Editörler : crops35
08 Ocak 2020 01:58

Önlisans KPSS ye hazırlık 90 üstü puan
3366 Makine Teknikeriyim 2020 KPSS ye hazırlanıyorum 90+ puan alıp İstanbul Eskişehir gibi şehirlere merkezi atama ile branşımda yerleşmek istiyorum olmazsa da 3001 alan koduyla düz atamaya da razıyım tek çarem kamu gibi duruyor bir de yarın bile ne olacağını tahmin edemeyeceğimiz caaanım Türkiye'mizde KPSS kalkacak alımlar mülakatlı olacak deniyor eş dost akrabanın yanında mülakat konusu açılınca gülerek (alaycı bir biçimde) var mı dayı emmi diyorlar haydi aldık hatrı sayılır bir puan bir de o puanla ortada kalma korkusu da var açıkçası şimdi siz değerli forum üyelerinden cevaplamasını rica ettiğim bazı sorularım var 1) matematiğim orta üstü seviyede 2016 önlisans KPSS de hiç çalışmadan zayıf Türkçemle hiç olmayan genel kültürümle 72 puan aldım evde yoğun çalışarak 9-10 ay gibi bir sürede 90+ puan alabilirmiyim 2) Alabilirsem nasıl bir yol izlemem gerekir 3) Haydi aldık diyelim KPSS nin kalkıp bütün alımların adrese teslim olacağı birkaç senedir gündemde sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir Yardımlarınızı bekliyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum...

EricCartman59
Şube Müdürü
08 Ocak 2020 10:43

Kpss de 90+ ya geçemeyenlerin ortak noktası matematik sorunudur. 30 matematik sorusunu 30-45 dakika aralığında yapmayı başarıp 20-25 net çıkarabiliyorsan senin için her şey çok güzel olabilir. Matematiğim orta üst diyorsan 9-10 aylık zaman diliminde çok iyi işler başarabilirsin. Konuyu anlama + bol soru çözme + sınava 15 gün kala her gün 2 kpss deneme sınavı yaparak başarıyı yakalayabilirsin... Bol soru çözmeden bahsederken günde 20-30 matematik sorusu değil 200-250 sorudan bahsediyorum. Bol soru çözmeden hızlanılmıyor Allah vergisi üstün zekan yoksa.

Kendi eksiklerini biliyorsun galiba. Türkçe ve matematik çalışmaya başla :) son 2-3 ayda tarih,coğrafya videoları izleyip bol soru çözmeye başlarsın :)

Deniz6034
Aday Memur
08 Ocak 2020 16:19

Cevapladığın için teşekkür ederim
EricCartman59, 4 yıl önce

Kpss de 90+ ya geçemeyenlerin ortak noktası matematik sorunudur. 30 matematik sorusunu 30-45 dakika aralığında yapmayı başarıp 20-25 net çıkarabiliyorsan senin için her şey çok güzel olabilir. Matematiğim orta üst diyorsan 9-10 aylık zaman diliminde çok iyi işler başarabilirsin. Konuyu anlama + bol soru çözme + sınava 15 gün kala her gün 2 kpss deneme sınavı yaparak başarıyı yakalayabilirsin... Bol soru çözmeden bahsederken günde 20-30 matematik sorusu değil 200-250 sorudan bahsediyorum. Bol soru çözmeden hızlanılmıyor Allah vergisi üstün zekan yoksa.

Kendi eksiklerini biliyorsun galiba. Türkçe ve matematik çalışmaya başla :) son 2-3 ayda tarih,coğrafya videoları izleyip bol soru çözmeye başlarsın :)

simorglwss
Aday Memur
08 Ocak 2020 17:18

2018 kpss den 87 aldım ve sanırım atanmama yetmeyecek bu puan. matematik falan temelim var ama tekrar calisip çalışmama konusunda kararsızım ben de. yaş 24 fikirlere açığım...

Deniz6034
Aday Memur
08 Ocak 2020 21:56

Haklısın merkezi atamalarda kontenjanı iyice düşürdüler atanmak için 90+ farz oldu artık birçok kurum mülakatlı alıyor onu da nasıl alıyor birçoğumuz biliyoruz İnşallah hepsini kaldırmazlar da biz de bileğimizin hakkıyla biryerlere geliriz...
simorglwss, 4 yıl önce
2018 kpss den 87 aldım ve sanırım atanmama yetmeyecek bu puan. matematik falan temelim var ama tekrar calisip çalışmama konusunda kararsızım ben de. yaş 24 fikirlere açığım...

Gokhan1453tr
Aday Memur
09 Ocak 2020 00:22

Ulaş bana burdan

EfsaneTDS
Kapalı
12 Ocak 2020 10:52

atamasi olan bir uni okumak daha mantikli.
simorglwss, 4 yıl önce
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi