Editörler : crops35

mervemrvmerve
Şube Müdürü
10 Temmuz 2018 22:32

SİSTEM ONLARI ENGELLİYOR..

FAKAT YAKIN ZAMANDA YAPILAN DÜZENLEMEYLE ARTIK SÖZLEŞMELİ OLARAK AYNI ÜNVANDA KURUM DEĞİŞİKLİĞİ YAPAMIYORSUNUZ..

DSİ DE SÖZLEŞMELİ MÜHENDİSİM YENİ İLAN KARAYOLLARI VARMIŞ SÖZLEŞMELİ MÜHENDİS OLARAK YAZIP ATANAYIM GİDEYİM GİBİ BİR LÜKS ARTIK YOK..

eyeoftiger
Daire Başkanı
11 Temmuz 2018 00:00

niye büyük harf ve koyu yazıyorsunuz?

2017/2 de merkezi ile atanan istediği il varsa yapar tercihini gelirse çeker gider, gelmezse işine devam eder. sözleşmeli dsi de çalışan mühendisin de kadro tercihi yapmasını engelleyecek bir ösym mekanizması yok. dsi ve diğer kurumlar tek tek isim bildirecek de ösym engelleyecek şu an yok böyle bir sistem. tercih yapar, gelirse ataması olmaz.

mervemrvmerve, 6 yıl önce

SİSTEM ONLARI ENGELLİYOR..

FAKAT YAKIN ZAMANDA YAPILAN DÜZENLEMEYLE ARTIK SÖZLEŞMELİ OLARAK AYNI ÜNVANDA KURUM DEĞİŞİKLİĞİ YAPAMIYORSUNUZ..

DSİ DE SÖZLEŞMELİ MÜHENDİSİM YENİ İLAN KARAYOLLARI VARMIŞ SÖZLEŞMELİ MÜHENDİS OLARAK YAZIP ATANAYIM GİDEYİM GİBİ BİR LÜKS ARTIK YOK..

mervemrvmerve
Şube Müdürü
11 Temmuz 2018 08:53

Haberleri takip ederseniz eğer kazanılmış unvanlar hariç(Tekniker+Mühendis) sözleşmeli olarak ayni unvanda geçiş yok.. Zaten sistem değil atamanızı yapacak olan devlet personel dairesinin verdiği bilgiler bu yönde olur. Herhangi bir yerde sözleşmeli mühendis olarak çalışıyorsanız şuan da başka bir kurum da sözleşmeli olarak geçiş sağlanmiyor. Yapılabildiğini bilen insanlar tercih verip kadroyu yakıyor. Arkadaki insanın hakkına girmiş oluyor. evet dediginiz gibi herhangi bir merkezi de yerleşen kadrolu biri daha once KGM ye atanmadiysa burda tercih verebilir. Ayrıca yazı dili kişiye özgü bir tarzdır. Koyu-Acik yada Büyük küçük diledigim gibi yazmak benim tercihim.. En gereksiz kısma takılmış olmanız ayrı bir tuhaf olsa da..bilin istedim.
eyeoftiger, 6 yıl önce

niye büyük harf ve koyu yazıyorsunuz?

2017/2 de merkezi ile atanan istediği il varsa yapar tercihini gelirse çeker gider, gelmezse işine devam eder. sözleşmeli dsi de çalışan mühendisin de kadro tercihi yapmasını engelleyecek bir ösym mekanizması yok. dsi ve diğer kurumlar tek tek isim bildirecek de ösym engelleyecek şu an yok böyle bir sistem. tercih yapar, gelirse ataması olmaz.

11 Temmuz 2018 09:50

mervemmerve kgm ile ilgili çok paylaşımınız var sözleşmeli bilgisayar teknikerliği yazmayı düşünüyorum maaşları ile ilgili bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz

Haberleri takip ederseniz eğer kazanılmış unvanlar hariç(Tekniker+Mühendis) sözleşmeli olarak ayni unvanda geçiş yok.. Zaten sistem değil atamanızı yapacak olan devlet personel dairesinin verdiği bilgiler bu yönde olur. Herhangi bir yerde sözleşmeli mühendis olarak çalışıyorsanız şuan da başka bir kurum da sözleşmeli olarak geçiş sağlanmiyor. Yapılabildiğini bilen insanlar tercih verip kadroyu yakıyor. Arkadaki insanın hakkına girmiş oluyor. evet dediginiz gibi herhangi bir merkezi de yerleşen kadrolu biri daha once KGM ye atanmadiysa burda tercih verebilir. Ayrıca yazı dili kişiye özgü bir tarzdır. Koyu-Acik yada Büyük küçük diledigim gibi yazmak benim tercihim.. En gereksiz kısma takılmış olmanız ayrı bir tuhaf olsa da..bilin istedim.

mervemrvmerve
Şube Müdürü
11 Temmuz 2018 10:15

Maaşlar hakkında bilgim yok üzgünüm..
pelikan istanbul, 6 yıl önce

mervemmerve kgm ile ilgili çok paylaşımınız var sözleşmeli bilgisayar teknikerliği yazmayı düşünüyorum maaşları ile ilgili bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz

eyeoftiger
Daire Başkanı
11 Temmuz 2018 16:22

geçişin olmadığı belirttim biliyorum ama sistem izin vermediği müddetçe kişi tercihini yapar buna engel olmak kişiye bırakılmamalı.

forumlar büyük harf üstüne üstlük koyu harfle yazmanın ne anlama geldiğini biliyorsunuz bu kişiye özgür tarz değildir. baya düzelterek cevap verdiğiniz için teşekkürler, tercihlerde bol şanslar

mervemrvmerve
Şube Müdürü
11 Temmuz 2018 16:54

KESİNLİKLE KİŞİYE BIRAKILMAMALIDIR.

AYNI FİKİRDEYİM.

FAKAT SİSTEM ŞUAN İÇİN VAR OLAN BİR AÇIKLIK VARSA EN AZINDAN BÜYÜK VE KOYU RENKLERLE YAZARAK HERKESİN DİKKATİNİ ÇEKEREK..

FARKINDALIĞINI ARTTIRMAKTIR GAYRETİM..

ONUN DIŞINDA BİR MANA YÜKLENİYORSA BİLGİM DAHİLİNDE DEĞİLDİR.

SÖZLEŞMELİ OLARAK HERHANGİ BİR KURUMDA MÜHENDİS OLARAK ÇALIŞIYORSANIZ..

BAŞKA BİR KURUMA YİNE SÖZLEŞMELİ MÜHENDİS OLARAK GEÇMENİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

SİSTEM İZİN VERİR FAKAT SONRASINDA OLUŞABİLECEK SIKNITILARI FARKEDİP KADRO YAKILMAMASINI UMUT EDİYORUM.

eyeoftiger, 6 yıl önce

geçişin olmadığı belirttim biliyorum ama sistem izin vermediği müddetçe kişi tercihini yapar buna engel olmak kişiye bırakılmamalı.

forumlar büyük harf üstüne üstlük koyu harfle yazmanın ne anlama geldiğini biliyorsunuz bu kişiye özgür tarz değildir. baya düzelterek cevap verdiğiniz için teşekkürler, tercihlerde bol şanslar

ozan288
Memur
11 Temmuz 2018 17:39

Büyük harfle yazmak yazışma dilinde azarlamak anlamına gelir. Sözleşmeli tekniker kadro ile kadrolu 657 Bilgisayar işletmenliği arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz?

commander1
Aday Memur
12 Temmuz 2018 23:56

Arkadaşlar Elektrik(3290) teknikeri kadrosuna tercih verecek var mı

akpssmagduruu
Şube Müdürü
13 Temmuz 2018 09:28

Merve hanim bilginiz var ama eksik burada kesin konusup insanlari yanlis yonlendirmeyim. Unvan degisikligi haric iki istisnasi daha vardir. Yani muhendis olanda mazeretli yapabilir. Yeni duzenlemeyle unvan degisikliginin basina ogrenim durumu getirildi. Ama 4/b atamanin 1 yil sartina takilmayan 2 istisnasi daha vardir. 4/b sozlesmeli personel calistirilma kanunu detayli bir okuyun. İnsanlari eksik bilginizle yanlis yonlendirmeyin

KARAYOLLARI 662

TERCİH YAPACAK ARKADAŞLARIN DİKKATİNE..

SÖZLEŞMELİ OLARAK BİR KURUMDA MÜHENDİS OLARAK ÇALIŞIYORSANIZ

TEKRARDAN KARAYOLLARI SÖZLEŞMELİ ALIMINA ATANMA ŞANSINIZ YOKTUR.

TERCİH VERSENİZ BİLE DEVLET PERSONEL BUNA İZİN VERMEMEKTE..

BU SEBEPLEDİR Kİ LÜTFEN DUYARLI OLUP ÇALIŞAMAYACAĞINIZI BİLE BİLE TERCİH VERİP KADRO YAKMAYIN..

ÖNCESİNDE KARAYOLLARINA ATANMIŞ SÖZLEŞMELİ MEMURLARDA SIRF ŞEHİR DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK ADINA TEKRAR TERCİH YAPMASI SİSTEM TARAFINDAN ENGELLENMİŞTİR..

GERİNİZDE BU İŞE İHTİYACI OLAN BİRÇOK İNSAN VAR..

DUYARLI OLALIM..

mervemrvmerve
Şube Müdürü
13 Temmuz 2018 12:34

Doğrusunu siz bilgilendirdiyseniz ne ala teşekkürler.

akpssmagduruu, 6 yıl önce

Merve hanim bilginiz var ama eksik burada kesin konusup insanlari yanlis yonlendirmeyim. Unvan degisikligi haric iki istisnasi daha vardir. Yani muhendis olanda mazeretli yapabilir. Yeni duzenlemeyle unvan degisikliginin basina ogrenim durumu getirildi. Ama 4/b atamanin 1 yil sartina takilmayan 2 istisnasi daha vardir. 4/b sozlesmeli personel calistirilma kanunu detayli bir okuyun. İnsanlari eksik bilginizle yanlis yonlendirmeyin

emre1916
Aday Memur
13 Temmuz 2018 23:13

arkadaslar karayolları büro personeli icin basvuru yapacamda aöf transkriptim meb onaylı sertifika yerine geciyor mu ?

atanamayantekniker
Aday Memur
13 Temmuz 2018 23:29

evet puan 84,2 Sizin puan nedir ?

commander1, 6 yıl önce

Arkadaşlar Elektrik(3290) teknikeri kadrosuna tercih verecek var mı

teknisyen4545
Aday Memur
14 Temmuz 2018 19:28

elektrik teknikeri ankara 86,669

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular