Editörler : "eskiyara"Pangaea

Ogretmendostu
Aday Memur
29 Kasım 2022 15:31

Ne alakası var arkadaşım. Süresiz sözleşmeliler sözleşmeye imza atarken kafaları mi güzeldi. Onlar bilebile imza atmadılar mı ?

degerzade, 1 yıl önce

Sözleşmeli öğretmenlerle ilgili hiçbir zaman bir ibare geçmedi. Öğretmenler sadece üzerine alındı. Sonuçta beklendiği gibi tüm sözleşmeliler eşitlendi. Bende bu öğretmenleri anlamıyorum gerçekten. Başvuruyu yaparken sözleşmeli öğretmen olarak atanmayı, 3+1 yıl çalışmayı ve tayin hakkı olmadığını bile bile kabul edip başvuru yapıyorlar. Sözleşmeyide kendi öz iradeleriyle imzalıyorlar tüm bunları kabul ederek. Ondan sonra istedikleri sonuç çıkmayınca sandık geliyor bilmem ne :D Yahu gelsin ne değişecek ? Bu kadar doyumsuz olmayın işinize bakın.

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2022 15:45

Yahu öğretmenler zaten 3+1 sonunda ototmatik kadrolu oluyor neyinderdinde bu insanlar tam olarak?

wqtr
Aday Memur
29 Kasım 2022 19:10

Ha ha geldi aslanim ogrermenlere kadro su an çalışan 3 arti 1 ler sure aranmaksizin kadroya gecirilir diyor senin derdin bir es durumu bir bu zaten ikisinde de hüsrana ugruyorsun :))))
murattkucukk, 1 yıl önce

Yahu öğretmenler zaten 3+1 sonunda ototmatik kadrolu oluyor neyinderdinde bu insanlar tam olarak?

Cesur33345
Aday Memur
29 Kasım 2022 19:12

Açıklama doğru mu 3+1 çalışan ogretmenlerde hemen kadroya mi geçirildi

a1981
Müsteşar
29 Kasım 2022 19:44

hhazırdaki sözleşmeliler kadroya, yılbaşından sonra işe başlayacak olan sözleşmeliler için 3+1 olduğu şeklinde bir yazı dolanıyor.

Gerçek mi, sahte mi doğrulatamadım.

Ogretmendostu
Aday Memur
29 Kasım 2022 19:47

Hali hazırda sözleşmeli çalışan 227 bin öğretmen arkadaşıma kadroları hayırlı olsun. Çalışma ve sosyal politikalar Bakanlığı yaptı açıklamayı.

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2022 20:24

Kadroyu zaten eş durumu yapıp hemen kurtulmak için istiyorsunuz ki yoksa otomatik kadrolu olan biri neden kadro diye sevinir?

wqtr, 1 yıl önce
Ha ha geldi aslanim ogrermenlere kadro su an çalışan 3 arti 1 ler sure aranmaksizin kadroya gecirilir diyor senin derdin bir es durumu bir bu zaten ikisinde de hüsrana ugruyorsun :))))

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2022 20:32

iyi de 3+1 sonunda zaten kadrolu ouyor insanlar bunda yeni olan ne?

a1981, 1 yıl önce

hhazırdaki sözleşmeliler kadroya, yılbaşından sonra işe başlayacak olan sözleşmeliler için 3+1 olduğu şeklinde bir yazı dolanıyor.

Gerçek mi, sahte mi doğrulatamadım.

a1981
Müsteşar
29 Kasım 2022 20:34

süre şartı aranmaksızın,

şu andaki bütün sözleşmelilere kadro geldi.

bundan sonra kurumlara sözleşmeli olarak girenler için standart olarak 3+1 uygulanacak.

murattkucukk, 1 yıl önce

iyi de 3+1 sonunda zaten kadrolu ouyor insanlar bunda yeni olan ne?

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2022 20:35

Ne yani Eylül de atanan adam sırf şimdi çalışıyor diye kadrou şubatta atanan adam (4-5 ay sonra) sözleşmeli yani öyle mi :))

a1981, 1 yıl önce

süre şartı aranmaksızın,

şu andaki bütün sözleşmelilere kadro geldi.

bundan sonra kurumlara sözleşmeli olarak girenler için standart olarak 3+1 uygulanacak.

a1981
Müsteşar
29 Kasım 2022 20:45

kanunlarda bir tarih vardır hocam.

bugün af çıkar, dün cinayet işlemiş adam affedilir.

yarın simit çalan adam hapse girer.

murattkucukk, 1 yıl önce

Ne yani Eylül de atanan adam sırf şimdi çalışıyor diye kadrou şubatta atanan adam (4-5 ay sonra) sözleşmeli yani öyle mi :))

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2022 20:47

Hahaha biz geçelim de kadroya bundan sonra atananlar sorun değil diyorsunuz yani!.. Bu öğretmen camiası hep böyle kendi eş durumu yapsın da bekar 10 yıl kalmış bir yerde ona ne,kendi kadrou osun da 3-5 ay sonra atanan 4 sene çakılı kalsın ona ne şu sevinç çığlıkları tana herkesin tek derdi eş durumundan gitmek doğu boşalır artık komple herhalde :)

a1981, 1 yıl önce

kanunlarda bir tarih vardır hocam.

bugün af çıkar, dün cinayet işlemiş adam affedilir.

yarın simit çalan adam hapse girer.

Ogretmendostu
Aday Memur
29 Kasım 2022 20:49

Murat beyefendi, kadroda olup devletin garantisi altında olmak ayrı bir yana hiç bir şey olmazsa ekderste bile ayda bir mutfak malzemesi farkı var onu da beğenmezsen ben arkadaşlarıma kadrolu demek istiyorum kadrolu daha güzel bir kelime senin zoruna giden ne . Bütün milli eğitim başlıkları altında gezinip hak isteyen herkese sataşma sebebin ne ?

murattkucukk, 1 yıl önce

Kadroyu zaten eş durumu yapıp hemen kurtulmak için istiyorsunuz ki yoksa otomatik kadrolu olan biri neden kadro diye sevinir?

Ogretmendostu
Aday Memur
29 Kasım 2022 20:51

Bu beyefendinin mantığa göre 18 yaşına basanın ehliyet aldığı yerde 17 yaş 6 ay da almalı onu alana göre 17 vs derken anne karnından ehliyetle doğmalı.

murattkucukk, 1 yıl önce

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2022 20:52

Ben bir haksızlığı dile getiriyorum burada herkes sevinç çığlıkları atıyor neden kadrolu odum diye eee eylülde atanan kadrolu 5 ay sonra şubatta atanan ne hali varsa görsün onun için neden istemiyorsun aynı dilkelerini,ama sen oluyorsan sorun yok di mi?

Ogretmendostu, 1 yıl önce

Murat beyefendi, kadroda olup devletin garantisi altında olmak ayrı bir yana hiç bir şey olmazsa ekderste bile ayda bir mutfak malzemesi farkı var onu da beğenmezsen ben arkadaşlarıma kadrolu demek istiyorum kadrolu daha güzel bir kelime senin zoruna giden ne . Bütün milli eğitim başlıkları altında gezinip hak isteyen herkese sataşma sebebin ne ?

kelimero33
Aday Memur
29 Kasım 2022 20:54

Aldık kadroyu tmm soğuk su iç
murattkucukk, 1 yıl önce

Ben bir haksızlığı dile getiriyorum burada herkes sevinç çığlıkları atıyor neden kadrolu odum diye eee eylülde atanan kadrolu 5 ay sonra şubatta atanan ne hali varsa görsün onun için neden istemiyorsun aynı dilkelerini,ama sen oluyorsan sorun yok di mi?

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2022 20:54

Hahaha ehliyet örneği ile bunun ne ilgisi var hocam?Eylül de atanan adam kadrolu olacak ama Şubatta atanan sözleşmeli bu nornal mi sizce?Daha neler ya bunun 18 yaş şartı olan bir kanun ile ne ilgisi var,eğer herkes kadrou yapılacaksa bundan sonraki atamalar da kadrolu yapılmalı madem öyle saçmalık mı olur oldu 3 ay önce atandın diye kadrou ol ben 3 ay sonra atandım diye sözleşemli ve sen kadrou odun diye savun bunu

Bu beyefendinin mantığa göre 18 yaşına basanın ehliyet aldığı yerde 17 yaş 6 ay da almalı onu alana göre 17 vs derken anne karnından ehliyetle doğmalı.

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2022 20:57

ben 2007 de atandım hocam BA-NA-NE neyi alıyoranız alın,hasta mısınız siz ya,siz bir hakka sahip olunca iş bitmiş mi oluyor bu m uyani olay?

kelimero33, 1 yıl önce
Aldık kadroyu tmm soğuk su iç

Ogretmendostu
Aday Memur
29 Kasım 2022 21:11

Sana ne ise ne bu çığırtkanlık her başlık altında? Diğer bir konu ben şubatta atananlara istemiyorum mu diyorum yada diğer arkadaşların ağzından öyle bir cümle mi duydunuz? Herkes tabiki önce kendi faydasına bakacak. Şimdikileri aldı nasip olursa inşallah onlar da alır.

murattkucukk, 1 yıl önce

ben 2007 de atandım hocam BA-NA-NE neyi alıyoranız alın,hasta mısınız siz ya,siz bir hakka sahip olunca iş bitmiş mi oluyor bu m uyani olay?

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2022 21:13

Su iç dediğin için banane dedim,doğal olarak!...Ayrıca bencil oduğunuz gerçeğini değişirmiyor bu!...

Sana ne ise ne bu çığırtkanlık her başlık altında? Diğer bir konu ben şubatta atananlara istemiyorum mu diyorum yada diğer arkadaşların ağzından öyle bir cümle mi duydunuz? Herkes tabiki önce kendi faydasına bakacak. Şimdikileri aldı nasip olursa inşallah onlar da alır.

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi