Editörler : F16 Gökçen
22 Ocak 2008 16:29

Kısa hayvan hikayesi ......

Varlığımı, saçmalıkların doğru orantılı artışlarının arasındaki ufak tefek istikrarlı kayıtsızlığına borçluyum.

Yani saçmalıklar fırtınası arasında nasıl olduysa , yorulan saçmalıklar yığınının geçicide olsa sakinliği arasından bir omuz atarak küçükte olsa yer edinebilme şansına sahip oldum.

Ama saçmalıklar kısa süren dinlenme serüvenini sona erdirip , saçma sapan çıkışlarını devam ettirmektedirler.

İki yol vardı önümde ; ya bu saçmalığın bir parçası olacağım yada , saçmalıkların dalgınlığından yararlanıp edindiğim bu

minnacık yeri son nefesime kadar savunacağı.Ve sonunda bu serüvenin adını koyacağım:KISA HAYVAN HİKAYESİ....

castagna2
Yasaklı
22 Ocak 2008 16:34

metin abi kızmazsan birşey diyeceğim abi..

22 Ocak 2008 16:35

de.

castagna2
Yasaklı
22 Ocak 2008 16:38

şimdi burda hayvan nerde?

hayvanı görmeyince

kısa mı uzun mu seçemiyorum da..

Zamanyolcusu
Genel Müdür
22 Ocak 2008 16:43

Bir gün bir tavuk bir hindi sohbet ediyorlarmış. Tavuk hindiye demişki, ya kardeş benim etim en az seninki kadar lezzetlidir, yumartam da öyle ve daha da büyük, nasıl oluyor da piyasada sen benden en az 5 kat fazla tutuluyorsun. Tavuk demiş ki hindi kardeş, ben bir yumurta yapınca gıd gıd gıdak gıd gıd gıdak diye bütün mahalleyi ayağa kaldırıyorum. Sen napıyorsun ki? Reklam meselesi yani. Demiş :)))

Deste Gül
Kapalı
22 Ocak 2008 17:03

İZMİR GÜZELİ nin sözlerinden birini hatırlattı

bu kızdan öğreneceğim daha çok şey var :)

"ya bir yalanın parçası olacaksın ya da o yalanın ta kendisi

peki yalan deryasında dalga yada sal olursan

sal parçalanana kadar sürüklenecek

peki ya dalga....

bu yalan ne zamana kadar sürecek"

22 Ocak 2008 17:08

destegül arkadaşım benim fikirlerimi ulu orta heryerde yazma

çalarlar sonra :D

başlığa uğramışken güncelliyim :)

Deste Gül
Kapalı
22 Ocak 2008 17:12

ok güzel ;)

Melek olmak:)
Kapalı
22 Ocak 2008 17:52

saçmalıkların içinde yaşadıkça sürünün içinde olacaksın

ya da kendi farklılığını yaratıp özgür ormanlara koşacaksın..

&&NAZ&&
Şube Müdürü
23 Mart 2008 02:47

Herkesin haksız bir şekilde kullandığı bir ifadedir "Angut". Biri laftan anlamayınca, boş boş bakınca ya da aptallık edince hemen 'Angut musun?' der günümüzün insanı. Angut'un aslında bir kuş olduğunu bilmeyen bir sürü insan var ülkemizde.

Özelliği nedir bilir misiniz?

Angut kuşunun eşi öldüğü zaman yanına o anda başka bir yırtıcı hayvan veya bir insan gelse dahi gözlerini bir dakika bile eşinin ölüsünün üstünden ayırmadan o da ölene kadar onun başucunda bekler.

İşte bu canlının yaptığı en büyük "Angut"luk budur. Ayrıca bu olay bütün Angut kuşları için geçerlidir, arada bir görülen bir şey değildir. Dişi olsun erkek olsun bütün Angut kuşlarının Çok ürkek bir hayvan olmasına rağmen eşinin ölüsünün başında bekleyen Angut kuşuna elinizi uzatsanız dahi oradan kaçmaz.

Hani derler ya "Angut gibi bakmasana" diye...

Keşke herkes Angut gibi bakabilse değer verdiklerine. Bundan sonra bazılarına "Angut" demeden önce bir kere daha düşünün.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi