Editörler : Pangaea
04 Kasım 2019 19:08

5 yaşın zorunlu olması
5 yaşın zorunlu olması atamayı nasıl etkiler alımlarda ?

xxxzz
Memur
04 Kasım 2019 19:19

alımlar artacaktır ama ilk sıçrama ne zaman olacak acaba ben de merak ediyorum. 4+4+4 geldiğinde branşçıların alımında sıçrama olmuştu direk. sınıfçıların da ilk alımda direk düşmüştü. buraya göre değerlendirilirse ilk atama olan şubatta sıçrama olması şaşırtmaz. kimseden kontenjan azaltmamak için de 22 bin yapıp fazladan 2 bini de okul öncesine verebilirler.

Arnava
Şef
04 Kasım 2019 19:23

Önümüzdeki alımda artış olur mı bilmem ama düşüş olmaz gibi. Yine en az yüzde 8 kontenjan verirler diye düşünüyorum. Bakalım hayırlısı...

Cgdmq9
Aday Memur
04 Kasım 2019 19:37

Bu açık bir iki sene içinde alt yapının oluşturmasıyla beraber anca kapanır diye düşünüyorum. Artış olur ve iki sene içindeki alımları etkiler gibi geliyor

Arnava
Şef
04 Kasım 2019 19:41

Zorunluluk için 17 bin derslik 20 bin civarı öğretmene ihtiyaç olacağını bakan açıklamıştı. Bakalım nasıl kapatacaklar bu açığı.

fhurghan
Kapalı
04 Kasım 2019 20:22

5 yas daha zorunlu olmadi.

Begüm07
Aday Memur
04 Kasım 2019 21:15

Ama olacak

xxxzz
Memur
04 Kasım 2019 21:19

2020-2021 eğitim döneminde zorunlu oluyor. yani 2020 eylül ayında 5 yaş zorunlu kayıt yaptıracak.
fhurghan, 4 yıl önce
5 yas daha zorunlu olmadi.

xxxzz
Memur
04 Kasım 2019 21:27

bunun için şubattan itibaren peyder pey kontenjanın arttırılmaması için hiçbir sebep yok. ben 20 bin alımda en az 2500 beklerim. ayrıca bunun sosyal yardım yönü de var ailelere maddi olarak destek olunmuş olacak. ülkenin yarısı asgari ücretle calısıyor.
xxxzz, 4 yıl önce
2020-2021 eğitim döneminde zorunlu oluyor. yani 2020 eylül ayında 5 yaş zorunlu kayıt yaptıracak.

sedao123
Memur
05 Kasım 2019 00:16

Naptınız ya diğer branşlardan hiç alım olmasın o zaman branşçılar boşa hayal kurmasın.Sonra eğitim kalitesi niye düşüyor.atama sayısı 30 40 bin olmalı deseniz anlayacağım da 20 binde 3 4 branş bu şekil kontenjan tahmininde bulununca şaşırıyorum.Sınıftan açık çok ingilizce özel eğitim din kültürü ihtiyaç çok diyor bakan onlar atanacak ee liselere 600 bin öğrenci yerleşecek ihtiyaç doğacak 20 binlik bir alım olursa facia olur gerçekten

xxxzz, 4 yıl önce
bunun için şubattan itibaren peyder pey kontenjanın arttırılmaması için hiçbir sebep yok. ben 20 bin alımda en az 2500 beklerim. ayrıca bunun sosyal yardım yönü de var ailelere maddi olarak destek olunmuş olacak. ülkenin yarısı asgari ücretle calısıyor.

matematikus
Aday Memur
05 Kasım 2019 00:19

umarım alan değişikliği ile bizi bitirmezler korkmaya başladım...
sedao123, 4 yıl önce

Naptınız ya diğer branşlardan hiç alım olmasın o zaman branşçılar boşa hayal kurmasın.Sonra eğitim kalitesi niye düşüyor.atama sayısı 30 40 bin olmalı deseniz anlayacağım da 20 binde 3 4 branş bu şekil kontenjan tahmininde bulununca şaşırıyorum.Sınıftan açık çok ingilizce özel eğitim din kültürü ihtiyaç çok diyor bakan onlar atanacak ee liselere 600 bin öğrenci yerleşecek ihtiyaç doğacak 20 binlik bir alım olursa facia olur gerçekten

05 Kasım 2019 00:30

Şahsi görüşüm okul öncesi kontenjanlarının aşırı bir artış gostermeyeceği yönünde. Çünkü şu anda anaokulu sayısı oldukça az. Personel sayısını artırmaları için ilk önce çalışma alanlarını artırmaları gerekir. Dolayısı ile yeni anaokulları yapılana kadar okul öncesi kontenjanlarının patlama yapması mümkün değil bence.

sedao123
Memur
05 Kasım 2019 00:31

Alan değişikliği geçen senede yapıldı hocam çoğu değiştirdi yani.Açığı o şekilde kapatamazlar.Ama 20 bin gibi bir sayı verirlerse Daha eğitim kalitesinden falan bahsetmesinler.Ücretlilerle bir sürü öğretmen değişiyor.Dersler boş geçiyor saçma sapan bir hal alıyor yani kendi branşım olduğu için söylüyorum matematiği bu kadar değersizleştirdiklerine inanamıyorum.

matematikus, 4 yıl önce
umarım alan değişikliği ile bizi bitirmezler korkmaya başladım...

Arnava
Şef
05 Kasım 2019 00:42

Valla hocam yanlış anlamayın da lisede artış olacak dendiğinden beri sınıfçıları bizi vs kastederek biraz da siz atanmayın, sizin atamalarınız düşsün bize verilsin diyen dolu branşçı var gruplarda:)) bırakın da biz de kontenjan tahminimizi yapalım gerçek olur veya olmaz onu bakanlık bilir.

sedao123
Memur
05 Kasım 2019 00:46

Szde haklısınız hocam herkese mavi boncuk dağıtıyorlar açıkçası umut fakirin ekmeği misali bizde umutlanıyoruz işte ..

Arnava, 4 yıl önce

Valla hocam yanlış anlamayın da lisede artış olacak dendiğinden beri sınıfçıları bizi vs kastederek biraz da siz atanmayın, sizin atamalarınız düşsün bize verilsin diyen dolu branşçı var gruplarda:)) bırakın da biz de kontenjan tahminimizi yapalım gerçek olur veya olmaz onu bakanlık bilir.

Arnava
Şef
05 Kasım 2019 01:07

Maalesef durum öyle hocam... Ne diyelim hayırlısı artık...

sedao123, 4 yıl önce

Szde haklısınız hocam herkese mavi boncuk dağıtıyorlar açıkçası umut fakirin ekmeği misali bizde umutlanıyoruz işte ..

fhurghan
Kapalı
05 Kasım 2019 04:11

dunku habere gore ise hedef daha onlar yuruluge gececegine dair ibare yok.
xxxzz, 4 yıl önce

Borgholz
Aday Memur
06 Kasım 2019 00:25

Okul öncesine hayırlı olsun. Kontenjanı kademe kademe yükseltirler

Benlina
Yasaklı
06 Kasım 2019 02:37

oyle bir soylenti var ama kaynagi belli degil. ya da ben oyle biliyorum? bence su anda alimlar artmaz zorunlu olunca sicrama yasanir tabi benimki de tahmin gonlum artmasindan yana insallah
Borgholz, 4 yıl önce
Okul öncesine hayırlı olsun. Kontenjanı kademe kademe yükseltirler

Borgholz
Aday Memur
06 Kasım 2019 10:34

Şuan zorunlu değil hocam lakin 2023 e kadar gerek sınıf ihtiyacı gerek oluşacak öğretmen ihtiyacını gidermeye çalışacaklardır bunun birden olmasını beklenmemeli. Sizin dediğiniz gibi birden sıçrama yerine kademe kademe artış yapılacaktır çünkü tamamlanan anaokulları ve anasınıfları var bunlara atama olacaktır.
Benlina, 4 yıl önce
oyle bir soylenti var ama kaynagi belli degil. ya da ben oyle biliyorum? bence su anda alimlar artmaz zorunlu olunca sicrama yasanir tabi benimki de tahmin gonlum artmasindan yana insallah

Bergman48
Aday Memur
06 Kasım 2019 11:50

sizce kaç okul öncesi öğretmeni atanır ? anaokullari yapılıyormuş olmayan yerlere geçen sene 3200 almışlardı
Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi