Editörler : cihan27E.Kayı Han

Yörükoglu 01
Aday Memur
14 Mart 2023 21:25

Ortopediden persembe günü rapor al.Cuma gunü secim kuruluna biriyle gönder.
mücahit turhan, 1 yıl önce

Seçim görevi almak istemiyorum ne yapmam lazım

Byklinikpsikolog
Aday Memur
14 Mart 2023 21:27

Hocam hiç birşey olmaz demişsiniz de bir vatandaşin mesnetsiz şikayeti üzerine 3 ay açıkta kalan öğretmen arkadaşim oldu mlsf gerçekten çok ihtiyaciniz yoksa görev almayın üç kuruş için beş kuruş avukat ücreti ödersiniz üstüne de psikolojik baskidan kaynakli huzursuzluk çabası bn çok kere görev aldım ama bir daha aslaaa verirlerse de şahsen bn gidip bir yerimi kıracam çok ciddiyim !!
mora, 1 yıl önce
Sandık başkanı oldum daha önce. Belediye başkanlığı muhtarlık seçimi sayması zor, kavgası çok olur uzun sürer. Bu seçim kolay, Sandık kapandıktan 2-3 saat sonra işin biter. Başkan ve memur anlaşırsanız üyeleri düşünmeyin, kavga gürültü olmaz. Kursu iyi dinleyin kuralları bilin, Başkana kimse ters bir şey yaptıramaz

emissario
Genel Müdür
15 Mart 2023 09:03

Resen verilenlere değil sözüm. Onlar da bilsin ki abartılacak bir şey değil.

mücahit turhan, 1 yıl önce

Her insanın yapısına uygun değilsiniz demişsiniz de reesen verilince de uygun mu değil mi anlaşılmıyor

corum198
Şef
15 Mart 2023 18:49

Evet abartılacak bir şey yok.2019 seçimlerinde görev aldım.Ufak bir imza hatasından seçmen cimerden şikayet etti.Hayatımda hiç gitmediğim savcılıkta ifadem alındı.Bir kaç ay sonra karakolda imza örnekleri alındı.Sonra tanık olarak mahkemede saatlerce bekleyip ifade verdim.En son mahkeme hala devam ediyordu.Başkan olsaydım hala uğraşıyordum.
emissario, 1 yıl önce

Resen verilenlere değil sözüm. Onlar da bilsin ki abartılacak bir şey değil.

15 Mart 2023 19:24

Aynen öyle davulun sesi uzaktan hoş gelir abartılacak bisey yok diyenler daha önce gorev almamislardir kesin sandık başkanı yapacaksın bunları görecekler abartılacak bisey yokmuymus
corum198, 1 yıl önce
Evet abartılacak bir şey yok.2019 seçimlerinde görev aldım.Ufak bir imza hatasından seçmen cimerden şikayet etti.Hayatımda hiç gitmediğim savcılıkta ifadem alındı.Bir kaç ay sonra karakolda imza örnekleri alındı.Sonra tanık olarak mahkemede saatlerce bekleyip ifade verdim.En son mahkeme hala devam ediyordu.Başkan olsaydım hala uğraşıyordum.

emissario
Genel Müdür
16 Mart 2023 08:59

2 defa başkanlık 1 defa üyelik yaptım.

murataslan2014, 1 yıl önce
Aynen öyle davulun sesi uzaktan hoş gelir abartılacak bisey yok diyenler daha önce gorev almamislardir kesin sandık başkanı yapacaksın bunları görecekler abartılacak bisey yokmuymus

emissario
Genel Müdür
16 Mart 2023 09:01

Valla o zaman hata yapmayacaksınız. Çalıştığınız kurumdaki işlere benzemez bu. Dikkatli olmanız gerekir. Siz ufak bir imza hatası diyorsunuz belki ufak değildir bilemeyiz.

corum198, 1 yıl önce

kapadok
Müsteşar Yardımcısı
21 Mart 2023 16:53

4 defa sandık başkanı oldum. Yerel seçimler zor ama meclis ve cumhurbaşkanı seçimleri çok zor değildir. Yerel seçimde ise muhtar adayları sandığa gidip rakibinin olduğu oy pusulalarını alıp çöpe atıyor.

ismailinci88
Aday Memur
27 Mart 2023 23:57

Bundan önceki 2019 seçiminde üye memurdum..bu seçimde kurumumdan listeye ismim yazılmadı..lakin yine de önceki seçimde görev yaptığım için görev çıkar mı ? Teşekkürler

xrainmannnx
Yasaklı
28 Mart 2023 01:53

Ya bu git işine Allah aşkına 900 yl icin bi is yapılmaz. Bir defa yaptım ilallah ettimm sabah uyanıyorsun ertesi gün öğlen evde oluyorsun ayakta kuyrukta Adalet sarayında beklemekten canin çıkıyor..
murdock reis, 1 yıl önce

ücret fena değil ama görev alanların çoğu rezillik diyor.

Yazar64
Yasaklı
03 Nisan 2023 16:08

Size değer vermeyenlere gidip ayakçılık yapacaksınız ha? Ben asla o görevi almayacağım.

Fatih869
Yasaklı
03 Nisan 2023 16:11

sen almazsan yalaklar doldurur o boşluğu

Yazar64, 1 yıl önce

Size değer vermeyenlere gidip ayakçılık yapacaksınız ha? Ben asla o görevi almayacağım.

03 Nisan 2023 16:34

Böyle bir şey gerçekten mümkün olabilir mi?
Yazar64, 1 yıl önce

Yazar64
Yasaklı
04 Nisan 2023 16:13

Evet mümkün. Ben o görevi almayacağım . Ucunda cezai yaptırımı olsa dahil.

08 Nisan 2023 20:19

Bütün malvarlıklarına el koyacaklar aile bireylerini sorgulayacaklar, en kötüsünde kademe ilerlemen durdurulacak buna rağmen görev gelirse gitmeyecekmisin?
Yazar64, 1 yıl önce

Evet mümkün. Ben o görevi almayacağım . Ucunda cezai yaptırımı olsa dahil.

bystander
Şube Müdürü
09 Nisan 2023 00:05

Kurul üyelerinin göreve gelmemesi:

Madde 136 ? (Değişik: 23/1/2008-5728/289 md.) Kurullara seçildiği halde haklı sebep olmaksızın vazifesi başına gelmeyenler elli günden az olmamak üzere adlî para cezası ile cezalandırılır.

Seçim başladıktan sonra kuruldaki görevlerini haklı bir sebep olmaksızın terk edenler, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

09 Nisan 2023 04:34

Adli para cezası verilecekse arkadaşa verecekleri görev parasının iki katını öder gitmez göreve

Necatalp
Aday Memur
11 Nisan 2023 12:52

Ankarada milli eğitim bakanlığında 4b li sözleşmeli memurum. Ama ikametim ve oyum memlekette. Seçimde görev alabilir miyim? Burada ya da memlekette

debug
Genel Müdür
11 Nisan 2023 13:03

bunun cezası var biliyorsundur umarım :D

Necatalp, 1 yıl önce

Ankarada milli eğitim bakanlığında 4b li sözleşmeli memurum. Ama ikametim ve oyum memlekette. Seçimde görev alabilir miyim? Burada ya da memlekette

Alemdar11
Şef
13 Nisan 2023 10:06

nasıl beli oluyor hocam ben belediye de çalışıyorum görev ilgili yazı kaymakamlığa mı yapılıyor oradanmı aranıyor eğitim varmış birde o nasıl oluyor nasıl işliyor süreç bilginiz varmı

Toplam 107 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi