Editörler : "eskiyara"Pangaea
12 Haziran 2019 16:17

Doğu olmayan yerlerde doğu hizmeti kalksın

zorunlu görevi herkes doğuda yapsın

doğu görmeyen öğretmen olmamalı

her ile en az 50 il dışı kontenjan ayrılsın

işte çözüm budur

abra kadelyon
Şube Müdürü
12 Haziran 2019 16:20

kesinlikle doğru helal meb bunu uygulamalı

b3rn4
Müsteşar
12 Haziran 2019 16:48

Gidin istanbulun en ücra yerine de bakın topuklarınız arkanıza vura vura o doğu dediğiniz yere kaçmıyor musunuz?

emelko
Aday Memur
12 Haziran 2019 20:10

Evet böyle olmalı.Doğu görevi doğu illerinde yapılmalı.Biz gidelim 7 yıl doğuda çalışalım bazıları da batıda doğu gmrevi yapsın bu adalet değil.

yörükh
Aday Memur
12 Haziran 2019 21:48

Çok doğru zorunlu hizmet bölgeleri yeniden ama adil şekilde düzenlenmeli ve doğu bölgelerinde çalışmayan öğretmen kalmamalı..!

Ahmet Kaleli
Şube Müdürü
12 Haziran 2019 22:24

doğu görevimiz bitti nasılsa

dehneliler
Genel Müdür
12 Haziran 2019 22:31

Ben kendim de zorunlu hizmeti Çorum'da yapıyorum. Ama bu zorunlu hizmet uygulaması ülkenin en adaletsiz uygulaması. Bilerinin olma nedeni birilerinin rahat etmesi demek. Sözleşmeli öğretmenlik çıkana kadar her ocak özür grubunda eylülde atanmış çoğunluk bayan öğretmen ( ki bunların da dünyadan haberi yoktur, nasıl öğretmen olmuşlar şaşırırdım) Doğu'nun bir bölgesinden bizim okula gelir. Ağustos özür grubunda da meslekte ikinci yılına başlayan öğretmen Çorum Merkez'e giderdi. Bunları görünce sözleşmeli öğretmenlik 8 yıl olsun diyordum. Gerçi Çorum Merkezdeki öğrenci profilini de bildiğimden bedavacı olmanın ceremesini de görmüşlerdir. Ama bu zorunlu uygulaması adaletli olmalı ve yapmayan kim olursa olsun sağlık nedeni yoksa rotasyona tabi tutulmalıdır.

kofdelisi
Kapalı
12 Haziran 2019 22:56

Doğu Batı diye değil de il il ilçe ilçe yeniden düzenlenmeli. Bugün Batman ve Diyarbakır il merkezleri zorunlu hizmet gibi durmuyor.

wonderlei
Memur
12 Haziran 2019 23:20

Puanlar da düzenlenmeli. Puanlarda sadece yerleşim yerinin merkeze uzaklığına bakılıyor. Öğrenci potansiyeli, sımıf mevcudu hatta okulun ısınma tipi bile önemli.

hdcy
Aday Memur
13 Haziran 2019 07:25

servis yok. en yakin ilceye 19 km. okul binasi desen hergun sorun cikariyor. lojman desen ev mi başka bir sey mi belli degil. velilere laf anlatamiyoruz vs vs vs. bende batida dogu gorevi yapiyorum. diyarbakir, batman merkezde de dogu gorevi yapiyorlar.

turkkahvesii
Aday Memur
13 Haziran 2019 12:23

Başlığı görünce cevap verme gereği duydum.. Doğu Anadolu da yer alan her okulun y da ilçenin şartlarının kötü olmadığı gibi batı bölgesinde yer alan okulların ve ilçelerin de şartlarının hepsi iyi değil öncelikle bunu anlamak lazım.. ilk atamam da Batı?da bir ilin en ücra 1500 rakıma sahip bir ilçesinde göreve başlamıştım.. marketler hava karardı mı kapanırdı hastanede doktor yoktu ile 2 saatte gidilirdi il veya civar ilçeler için otobüs saat 17:00 den sonra yoktu kışın çok karlı ve sert geçerdi dize kadar kar içerisinde yürüdüğümü biliyorum.. yolu çok kötüydü uçurum (!)ilçe dışına gitmek cesaret isterdi.. kafe pastane türü sosyalleşebilecek alanımızda yoktu öğretmen evi bile yoktu..lojman zaten yoktu ev de bulmak çok zordu.. yaşadık çok şükür halimize, Ama evet batı bölgesinde evet Doğu görevi yaptık.. kendi kendime çok söylendiğim olmuştu, keşke Doğu Anadolu?da daha gelişmiş bir il ya da ilçede yaşasaydım Doğu görevi yapsaydım ulaşım elverişli olsaydı Batı?da ahır gibi evlere uçuk kiralar vermek yerine lojmanda kalsaydım...

16 Haziran 2019 08:29

Çalışılan şehrin doğuda olması farklı birşey.mahallenin,semtin benzer olması başka birşey.

b3rn4, 5 yıl önce

Gidin istanbulun en ücra yerine de bakın topuklarınız arkanıza vura vura o doğu dediğiniz yere kaçmıyor musunuz?

meclishaber
Yasaklı
16 Haziran 2019 11:12

Asker polis nasıl çoluk çocuğuyla 2.şark veya 3. şark yapıyorsa öğretmen de yapacak.

Onlarla bizim anayasa farklı mı?

Bizimki çocuk, onlarınki çocuk değil mi?

Bizimki eş, onlarınki eş değil mi?

Öğretmen yer değiştirmelerinde sistem tıkanmıştır, sistem değişmeli.

simulate
Genel Müdür
16 Haziran 2019 11:31

Doğru görevi diye bir tanımlama yok sizin bahsettiğiniz ise zorunlu hizmet. Antalya da görev yapan biri olarak Antalya ilçelerinde doğudan çok daha zor köyler gördüm elektriği suyu olmayan ulaşımı sorunlu köyler. Ayrıca bir okulum zorunlu hizmet kapsamına alınması sizin düşündüğünüz üzere sadece bölge baz alınarak verilmiyor öğretmenlerin okulda çalışma süresi ortalaması bile hesaplamaya dahil ediliyor. Bu bakımdan öneriniz çok sığ geldi bana. İyi günler

yalnizzlink
Genel Müdür
16 Haziran 2019 12:49

hükümet batı illerinde zh alanları oluşturarak zh affını yapmıyor. eğer bu kalksa bu sefer zh affı için baskı artar. bence böyle iyi batı illerinde zh bölgeleri var. af maf da yok kimseye

hugo.almeida
Kapalı
16 Haziran 2019 13:42

:) polisle asker gidiyorsa öğretmen de gidecek nedir ya hu :)

Ben de beylik silahı istiyorum o zaman :)

yaşarimam
Memur
16 Haziran 2019 15:55

Ne kullaniyosan hemen bırak bence :) zira sapla samanı karistirmissin..

meclishaber, 5 yıl önce

Asker polis nasıl çoluk çocuğuyla 2.şark veya 3. şark yapıyorsa öğretmen de yapacak.

Onlarla bizim anayasa farklı mı?

Bizimki çocuk, onlarınki çocuk değil mi?

Bizimki eş, onlarınki eş değil mi?

Öğretmen yer değiştirmelerinde sistem tıkanmıştır, sistem değişmeli.

My Names Khan
Kapalı
17 Haziran 2019 08:18

Öncelikle adı doğu hizmeti değil zorunlu hizmet. Zorunlu hizmetini doğuda yapmış bir öğretmen olarak size katılmıyorum. Zira doğuda görev yaptığım il bugün görev yaptığım batıdaki ilden her yönden çok daha güzel ve gelişmişti. Yani ülkemizin batısında, doğusunda, kuzeyinde, güneyinde ve ortasında zor şartlar içeren bu yüzden de zorunlu hizmet kapsamında olan ilçe ve okullarımız var. Önemli olan öğretmene sunduğu şartlardır.

hll-122
Şef
17 Haziran 2019 12:02

Hiç doğuya gitmemişlrer yahut bir mazeret bulup doğudan kaçıyorlar.Batıda bedavadan öğretmenlik yapıyorlar.Bizim gibi onlarda doğuda çalışsın zorluk görsün.Batıdaki doğu görevi olan yerler saçmalık zaten.Devlet yollasın doğuya bunları bekletip durmasın burada

hugo.almeida
Kapalı
18 Haziran 2019 20:52

Benim doğu görevim batı görevimden çok çok daha iyiydi. Gittiğim yer 3 yıl zorunlu hizmeti bir gün yolu kapandığını görmedim. Hemen açarlardı. Batı dediğiniz yerde jandarma kurtardı bizi kaç kere:)

Batı taşrası doğu taşrasından imkan ve olanak olarak kötüdür. Doğuda olmanın tek kötü tarafı insanların memleketlerine olan mesafe uzunluğudur.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi