Editörler : "eskiyara"Pangaea

crabnet355
Müsteşar
26 Mart 2023 12:04

3 sene sonra dönülebiliyor..Mevzuatta var
235U, 1 yıl önce

hocam geçici görevle gittiyseniz il ilçe mebe her 6 ayda bir görevlendirme uzatılabilir orda ihtiyaç (torpil) devam ettikçe kalırsınız ama dönüşünüz bir adamın iki dudağı arasındadır

diğer türlü mebe kadrolu memur olarak geçerseniz 3 sene sonra filan dönüş yoktur kpss mecburi oluyor

ancak hukuken bir engel yok torpili güçlü olanı geri aldıklarına şahit oldum hatta sosyal medyada şikayet konusu olmuş bakan nabi avcı açıklamakta zorluk yaşamıştı

hukuki olarak dönüş hakkı var ama idarenin takdirinde olduğu için bakanlık kabul etmiyor kpssye girin diyor

nurr6
Memur
26 Mart 2023 12:15

Hocam bunu yaşamamış birine anlatmanız çok zor insanlarla uğraşmak hiç kolay değil tamam öğretmenliğin de belki zor yönleri vardır ama diğer meslek gruplarında nelerin olduğunu kesinlikle bilmiyorlar. Bazı meslek gruplarında ciddi anlamda sabır taşı olmanız gerekiyor. Dışarıdan bakınca her şey kolay görünüyor işin içine girince öyle olmadığını anlıyorsunuz. Öğretmenlik çok değerli meslek kıymetini bilmek lazım.
4A4C5434Gecic, 1 yıl önce

Toplu cevap veriyorum. Hem memurluk hem de öğretmenlik yapmış biri olarak. Gerçekten stres yük bazı memurluklarda daha fazla. Vatandaş gelir bağırır çağırır fırça atar küfreder vs. daha neler neler. Öğrenciler eğtim öğretim vatandaşların işini yapmaktan çok daha kolay ve mutluluk verici.. Siz öğretmenler zannediyorsunuz ki öğretmenlerin iş yükü, stresi vb. daha fazla. Ama öyle değil. Ben o yüzden konuyu maaşa çektim. Anlayana anlatmak istediklerim. Anlayaman memur olunca görür, tecrübe eder. Tekrar öğretmen olmak isterse iş işten geçer ve büyük bir pişmanlık yaşar. Öğretmen olarak çalışmanın heyacanı ve mutluluğu o kadar fazla ki memurlukla karşılaştırılamaz bile.

crabnet355
Müsteşar
26 Mart 2023 12:26

bir çok öğretmen düşmanı troll yazmasın kardeşim buraya.. Adam meb de en 657 ye göre hakkını kullanıp memur olmak istemiş, trollerin yazdıklarına bak, utanç verici.. Sizin hiç işiniz gücünüz yok mu? Öğretmenlik güvenlik kuvvetleri ve sağlık sektöründen sonra psikolojik olarak en yıpratıcı mesleklerin başında gelir..Antr parantez bir öğretmen büyüğümüz yaş haddinden emekli oldu.Herkes çok şaşırdı çünkü zor bir branşı olmasına rağmen genç görünüyordu ..Araştırdık meğer öğretmenliğe 35 inden sonra başlamış, yıpranmamıştı.. Neyse Bu meslekte yorulan, enerjisi biten öğretmen arkadaşların memur olmak istemesi kadar doğal ne olabilir? Öğretmenlikte yorulmuş mesleğinden soğumuş bir öğretmen çocuklarınıza ne kadar faydalı olabilir? Hiç bunu düşünmüyormusunuz? Demekki kendi çocuğunuzu dahi sevmiyorsunuz..Artık 60 larda değiliz..Bir mesleği seçtin diye onu ömür boyu icra etmek zorunda değilsin..Mesleğin eşittir kaderin diye bir olay yok artık...Özellikle toplumla temas eden her memur işini sevmediyse faydalı verimli olacağına inanmıyorsa kpssye şuna buna gerek kalmadan uygun başka bir pozisyona geçirilmeli.. Devletin artık bu konuyu kesin olarak çözüme kavuşturması gerekir.

crabnet355
Müsteşar
26 Mart 2023 13:33

Bence sizde öğretmenlikte neler olduğunu bilmiyorsunuz..Öğretmenlik kebap yan gelip yatış yeri gibi bir imaj çiziyorsunuz..Diğer memurluklarda sabır taşı olman gerekli de Öğretmenlikte gerekli değil mi? bilakis çok ama çok daha fazla gerekli..Çocuk sıra altından sana bakıp masturbasyon yapıyor çok mu normal bir durum?.Ya da koridorda bayan öğretmenin arkasından bağırıp offf anamm demesi hem de erkek öğretmenin yüzüne sırıtarak çok mu normal..Veya arkadaşına sınıfın içinde ben bunu var ya nasıl s.... diye dedigini duyduğunda gevrek gevrek gülecekmisin? Sen hiç sürekli veli ve öğrenci tarafından psikolojik tacize maruz kaldın mı? Ya da veli tarafından telefonundan arama ya da mesaj yoluyla sırf çocuğun yerini değiştirdi diye veya notunu beğenmedi diye devamlı baskı ve psikolojik tacize maruz kaldın mı? Hangi devlet dairesinde sen hiç bugün bıçaklanmadan dövülmeden arabama kadar ulaşabilecek miyim endişesini yaşadın mı? Ya da azcık okuldan geç çıkmışsan etrafı ıssız görünce keşke biraz insan olsa dediğin oldu mı? Veya nöbetçi öğrenciyken okula elini kolunu sallaya sallaya giren 10 kişilik yabancı uyrukluları ikaz ederek çocuklara zarar vermesinler diye çıkarmak isterken ortalarında kaldın mı? Veya arka bahçede sigara içen öğrencileri uyardığında sana ne a..... çocuğu ne karışıyorsun diye karşılık aldın mı? Veya nöbetçiyken koridorda hızlı koşan öğrenciyi ona dokunmadan koşma oğlum deyip durdurduğunda 2 saat sonra gelen babasının benim oğlumu nasıl durdurursun seni döve döve öldürürüm dediğinde veya sınıfta öğrenci sana yazılıları okudunuz mu diye sorduğunda okumadım cevabı alınca 15 gün içinde okumak zorundasın yoksa seni işten attırırım cevabı alınca düştüğün durum..Veya milli arkadaşına sürekli zarar veren bazen döven bazen çakmakla yakan bir öğrencinin olduğu sınıfta diken üstünde ders anlatmak nasıldır bilirmisin Evet diğer devlet daireleri sütten çıkmış ak kaşık demiyorum..Ama en azından binada güvenlikler var psikolojikde olsa can güvenliğim var hissi uyandırıyor, okullarda olduğu gibi dingonun ahırı gibi kimin girip kimin çıktığı belli değil..Devlet dairesinde olay çıkaran küfreden vatandaşı güvenlikler kapıdan içeri girdiğinde takibe alıyor zaten olay çıkaran bir daha sana gelmiyor başkasınla işini görüyor..Yani sıkıntılı vatandaşla bir kez muhatapsın..Okulda ise bütün sene. Hele Ortam hastane falansa sesini biraz yükselteni karga tulumba karakola alıyorlar.. ama seninle uğraşan veli isterse her gün her gün, ama her gün inatla okula gelip sana istediğini söyleyebiliyor.istediğini yapabiliyor hiç bir şey yapamanın verdiği bu çaresizliği bilirmisin? Bütün yıl boyunca uğradığın psikolojik tacizlerin Sende bunun yarattığı tahribatı biliyor musun?.. Seninle uğraşan velinin öğrencisinin olduğu sınıfa haftanın 2 3 günü nasıl gerile gerile girdiğimi elimi kolumu bile nereye koyacağımı bilemediğimi bunu da bana karşı kullanır mı acaba diye hareketlerini sözlerimi nasıl kısıtladığımı bunun yarattığı psikolojiyi biliyor musun? Daha işin idare kısmına gelmedim bile. Yalaka olmayan,kendini ezdirmeyen, hakkını arayan yani gerçekten öğretmen olan biriyle idarenin nasıl uğraştığını nasıl mobbing uyguladığını yazsam sayfalar yetmez.. Vatandaşla uğraşan memurun işine zor deyip yine sermayesi insan olan öğretmenliğe kolay demek de ne bileyim...
nurr6, 1 yıl önce
Hocam bunu yaşamamış birine anlatmanız çok zor insanlarla uğraşmak hiç kolay değil tamam öğretmenliğin de belki zor yönleri vardır ama diğer meslek gruplarında nelerin olduğunu kesinlikle bilmiyorlar. Bazı meslek gruplarında ciddi anlamda sabır taşı olmanız gerekiyor. Dışarıdan bakınca her şey kolay görünüyor işin içine girince öyle olmadığını anlıyorsunuz. Öğretmenlik çok değerli meslek kıymetini bilmek lazım.

natilus74
Yasaklı
26 Mart 2023 13:38

Branş ne hangi okul köy mü kasabı mı sınıf kaç kişi

userxman
Aday Memur
26 Mart 2023 17:18

Buradaki bir kaç öğretmenimizin üsluplarına bakıyorum da. Hiç yakışmıyor. Sonra öğretmene hakaret veya öğretmen dayak yedi. Yok bana idare mobbing uygulamadı. Yani üzülerek söylüyorum hocam ama velilerin veya öğrencilerinize bu üslupla konuşuyorsanız gayet normal bu tür şeyler. Sizin gibileri yaka paça okulun kapısından atmadıklarına dua et hocam. Daha çooook yaşarsınız bu tür şeyleri. Ben öğretmenlik yaparken tek bir veli veya öğrenci ile sorun yaşamadım. Ama sizin anlatıkklarınıza bakarsa tüm öğrenciler ve veliler size karşı değil mi hocam ? Mesajı kimlere yazdığım gayet net anlaşılıyor sanırım.

235U
Genel Müdür
26 Mart 2023 18:40

senin anlattıklarına bakınca da tüm vatandaşlar memurlara karşı sonucu mu çıkaracağız

birde böyle konuşuyorsan dayağı hak ediyorsun deyince eteklerinizdekini nihayet döktünüz

öğretmenlik yaptığımız zamanlar diye başlayıp salladığını kısım ise hiç inandırıcı gelmedi

bugüne kadar hiçbir öğrenci veya hiçbir veli veya hiçbir idare ile sorun yaşamamış tek bir tane öğretmen görmedim

rumuz değiştirip değiştirip cevap veriyor olmanız sizi haklı çıkarmıyor

ayrıca üslup dersini bize dayağı reva görenden alacak değiliz

burada asker polis infaz koruma memurundan rahatız demiyoruz

tartışmanın gereksizliği bize dayağı reva görmenizden anlaşıldı

devamında küfür de gelecektir o nedenle başlık yazmaya gereksiz hale gelmiştir

bir derdini yazmaya çalışıp yol gösteren öğretmenin

ortalıkta yerecek öğretmen arayan sorunlu insanların arasında kaldığı standart bir memurlar. net meb başlığına dönmüş oldu

işte kendi başlıklarında bile veli öğrenci veya vatandaş lafından kurtulamayan meslek grubu

şahsen kendi adıma bugüne değin hiçbir memur başlığına gidip ordakileri yerme ibtiyacı hissetmedim

nasıl bşr psikolojidir anlamakta güçlük çekiyorum

başlık sahibi umarım ihtiyacı olan cevabı almıştır

yoksa burası sidik yarışı kulvarından daha dönmez

userxman, 1 yıl önce

Buradaki bir kaç öğretmenimizin üsluplarına bakıyorum da. Hiç yakışmıyor. Sonra öğretmene hakaret veya öğretmen dayak yedi. Yok bana idare mobbing uygulamadı. Yani üzülerek söylüyorum hocam ama velilerin veya öğrencilerinize bu üslupla konuşuyorsanız gayet normal bu tür şeyler. Sizin gibileri yaka paça okulun kapısından atmadıklarına dua et hocam. Daha çooook yaşarsınız bu tür şeyleri. Ben öğretmenlik yaparken tek bir veli veya öğrenci ile sorun yaşamadım. Ama sizin anlatıkklarınıza bakarsa tüm öğrenciler ve veliler size karşı değil mi hocam ? Mesajı kimlere yazdığım gayet net anlaşılıyor sanırım.

userxman
Aday Memur
26 Mart 2023 18:42

haklısın hocam. Bu cümlede crabnet255 i kastettmiştim.

userxman
Aday Memur
26 Mart 2023 18:44

sen üstüne niye alındın ? crabnet355 e cevap yazdım. Cevabı kime yazdığımda gayet net anlaşılıyor.

235U, 1 yıl önce

senin anlattıklarına bakınca da tüm vatandaşlar memurlara karşı sonucu mu çıkaracağız

birde böyle konuşuyorsan dayağı hak ediyorsun deyince eteklerinizdekini nihayet döktünüz

öğretmenlik yaptığımız zamanlar diye başlayıp salladığını kısım ise hiç inandırıcı gelmedi

bugüne kadar hiçbir öğrenci veya hiçbir veli veya hiçbir idare ile sorun yaşamamış tek bir tane öğretmen görmedim

rumuz değiştirip değiştirip cevap veriyor olmanız sizi haklı çıkarmıyor

ayrıca üslup dersini bize dayağı reva görenden alacak değiliz

burada asker polis infaz koruma memurundan rahatız demiyoruz

tartışmanın gereksizliği bize dayağı reva görmenizden anlaşıldı

devamında küfür de gelecektir o nedenle başlık yazmaya gereksiz hale gelmiştir

bir derdini yazmaya çalışıp yol gösteren öğretmenin

ortalıkta yerecek öğretmen arayan sorunlu insanların arasında kaldığı standart bir memurlar. net meb başlığına dönmüş oldu

işte kendi başlıklarında bile veli öğrenci veya vatandaş lafından kurtulamayan meslek grubu

şahsen kendi adıma bugüne değin hiçbir memur başlığına gidip ordakileri yerme ibtiyacı hissetmedim

nasıl bşr psikolojidir anlamakta güçlük çekiyorum

başlık sahibi umarım ihtiyacı olan cevabı almıştır

yoksa burası sidik yarışı kulvarından daha dönmez

crabnet355
Müsteşar
26 Mart 2023 21:55

Daha alıntı yapmayı bile bilmiyorsun.. Benim okuluma gelip veli ve öğrencilerime hitap şeklimi görsen utanırdın..Ama sende utanma olduğunu da sanmıyorum.. yazdıklarından öğretmen düşmanı biri olduğun çok belli..Öğretmen bir kızı sevdin de vermediler herhalde.. öğretmenlere bu kinin ordan geliyor olmalı. Daha da seni ciddiye alıp cevap yazmayacağım..Burda öt dur kendi kendine
userxman, 1 yıl önce

sen üstüne niye alındın ? crabnet355 e cevap yazdım. Cevabı kime yazdığımda gayet net anlaşılıyor.

kümbet282
Kapalı
27 Mart 2023 17:19

Geçerli değil

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi