Editörler : E.Kayı Han
«326327328329330331332333334335336337»

kurt400
Aday Memur
13 Şubat 2020 19:33

Benimki de 2007 senesi 1 yıl dersane, ben e.p den yararlanmadım çünkü yararlanacak bir suç işlemedim ve bu ayın 17 sinde açıktaki sürem tam 3 yıl olacak ama hala ortada iddianame yok hayırlısı..
Eses.26., 4 yıl önce
2005 de dersaneye gideni jandarma da döndü

Bsrhlvc
Aday Memur
13 Şubat 2020 19:35

aaa ciddimisiniz benim esimde dersaneye gitti diye alindi ama ihrac savunmasi geldi avukata danismak istiyoruz bizde ama cok pahali avukatlar suanda. Fırsattan istifade herkes kendini düşünmüş bu durum bile fırsatçılara yaradı. Avukat tutmadanda geri dönüş olmadı jandarmadan.
Eses.26., 4 yıl önce
2005 de dersaneye gideni jandarma da döndü

Bsrhlvc
Aday Memur
13 Şubat 2020 19:38

nasıl yani benim eşimde dersaneye gitti diye alindi ve savci e.p yararlan yatma demis oda e.p demis ama avukat tutmayı düşünüyoruz yoksa dönüş yok
kurt400, 4 yıl önce
Benimki de 2007 senesi 1 yıl dersane, ben e.p den yararlanmadım çünkü yararlanacak bir suç işlemedim ve bu ayın 17 sinde açıktaki sürem tam 3 yıl olacak ama hala ortada iddianame yok hayırlısı..

Eses.26.
Şef
13 Şubat 2020 19:41

Bu sayfayı kuran kişi dersaneden dolayı soruşturma geçirdi ona yaza bilirsiniz

kurt400
Aday Memur
13 Şubat 2020 19:46

Niye yararlanayim ki, ilk mahkemede baro tarafindan verilen avukata ben ep den yararlananlari serbest birakiyolarmis dedim avukat bana senin suçun yok ep den yararlanma ep demek tamam ben sucluyum cezamda indirime gidilmesini istiyorum demek dedi bende yararlanmadim hatta yararlananlarin hepsi tutuklandi benle birlikte mahkeme giren
Bsrhlvc, 4 yıl önce
nasıl yani benim eşimde dersaneye gitti diye alindi ve savci e.p yararlan yatma demis oda e.p demis ama avukat tutmayı düşünüyoruz yoksa dönüş yok

kurt400
Aday Memur
13 Şubat 2020 19:48

Ben avukat falan tutmadim Allahin izniyle insallah takipsizlik alacağımı düşünüyorum zaten idari sorusturmam temiz çıkmıştı
kurt400, 4 yıl önce
Niye yararlanayim ki, ilk mahkemede baro tarafindan verilen avukata ben ep den yararlananlari serbest birakiyolarmis dedim avukat bana senin suçun yok ep den yararlanma ep demek tamam ben sucluyum cezamda indirime gidilmesini istiyorum demek dedi bende yararlanmadim hatta yararlananlarin hepsi tutuklandi benle birlikte mahkeme giren
15 Şubat 2020 08:22

Arkadaslar cmk 223/2e bendince beraat edenler ( sucun sanik tarafindan islendiginin sabit olmamasi) yani delil yetersizliginden beraat edenler acikta gecen surelere ait eksik maaslarini ozluk haklarini ve faizini alabilirler mi?

ismail elvan
Aday Memur
15 Şubat 2020 09:01

Arkadaslar maasim 6400 du ggu idim. Simdi aciga alinma yazim geldi maas 3200 yatirmislar normslmi acikta olanlsr

limom
Aday Memur
15 Şubat 2020 12:03

Görevden uzaklaştırma kararın kalktığında eksik kalan maaşlarını ve özlük haklarını alırsın.

kamunun öz oğlu, 4 yıl önce

Arkadaslar cmk 223/2e bendince beraat edenler ( sucun sanik tarafindan islendiginin sabit olmamasi) yani delil yetersizliginden beraat edenler acikta gecen surelere ait eksik maaslarini ozluk haklarini ve faizini alabilirler mi?

limom
Aday Memur
15 Şubat 2020 12:05

Açıkta olduğun için tazminatların kesilir maasinin üçte ikisini alırsın. Tazminatlarını ele geçen maaşından dus ondan sonra hesapla....

ismail elvan, 4 yıl önce

Arkadaslar maasim 6400 du ggu idim. Simdi aciga alinma yazim geldi maas 3200 yatirmislar normslmi acikta olanlsr

OmurTorpusu
Aday Memur
15 Şubat 2020 13:56

Merhaba

OmurTorpusu
Aday Memur
15 Şubat 2020 14:01

Arkadaşlar herkese merhaba. Yeni üye oldum. Öncelikle herkes için adaletin biran önce tecelli etmesini dilerim. Yaklaşık 2 yılı aşkın bir zamandır açıktayım ilk başta valilik açığa altı gözaltı olduktan sonra. İfadem sonrası soruşturmam 2 yılı aşkın zamandır sürüyordu. Geçtiğimiz aralık ayında genel komutanlık benden savunma istedi savunma yazdım. Hakkımda hiçbir dava yoktu sadece soruşturma vardı. Ben savunmamı yazdıktan sonra savcılık tarafından dosyama takipsizlik kararı verildi. Sorum şu : takipsizlik veya beraat alanlara savunma gönderiyorlar mı.? Bu konuda bilgisi olan var mı? Benim davam bile yokken savunma aldım ardından takipsizlik aldım.

poyraz3435
Memur
15 Şubat 2020 14:53

İltisak var ise savunma gönderiyorlar. Genelde etkin pişmanlıktan yaralananların adli kovuşturma bitmeden savunma gönderiyorlar. Etkin pişmanlık, bylock falan yoksa adli süreci bekliyorlar. Adli süreç bittikten sonra ceza alınır ise savunma gönderiyorlar. Sizin durum biraz değişik olmuş.
OmurTorpusu, 4 yıl önce

Arkadaşlar herkese merhaba. Yeni üye oldum. Öncelikle herkes için adaletin biran önce tecelli etmesini dilerim. Yaklaşık 2 yılı aşkın bir zamandır açıktayım ilk başta valilik açığa altı gözaltı olduktan sonra. İfadem sonrası soruşturmam 2 yılı aşkın zamandır sürüyordu. Geçtiğimiz aralık ayında genel komutanlık benden savunma istedi savunma yazdım. Hakkımda hiçbir dava yoktu sadece soruşturma vardı. Ben savunmamı yazdıktan sonra savcılık tarafından dosyama takipsizlik kararı verildi. Sorum şu : takipsizlik veya beraat alanlara savunma gönderiyorlar mı.? Bu konuda bilgisi olan var mı? Benim davam bile yokken savunma aldım ardından takipsizlik aldım.

poyraz3435
Memur
15 Şubat 2020 14:56

Takipsizlik kararınızı genel komutanlık valilik içişleri bakanlığı ve son yaptığınız birliğinize göndermenizde yarar olduğunu düşünüyorum. (eğer etkin pişmanlık yok ise)
OmurTorpusu, 4 yıl önce

poyraz3435
Memur
15 Şubat 2020 15:00

Normal değil 6400 ün 3 te 2si yani 4100 TL den fazla almanız lazım. Ayrıca aile ve çocuk yardımını kesinti olmadan almanız lazım. Bence sizin bir önceki aydan fazla aldığınızı kesmişler. Maliye şube ile görüşüp durumunuzu netleştirebilirsiniz.
ismail elvan, 4 yıl önce

derbeder13
Aday Memur
15 Şubat 2020 17:11

Emniyet personel iyim. 43 aydır acıktayım. Adli sonuc biteli 10 ay oldu. İdari ifade vereli 2 yılı gecti. 2 ay önce savunma verdik durum böyle bilginize

kilisjan
Memur
15 Şubat 2020 17:33

sizde savunma verenlerin akıbeti ne oluyor peki hocam

derbeder13, 4 yıl önce
Emniyet personel iyim. 43 aydır acıktayım. Adli sonuc biteli 10 ay oldu. İdari ifade vereli 2 yılı gecti. 2 ay önce savunma verdik durum böyle bilginize

derbeder13
Aday Memur
15 Şubat 2020 20:07

Şuan bir karar cıkmadı ama savunma verip de iade olan da oldu
kilisjan, 4 yıl önce

sizde savunma verenlerin akıbeti ne oluyor peki hocam

OmurTorpusu
Aday Memur
15 Şubat 2020 23:16

Alıntı yapmayı bilmiyorum. Sorum Poyraz3435 ve diğer tüm arkadaşlara. Ep konusunda şunu sormak isterim ep yapanlar kesin ihraç mı oluyor? Hem ep mahkeme aşamasında yapılmıyor mu. Eğer suç varsa ve ep den yararlanmak istemişse kişi mahkeme aşamasında cezasından ep den yararlandırıp indirim yapılıyor yani ep böyle durumlarda geçerli olmuyor mu? Ben takipsizlik aldım. Takipsizlik alan kişi ep yapmak istese ne değişir istemese ne değişir acaba. Ayrıca ben suç işleyip ep yapmak istiyorum demedim. 2 yılı aşkın süren soruşturma sonunda takipsizlik aldım. Hemen öncesinde savunma vermiştim. Takipsizlik kararımı da hem alaya hem de genel komutanlığa gönderdim. Takipsizlik ve bereat almış kişilere savunma gittiği oluyor mu? Takipsizlik alıp açık tedbiri kaldırılıp görevine başlayan var mı acaba?

kun20rşu
Aday Memur
15 Şubat 2020 23:27

Sanırım burada idarenin mahkeme durumunu bilmediği yatıyor. Takipsizlik alan birisi de savunma alıp ihraç olacaksa vay halimize. Durumunuz için endişe etmenize gerek yok bence. Takipsizlik kararını elden götürüp başında bekleyin gerekirse. İl jandarmap valilik genel komıtanlık bakanlık her nereye gidiyor ise gezin evrakla. Çünkü bu süreçten sonra kimi için 2 hafta kimi için 4 ay sürüyor. Peşine düşüp Havayı koklarsanız durumunuzu daha iyi yorumlarsınız. Darısı tüm mağdurlara inşallah hayırlı olsun şimdiden.
OmurTorpusu, 4 yıl önce

Alıntı yapmayı bilmiyorum. Sorum Poyraz3435 ve diğer tüm arkadaşlara. Ep konusunda şunu sormak isterim ep yapanlar kesin ihraç mı oluyor? Hem ep mahkeme aşamasında yapılmıyor mu. Eğer suç varsa ve ep den yararlanmak istemişse kişi mahkeme aşamasında cezasından ep den yararlandırıp indirim yapılıyor yani ep böyle durumlarda geçerli olmuyor mu? Ben takipsizlik aldım. Takipsizlik alan kişi ep yapmak istese ne değişir istemese ne değişir acaba. Ayrıca ben suç işleyip ep yapmak istiyorum demedim. 2 yılı aşkın süren soruşturma sonunda takipsizlik aldım. Hemen öncesinde savunma vermiştim. Takipsizlik kararımı da hem alaya hem de genel komutanlığa gönderdim. Takipsizlik ve bereat almış kişilere savunma gittiği oluyor mu? Takipsizlik alıp açık tedbiri kaldırılıp görevine başlayan var mı acaba?

Toplam 9704 mesaj
«326327328329330331332333334335336337»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi