Editörler : swat3410

fiere
Aday Memur
30 Ekim 2020 11:40

Atamam olmadan istifa ettim. Üç yıl süründüm. Gerçi sonra öğretmenliğime döndüm. Geriye dönük haklarımı aldım.
omresl, 3 yıl önce
Kardeşim öğretmenliğe atandıktan sonra yanlış bilmiyorsam Meb de başlama yapman için 15 gün içinde müracaat yapman lazım. Onun için atanır atanmaz Egm ye dilekçe yazacaksın bunu da belirteceksin en kısa zamanda istifanın onaylanmasını talep edeceksin. Yanılmıyorsam istifa dilekçesi 1 haftada sonuçlanıyor. Öğretmenlik sözleşmeli olduğu için istifa edip hemen başlayabilirsin. Dikkat edeceğin husus ataman olmadan istifa etme sakın puana güvenip. Benim bildiklerim bu.

efendi23
Aday Memur
30 Ekim 2020 13:34

Atamam olmadan istifa ettim derken, Şu okula şu puanla atandınız yazısı gelmeden mi istifa ettiniz. Yoksa başka hususlar mı? 3 yıl neden beklediniz?

fiere, 3 yıl önce
Atamam olmadan istifa ettim. Üç yıl süründüm. Gerçi sonra öğretmenliğime döndüm. Geriye dönük haklarımı aldım.

Camunas
Aday Memur
30 Ekim 2020 14:50

Ağzına sağlık
pollmenn, 3 yıl önce

Kardeşim kimse senin zırvalarını kale almıyor neden tekrar tekrar aynı şeyleri yazıyorsun? Polislikten başka bir memuriyete geçen hele hele öğretmenliğe geçen bir insan neden pişman olsun? Günde 8 saaten fazla çalışmadığı için mi? Geceleri evinde yatağında uyuduğu için mi? Koca sene parça parça almaya çalıştığımız 20 gün yıllık izni çoğu zaman sadece Ramazan ve Kurban bayramı tatili olarak kullandığı için mi? Zaten konu sahibinin de kafasında hiçbir soru işareti yok nasıl istifa edebilirim diye soruyor.

Ak kara
Aday Memur
30 Ekim 2020 18:34

En hızlı şekilde idareciliğe geçmeni öneririm öğretmenlik 20 saatin üzerinde yorucudur

brkklgs
Şef
30 Ekim 2020 18:53

Geçince göreceksiniz öğretmenliğin hiçbir halt olmadığını geçin de pişman olun buraya tekrar nasıl dönerim arkadaşlar yazınca görüşürüz
Camunas, 3 yıl önce
Ağzına sağlık

Red46
Aday Memur
30 Ekim 2020 23:24

2017 yılında bende benzer bir konu açmıştım. Sonuç itibariyle istifa ettim sözleşmeli atandım, bu ay itibariyle kadroya geçtim. Polislikten ayrıldığıma pişman mıyım? Öğretmenliğin ilk yılında pişman oldum. Şimdi pişman değilim. Amir, müdür, ek görev, maç görevi, ikinci bir emre kadar çıkış yok, yalvar yakar senelik izin al... Bazen tekrar çağıracaklar diye korkuyorum

brkklgs
Şef
30 Ekim 2020 23:44

Abi senle telefonda konuşmuştuk çook pişmandın , her İstifa eden gibi
Red46, 3 yıl önce
2017 yılında bende benzer bir konu açmıştım. Sonuç itibariyle istifa ettim sözleşmeli atandım, bu ay itibariyle kadroya geçtim. Polislikten ayrıldığıma pişman mıyım? Öğretmenliğin ilk yılında pişman oldum. Şimdi pişman değilim. Amir, müdür, ek görev, maç görevi, ikinci bir emre kadar çıkış yok, yalvar yakar senelik izin al... Bazen tekrar çağıracaklar diye korkuyorum

235U
Genel Müdür
31 Ekim 2020 01:05

Geçenlerden biriyim

Üstelik en kötü meslek lisesindeyim bulunduğum şehirde

Bir an olsun pişman olmadım

Aklınızı mı kaybettiniz

Polislik öğretmenlik kıyas bile edilemez yanlış

7 sene kaldım teşkilatta 1 amir bey diye hitap etmemiştir elimi sıkmamıştır ödül törenleri haricinde zaten onda da mecbur elini uzatıyor

Yediğim hakaretleri hatırlayınca hala tüylerim ürperiyor

Yalak torpil olmadan en kötü yerlerde yıllarca süründüm

Sonu yok arkadaş polisliğin

Burda konuşulanları sallama

Biraz daha yazınca o zaman niye girdin polisliğe yok bir garibanın hakkına girdin defol git martavalı okunacak zaten

Geç kurtul kardeş aklını başına devşir

3 yıl sonra kadroya geçecen zaten rahat ol

Atanmadan istifa etme

Zaten atanın a istifa etmeden gidip evraklarını teslim edeceksin

Sonra onlar seni çağıracak gel başla diye

İşte o zaman istifa edersin isterse kabul etmesin sen gider başlamanın yaparsın

Bir derdini anlattığında istersen Kimliğini bankamatiğini bırak git diyen komsere de kapak olsun

Hayırlı olsun kardeş

Emreyetik
Aday Memur
31 Ekim 2020 10:29

Ben kararımı verdim arkadaşlar. Sadece istifa sürecinin nasıl işlediğine dair soru sormuştum. Konu başka yerlere gelmiş. Herkesin kendi görüşüdür tabi. Bana göre polisliğin öğretmenlikten maaşı dışında hiçbir artısı yok. Sadece gece çalışmamak için bile öğretmenlik tercih edilebilir. Ben izine çıktığımda bile acaba telefonum çalar mı, işe çağırırlar mı stresiyle yaşamaktan bıktım. Yarın izinlimiyim görev listesi ne zaman gelecek diye düşünmekten yıldım. Aralıksız 12 saat nöbetlerde acaba tuvaletim gelir mi diye su içerken 2-3 defa düşünmekten usandım. Bu örnekleri daha da uzatıp roman yazabilriim buraya. Hepiniz en az benim kadar biliyorsunuz bunları. Çoğunuz benden tecrübelisinizdir meslekte. Neyse tekrar yazıyprum herkesin kendi görüşüdür saygı duyuyorum. Burada polemik de yaratmak istemiyorum. Ben yolumu çizdim. Başka bir seçenek yada tavsiye istemiyorum. Hepimiz için hakkımızda hayırlısı olsun.

revaha
Şef
31 Ekim 2020 21:06

Milli Eğitimde Şube Müdürü olarak görev yapıyorum. Eylül atama döneminde bir polis arkadaş öğretmen olarak atandı. Bizim gönderdiğimiz tebligat size ulaştıktan sonra 15 gün içinde göreve başlamak zorundasınız. Sanırım sizin istifa süreciniz bir hafta sürüyor. Yine de ilgili şube Müdürüne durumunuzu belirtin. Biz daha once mağduriyet yaşanmaması için tejgat yazısını biraz geciktirmistik. Şimdiden hayırlı olsun.
Emreyetik, 3 yıl önce

Ben kararımı verdim arkadaşlar. Sadece istifa sürecinin nasıl işlediğine dair soru sormuştum. Konu başka yerlere gelmiş. Herkesin kendi görüşüdür tabi. Bana göre polisliğin öğretmenlikten maaşı dışında hiçbir artısı yok. Sadece gece çalışmamak için bile öğretmenlik tercih edilebilir. Ben izine çıktığımda bile acaba telefonum çalar mı, işe çağırırlar mı stresiyle yaşamaktan bıktım. Yarın izinlimiyim görev listesi ne zaman gelecek diye düşünmekten yıldım. Aralıksız 12 saat nöbetlerde acaba tuvaletim gelir mi diye su içerken 2-3 defa düşünmekten usandım. Bu örnekleri daha da uzatıp roman yazabilriim buraya. Hepiniz en az benim kadar biliyorsunuz bunları. Çoğunuz benden tecrübelisinizdir meslekte. Neyse tekrar yazıyprum herkesin kendi görüşüdür saygı duyuyorum. Burada polemik de yaratmak istemiyorum. Ben yolumu çizdim. Başka bir seçenek yada tavsiye istemiyorum. Hepimiz için hakkımızda hayırlısı olsun.

DAYIM__Yok!
Memur
01 Kasım 2020 01:03

2019 Martta Polislikten istifa edip 4b li olarak farklı kurumda çalışmaya başladım. Tazminat olarak o zaman 3000 bin küsür ödedim eğitim masrafı. 16 Pomem dim.

DAYIM__Yok!
Memur
01 Kasım 2020 01:08

Ayrıca istifa dilekçemi vermem ile onaylanması 4 gün sürdü. Evrakı takip ettim her birime gittim en son ankaraya giden evrak için telefonla irtibata geçip halleetim.
DAYIM__Yok!, 3 yıl önce
2019 Martta Polislikten istifa edip 4b li olarak farklı kurumda çalışmaya başladım. Tazminat olarak o zaman 3000 bin küsür ödedim eğitim masrafı. 16 Pomem dim.

MEHMET YILDIZ6
Aday Memur
01 Kasım 2020 11:03

Her mesleğin kendine göre zorlukları var. Önemli olan severek çalışmak. Mesleğin olarak gördüğün takdirde zor değildir. İnsana zor gelmez.

savcıı
Şube Müdürü
01 Kasım 2020 11:04

Öğretmenlik mi düz memurluk mu deseydin hiç düşünme memurluk derdim.ama çalışma koşulları bakımından öğretmenlik her zaman polisliğe göre öndedir.kiyaslama yapmaya dahi gerek yok.

tg2029
Şef
01 Kasım 2020 15:23

Adliye ve polislik dışında düz memurluk öğretmenlikten iyidir. Hele ki büyükşehirde meslek lisesinde öğretmen olmaktansa memur olmak çok çok iyidir. Ancak adliye ve emniyet mesai kavramının çalışma standartının belli belirsiz olduğu yer. Haksızlığa uğrasanız şikayetinizi yapamayacağınız yer. Bir hakim ya da savcı bana mobing uyguluyor diye şikayet edemezsiniz. Edersiniz ama sonra olanlardan pişman olursunuz. Eğer polis ya da adliye personeli değilseniz iki kere düşünün. Şimdiki nesile ve onların anne babalarına tahammül edebilecek misiniz?

ferityildirim
Kapalı
01 Kasım 2020 23:26

Öğretmenliğe geçiş yapman daha güzel olmuş. Prosedürü bilmiyorum ama kararın çok iyi.. İtle köpekle uğraşacağına, tertemiz günahsız meleklerle zaman geçireceksin. Hele birde idealist biriysen tadından yenmez

brkklgs
Şef
02 Kasım 2020 20:58

Gel de gör tertemiz öğrencileri velileri o iti kopuğu en azından polis abi diyor bunlara diyecek bir şey yok öğretmenliğe geçmek pişmanlıktır ben yaşadım kimse yaşamasın
ferityildirim, 3 yıl önce
Öğretmenliğe geçiş yapman daha güzel olmuş. Prosedürü bilmiyorum ama kararın çok iyi.. İtle köpekle uğraşacağına, tertemiz günahsız meleklerle zaman geçireceksin. Hele birde idealist biriysen tadından yenmez

Emre.ordu
Aday Memur
02 Kasım 2020 22:55

İstifa etme süreci kaç gün sürüyor acaba
Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi