Editörler : supporters.
06 Aralık 2022 17:07

Sorum kıdem tazminatı ile ilgili
Rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum. Her sene sözleşme yenileniyor. Yaklaşık 10 yıldır aynı kurumdayım. Sözleşme bitiminde çıkmak istiyorum tazminatımı alabilir miyim

zencefil55
Aday Memur
08 Aralık 2022 15:07

Belirli ve belirsiz süreli iş sözleşmesi

Madde 11 - İş ilişkisinin bir süreye bağlı olarak yapılmadığı halde sözleşme belirsiz süreli sayılır. Belirli süreli işlerde veya belli bir işin tamamlanması veya belirli bir olgunun ortaya çıkması gibi objektif koşullara bağlı olarak işveren ile işçi arasında yazılı şekilde yapılan iş sözleşmesi belirli süreli iş sözleşmesidir.

Belirli süreli iş sözleşmesi, esaslı bir neden olmadıkça, birden fazla üst üste (zincirleme) yapılamaz. Aksi halde iş sözleşmesi başlangıçtan itibaren belirsiz süreli kabul edilir.

Esaslı nedene dayalı zincirleme iş sözleşmeleri, belirli süreli olma özelliğini korurlar.

zencefil55
Aday Memur
08 Aralık 2022 15:14

Kıdem tazminatı alma şartlarını araştır. Sözleşme bitiminde alabilirmiyim diyorsan her yıl yenilenme olyını kabul ediyorsun demekki bu zaten son yaptığın 1 yıllık sözleşmenin bitmesi haliyle alamazsın. Ama belirsiz süreli sayılan bu hizmetini Yaş prim gibi veya diğer hallerdeki gereklilikler sağlanıyorsahak kazanırsın. Vermezlerse dava edersin

fztogretmn
Aday Memur
08 Aralık 2022 15:18

Teşekkür ediyorum
Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi