Editörler : Lanet

01 Kasım 2006 00:10

Ney programı

Bağlama ve keman programı var..Fakat ney programı bulamadım..bilen duyan varsa haberdar olmak isterim

kuyu_cadısı
Kapalı
01 Kasım 2006 00:11

bilgisayarda notaları düzenlemişler ve istediğin müziği çalabiliyorsunn ...

mc222
Kapalı
01 Kasım 2006 00:27

:))

Ney üfleme yazılımı!!! Güzel olurdu doğrusu... Bağlama ve keman yazılımları aslında oldukça basit yazılımlar.

Bu yazılımları hazırlayan arkadaşlara e-posta yollayıp bir teşekkür etseniz ve "ney üflemek için" bir yazılım yapamaz mısınız şeklinde bir ricada bulunsanız...

Eminim ki hem çok mutlu olacak hem de size bu yazılımı yapıp göndereceklerdir.

Mevcut yazılımları değiştirmek daha kolaydır.

:)

roviss
Müsteşar
01 Kasım 2006 09:55

Bilgisayarda hazırlanan bu tür programların sadece org için etkili olabileceğini düşünmüşümdür. Şarkı/türkü dediğimiz şey klavye tıkırtıları gibi kesin çizgilerden oluşmuyor ki. Uzun hava sözgelimi: Geçişler yumuşak olmalı. Hele sözkonusu ney ise bence program işi zor. Yapanı duymadım şimdiye kadar.

~Saygılar~

kuyu_cadısı
Kapalı
01 Kasım 2006 11:35

Rovis hocam bağlama ve keman için hazırlamışlar ben çok beğendim..ney içinde olabilir tam etkin kullanılmasa da en azından sesleri tanımada çok etkili olcaktır...

bu arada d,iğer programları hazırlayanlara mesaj attım ama adreslerinde sorun var sanırım..bu iyi bir sonuç verebilirdi şansımıza küselım))

mc222
Kapalı
01 Kasım 2006 22:50

Synthesizer teknolojisi çok gelişti...

http://www.youtube.com/watch?v=xc3DpLfWw8k

Bu adresteki "klavye ney demosunu" dinlemenizi öneririm.

kuyu_cadısı öğretmenim... aslında söylediğinizin daha karmaşık olmakla birlikte bir yolu var!

*Cakewalk, Cubase gibi yazılımlar kullanmak veya gidip bir tane midi klavye almak... (creative'in uygun midi klavyeleri var mesela)

*Soundfont olayı ile ney sesi yüklemek.

Sizin neyden almak istediğiniz temel 12 sestir zaten... koma seslerin istemezsin sanırım...

kuyu_cadısı
Kapalı
01 Kasım 2006 23:28

evet buda bir yol tabı.. teşekkür ederim..

roviss
Müsteşar
02 Kasım 2006 08:05

@kuyu_cadısı demiş ki:"Rovis hocam bağlama ve keman için hazırlamışlar"

Bağlamayı biliyorum. Keman için ne kullanıyorlar?

~Saygılar~

ersyno
Daire Başkanı
02 Kasım 2006 10:09

bağlama ve keman programı var ama bunlar müziği bilenler için çok kötü ve kullanışsız programlar.ancak sesini duyabiliyorsunuz bir işe yaramıyor...

kuyu_cadısı
Kapalı
02 Kasım 2006 14:33

Keman içinde bir program gazırlamışlar.Yeni başlayanlar için faydalı en azından sesleri tanımak adına

saygılar bizden

Commandante
Memur
02 Kasım 2006 15:29

Ben de zurna programı arıyorum ama yok.

kuyu_cadısı
Kapalı
02 Kasım 2006 17:31

her aradığın bulunmuyor demekki..

kuyu_cadısı
Kapalı
07 Kasım 2006 14:05

böyle bir program yokmuş demek

ayberk kurtcephe
Genel Müdür
07 Kasım 2006 14:09

NEY ÜFLERKEN

her notanın üç çeşidi olduğu ve her notanında birden çok makamı olduğundan bilgisayar programı ney üflemekten zordur bence...ney üflemenin sadece ses çıkarması sorundur ondan sonra sevincini derdini(öfke demiyorum) kendi dilinden anlatır sırdaşın olur...

çok konuştum

kuyu_cadısı
Kapalı
07 Kasım 2006 14:23

sağolasın güzel konuşmuşsun..zaten bu yeni başlayanlar için kolaylık olması açısındasn...düşünsenize sessleri bu şekilde tanımak daha kolay olur

ayberk kurtcephe
Genel Müdür
07 Kasım 2006 15:18

iyi söylemişsin..

lakin ney üflemenin yeni başlayanları için bile elinde bir ney -ki kamıştan olmalı platikten değil-olmalı bilgisayar klavyesi değil...ney üflemenin mantığıda budur,o güzel ses insanın içini okşayan tınılar gerçekte üfleyen insanın duygularının ney tarafından tercümesidir...

çok konuştum yine...

kuyu_cadısı
Kapalı
07 Kasım 2006 15:34

yok hocam zaten bencede olmalı...yanı bu programı kendım için arıyorum aslında..güzel bir kız ney var bende kamıştan yanıı..ama hakkını veremıyorum..ilerletmem lazım ve böyle bişy varsa çok işime yarar..

ayberk kurtcephe
Genel Müdür
07 Kasım 2006 16:48

benim de mansurum var bir tane...

mahsun mansur diyorum ona hikayesi çok ilginç...ömer hocadan aldım...

bu konuda gerçekten çalışmak gerekiyor...üfleme konusunda kimse ben üstadım diyemez zaten...

ama her halükarda ney üflemek teknolojiyle bağdaşamaz bence(bilgisayarla diyorum),zaten üflemenin felsefesine(başka söz bulamadım)zıt...

değilmi yaren :)

kuyu_cadısı
Kapalı
07 Kasım 2006 16:52

Haklısınız da her zman öğrenmek için uygun ortam olmayabiliyor..ve zaman tabıkı..bu destekleyıcı olurdu ama elimizde buda yok malesef...zaten ruh olmayınca uflenmıyor...bırakırsan sana küsüyor..çocuk gibi bakım istiyor..ama benımkı bıraz küstü bana..

ayberk kurtcephe
Genel Müdür
07 Kasım 2006 16:55

senin kızda mahsun olmuş..evet ilgi ve alaka şart..badem yağına doymuyor mübarek...

kuyu_cadısı
Kapalı
07 Kasım 2006 17:12

ben fındık ve gülyağı kıllanıyorum narın ya)))

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi