Editörler : ayşegül bgm
06 Ağustos 2018 15:23

Bugün de Zimmet Yok Anne!

Ahmet Kaya'nin bir sarkisi var hani "Bugün de ölmedim anne" diye.Bilen arkadaşlar vardır.Anneme, ablalarıma, konu komsuya,es dosta "Bugün de zimmet yok" demek hergun.Mahalle baskısı en zoru imiş.

Acarparmdk
Kapalı
06 Ağustos 2018 15:35

atanali 3 ayı geçmiş bir sağlıkci için nekdr daha zor tahmin et kardeş :( .. hayatları mahvettiler gençlerin umutlaryla hayelleriyle oynadılar, hiçbir plan yapamıyoruz önümüzu göremiyoruz, bakanlık doğru düzgün bir açıklama yapmaz insan yerine koyan yok, keyiflerni bekliyoruz, Ahirette hakkımızı alicagmz günü bekliyorum malum burada adalet işlemiyor.. hergun ağlamaya devam

Kocero38
Memur
06 Ağustos 2018 15:43

Yok kardeşim.Lütfen umutsuzluğa düşmeyin.Umutsuzluk çaresizliği ve mutsuzluğu [email protected]'ye sürekli mesaj atıyorum.Az kaldı inşaallah.Elbet sesimizi duyacak sayın bakanımız.O güzel haberi paylaşıp,mutlu olacağımız o anı düşünün ve dua edin.

Acarparmdk, 6 yıl önce
atanali 3 ayı geçmiş bir sağlıkci için nekdr daha zor tahmin et kardeş :( .. hayatları mahvettiler gençlerin umutlaryla hayelleriyle oynadılar, hiçbir plan yapamıyoruz önümüzu göremiyoruz, bakanlık doğru düzgün bir açıklama yapmaz insan yerine koyan yok, keyiflerni bekliyoruz, Ahirette hakkımızı alicagmz günü bekliyorum malum burada adalet işlemiyor.. hergun ağlamaya devam

Acarparmdk
Kapalı
06 Ağustos 2018 16:27

sizin için şuan sıkıntı yok kardeş de zaten hiçbirnz daha düşmedi, topluca bekliyorsnz ama biz sadece 370 kişi kaldık ve meçhul durumdayz, herks maaşını alırken biz evde ıssız, mutsuz oturmak zorunda kaldık, bunu bize yapanda dvletin memurları!! sen ilkinde düşersn arkdsn 4.de düşer, bu işte büyük sıkıntı ve haksizlk bunları masum insanlara yaşattılar, umarm siz yasamazsnz ama bilinki birileri gene beklicek o sen de olablrsn başkası da, dua ediyoruz ama değişen bişi yok, şans yok kısmetsisiz..
Kocero38, 6 yıl önce

Yok kardeşim.Lütfen umutsuzluğa düşmeyin.Umutsuzluk çaresizliği ve mutsuzluğu [email protected]'ye sürekli mesaj atıyorum.Az kaldı inşaallah.Elbet sesimizi duyacak sayın bakanımız.O güzel haberi paylaşıp,mutlu olacağımız o anı düşünün ve dua edin.

Kocero38
Memur
06 Ağustos 2018 16:37

Çok zor gerçekten.Allah sabir versin ne diyeyim bilemiyorum.Ben de şanssız insanlardan biriyim.Bakarsiniz belki topluca düşürürler.Cunku özellikle istanbulda acık var ve kurumlar da çalışanlarını bekliyorlar.Ben kurumların da mağduriyet yaşadıklarını ve bunu bakanlıga ilettikleri düşünüyorum.

Acarparmdk, 6 yıl önce
sizin için şuan sıkıntı yok kardeş de zaten hiçbirnz daha düşmedi, topluca bekliyorsnz ama biz sadece 370 kişi kaldık ve meçhul durumdayz, herks maaşını alırken biz evde ıssız, mutsuz oturmak zorunda kaldık, bunu bize yapanda dvletin memurları!! sen ilkinde düşersn arkdsn 4.de düşer, bu işte büyük sıkıntı ve haksizlk bunları masum insanlara yaşattılar, umarm siz yasamazsnz ama bilinki birileri gene beklicek o sen de olablrsn başkası da, dua ediyoruz ama değişen bişi yok, şans yok kısmetsisiz..

Acarparmdk
Kapalı
06 Ağustos 2018 16:44

her yerde açık var kardeş İstanbul doğu batı, İstanbul'a yapılmadı sadece alım, yeni onca HastNe açıldı, servisler kapalı, servisler açılması için hemşireleri bekliyor, onca sorun var yani.. bakanlk emniyete baskı yaptığını söyledi ama genede emnyt Adalet, MEB ve diğer bakanlıklarnda sorustmalrini yaptığı için yavaş kalıyor yetişemiyorlar zaten herkes topu birinw atıyor kimse suç bizde demez.. valla bizden emnyte evraklar daha yeni gidenler varmış o şekilde bilgi aldılar, 370 kişi için bukdr sorumsuzlk yapan 18 bine neler yapmaz ondan hersye hazırlıklı olun burası Türkiye, cuma günü 18 binde duseblr Eylül Ekim ayı parça parçada duseblr mümkün olan bişi, her alimda oldu. biz mesela artk bir sonuç istyrz olumlu olumsuz hersye razıyız yeterki şu belirszlk bitsin insanlar hayatlarına bakabilsn, yaşamayan anlayamaz bu yapılan işkenceyi sizler bukdr uzun yaşamazsnz umarm
Kocero38, 6 yıl önce

Çok zor gerçekten.Allah sabir versin ne diyeyim bilemiyorum.Ben de şanssız insanlardan biriyim.Bakarsiniz belki topluca düşürürler.Cunku özellikle istanbulda acık var ve kurumlar da çalışanlarını bekliyorlar.Ben kurumların da mağduriyet yaşadıklarını ve bunu bakanlıga ilettikleri düşünüyorum.

Kocero38
Memur
06 Ağustos 2018 16:59

En azından bilgi verilse,bir açıklama yapılsa,su kadar ay sürecek denilse bizlerin de bir nebze yüreğimize su serpilmiş olur.

Acarparmdk, 6 yıl önce
her yerde açık var kardeş İstanbul doğu batı, İstanbul'a yapılmadı sadece alım, yeni onca HastNe açıldı, servisler kapalı, servisler açılması için hemşireleri bekliyor, onca sorun var yani.. bakanlk emniyete baskı yaptığını söyledi ama genede emnyt Adalet, MEB ve diğer bakanlıklarnda sorustmalrini yaptığı için yavaş kalıyor yetişemiyorlar zaten herkes topu birinw atıyor kimse suç bizde demez.. valla bizden emnyte evraklar daha yeni gidenler varmış o şekilde bilgi aldılar, 370 kişi için bukdr sorumsuzlk yapan 18 bine neler yapmaz ondan hersye hazırlıklı olun burası Türkiye, cuma günü 18 binde duseblr Eylül Ekim ayı parça parçada duseblr mümkün olan bişi, her alimda oldu. biz mesela artk bir sonuç istyrz olumlu olumsuz hersye razıyız yeterki şu belirszlk bitsin insanlar hayatlarına bakabilsn, yaşamayan anlayamaz bu yapılan işkenceyi sizler bukdr uzun yaşamazsnz umarm

Acarparmdk
Kapalı
06 Ağustos 2018 17:47

işte bunu yapmaktan acizler, sorumsuzlar.. sağlık bakanlığı en sorumsuz kurumlardan, herkes çekiyor bı sıkıntı bu kurumdan
Kocero38, 6 yıl önce

En azından bilgi verilse,bir açıklama yapılsa,su kadar ay sürecek denilse bizlerin de bir nebze yüreğimize su serpilmiş olur.

ÖĞRETMEN4112
Aday Memur
06 Ağustos 2018 17:55

Arkadaşlar adre tayini diye bişey mi var

Kocero38
Memur
06 Ağustos 2018 19:19

Ne dediniz hocam anlayamadım."Adre tayini ".Doğru mu anladım?

ÖĞRETMEN4112, 6 yıl önce

Arkadaşlar adre tayini diye bişey mi var

Acarparmdk
Kapalı
06 Ağustos 2018 19:22

eksi veren karakterden yoksun kişiler,siz insanlarla dalga geçmeye devam edin, Allah herşeyi görüyor, başına gelmeden ölmezsn!!
Acarparmdk, 6 yıl önce
06 Ağustos 2018 19:32

hiç atananmadigini dusun bir de

aefaef
Aday Memur
06 Ağustos 2018 19:39

lan atanamışsınız hala lak lak ediyorsunuz sanki zimmet hiç gelmicek sanki atanmadan zimmetin bu kadar süreceğini bilmiyordunuz valla boşsunuz git tatilini yap işine bak sonra zaten iş başı yapacan

06 Ağustos 2018 19:57

eksilemisler bir de bak ben 2015 te mezun oldum 85.84 le atanamadim simdi bir de gidip 4 sene universite okuyacagim atanamiyorum diye .başını ye he mi ?

Kocero38
Memur
06 Ağustos 2018 22:23

Sayın arkadaşlar.Öncelikle ben kendi adıma konusayım burada sadece duygularımı ifade ediyorum.Bunu yaparken kimseyi üzmeden,kırmadan,hakaret etmeden ve haşa kibirlenmeden yaptığımi düşünüyorum.Cunku aksini yapmak insani seviyesizlestirir. 2 yildir atama bekliyorum,ıssızdım,kpss için hazırlandım ve çok şükür atandım.Darısı tüm atama bekleyen arkadaşlarımın başına.Sadece sağlıkçılar degil,mühendisler,mimarlar,veterinerler,atama bekleyen herkesin atanmasını istiyorum.Kimsenin işsiz kalmasından mutlu olmam,işim var diye de böbürlenmem Allah'tan korkarım.Tatil kısmına gelince tatil çalıştığınız zaman anlamlı oluyor.

aefaef, 6 yıl önce

lan atanamışsınız hala lak lak ediyorsunuz sanki zimmet hiç gelmicek sanki atanmadan zimmetin bu kadar süreceğini bilmiyordunuz valla boşsunuz git tatilini yap işine bak sonra zaten iş başı yapacan

aefaef
Aday Memur
06 Ağustos 2018 23:01

ben 0,10 ile atanamadım ben napim sen atanmışsın kurtulmuşsun işte atanamyan onca insan var siz burada zimmet nerede diye her gün konu açıyorsunuz 1 tane açın oradan devam edin sanki aadamlar burayı okuyor atandığın an zimmetin en az 4 ay süreceğini çok iyi biliyordun

Acarparmdk
Kapalı
06 Ağustos 2018 23:07

sizde konu açın size engel olanmi var? atanmış olmak ıssız ve parasız olma gerçeğini değiştirmiyor hayat sıkıntıları devam ediyor, biz sizleri anlıyoruz ama siz bizi anlamiyorsnz, hayat duzenimizi kuramıyorz geçici ise giremiyoruz, tatil yapın gezin tozun diyorsnz ya biz evden dışarı çıkmıyorz çünkü paramız yok zaten kaç yildr issisiz, o dedignz tatili kaç yıldır clsip parasıyla gezip tozanlar yapıyor
aefaef, 6 yıl önce

ben 0,10 ile atanamadım ben napim sen atanmışsın kurtulmuşsun işte atanamyan onca insan var siz burada zimmet nerede diye her gün konu açıyorsunuz 1 tane açın oradan devam edin sanki aadamlar burayı okuyor atandığın an zimmetin en az 4 ay süreceğini çok iyi biliyordun

555antaress
Kapalı
07 Ağustos 2018 00:16

sana katılıyorum sonuçta atanmışiz.oyle devletin memurlarına hergün lanet eden arkadaşlar beddualariniz birgün gelir sizide bulur.guvenlik şubede soruşturma yapan polis arkadaşim anlattı. önce dosya İstihbarattan geçiyormus sonra terör şubeye geçiyormus en son güvenlik şubeye geliyor onlarda adres teyidi için muhtara gidip bu şahıs bu adrestemi diye soruyormus adrese direk giderlersede komşu kötüledi diyelim onların söylediği hiç birşey tutanağa gecmiyormus.cunki delil yokmuş polis denilenleri ispatlayamassa kendi bile yanarmis.velhasil polislerimize evrak geldiğinde 1 ay süre geciyormus onlarda ankaraya bakanlığa yolluyormus bakanlıkta hastaneye.iste böyle 3 ayda sürebilir.beklemek bu işin süsü.sabir
aefaef, 6 yıl önce

555antaress
Kapalı
07 Ağustos 2018 00:20

ayrıca polis ikamet adresindeki karokola gidip hakkında arama varmı diyede soruyormus aslında Mit ve terör dosyayı gönderdiğinde zaten olumlu oluyormuş olumsuz olanlar güvenlik şubeye gitmiyormus bile.poliste birtek o işi yapmıyor sonuçta beddua etmeyin kimseye

Kocero38
Memur
07 Ağustos 2018 11:01

Günaydın değerli arkadaşlar.Bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim size.Zira ben bu sürecin nasıl olduğu hakkında hiçbir bilgi kayanağım yok.Sizlerden,buradan öğreniyorum.Aslında beklemekten ziyade bizi endişelendiren belirsizlik.Biz devletimize de,çalışanlarına da güveniyoruz.Ancak teknolojinin,iletişim ağının bu kadar geliştiğini söylediğimiz bir zamanda neden bunlardan faydalanıp bizlere bilgi verilmediğini anlayamıyorum.Mesela aklıma ilk gelen bir ekip kurulmalı bakanlıkta.Atamaya gelen evraklar il sağlık müdürlüğünden başlanarak numaralandırılıp sisteme işlenebilir.Sisteme düştüğü an adaylara bilgi,mesaj,mail vs. gönderilebilir.Sonra nereye gidiyorsa emniyete aynı işlem burada da yapılır ve adaylar belgesinin nerede olduğu,kaç günde gittiği gibi bilgilere erişebilirdi.Bu şu an aklıma gelen bir şey.Eminim daha iyisini bile yapar devletimiz.Hani bize öğretmenlerimiz okulda hasta ve yakınına ihtiyacı kadar bilgi verin,endişelerini,bilinmezlik korkularını azaltın demişlerdi.Bizim beklentimiz de budur.Son olarak hem atama bekleyen,minicik puanlarla kaçıran,atanıp Zimmet bekleyen herkesi in şansı,bahtı açık olsun.Allah hepimize kolaylık versin.Bu kadar uzun bir yazı oldugu için de kusura bakmayın lütfen.

Acarparmdk
Kapalı
07 Ağustos 2018 11:21

biz sadece adam akıllı bilgi akışı istedik, insan yerine konmak, emniytmi sağlık bakanlığimi artk sıkıntı nerdyse biri bize mantkli bir açıklama yapsa kimse bukdr mağdur olmaz belirszlk stresinden kurtulurduk, neyse Allah'a havale ediyorum artık bişi demicem biz alıştık bekletilmeye
Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi