Editörler : "eskiyara"Pangaea

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
06 Ekim 2019 11:50

Düzeltme: "iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırmak" olacak. Telefondan yazdığım için yanlış, eksik ifadelerim olabilir. Affınıza sığınırım.

Journeyman_
Memur
06 Ekim 2019 12:46

arkadaşlar ben burada fikirlerini herkesin görüşlerine saygı duyarı;ancak yeni müdür yardımcısı olan birinin üzerine bu kadar gelmek,gözünü korkutmaya çalışmak,okulda 2 tane daha müdür yardımcısı olmasına rağmen en ağır işleri yeni gelenin üzerine yıkmak doğru mudur.idareci olduğum için çok pişmanım eski okulum iyiydi.şimdi istifa etmeyi düşünüyorum eski okula gidemem bu okulda da kalamam norm yok hem istemem de.bazen insana rahatlık batar başını belaya sokar benimkisi tam öyle oldu.meslekte 9. yılım bir denemek istedim yöneticilik bana göre değilmiş

Journeyman_
Memur
06 Ekim 2019 12:50

korkak ve pısırk olmakla bir yere varılmaz hocam hakkımı savunurum

sessiz -bayan, 5 yıl önce

Tabii katiliyorum.Yani savasabiyorsan savas.Ancak baktin bu is yurumuyor huzurun icin.

emirsezgin
Memur
06 Ekim 2019 13:41

Bir de bu moda çıktı...

Beyefendi, kendi kafasına uygun birini görevlendirme müdür yardımcısı yapıyor..

sonra sağa sola posta koyuyor...

sınavla, bileğinin hakkıyla idareci olanlara tercih döneminde haber salıyor: "yok benim okuluma

gelme,git başka okulu yaz .vs..)

sen kimsin kardeşim ? babanın malı mı o okul?

Allah bilir %99 mülakatla ,torpille müdür olmuştur..

böyle çapsız, vasıfsız adamlara teslim olmayın arkadaşlar...

onlarla onların anladığı dilde mücadele edin...sesinizi yükseltin...göreceksiniz anında kuyruğunu bacağının arasına kıstıracaktır..

maymay26
Şef
06 Ekim 2019 15:08

Ben de yeni atandım istifa düşünüyorum, benim bedenim de iş bilmeyen müdüre denk gelmek

maymay26
Şef
06 Ekim 2019 15:09

Nedenim olacak

yalnizzlink
Genel Müdür
06 Ekim 2019 15:21

valla müdürle konuş bu olayı bu şekilde olursa istifa etmek zorunda kalacağım şeklinde. şimdi müdür 18 de eve gitse okulda da yatsa siz in 17 de göreviniz biter, öğle arası var. müdüre bunları konuşun.kendi okuldan geç çıkıyorsa öğlen arası yapmıyorsa onun tercihi. herkes kendi tercihini yapar. mutlaka anlaşırsınız diye düşünüyorum.

maymay26
Şef
06 Ekim 2019 15:23

Bu tiplerle anlaşılmıyor. Ben de okulu sabah 7 de açıp 18 de kapatıyorum. Adam okula bile gelmiyor

okang
Kapalı
06 Ekim 2019 16:01

Geçmiş olsun hocam gerçekten insanın iştahını kaçıran durumlar bunlar ama siz bu işi ilk kez yapıyorsanız ilk kez görüyormuş gibi sanki hiç resmi iş bilmiyormus gibi davranın siz de onu uğraştırın. Yazık değil mi emeklerinize? Merak etmeyin tecrübelerimden biliyorum yakında biri o müdüre karşı fiziksel şiddete başvurur o müdür pamuk olur. Ayrica gerekirse mobbing dilekçesi verin silsileye uygun olsun ama sonucu göreceksiniz

RaSKaH
Daire Başkanı
06 Ekim 2019 16:08

Karşıklı inatlaşmanın sonu açılacak soruşturmanın sağlıklı yurutulebilmesi, okul iç barışı ve huzur ortamının sağlanması ile eğitim öğretimin sağlıklı yürütülebilmesi amacı ile ikinizin de görev yeri değiştirilir. (tecrübe ile sabittir) daha sonra dayısı büyük olan işini halleder. Sizin yapacağınız şey okul müdürünün size vereceği eğitim öğretim ile ilgili görevleri yerine getirmek. Bu görev dağılımını yazılı olarak size tebliğ etmesi gerekir. Adaletsiz bir dağılım yapılmışsa itirazınızı yazılı olarak yaparsınız. Size verilecek görevler kanun, yönetmeliklerde açıkça yazar. Bunlara aykırı davranıyorsa yine yazılı olarak itiraz edersiniz. Size verdiği yazılı belgeler ile sizin yazdıklarınızı dosyalayın. Ancak her şey de kanun yönetmelik değildir. Misal dün okula giderek okulun elektrik güçlendirme çalışmalarını kontrol ettim. Tabii bu her zaman olacak değil. Siz işinizi yapar çalışırsınız, o sizi yıldırmaya çalışırsa böyle devam ederek siz de itiraz yazılarınızı kanun ve yönetmeliklere atıfta bulunarak yazarsınız. Kimse sonuna kadar uğraşmaz bir zaman sonra bırakacaktır peşinizi.
Journeyman_, 5 yıl önce

mudurle zitlasmayi dusunuyorum ama surecte zararli cikmak da istemiyorum

Journeyman_
Memur
06 Ekim 2019 16:14

arkadaşlar yarın müdürle konuşmaya karar verdim hocalarımın dediği gibi bu şartlar altında çalışamam diyeceğim sonucu burdan paylaşırım. bu arada hafta sonu habire watsaptan iş yolluyor en son norm kadro güncellemesini yap dedi.

yalnizzlink, 5 yıl önce

valla müdürle konuş bu olayı bu şekilde olursa istifa etmek zorunda kalacağım şeklinde. şimdi müdür 18 de eve gitse okulda da yatsa siz in 17 de göreviniz biter, öğle arası var. müdüre bunları konuşun.kendi okuldan geç çıkıyorsa öğlen arası yapmıyorsa onun tercihi. herkes kendi tercihini yapar. mutlaka anlaşırsınız diye düşünüyorum.

Journeyman_
Memur
06 Ekim 2019 16:15

yarın sizin de belirttiğiniz gibi konuşacam bakalım nolacak

yalnizzlink, 5 yıl önce

Journeyman_
Memur
06 Ekim 2019 16:18

hocam zaten idarecilikle ilgili hiç tecrübem yok ama benden profesyonel iş bekliyor.şimdi istifa etsem meb beni haksız bulmaz mı acaba daha kaç gün oldu başlayalı diye

okang, 5 yıl önce

Geçmiş olsun hocam gerçekten insanın iştahını kaçıran durumlar bunlar ama siz bu işi ilk kez yapıyorsanız ilk kez görüyormuş gibi sanki hiç resmi iş bilmiyormus gibi davranın siz de onu uğraştırın. Yazık değil mi emeklerinize? Merak etmeyin tecrübelerimden biliyorum yakında biri o müdüre karşı fiziksel şiddete başvurur o müdür pamuk olur. Ayrica gerekirse mobbing dilekçesi verin silsileye uygun olsun ama sonucu göreceksiniz

maymay26
Şef
06 Ekim 2019 16:28

Ne diye haksız bulacak istifa etmek hak değil mi , ben de düşünüyorum istifa etmeyi.

maymay26
Şef
06 Ekim 2019 16:35

Benim de yarın bir haftam bitecek bugün okula kömür geldi(pazar günü) okuldaydım... yıprandım

Journeyman_
Memur
06 Ekim 2019 17:17

şimdi tepki koymazsak koyun yerine koyar sürekli

yalnizzlink
Genel Müdür
06 Ekim 2019 19:33

anlaşma yoluna gitmezse yok kardeşim hergün 18 de çıkacaksın haftasonu geleceksin derse yapmayın saat 17:00 oldu mu odanızı toparlayıp çıkın gidin. en fazla tutanak tutar onda da işlem yapılmaz, siz 17 de çıkmışsınız gelip de haftasonu gelmediniz diye tutanak tutamaz. unutmayın siz de orada idarecisiniz müdür sizin kralınız değil, rahat olun işinizi düzgün yapın kimseye biat etmeyin. sizi beğenmiyorsa gitsin başka okula müdür olsun yani rahat olun umursamayın , bırakın kendi kendini yesin. kesinlikle istifayı düşünmeyin bırakın beğenmiyorsa o istifa etsin

Journeyman_, 5 yıl önce

yarın sizin de belirttiğiniz gibi konuşacam bakalım nolacak

Journeyman_
Memur
06 Ekim 2019 20:30

ilcedeki boş normlari nasil ogrenebilirim

maymay26
Şef
06 Ekim 2019 21:11

İlçede sorumlu şube müdüründen, ben baktım bir tane boş var, şu an güncelleme aşamasında, dilekçemi vereceğim yarın, istifa edeceğim. İstifa sürecinde normlar güncellenmiş olur geçerim diye düşünüyorum inşallah

Journeyman_, 5 yıl önce

ilcedeki boş normlari nasil ogrenebilirim

07 Ekim 2019 08:55

Bana böyle yalaka bir müdür denk gelsin ona o okulu zindan ederim gardaş!

Toplam 117 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi