Editörler : Pangaea
«815781588159816081618162816381648165816681678168»

Esen0646
Genel Müdür
03 Temmuz 2021 22:51

Temmuzdan sonra sağlık ardından bizim bakanlik deniliyordu inşallah doğru çıkar

Heidee, 3 yıl önce

İnş bizimde güzel alımlar olur hocam.

Veysel111111
Aday Memur
03 Temmuz 2021 22:52

Arkadaş merhabalar TMO ve çay işletmeleri mühendis alımı hakkında bilgisi olan var mı kadrolu aliyo ort . maaşları nasıl bu alım ile tarım orman bakanlığı alimin daki fark ney acaba .

Veysel111111
Aday Memur
03 Temmuz 2021 22:54

Kadrolu mu sözleşme li mi

Veysel111111, 3 yıl önce

Arkadaş merhabalar TMO ve çay işletmeleri mühendis alımı hakkında bilgisi olan var mı kadrolu aliyo ort . maaşları nasıl bu alım ile tarım orman bakanlığı alimin daki fark ney acaba .

Heidee
Şube Müdürü
04 Temmuz 2021 00:31

Hocam memur demiş zm gıda Veteriner hekim su ürünleri Orman hepsi içinde. Valla bu tasarruf olayı üzdü beni. Geçmiş yıllara göre az mı olacak benzer mi kestiremiyorum

Yolverine01, 3 yıl önce

1062 kisi alirlar mi zir. Muh

Esen0646
Genel Müdür
04 Temmuz 2021 07:46

Sizin siralamaniz galiba yakın zamanda belli olmayacak gibi gözüküyor belli olsa da sayı muhtemelen geçen seneki den fazla olmayacaktır o yüzden işinizi şansa bırakmayın kpss çalışmaya başlayın

Yolverine01, 3 yıl önce

1062 kisi alirlar mi zir. Muh

Heidee
Şube Müdürü
04 Temmuz 2021 09:25

Aynen arkadaşlar sıralaması sınorda olanlar ne olur ne oşmaz çalışın açıkcası ben ocakta haber çıkmaz sa başlıyacağım. Belki 2022 sınavı ilr daha iyi alınacak. Şuan bizim alımların hangi sayılara göre alıncağı netleşti.

Esen0646, 3 yıl önce

Sizin siralamaniz galiba yakın zamanda belli olmayacak gibi gözüküyor belli olsa da sayı muhtemelen geçen seneki den fazla olmayacaktır o yüzden işinizi şansa bırakmayın kpss çalışmaya başlayın

Sblglmzmrl
Aday Memur
04 Temmuz 2021 10:19

Mrb arkadaşlar. Ben 2020 kpss den 85 aldim ve 4845 deki sıralamam 58. Ve inanın çalışmak hic kolay olmadi evliyim bi kizim var benden ilgi bekleyen ev işleri falan derken inanın çok zorlandım. Şimdi hamileyim tekrar derse başlamak çok zor geliyor. Ama malum umutlarım tükendi gibi yaklaşık sınavdan çıkalı bir yıl oldu ve ben hic tercih bile yapamadim kadro açılmadı şimdi Bide alımda sınırlama geliyor. Demem o ki ben hep bakanligimda çalışmak istedim tmo da çalışmayı hic düşünmedim ama tercih yapmazsam tekrar ders çalışmam gerekiyormus gibi hissediyorum.tmo da atanınca tekrar bakanlık alımına tercih de yapılamıyor. Sizce ne yapmalıyım inanın çok kararsizim mayısın bir garantisi yok beklemiş olsam 3 aylık bebegimle ise başlamış olcam buda zor gibi. Suan aklimda milyonlarca soru işareti var bir kısmını anca aktarabildim sizce ne yapmalıyım.

Abidinkrt
Kapalı
04 Temmuz 2021 10:39

Arkadaşımın 85.12 ile 163 siralaması vardı.

coldsnap, 3 yıl önce

2018 kpss puanı 85 iken ziraat branş sıralama ortalama kaça denk geliyordu

Heidee
Şube Müdürü
04 Temmuz 2021 10:41

Hocam tmo çalışma şartları biraz zor ama yapabilirim diyorsanız tercih yapın. Görevlendirme yapılıp il dışına gidiyorsunuz keşke desek atama olacak bekleyin bakanlığı ama işte kşmse bilmiyor. Ben branşımdan dolayı tercih veremiyorum mecbur bakanlık. Tmo şartlarını iyice araştırın ona göre karar verin aralıkta merkezi atama var hocam

Sblglmzmrl, 3 yıl önce

Mrb arkadaşlar. Ben 2020 kpss den 85 aldim ve 4845 deki sıralamam 58. Ve inanın çalışmak hic kolay olmadi evliyim bi kizim var benden ilgi bekleyen ev işleri falan derken inanın çok zorlandım. Şimdi hamileyim tekrar derse başlamak çok zor geliyor. Ama malum umutlarım tükendi gibi yaklaşık sınavdan çıkalı bir yıl oldu ve ben hic tercih bile yapamadim kadro açılmadı şimdi Bide alımda sınırlama geliyor. Demem o ki ben hep bakanligimda çalışmak istedim tmo da çalışmayı hic düşünmedim ama tercih yapmazsam tekrar ders çalışmam gerekiyormus gibi hissediyorum.tmo da atanınca tekrar bakanlık alımına tercih de yapılamıyor. Sizce ne yapmalıyım inanın çok kararsizim mayısın bir garantisi yok beklemiş olsam 3 aylık bebegimle ise başlamış olcam buda zor gibi. Suan aklimda milyonlarca soru işareti var bir kısmını anca aktarabildim sizce ne yapmalıyım.

ZMprof
Daire Başkanı
04 Temmuz 2021 12:31

Puanınız çok iyi hocam alımda sınırlama diye bir şey yok bizim sınır zaten 1500-2500 arası değiişiyor. alım olursa çok rahat atanırsınız.Ne çaykur ne Tmo hamile birinin yapabileceği iş değil çünkü Kit kuruluşu bunlar ve direk saha da çalışacak eleman arıyorlar.Tercih sizin yine de.

Sblglmzmrl, 3 yıl önce

Abidinkrt
Kapalı
04 Temmuz 2021 14:04

Arkadaşlar merhaba. Merkezi alımda Üniversite de ziraat kadrosu var orayı tercih versek ilerde bakanlığa geçebiliyor muyuz yoksa sadece üniversiteler arasında mi yer değiştirme oluyor. Teşekkürler

coldsnap
Aday Memur
04 Temmuz 2021 15:31

Teşekkür ederim.Cevap verdiğiniz için herkesin hakkında en hayırlı olsun

Abidinkrt, 3 yıl önce

Arkadaşımın 85.12 ile 163 siralaması vardı.

Sblglmzmrl
Aday Memur
04 Temmuz 2021 17:03

Çok tsk ederim cvp verdiğiniz için biraz daha netleşti düşüncelerim

ZMprof, 3 yıl önce

Puanınız çok iyi hocam alımda sınırlama diye bir şey yok bizim sınır zaten 1500-2500 arası değiişiyor. alım olursa çok rahat atanırsınız.Ne çaykur ne Tmo hamile birinin yapabileceği iş değil çünkü Kit kuruluşu bunlar ve direk saha da çalışacak eleman arıyorlar.Tercih sizin yine de.

Ayay33
Aday Memur
04 Temmuz 2021 18:47

Alım sayısı mı netleşti hocam?
Heidee, 3 yıl önce

Aynen arkadaşlar sıralaması sınorda olanlar ne olur ne oşmaz çalışın açıkcası ben ocakta haber çıkmaz sa başlıyacağım. Belki 2022 sınavı ilr daha iyi alınacak. Şuan bizim alımların hangi sayılara göre alıncağı netleşti.

Heidee
Şube Müdürü
04 Temmuz 2021 18:52

Hocam genelgeyw göre alıncak onu demek istedim 7500 5000 2000 zm alınmayacak. Emekli istifa ölüm oluşan kadro boşluklarına kadar alıncak

Ayay33, 3 yıl önce
Alım sayısı mı netleşti hocam?

Enivicivokke
Aday Memur
04 Temmuz 2021 21:49

Hem TMO hem de bakanlığa atanmış biri olarak söyleyim kendi ilinize atanmadığınız sürece TMO işkence olabiliyor. Çalışma süreleri belli değil, yıllık izini istediğiniz zaman kullanabilmek imkansız. Alım zamanı stres yükü çok, ilden ile sürükleniyorsunuz vs. Belki şartlar değişmiştir, belki bizim bölge öyledi yanıltmak istemem ama atandığım günden daha mutluydum istifa ettiğimde (:

Bakanlık konusuna gelince aldığınız maaş daha az, atamanız büyük olasılık iç Anadolu ya da doğu illerinden biri olacak bunlar sorun olabilir belki. Aşırı sorunlu bir amiriniz olmadıkça rahat olur işiniz.

2017'de atanan personelin tayin olması için alım yapılması gerekiyor, sıralamanız iyi umudunuzu yitirmeyin. Bol şans diliyorum hepinize.

Sblglmzmrl, 3 yıl önce

05 Temmuz 2021 02:08

Çaykurunda tmo nun da şartları gayet güzel ki yüksek puanlı kapatmış hep bence bu kurumlara sözleşmeli olarak atanmamak bile süper bişi sanırım kadrolu oluyorlar

05 Temmuz 2021 02:11

ayrıca 85 puanlı biri marmaraya egeye trakyaya batı karadenıze akdenıze her turlu atanır ne iç anadolusu yav :)

05 Temmuz 2021 09:48

7 tane mühendis alıcaklarmış heralde girişkenlik, iletişim gibi özelliklere bakarlar puandan ziyade.bilgim yok da tahmini konuşuyom

elif4373
Aday Memur
05 Temmuz 2021 11:28

Hocam tmoda çaykurda sözleşmeli alıyorlar kadrolu değil.

ZiraatMühendisi1, 3 yıl önce

Çaykurunda tmo nun da şartları gayet güzel ki yüksek puanlı kapatmış hep bence bu kurumlara sözleşmeli olarak atanmamak bile süper bişi sanırım kadrolu oluyorlar

Toplam 193811 mesaj
«815781588159816081618162816381648165816681678168»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi