Editörler : crops35
14 Eylül 2020 14:10

Ortaöğretim KPSS puanım varken, ön lisans programından mezun olmak

Ortaöğretim hemşirelik mezunuyum,2020 sınavına ortaöğretim alanından giricem. Şu an da Ön lisans programında ilk ve acil yardım okumaktayım son sınıf oldum.2020 ortaöğretim kpss puanım elime geçtiğinde ön lisans programından da mezun olmuş olucam bu durum devlet kadrosu atamasında benim ortaöğretim hemşirelik alanından atanma hakkımı elimden alır mı?

nimocuk
Aday Memur
14 Eylül 2020 14:19

Alır

ssskk
Aday Memur
14 Eylül 2020 17:21

Hayır almaz. Ben kendim ösym bürosuna bunu sormuştum ki kendim de yaşıyorum şu an aynısını. Önlisans mezunuyum fakat ortaöğretimle tercih yapabiliyorum. Ortaöğretim kpss girdikten sonra mezun olsan bile önlisans kpss puanın olmadığı için ortaöğretimi kullanabiliyorsun. Sonraki yıl zaten sistem üzerinden mecburen önlisans sınavına girmek için tercih yapabiliyorsun. Hakkında hayırlısı olsun

İbrahim0315
Aday Memur
16 Eylül 2020 21:42

Çok teşekkür ederim. Okulumun bitmesi diplomayı almam 2021 Haziran-Temmuzu bulur.Ön lisanstan girsem o zamana kadar olan alımlardan yararlanamayacağımı düşünerekten ortaöğretimi tercih ettim umarım 2021 başlarında alım olur da hayırlısıyla güzel bir puan alıp atanırım yoksa ders bırakıp uzatmayı düşünücektim.

25 Ekim 2020 15:09

Merbabalar, bende böyle bir durumun içerisindeyim ortaöğretim hemşirelikten tercih vereceğim fakat lisans moleküler biyoloji ve genetik 4. sınıfım. Diyelim ki hemşire olarak atandım, aynı zamanda da biyolog olarak mezun oluyorum unvan değiştirmek için sınava mı girmem gerekecek acaba yardımcı olacak birisi var mı?

25 Ekim 2020 15:13

Bir sorum daha olacak il sağlık müdürlüklerine ASM ve TSM lere nasıl tercih veriyoruz acaba, şuan oralarda çalışan biri varsa deneyimlerini paylaşabilir mi rica etsem normal bir devlet hastanesini mi yoksa buraları mı tercih etmeliyim

selçuk bayraktar
Aday Memur
26 Ekim 2020 18:59

4.sınıf öğrencisiyim bu sene mezun olacağım . ortaöğretim kpss ye gireceğim . mezun olmam durumunda ortaöğretim puanımı kullanabilir miyim ? geçerlilik süresi 2 yıl mı bilginiz var mı?

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi