Editörler : crops35

Yasaklı
10 Mart 2013 21:43

İşkur'a bağlı geçici işçiler

Evet arkadaşlar varmı benim gibi işkur'a bağlı geçici işçi olan.Kendim bir okulda görevliyim acaba bizlerin durumu ne olcak.Bir bilgisi olan varmı ilanlara bakıyorum habire geçici işçi alıyorlar.Bu kadar geçici işçiyi kenara atacaklarını zannetmem acaba haziranda bizede ekmek çıkarmı.

memuriyet-hayali
Aday Memur
17 Mart 2013 14:03

işkura bağlı olanlara kadro verilmiyor diye biliyorum ben ama yanlış da olabilir..

Daussıla-
Yasaklı
18 Mart 2013 21:06

Ya bilmiyorumda peki neden bu kadar aşırı geçici işçi alıyorlar??Memurlar.net'e bakarsanız hep geçici işçi ilanıyla dolu.Takvimde haber çıkmış belediyelerdeki geçici işçilerede kadrol düşünülüyor deniliyor ama bizler ne olcaz bilmiyorum.Belediyelerdeki geçici işçilerle aynı statüde görevliyim bende onlarda 9 ay bende 9 ay.onlar alıpta ben alamazsam haksızlık olur danıştaya giderim ben.Üstelik benim kpss 77 puanım var.

memuriyet-hayali
Aday Memur
25 Mart 2013 00:09

keşke öyle birşey olsa ....bu arada birşey sorucam işkurun tyçp ile geçici işçi aynımı?

Daussıla-
Yasaklı
25 Mart 2013 22:11

İlk olarak tyçp projesi olarak alıyorlardı sonraki ilanlarda hep geçici işçi diye geçiyor.Bende ilk dönem tyçp ile girdim ikinci dönem geçici işçi statüsünde başladım.4/5 aydır memurlar.neti takip ediyorum heryere geçici işçi alıyorlar bu kadar geçici işçiyi ne yapcak bu adamlar.Heralde yüzüstü bırakmazlar.İnşallah birşeyler olur çünkü ben hakkımla kimsenin hakkını yemeden direk kuradan çıkıp başladım çok şükür.Hemde kpss puanımda var olursa iyi olur.

memuriyet-hayali
Aday Memur
27 Mart 2013 10:17

hakkında hayrlısı olsun tabi ne diyelim...inş samsunda da tyçp programı açılır bir an evvel...

bankacı-45
Kapalı
27 Mart 2013 11:26

bende tyçp ile bi kamu kurumunda başladım çalışmaya geçen ağustos ayında 5 aylıktı ocak ayından sonra 4 ay uzattılar nisan sonunda bitiyor ağustosta tekrar çağırıcaz dediler ama insan alışıyo ve devamlı olsun istiyo gelecek kadrolardan yararlanma şansımız yok mu ya da kuruma alınma böyle nereye kadar.S

memuriyet-hayali
Aday Memur
27 Mart 2013 19:13

keşkeee bende girmiş olsam da 6 ay çalışsam ...neyse bu arada bişey sorucam şimdi özel idareler büyükşehrlere devroluyor ya acaba geçici işçileri kadroya alırlarmı çünkü devrolma zamanı tamda seçim zmanına denk geliyor da ondan aklıma takıldı....

Daussıla-
Yasaklı
27 Mart 2013 23:49

Özel idareye uğrayıp sormanız lazım hemde işkur'da üyeliğiniz olması gerekiyor ve internette devamlı takipte olmanız şart.Allah hakkınızda hayırlısını versin.Genellikle beden işçisi alıyorlar o yüzden işiniz biraz zor gibi ama sizde işkurun internet sitesindeki ilanları takip edin.

Daussıla-
Yasaklı
27 Mart 2013 23:52

Bankacı bende okulda görevliyim dediğin gibi önceden kısa süreli ve çalışan tekrar başvuramıyordu ama yönetmelik değişti aynı kişiler bir dahaki sene yine devam edebilecekler.Taşerondan yine iyi hiç olmazsa işkur maaşı net 774 yatırıyor.Hemde süreler uzatıldı şimdi bakıyorum memurlar.nete hergün geçici işçi ilanı yayınlanıyor heralde bu kadar işçiyi sokağa atmaz bu devlet.Heryere alınıyor peki neden?? Büyük ihtimal birşeyler olur hakkımızda hayırlısı...

bankacı-45, 11 yıl önce

bende tyçp ile bi kamu kurumunda başladım çalışmaya geçen ağustos ayında 5 aylıktı ocak ayından sonra 4 ay uzattılar nisan sonunda bitiyor ağustosta tekrar çağırıcaz dediler ama insan alışıyo ve devamlı olsun istiyo gelecek kadrolardan yararlanma şansımız yok mu ya da kuruma alınma böyle nereye kadar.S

bankacı-45
Kapalı
28 Mart 2013 09:17

daussıla bende öyle düşünüyorum mutlaka bi düşündükleri vardır kültür bakanlığındayım bende işim çok rahat şükür benim sıkıntım 3 ay çok uzun bi süre ya çağırmazlarsa inş bizi böyle ortada bırakmazlar Allah yardımcımız olsun..

Daussıla-, 11 yıl önce

Bankacı bende okulda görevliyim dediğin gibi önceden kısa süreli ve çalışan tekrar başvuramıyordu ama yönetmelik değişti aynı kişiler bir dahaki sene yine devam edebilecekler.Taşerondan yine iyi hiç olmazsa işkur maaşı net 774 yatırıyor.Hemde süreler uzatıldı şimdi bakıyorum memurlar.nete hergün geçici işçi ilanı yayınlanıyor heralde bu kadar işçiyi sokağa atmaz bu devlet.Heryere alınıyor peki neden?? Büyük ihtimal birşeyler olur hakkımızda hayırlısı...

memuriyet-hayali
Aday Memur
28 Mart 2013 13:03

3 ay süre içinde de başka bir iş bul çalış şahsen ben öyle yapıcam eğer bir kuruma girersem...

memuriyet-hayali
Aday Memur
28 Mart 2013 13:05

büro işçisi almıyorlarmı peki daussıla???

bankacı-45
Kapalı
28 Mart 2013 14:14

bulunduğum yer küçük iş imkanı yok zaten 3 ay sonra çağırcaklarınında garantisi yok yani şuan için hayırlısı bakalım

memuriyet-hayali, 11 yıl önce

3 ay süre içinde de başka bir iş bul çalış şahsen ben öyle yapıcam eğer bir kuruma girersem...

Daussıla-
Yasaklı
28 Mart 2013 21:28

Ya alıyorlarda onu işkur'dan takip etmeniz lazım.İşkur.gov.tr'de üyelik hesabı açıp iş ilanlarını takip etceksiniz.ama dediğim gibi genellikle beden işçisi ilanları yayınlanıyor.Bayanlar için ilanlar biraz kısıtlı gibi ben pek göremiyorum.Ama nasip siz takipçi olun inşallah gelir birşeyler.

büro işçisi almıyorlarmı peki daussıla???

Daussıla-
Yasaklı
28 Mart 2013 21:34

Valla sen yine iyisin işin rahatmış ben okula ait yurtta çalışıyorum gerçekten bıktım.Kadro gelsede başka kuruma gitsem diyorum ve çaresizlikten çalışıyorum.Yinede hamdolsun işsizlikten iyi bakalım ilerleyen zamanda ne olur.Eğer kurumda tutulursan ve beğenilirsen seni yine çağırırlar.İşten kaçma,her işe el at,insanlarla iyi geçin elinden geleni yapki benim gibi senide tutsunlar.Mesela ben seneye Allah nasip ederse işkur olmazsa taşerondan devam etcem beğendikleri için.Kurum seni tutarsa merak etme çalışırsın devamlı nasıl olsa aynı kişiler başvurabiliyor.İşsizlik çok kötü ve zor o yüzden sabır ve sebat'a iyi tutunmak lazım.

bankacı-45, 11 yıl önce

daussıla bende öyle düşünüyorum mutlaka bi düşündükleri vardır kültür bakanlığındayım bende işim çok rahat şükür benim sıkıntım 3 ay çok uzun bi süre ya çağırmazlarsa inş bizi böyle ortada bırakmazlar Allah yardımcımız olsun..

bankacı-45
Kapalı
29 Mart 2013 13:34

msj atamıyorum sana açar mısın?

Daussıla-, 11 yıl önce

Valla sen yine iyisin işin rahatmış ben okula ait yurtta çalışıyorum gerçekten bıktım.Kadro gelsede başka kuruma gitsem diyorum ve çaresizlikten çalışıyorum.Yinede hamdolsun işsizlikten iyi bakalım ilerleyen zamanda ne olur.Eğer kurumda tutulursan ve beğenilirsen seni yine çağırırlar.İşten kaçma,her işe el at,insanlarla iyi geçin elinden geleni yapki benim gibi senide tutsunlar.Mesela ben seneye Allah nasip ederse işkur olmazsa taşerondan devam etcem beğendikleri için.Kurum seni tutarsa merak etme çalışırsın devamlı nasıl olsa aynı kişiler başvurabiliyor.İşsizlik çok kötü ve zor o yüzden sabır ve sebat'a iyi tutunmak lazım.

Daussıla-
Yasaklı
29 Mart 2013 21:38

bankacı mesajı açarmısın derken anlamadım??Özel mesaj açık zaten bir sorun yok gibi.Mesajlarını buradan yazabilirsin.

bankacı-45, 11 yıl önce

msj atamıyorum sana açar mısın?

memuriyet-hayali
Aday Memur
09 Nisan 2013 23:57

offf yaaa bu özel idare neden hala geçici işçi alımı yapmıyor anlamıyorum ....nereden öğrenebilirz acaba???

Daussıla-
Yasaklı
10 Nisan 2013 22:36

Özel idareye gidip sorabilirsiniz birde www.iskur.gov.tr ye girip üye olun oradan takip edin bulunduğunuz il'de olan ilanları.

offf yaaa bu özel idare neden hala geçici işçi alımı yapmıyor anlamıyorum ....nereden öğrenebilirz acaba???

memuriyet-hayali
Aday Memur
11 Nisan 2013 11:19

işkuru arıyorum bize henüz tyçp ile ilgili bir yazı gelmedi dio özel idareyi arıyorum onlarda bunu biz bilemeyiz valiliği arayın diyor...valililiği de aradım kimse cvp vermio ayy delircemmm yaaa....samsunda özel idare hari,ci bir sürü kurum eleman alıo bakıorum takip ediyorum ama verem oldum artık yaaa beklemekten:(((

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi