Editörler : swat3410

pajarzit
Yasaklı
04 Aralık 2022 15:25

tamam çömez ordan bi çay kap gel abine bakayım ;))

Nicksiz111, 1 yıl önce

11 yıllık memurum 3 yıllık memur bana ismimle 2 çay ister gibi çağırdı. Sakladım zamanı geldiğinde yanıma verdiklerinde ben yanımda saygısız adam istemem dedim. 1 ay geçmedi başkalarına da aynısını yapmış şuan istenmeyen personel olarak devam ediyor. Uyarıp uyarıp burada niye söylediklerimi yapmıyor diye yakınmaya gerek yok sen söylediğini yaptıracaksın çünkü hesabını sen verirsin. Söz geçiremiyosan gidipte bunu sağda solda anlatma direk amirle görüşüp değiştir.

Nicksiz111
Aday Memur
04 Aralık 2022 15:27

Biri yönetmelikte öyle bişey yok diyip sıralı cümleler kurarak haklı gibi görünmeye çalışmış. Kardeşim kaç yıllık memursun bilmiyorum ama arada görev kağıtlarına bi bak. Şeflik yazmaz amir v. Yazar. Şeflikde öyle bişey yok ama amir vekilliğinde var fazlasıyla var. Yani uyuyan adamı uyandırırsında rapor da tutarsın had bildirirsin... arada imzaladıklarınızıda görev kağıdınıda okuyun karşınızda ne yazıyor bakıyır. Oto sürücüsümü ekip memurumu anir v. Mi nesin ne işe yarıyosun bi bakın. Burda atara gidere gerek yok hepimiz birbirimizin sırtını kollamalıyız...

Nicksiz111
Aday Memur
04 Aralık 2022 15:29

Çömez çay kap kadarda değil :) onuda yapma :)

Kolluk kuvveti
Yasaklı
04 Aralık 2022 15:36

Burada asıl sıkıntı Grup Amir Vekilliği yapan polis memurları diğer polislere örnek olması lazım.Kendisi her sabah geç gelip,erken giderse yada yatıp uyursa kimseye sen bunu yapma diyemez.Derse bunlar hatırlatılır.
Nicksiz111, 1 yıl önce

Biri yönetmelikte öyle bişey yok diyip sıralı cümleler kurarak haklı gibi görünmeye çalışmış. Kardeşim kaç yıllık memursun bilmiyorum ama arada görev kağıtlarına bi bak. Şeflik yazmaz amir v. Yazar. Şeflikde öyle bişey yok ama amir vekilliğinde var fazlasıyla var. Yani uyuyan adamı uyandırırsında rapor da tutarsın had bildirirsin... arada imzaladıklarınızıda görev kağıdınıda okuyun karşınızda ne yazıyor bakıyır. Oto sürücüsümü ekip memurumu anir v. Mi nesin ne işe yarıyosun bi bakın. Burda atara gidere gerek yok hepimiz birbirimizin sırtını kollamalıyız...

Nicksiz111
Aday Memur
04 Aralık 2022 19:16

Ekip oto sürücüsü ekibi alır değişimi yapar ekip memurunu ya da ekip şefini hangisi daha yakınsa alır. Aynı anda aynı yerde beklemeye dikilmeye gerek yok.. ekip şefi dinlenirse ekip memuruda dinlenebilir AMA sen 3-5 yıllık memur 20-25 yıllık memurun dinlenmesine laf ediyosan sıkıntı sende arkadaşım. 3 yılda yoruldum dinlenemiyoruz diyipde 25 yıllık memurun yorgunluğunu bi göz önüne getirmek lazım. 3 yılda yıpranan psikolojin ile 25 yılda yıpranan psikoloji aynı değil dimi. Ortalığı lakaytlaştırmaya gerek yok. 1 yıllık komserin 20 yıllık memura emir verdiği bir meslek sen o adam gocunmuyorda sen benden 10 sene fazlası olan adam bana şeflik yapıyor diye gocunuyorsan bırak git derler adama.

ÇOK BASİT.

MESLEK SİCİL MESLEĞİ YA UYARSIN YA DA UYARILIRSIN...

Kolluk kuvveti, 1 yıl önce
Burada asıl sıkıntı Grup Amir Vekilliği yapan polis memurları diğer polislere örnek olması lazım.Kendisi her sabah geç gelip,erken giderse yada yatıp uyursa kimseye sen bunu yapma diyemez.Derse bunlar hatırlatılır.

crabnet355
Müsteşar
04 Aralık 2022 20:24

Polis değilim ama yeni nesil böyle maalesef.. Polislikte değil tüm mesleklerde böyle..Büyüğe saygı yok,( bırak saygıyı sen ne anlarsın dinazor havalarında) ,lakayt.her şeyi ben bilirim havası.. Toplum çocuk yetiştirirken özgüvenle ukalalığı karıştırdı bence.Özgüvenli yerine ukala nesiller yetiştirdik..

koruma1903
Şef
04 Aralık 2022 21:55

Babalar evlatlarını örnek alırlar...

pls50
Şef
05 Aralık 2022 01:26

Ya arkadaş sen yeni memur olduğunda hiç uyumadın mı al karşına konuş belki sorunu derdi vardır hem telsizi ekip şefi dinler ben 28 sene oldu bizde sefiz çocuk gece çalışmaya alisamais git uyu abim diyorum çocuğu küçük uyuamıyorum diyor hem sicil hem yaşca büyüksen anlayışlı ol ben gece uyumam ama bizde yeni memurken uykusuzluğa dayanamayıp uyurduk şeflerim hiç birşey demezdi zamanla alıştık bizler gençlere usanmadan onları rencide etmeden yol yordam göstereceğiz şunu unutmayın saygı alınmaz kazanılır bu güne kadar hiç bir genç memurdan saygısızlık görmedim hepsini evladım gibi gördüm ve halada görürüm gençlere karşı anlayışlı olun sağlıcakla kalın saygılar

By.İFRİT
Aday Memur
05 Aralık 2022 01:49

Ekiplerde koruma polisi vardır ve kontak polisi vardır. Ayrıca komiser yetersizliğinden en üst sicilliye ekip amir vekilliği verilirse o başka, ama çoğu ekipler amirliği ve karakollarda şubelerde vekillik verilmez. Komiser yardımcıları birinci derece amirdir. Verildiyse bile malum ihraçlar olduğu zaman bir çok şubeye en üst sicilli polis memurları amir vekili oldu yani olağan üstü durum bu , şu an ilçelerde belki vardır ,ama yine gelip buraya yeni polis eksi polis demez. Varsa bir sıkıntı ekipler amir vekili olarak tutanağını tutar. Disiplinin yolunu açar. Budur.

Nicksiz111, 1 yıl önce

pajarzit
Yasaklı
05 Aralık 2022 02:25

la yeniler uyuyuda eskiler uyumuyumu fosur fosur zırıldataraktan uyuyular hemide :))

05 Aralık 2022 07:48

ADAMSIN...
pls50, 1 yıl önce
Ya arkadaş sen yeni memur olduğunda hiç uyumadın mı al karşına konuş belki sorunu derdi vardır hem telsizi ekip şefi dinler ben 28 sene oldu bizde sefiz çocuk gece çalışmaya alisamais git uyu abim diyorum çocuğu küçük uyuamıyorum diyor hem sicil hem yaşca büyüksen anlayışlı ol ben gece uyumam ama bizde yeni memurken uykusuzluğa dayanamayıp uyurduk şeflerim hiç birşey demezdi zamanla alıştık bizler gençlere usanmadan onları rencide etmeden yol yordam göstereceğiz şunu unutmayın saygı alınmaz kazanılır bu güne kadar hiç bir genç memurdan saygısızlık görmedim hepsini evladım gibi gördüm ve halada görürüm gençlere karşı anlayışlı olun sağlıcakla kalın saygılar

Emre.keles
Memur
05 Aralık 2022 11:01

Senin beklentin ne anlayamadım..Senin gibi düşünceye sahip adamlar yüzünden bu teşkilat bir gıdım ilerlemedi..o beğenmediğin yeni polisler daha doğrusu hakkını her fırsatta arayan biat kültüründen uzak meslektaşlarımız olmasa promosyon alamayacaktın! Ben yenilerden saygısızlık görmedim nasıl davranırsan öyle karşılık alırsın.. Ama eskiler arasında vatandaşla konuşmayı bilmeyenden tut yalakalık kula kulluk etme hepsi var. Eleştiri yaparken gerçekten düşünerek yap

Emre.keles
Memur
05 Aralık 2022 11:03

12 yıllık memursun ama düşüncelerin 3600 ü bekliyor gibi yansıyor cümlelerine
uluslararası2, 1 yıl önce

Bu bazıları beni 20 25 yıllık memur sanıyor galiba , 12 yıllık memurum ben daha dayı olacak seviyede değilim

Emre.keles
Memur
05 Aralık 2022 11:08

Ne kadar güzel yazmışsın meslek büyüğüm helal olsun
pls50, 1 yıl önce

Ayhan5414
Yasaklı
05 Aralık 2022 12:48

Alt olsun üst olsun hakarete karşıyım

Amma velakin özellikle 500 sicili arkadaşlarda ve darbe sonrası alınan amir sınıfıyla bana göre teşkilat bitti maalesef tabbiki iyileri vardır

Ama.meslek hiyararsi mesleği ve hiyararsi bitti

Amir sınıfında amirlik vasfı sıfır

Alt devre üstü devre arasında saygı sevgi yok

Daha asaleti tasdik olmamış 5 arkadaşla calistim

İş yaptiramiyoruz fırça atmayı bırak 2.kez söyleyince gider yapıyor.. ezmek kötü sozu söylemek değil hatta çoğunlukla yapıcı bir insanım ama vallahi çok zorluyorlar.. ben bu mesleği götürebilecek lerini dusunmuyorum bir çoğunun tabiki iyileri var rdir kimsenin hakkını yemek istenem ama bir çoğu benim burada.ne isim var havasında sanki birileri zorla polis yapmış gibi

pls50
Şef
05 Aralık 2022 15:21

Kardesim kuşak farkı var zamanın da bizimle babalarımızın büyüklerimizin nasıl kafa yapısı uyuşmuyorsa şimdide gençlerle bizim uyuşmuyor yeri geliyor evdeki çocuğumuz bize beni anlamıyorsun deyip kenara çekiliyor zaman değişiyor biz eskide kaldık ama bir gerçek var şimdiki gençler biz eskilerden daha çok hakkını arıyor hangimiz amiri müdürü devleti hakkımızı aramak için mahkemeye verdik hadi onlar daha genç kalem tutmasını bilmeyen hala yalakalik derdinde olan koca koca yaş haddini bekleyen devrelerim var buna ne diyelim
Ayhan5414, 1 yıl önce

Alt olsun üst olsun hakarete karşıyım

Amma velakin özellikle 500 sicili arkadaşlarda ve darbe sonrası alınan amir sınıfıyla bana göre teşkilat bitti maalesef tabbiki iyileri vardır

Ama.meslek hiyararsi mesleği ve hiyararsi bitti

Amir sınıfında amirlik vasfı sıfır

Alt devre üstü devre arasında saygı sevgi yok

Daha asaleti tasdik olmamış 5 arkadaşla calistim

İş yaptiramiyoruz fırça atmayı bırak 2.kez söyleyince gider yapıyor.. ezmek kötü sozu söylemek değil hatta çoğunlukla yapıcı bir insanım ama vallahi çok zorluyorlar.. ben bu mesleği götürebilecek lerini dusunmuyorum bir çoğunun tabiki iyileri var rdir kimsenin hakkını yemek istenem ama bir çoğu benim burada.ne isim var havasında sanki birileri zorla polis yapmış gibi

05 Aralık 2022 15:52

Bazı arkadaşların okuduğunu anlama konusunda cidden problemleri var. Biri demiş ki al karşına konuş, belki gece çalışmaya alışık değil. Birader oku bi okugündüz uyuyor ekip aracında diyorum ben konuya gidiyorum arkadaş uyuyor ve diyorum ki uyarmama rağmen hala devam ediyor. Anlama konusunda problemin var mı hala resim çizerek de anlatayım mı sana?

05 Aralık 2022 15:58

Telsizi ekip şefi dinler doğru. Ee adam şoförlüğüm yok benim der yana geçer telsiz dinlemez yatar uyur çaya durursun telsizi al dersin boşver telsizi konugelmez der. Kim ne derse desin insanlık başka bir şey, elbette soruyoruz derdin tasan mı var varsa yardımcı olalım diye ama yok bunlar keyfi ve umursamaz hareketler ise işler o zaman değişir. Bu meslek sicil mesleği yeni gelen alışacak biz yeni gelene alışmıcaz ve o arkadaşın yola geldiği gibi yola geleceksiniz yeni gelen arkadaşlar !!!

pajarzit
Yasaklı
05 Aralık 2022 16:48

seninde gündüz vakti bile zartlata zortlata uyuduğun söyleniyi ;))

uluslararası2, 1 yıl önce

Bazı arkadaşların okuduğunu anlama konusunda cidden problemleri var. Biri demiş ki al karşına konuş, belki gece çalışmaya alışık değil. Birader oku bi okugündüz uyuyor ekip aracında diyorum ben konuya gidiyorum arkadaş uyuyor ve diyorum ki uyarmama rağmen hala devam ediyor. Anlama konusunda problemin var mı hala resim çizerek de anlatayım mı sana?

05 Aralık 2022 17:02

Pajarzit, beş para etmezsin. Daha önceden de söyledim bunu sana koymuyor mu hiç

Toplam 89 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi