Editörler : Pangaea
11 Ağustos 2020 03:12

Hornet Uygulaması ve Güvenlik Soruşturması?

Arkadaşlar, açıkçası böyle bir şeye tenezzül ettiğim için değil, sadece merakımdan dolayı telefona indirmiş olduğum Hornet yani eşcinsel sohbet uygulaması vardı. Bir keresinde bilinçli bir ödemem olmuştu, sonra otomatik ödemeden dolayı ikinci ayda da abonelik aktifleşti. Bu yönde bir ilgim felan da yok sadece vakit geçirmek ve makara amaçlı indirdiğim bir uygulamaydı. Sorum şu bu uygulamayı indirmiş olmam ve abonelik yapmış olmam bana gireceğim mülakatta sıkıntı çıkarır mı? Açıkçası her şeyden korkuyorum. Zaten daha önce girdiğim pek çok mülakatı da kaybettim. Kınamadan ve anlayış çerçevesinde cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler!

opethian37
Yasaklı
11 Ağustos 2020 10:15

Kuzenim yapmış desen daha inandırıcı olurdu :)

fatih ç.
Genel Müdür
11 Ağustos 2020 10:18

Mülakatta kart harcamalarına bakılacağını sanmam. 60 bin kişi mülakata giriyor. Bunların geçmişe yönelik kart harcamaları... üstelik tek tek incelenecek. Çok zor.

burakpasa22
Aday Memur
11 Ağustos 2020 10:26

cinsel yöneliminizi sorun edeceklerini sanmıyorum hocam dert etmeyin

aahmedakiff
Aday Memur
11 Ağustos 2020 10:32

Hocam güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kalktı. Adalet ve Kalkınma Partisi konu hakkında düzenleme yaparak bir kanun teklifi hazırladı. Teklif esas olarak içişleri komisyonundan geçti, tali olarak ise adalet komisyonu rakor vermedi. Teklif genel kurulda henüz oylanmadı. Ancak, maalesef meclis tatile girdi. 1 Ekim'de açılacak.

Yeni teklifle güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması üzerinde değişiklikler var. Öğretmenlere arşiv araştırması yapılacak. O da MEB böyle bir talepte bulunursa. Arşiv araştırmasında ise kişinin kolluk tarafından aranıp aranmadığına, adli sicil kaydına, devam eden mahkeme vs. bakılacak. Ancak, bir de bunlarında yanında HAGB kararı var ise buna bakılacak. İşte bu son yazdığım biraz baş ağrıtabilir. Bu nedenle teklif tekrar düzenlenebilir.

22 Haziran'da atananlara güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması uygulanmadı.

Tabii, farklı durumlar da ortaya çıkabilir. Belli olmaz, belki öğretmenlik atamalarında dübür kontrolü de getirilebilir.

Sevgiyle kalın.

sonyolcu03
Memur
11 Ağustos 2020 14:55

Yani benim yapmış olduğum şey sıkıntı çıkarır mı, merak ettiğim tek şey bu? Hani ahlak soruşturmasında dert olur mu bana? Dediğim gibi eşcinsel felan da değilim sadece meraktan yükledim.

aahmedakiff, 4 yıl önce

Hocam güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kalktı. Adalet ve Kalkınma Partisi konu hakkında düzenleme yaparak bir kanun teklifi hazırladı. Teklif esas olarak içişleri komisyonundan geçti, tali olarak ise adalet komisyonu rakor vermedi. Teklif genel kurulda henüz oylanmadı. Ancak, maalesef meclis tatile girdi. 1 Ekim'de açılacak.

Yeni teklifle güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması üzerinde değişiklikler var. Öğretmenlere arşiv araştırması yapılacak. O da MEB böyle bir talepte bulunursa. Arşiv araştırmasında ise kişinin kolluk tarafından aranıp aranmadığına, adli sicil kaydına, devam eden mahkeme vs. bakılacak. Ancak, bir de bunlarında yanında HAGB kararı var ise buna bakılacak. İşte bu son yazdığım biraz baş ağrıtabilir. Bu nedenle teklif tekrar düzenlenebilir.

22 Haziran'da atananlara güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması uygulanmadı.

Tabii, farklı durumlar da ortaya çıkabilir. Belli olmaz, belki öğretmenlik atamalarında dübür kontrolü de getirilebilir.

Sevgiyle kalın.

sonyolcu03
Memur
11 Ağustos 2020 14:59

Hocam, açıkçası cinsel yönelim değil ben sadece can sıkıntısı ve vakit geçirmek amaçlı indirdim. Ahlak soruşturması kapsamına girer mi diye merak ettim? Bir de daha önce pek çok mülakattan elendim. Hakkımda suç teşkil edecek herhangi bir soruşturmam ve davam da olmadı. Herhangi bir örgütle felan da ilişkim yok. Acaba özel sohbetlerimize bakıyorlar mı diye de merak ediyorum. Bu tür gizemli şeylere de bakıp bizi elemeleri söz konusu mudur?

burakpasa22, 4 yıl önce

cinsel yöneliminizi sorun edeceklerini sanmıyorum hocam dert etmeyin

sonyolcu03
Memur
11 Ağustos 2020 15:00

Benim yaptığıma inanmıyorsun yani Hocam :) Ya ilgi felan değil, sadece can sıkıntısı...

opethian37, 4 yıl önce

Kuzenim yapmış desen daha inandırıcı olurdu :)

sonyolcu03
Memur
11 Ağustos 2020 15:01

Ahlak soruşturması kapsamına girer mi diye merak ettim? Bir de daha önce pek çok mülakattan elendim. Hakkımda suç teşkil edecek herhangi bir soruşturmam ve davam da olmadı. Herhangi bir örgütle felan da ilişkim yok. Acaba özel sohbetlerimize bakıyorlar mı diye de merak ediyorum. Bu tür gizemli şeylere de bakıp bizi elemeleri söz konusu mudur?

fatih ç., 4 yıl önce

Mülakatta kart harcamalarına bakılacağını sanmam. 60 bin kişi mülakata giriyor. Bunların geçmişe yönelik kart harcamaları... üstelik tek tek incelenecek. Çok zor.

aahmedakiff
Aday Memur
11 Ağustos 2020 15:07

sayın hocam, %100 kesinlikle bir şey söylemem, söyleyemem. zira, memleket durumları malumunuz karışık. ki mutfağa su içmeye giderken bile mutfağa ulaşma durumum kesin değil, ihtimaller dahilindedir.

konuya gelirsem, görünürde yeni atanacak olanlara güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması uygulanmayacak. uygulansa da horny uygulamasını kimler indirmiş ona bakılmayacak. bakılsa da bu ip adresi kimin imiş ya da kimin banka hesabından ne çekilmiş araştırılmayacak.

sonuç olarak, sıkıntı çıkarmaz.

Joe Dalton
Daire Başkanı
11 Ağustos 2020 17:48

Ne değişik insanlar var ya.

tarafsızımki
Kapalı
12 Ağustos 2020 13:59

Arabın derdi kırmızı pabuç...
Joe Dalton, 4 yıl önce

Ne değişik insanlar var ya.

Toplam 11 mesaj