazanmış. Doğal olarak bize hiç bir yere yerleşemeyen kalan öğrenciler geliyor.

Er68
Aday Memur
24 Eylül 2013 20:24

darbe üstüne darbe ne bu arkadaş. memurluğuda tercih edemiuyoruz .

bigo59
Aday Memur
24 Eylül 2013 21:38

hocam, meslek liseleri için kat sayı kalkmadımı ? Bugün lisede tesisat bölümüne giren çocuk,

rifat27
Aday Memur
25 Eylül 2013 08:09

ben çok istemiştim yomrayı ama arkadaş hakkımızı gasp etmiş medem gitmiycen niye tercih yapıyon

pomak3, 11 yıl önce

Trabzon yomraya atanan arkadas gelmedi varmi bilgisi olan yomra 2 kisiydi sanirim

rifat27
Aday Memur
25 Eylül 2013 08:21

herkes tarafından bilinirki makine mühendisleri büyük kısmı tessisat alanı ile ilgilenir. ekmeğini tesisattan kazanır. mak müh odasıda bunu bilir. bunun için kitaplar yazar. Eğerki tesisattan anlayan birileri bu işleri yapabilir nitelikte olursa imza yetkileri olursa bu pasta bölünecektir. makine mühendislerini elindeki siyasi güç ile bu pastadan sana ucundan verirmi sanıyorsun. çok uğraşmak gerek gerek bu haklı davamızdan sonuç almak için

erisgen, 11 yıl önce

sayın yök yetkilisi,

Volkan ADA
Kapalı
25 Eylül 2013 13:15

ek atama olmuş 2 kil

Volkan ADA
Kapalı
25 Eylül 2013 13:20

ek atama olmuş 2 kişi daha almışlar

tesisat32
Şef
25 Eylül 2013 14:25