Editörler : E.Kayı Han
13 Mayıs 2020 22:00

Ankara İdare Mahkemeleri YD kararları
10 gün önce yürütmeyi durdurmalı dava açtım.Acaba yd kararı ne kadar sürede çıkar ? İdare mahkemelerinde davayı hızlandırmak için yapacak bişey varmı ?
15 Mayıs 2020 11:24

Merhaba geçmiş olsun.

Davayı açmış bulunduğunuz andan sonra yaklaşık 10 gün sonra ara karar gereği idareden savunma varsa disiplin doysanız istenir. tebliğ vs 10 gün daha geçer. idarelere bu savunma için 30 günlük süre verilir. bazen bir kez daha 15 günlük süre de verilebiliyor. deneyimim bu 15 günlük süre içersinde mahkeme kuşkulandığı hususta kanuni dayanak ister. oldumu sana 2 ay. idarenin savunması mahkemeye gelir bir 15 gün daha beklersin. karar çıkar 15 gün daha beklersin. geçtimi 3 ay...

dahası idare bu kararı 30 gün içersinde uygular. al sana en az 4 ay kardeşim. yerinde olsam rahat olurum. şuna inanın vallahi haklıysanız adalaet yerini bulur. geçmiş olsun.

Baturgan06
Aday Memur
24 Mayıs 2020 08:53

Sedatt444 hocam bir gelişme var mı uyapta evraklar ne durumda ?

Sedatt444
Aday Memur
30 Mayıs 2020 22:34

Mahkeme yd talebini karara bağlamak için idareye 15 gün savunma süresi vermiş.savunma mahkemeye ulaştıktan kaç gün sonra dava sonuçlanır bilgisi olan varmıdır bu konuda? ayrıca mahkeme ve idare aynı ilde olmasına rağmen tebligat süreleri çok uzun sürüyor bunu kısaltmanın bi yolu varmı yoksa tüm davalarda mı böyle ? Teşekkür ederim.

Baturgan06
Aday Memur
31 Mayıs 2020 15:08

hocam bende beklemdeyim uyapta hiç bir hareket yok siz nasıl öğrendiniz savunma istediğini

Baturgan06
Aday Memur
31 Mayıs 2020 15:11

sedatt444 hocam tebliğ edip mi yd actınız ?

Sedatt444
Aday Memur
31 Mayıs 2020 17:27

Uyapta görünüyor tüm işlemler

Baturgan06
Aday Memur
31 Mayıs 2020 17:59

teşekkür ederim hocam 29 nisanda ben actım yd sadece nufus kayıt örneğini eklemiş(mernisten) mahkeme 20 mayısta baska hiç bir hareket gözükmüyor hayırlısı bekliyoruz.

Sedatt444, 4 yıl önce
Uyapta görünüyor tüm işlemler

Baturgan06
Aday Memur
31 Mayıs 2020 18:03

hocam çok özür dileyerek 15 gün süre vermiş dediniz ya savunma için uyapta nerde gözüküyor bende sadece evraklar gözüküyor harc dosya acılıs tahsılat vs.başımıza hiç böyle olay gelemdiği için hiç bir bilgim yok

Sedatt444
Aday Memur
31 Mayıs 2020 20:48

Dosyaya eklenen son 20 evrak diye bir sekme var orada yd kararları yazıyor orda çıkıyor mahkemenin yd talebi hakkındaki kararı
Baturgan06, 4 yıl önce

hocam çok özür dileyerek 15 gün süre vermiş dediniz ya savunma için uyapta nerde gözüküyor bende sadece evraklar gözüküyor harc dosya acılıs tahsılat vs.başımıza hiç böyle olay gelemdiği için hiç bir bilgim yok

Baturgan06
Aday Memur
31 Mayıs 2020 21:17

çok teşekkür ederim hocam inşallah hakkımızda hayırlısı olur en kısa sürede

Baturgan06
Aday Memur
02 Haziran 2020 17:17

Olayın niteliğine ve davanın durumuna göre yürütmenin durdurulması isteminin, davalı idarenin birinci savunması alındıktan ve ara kararı gereği yerine getirildikten sonra incelenmesine, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 20. ve 27.maddesinin 4.fıkrası gereğince savunma ve ara kararı süresinin (30) gün olarak belirlenmesine,(7226 sayılı Kanun'un Geçici 1. maddesi uyarınca alınan 29/04/2020 tarih ve 2480 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının 1. maddesi ile 2577 sayılı İdari Yargılama Usulu Kanunu'ndaki süreler uzatılmıştır) 20/05/2020 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.

Sedatt444, 4 yıl önce
Mahkeme yd talebini karara bağlamak için idareye 15 gün savunma süresi vermiş.savunma mahkemeye ulaştıktan kaç gün sonra dava sonuçlanır bilgisi olan varmıdır bu konuda? ayrıca mahkeme ve idare aynı ilde olmasına rağmen tebligat süreleri çok uzun sürüyor bunu kısaltmanın bi yolu varmı yoksa tüm davalarda mı böyle ? Teşekkür ederim.

katip.bey
Aday Memur
11 Temmuz 2020 13:06

Arkadaşlar bir soru sorabilirmiyim size, Adalet Bakanlığının açmış olduğu icra katipliği sınavını asil olarak kazandım, ancak evraklarımın Bakanlığa incelemeye gitmesinden sonra güvenlik soruşturmamın olumsuz sonuçlanması nedeni ile hakkım iptal oldu, kararı bugün aradığımda öğrendim, tebliğe göndermişler ama halen elime ulaşmadı karar, ben bu aşamada ne yapabilirim nereye başvura bilirim lütfen yardım edin, hakkımda yürütülen herhangi bir ne dava ne de soruşturma hiçbirisi de yok, neden böyle oldu bilmiyorum beynimden vurulmuşa döndüm canım çok sıkılıyor, eşim de memur daha önce soruşturma geçirdi ama takipsizlik aldı kapandı dosyası bu dosya ile ilgili olduğunu düşünmüyorum, sonuçta suç şahsidir, benim kazandığım sırada güvenlik soruşturması dahi kaldırılmıştı, daha 2 hafta önce meclisten tekrardan geçti, direk idare mahkemesine mi başvurmam lazım yoksa bakanlığın verdiği red kararına itirazda bulunmam mı lazım ? Nasıl bir işlem yapmam lazım

Baturgan06
Aday Memur
19 Temmuz 2020 19:29

geçmiş olsun işlem tesis edildiğine dair elinde bir belge olmalı kı dava acabılesın ,tebliğ tarıhınden itibaren 60 gun süreniz var mahkeme acmak için .kararı elden tebliğ alabliyorsanız alın elinize geçmesini beklemeyin.

katip.bey, 4 yıl önce
Arkadaşlar bir soru sorabilirmiyim size, Adalet Bakanlığının açmış olduğu icra katipliği sınavını asil olarak kazandım, ancak evraklarımın Bakanlığa incelemeye gitmesinden sonra güvenlik soruşturmamın olumsuz sonuçlanması nedeni ile hakkım iptal oldu, kararı bugün aradığımda öğrendim, tebliğe göndermişler ama halen elime ulaşmadı karar, ben bu aşamada ne yapabilirim nereye başvura bilirim lütfen yardım edin, hakkımda yürütülen herhangi bir ne dava ne de soruşturma hiçbirisi de yok, neden böyle oldu bilmiyorum beynimden vurulmuşa döndüm canım çok sıkılıyor, eşim de memur daha önce soruşturma geçirdi ama takipsizlik aldı kapandı dosyası bu dosya ile ilgili olduğunu düşünmüyorum, sonuçta suç şahsidir, benim kazandığım sırada güvenlik soruşturması dahi kaldırılmıştı, daha 2 hafta önce meclisten tekrardan geçti, direk idare mahkemesine mi başvurmam lazım yoksa bakanlığın verdiği red kararına itirazda bulunmam mı lazım ? Nasıl bir işlem yapmam lazım

katip.bey
Aday Memur
19 Temmuz 2020 19:32

Teşekkürler, sizin dava ne aşamada ? Neyden dolayı idare mahkemesine gittiniz acaba
Baturgan06, 4 yıl önce

geçmiş olsun işlem tesis edildiğine dair elinde bir belge olmalı kı dava acabılesın ,tebliğ tarıhınden itibaren 60 gun süreniz var mahkeme acmak için .kararı elden tebliğ alabliyorsanız alın elinize geçmesini beklemeyin.

katip.bey
Aday Memur
20 Temmuz 2020 13:14

Kardeşim bizim kararı bugün tebliğ aldık ancak karada veya tebligatta herhangi bir şerh yok (şu tarihe kadar idare mahkemesine veya şuraya başvurun gibi) bizim ne yapmamız lazım ? Bakanlığa itiraz mı etmemiz lazım.
Baturgan06, 4 yıl önce

Baturgan06
Aday Memur
20 Temmuz 2020 15:52

kardeşim hiç vakit kaybetmeden idare mahkemesine müracaat et ,benim tavsiyem bir avukat aracılığı ile aç dava yı derim

katip.bey, 4 yıl önce
Kardeşim bizim kararı bugün tebliğ aldık ancak karada veya tebligatta herhangi bir şerh yok (şu tarihe kadar idare mahkemesine veya şuraya başvurun gibi) bizim ne yapmamız lazım ? Bakanlığa itiraz mı etmemiz lazım.

murat_326
Şube Müdürü
26 Kasım 2021 21:47

İyi akşamlar sedat bey nasılsınız, mahkemeyi kazandinizmi, bende aynı senin gibi mahkemeye verdım 3 aydır bekliyorum sonuç belli değil, beklemek çok zor

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi