Editörler : "eskiyara"Pangaea
14 Kasım 2011 18:18

boş derse kim girer??

nöbetçi olmayan öğretmen dersi boşsa gelmeyen öğretmenin yerine derse girmek zorunda mı??yönetmelik ne diyo bu konuda..bilen biri var mı??

bigpine
Aday Memur
14 Kasım 2011 18:40

hocam yoklamayı alır öğrencileri ödevlendirip durumu idareye bildirmen gerekli gerisi idarenin görevi sizin göreviniz bu kadar

Phalcon
Daire Başkanı
14 Kasım 2011 18:41

Aynı anda nöbetçi öğretmenin dersi boşken, nöbetçi olmayan bir öğretmen boş dersi dolduramaz. Boş derse girmek nöbetçi öğretmenin asli görevidir.

Bu görev hem ilköğretim hem ortaöğretim kurumları için ilgili genelgede şöyle belirtilir: "İzinli olan öğretmenlerin boş kalan sınıflarını, nöbetçi müdür muavininin yönerileri doğrultusunda doldurur."

Bununla birlikte mevzuat uyarınca öğretmenlerin görevlerinden birisi de şudur: "Amirlerince verilen görevleri yapmak."

Bu hüküm gereğince; bir okul müdürü, nöbetçi olmayan ve aynı zamanda dersi boş olan bir öğretmenden dersi boş olan bir sınıfın dersini doldurmasını isteyebilir, buna yetkilidir.

bigpine
Aday Memur
14 Kasım 2011 18:46

evet hocam phalcon hocamın dediği gibiymiş genelgesine bakdım şimdi

9. İzinli olan öğretmenlerin boş kalan sınıflarını, nöbetçi müdür muavininin yönerileri

doğrultusunda doldurur.

İlköğretim okullarında bu görevi okul idaresinin görevlendireceği öğretmen gerçekleştirir.

psgr08
Memur
14 Kasım 2011 18:55

teşekkürler hocam..

TR0N
Yasaklı
14 Kasım 2011 20:09

Yönetmeliğe bakınız .

Bu yönetmelik neöbetçi öğretmene dersi doldurduğu taktirde ücret vermemiş.

Nöbete ücret vermemiş.

Sadece sorumluluk vermiş..Devletimiz yükü nöbetçi öğretmene yüklemiş.

Rehber öğretmene bol ücret ve sıcak odada interneti dahil bilgisayar tahsis etmiş.

Radikal ve Sert
Yasaklı
14 Kasım 2011 20:56

aç oku öğren

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi