Editörler : Pangaea
«236237238239240241242243244245246247»

münazara
Başbakan Müsteşarı
04 Ağustos 2013 14:35

bu durumda ben yeni basımı konuların güncellenmiş halini beklemekle hata mı ediyorum hocam karar veremiyorum bi türlü ...

erend
Şube Müdürü
04 Ağustos 2013 15:06

Hocam, sınavların matematik kısmı aşağı yukarı aynıdır, çok şükür (ben de ondan yırtıyorum hep), fazla değişmez. Yani yeni kitap almayın ama çıkana kadar da beklemeyin. İkinci el veya eski herhangi bir kitaptan, sözel mat bile olur, kolej sınavları olur, başlayın. Videolu anlatımlara da bakın. Yeni kitaplar ek bir konu getirir sadece, toptan değişmez. Ufacık bir konu, bol soru ve işlem yapma becerisi... Bu zaman ister, temeliniz yoksa lütfen gecikmeyin. Başarılar... :)

münazara, 11 yıl önce

bu durumda ben yeni basımı konuların güncellenmiş halini beklemekle hata mı ediyorum hocam karar veremiyorum bi türlü ...

münazara
Başbakan Müsteşarı
04 Ağustos 2013 15:08

:)çok teşekkürler o halde ben daha fazla ertelemeden kitabı alayım ve yavaştan kendi kendimi korkutmadan başlıyım çünkü mat kabus ötesi karabasan gibi benim için

erend, 11 yıl önce

Hocam, sınavların matematik kısmı aşağı yukarı aynıdır, çok şükür (ben de ondan yırtıyorum hep), fazla değişmez. Yani yeni kitap almayın ama çıkana kadar da beklemeyin. İkinci el veya eski herhangi bir kitaptan, sözel mat bile olur, kolej sınavları olur, başlayın. Videolu anlatımlara da bakın. Yeni kitaplar ek bir konu getirir sadece, toptan değişmez. Ufacık bir konu, bol soru ve işlem yapma becerisi... Bu zaman ister, temeliniz yoksa lütfen gecikmeyin. Başarılar... :)

erend
Şube Müdürü
04 Ağustos 2013 15:22

Ben de aynısını tarih, coğrafya ve vatandaşlık için hissediyorum derin bir şekilde :D Ama videolarla başladım, eski kitaplar da var. Yeniler çıkana kadar ne kadar konu bitirirsem kar...

Çözümlü örnekleri de içeren kitaplar olsun. Fazla soru ve çözüm yolu görmekten matematikte zarar gelmez... Zamanla kendi yöntemlerinizi de keşfedersiniz zaten.

Kolay gelsin hepimize... :D

münazara, 11 yıl önce

:)çok teşekkürler o halde ben daha fazla ertelemeden kitabı alayım ve yavaştan kendi kendimi korkutmadan başlıyım çünkü mat kabus ötesi karabasan gibi benim için

münazara
Başbakan Müsteşarı
04 Ağustos 2013 15:24

:)tarih ,coğrafya , vatandaşlık zevkli ya ama umarım sizde onları aşarsınız ve bende bu mat belasından kurtulurum inş.

teşekkürler evet hepimize kolay gelsin inş.

erend, 11 yıl önce

Ben de aynısını tarih, coğrafya ve vatandaşlık için hissediyorum derin bir şekilde :D Ama videolarla başladım, eski kitaplar da var. Yeniler çıkana kadar ne kadar konu bitirirsem kar...

Çözümlü örnekleri de içeren kitaplar olsun. Fazla soru ve çözüm yolu görmekten matematikte zarar gelmez... Zamanla kendi yöntemlerinizi de keşfedersiniz zaten.

Kolay gelsin hepimize... :D

blue.1
Kapalı
04 Ağustos 2013 15:59

genel kültür kısmında sorunum var çok yanlışım çıkıyor,nasıl bir yol izlemeliyim ?

kimyager05
Şef
04 Ağustos 2013 16:14

aynı şekilde genel kültürden çok yalış yapıyorum genel ytenekte sorun yok kursa başlayacağım iyi olu

merve1455
Aday Memur
04 Ağustos 2013 17:38

arkadaşlar samsun da kpss kursuna gidecekler var mı? önerisi olan varsa samsun için memnun olurum...

zoso86
Memur
04 Ağustos 2013 17:40

trabzonda kpss dershanesine gidecek varsa bana ulaşsın. bende gidecem çünkü :D

m mır
Kapalı
04 Ağustos 2013 18:12

ales kitabı alacağım ama piyasada mantıklı ales sayısal ,mantıklı ales sözel diye sadece mantık soruları için hazırlanmış kitaplar var,kullanan var mı?

mantık sorularına alıştırma yapmak için ales kitabı almak mı doğru olur yoksa sadece mantık sorularını anlatan kitap almak mı ?

bu dediğim tarzda olan kitapları tanınmamış yayınevleri çıkarıyor,ne dersiniz ?

glc.glc
Aday Memur
04 Ağustos 2013 18:29

Antalya'da olup cenap düzgün dersanesine giden arkadaş var mıdır acaba?

04 Ağustos 2013 18:35

mantıklı ales sayısal soru bankasını ales için almıştım. bitmese de çoğunu çözdüm. yargı yayıneviyle ortak sanırım kitabı çıkaranlar.

bence bi kitapçıda inceleyin. diğer yayınevlerinin ales kitaplarını da inceleyin. ben elimde olduğu için bitireceğim ama öneririm diyemiyorum çünkü diğer kitaplar ne düzeyde onu bilmiyorum. ama soruları çok zor değil o kadar söyleyeyim. deneme sınavlarını vaktinden önce bitiriyordum geçmiş yıllardaki bi ales sınavını deneme olarak çözünce farkettim. alsanız zararınıza olmaz ama diğerlerinden iyi midir onu bilmiyorum :)

m mır, 11 yıl önce

ales kitabı alacağım ama piyasada mantıklı ales sayısal ,mantıklı ales sözel diye sadece mantık soruları için hazırlanmış kitaplar var,kullanan var mı?

mantık sorularına alıştırma yapmak için ales kitabı almak mı doğru olur yoksa sadece mantık sorularını anlatan kitap almak mı ?

bu dediğim tarzda olan kitapları tanınmamış yayınevleri çıkarıyor,ne dersiniz ?

hymatlos
Kapalı
04 Ağustos 2013 18:44

Bendede aynı konuların arkasından çözdüğüm testlerde daha yeni çalışmışken bile 25 soruda 6-7 tane yanlış çıkıyor, ya bu normal mi sizce? bunun zamanla düzeleceğine inanıyorum. Konu eksikiği ve tecrübesizlikten kaynaklanıyo,bunu önleyebilmek için çok fazla soru çözmeli ve çözülmüş soruları bile tekrar etmeli gerek diye düşünüyorum.

blue.1, 11 yıl önce

genel kültür kısmında sorunum var çok yanlışım çıkıyor,nasıl bir yol izlemeliyim ?

m mır
Kapalı
04 Ağustos 2013 18:53

teşekkürler bir de yediiklimin kpss mantık soruları için çıkarmış olduğu bir kitap var yeni gördüm,yeni yönetmeliğe uygunmuş

kpss için çıkartmışlar,biraz daha içime sindi yayınevi konusunda,tanınmamış bir yayın evinin belki de hiç çıkmayacak tipdeki sorularıyla uğraşmak istemem

bu kitabı kullanan veya bir fikri olan var mı ?

a.l.e.l.a.d.e, 11 yıl önce

mantıklı ales sayısal soru bankasını ales için almıştım. bitmese de çoğunu çözdüm. yargı yayıneviyle ortak sanırım kitabı çıkaranlar.

bence bi kitapçıda inceleyin. diğer yayınevlerinin ales kitaplarını da inceleyin. ben elimde olduğu için bitireceğim ama öneririm diyemiyorum çünkü diğer kitaplar ne düzeyde onu bilmiyorum. ama soruları çok zor değil o kadar söyleyeyim. deneme sınavlarını vaktinden önce bitiriyordum geçmiş yıllardaki bi ales sınavını deneme olarak çözünce farkettim. alsanız zararınıza olmaz ama diğerlerinden iyi midir onu bilmiyorum :)

ARAGORNkpss
Aday Memur
04 Ağustos 2013 19:41

hocam bi şekilde başaracaksın başka bi yolu varsa çalışmadan sabretmeden aylarca emek vermeden soru çözmeden kazanan bizede söylesin hergün 3 saat aralıksız ona dua ederim ömrüm yettikçe :D

erend, 11 yıl önce

400 soru çözünce olur da onu nasıl çözelim hocam, sorun o. :)

Ben videolarla konuyu dinlesem, arkasından 2-3 test çözüp çıkmış sorulara baksam, TG denemelerine katılsam, insanlık için küçük, kendim için çok büyük bir adım adım olurum.

Bu arada sadece GKden bahsediyorum. GY için son ayları ayırabilirim. Malum, ösym verilerine göre ben yetenekli ama kültürsüz biriyim :)

Yıl sonuna doğru inşaallah diyelim, şimdilik benim için çok zor bir hedef :(

Jkloo
Şube Müdürü
04 Ağustos 2013 19:55

2014 kpss de uçarı kaçarı yok 100 neti görmem lazım 28 yaşına gireceğim zaten

ARAGORNkpss
Aday Memur
04 Ağustos 2013 19:57

hocam aynen 100 e ulaşmak gerek çok çalışmamız lağzım zaman akıp gidiyor bol bol soru çöz kaderine yenik düşme ...

Jkloo, 11 yıl önce

2014 kpss de uçarı kaçarı yok 100 neti görmem lazım 28 yaşına gireceğim zaten

Jkloo
Şube Müdürü
04 Ağustos 2013 20:05

evet forumcan arkadaş. eskiden 2x çalışıyorsak o neti görmek için 16x katı şeklinde çalışmamız lazım. Sivilde zaman gerçekten çok hızlı akıyor. Askere gidip geldikten sonra daha anlaşılıyor bu.

Bu arada Gandalf 5. Günün şafağında ziyarete gelecekmiş. .)

ARAGORNkpss, 11 yıl önce

hocam aynen 100 e ulaşmak gerek çok çalışmamız lağzım zaman akıp gidiyor bol bol soru çöz kaderine yenik düşme ...

cain bobl
Memur
04 Ağustos 2013 20:55

merhaba sevgili arkadaşlar

bir dersanenin iyi olup olmadığına nasıl karar verebiliyorsunuz?

erend
Şube Müdürü
04 Ağustos 2013 21:44

Yok ya, o kadar rahat değilim, vicdanen rahatsızım, çabuk bunalıyorum, günde iki video ancak :D Belki zamanla severim.

Coğrafyanın 6 videosunu ki hepsi bu kadardı zaten bitirdim, Bekir hocadan. Şimdi başka bir hocadan da izleyeceğim. En son çıkmış sorulara bakarım. Bu en iyi kısmıydı. :) Tarihi sevmiyorum, daha Osmanlıya gelemedim. Vatandaşlıkla daha tanışmadım bile :D

Bu kadar oluyor hocam zorla, belki kötü bir TG denemesinden sonra biraz daha motive olabilirim. :)

Ben de moral olsun diye zaten arada buraya bakıyorum hocam. Denemeler başlasın, kitaplar çıksın, sorular paylaşılınca o da ilgimi çekebilir. Kısmet... :D

ARAGORNkpss, 11 yıl önce

hocam bi şekilde başaracaksın başka bi yolu varsa çalışmadan sabretmeden aylarca emek vermeden soru çözmeden kazanan bizede söylesin hergün 3 saat aralıksız ona dua ederim ömrüm yettikçe :D

Toplam 8214 mesaj
«236237238239240241242243244245246247»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi