Editörler : crops35
27 Eylül 2006 23:42

Banka avukatlığı

SELAM ARKADAŞLAR..DEVLET BANKALARINDA KADROLU AVUKAT OLARAK ÇALIŞMAK MÜMKÜN MÜ?HANGİ YOLLA GİRİLİR..TEK YOLU TANIDIK MIDIR??..BİLGİSİ OLAN??

av.55
Memur
28 Eylül 2006 00:23

benim bildigim tanıdık

ank_av
Şef
28 Eylül 2006 14:03

arkadaşlar yok mu bu konuda bilgisi olan?

orcun
Kapalı
28 Eylül 2006 15:24

tanıdık bir şube müdürü gerekiyor başka bir şeye ihtiyacınız yok

hilal_80
Şef
28 Eylül 2006 16:55

kpss puani ile almıyorlar mı? Kadrolar açıklanınca kamu bankaları icin ne kadar avukat istendigi de yer almayacak mi listelerde?

reeves
Şef
28 Eylül 2006 17:08

merhaba arkadaşlar..

banka avukatlığı ile ilgili soru tam bir muamma..bugüne kadar ben hiç banka avukatı alım ilanı görmedim..daha evvelden girenlere de sordum inanın kimse bana net bir cevap veremedi..yalnız bildiğim mesela ziraat ve halkbankasının içeriden avukat olan personelini bu konumlarda istihdam edeceği yönünde duyumlar olduğu..bir arkadaşım avukat olduğu halde ziraat asg yi kazandı..sanırım 3 ya da 4 kişi varmış böyle onları da en kısa zamanda hukuk departmanına kaydıracaklarını söylemişler..son durum nedir bilmiyorum çünkü arkadaşım ayrıldı işten baska bir kurumu kazanınca..

bazı özel bankaların avukat ilanı kariyer sitelerinde çıkıyor..

ama genelde bu durum tanıdık ve referans! hikayesi ile dönüyor galiba..

iyi aksamlar

kümülüs
Kapalı
03 Kasım 2006 22:39

boşverin

be.dem
Aday Memur
01 Aralık 2006 11:22

merhaba arkadaşlar ben bu sene hukuk fakültesini bitirdim ve bir avukatın yanında çalışıyorum ve memnun değilim ve ben devlete girmek istiyorum şu an stajyerim kpss ye girecem bu sene.Fakat ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yani hangi oturumlara girecem kaç soru yapmam lazım kaç puan almalıyım daha başka neler aranıyo bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

Leon
Şef
13 Aralık 2006 23:24

yaw kardeş aslında bu uzun konu özelime msj at sana yardımcı olmaya çalışayım

av.nail
Aday Memur
24 Aralık 2006 14:22

arkadaşlar sizler avukatsınız bırakın artık şu yanıdık , dayı meselelerini

kamu bankalarına sınavla girilir

bizim bir arkadaş daha yeni vakıflar bankasının vekilliğini kazandı

üstelik ben ssk ya gelmeden önce nerdeyse ziraat bankasına gidiyordum sınavla

ama özel bankalar nasıl alır derseniz kimileri sınav yapar kimileride göstermelik sınavlara karşılık zaten almak istediği adamını alır

ank_av
Şef
14 Ocak 2007 19:52

kamu bankaları avukat alımı sınav ilanları yayınlanıyor da biz mi görümüyoruz acaba?ayrıca bu dediğiniz av.lıklar kadrolu mu sözleşmeli mi??

avukatbey06
Kapalı
15 Ocak 2007 10:22

kamu baknası avukatlığı terimini yanlış kullanıyorsunuz, çünkü artık ziraat ve halk bankaları özelleştirme sürecinde olan ve personelinin tamamı işçi statüsünde olan bankalar...Dolayısı ile şu anda bu bankalarda çalışan avukatlarda işçi statüsünde...avukat alımı meselesine gelince, söz konusu bankaların internet sayfalarındaki eleman alımına ilişkin ilanlara bakmanızı tavsiye ederim...

ank_av
Şef
15 Ocak 2007 17:31

ziraat halk ve vakıfbankın av.larına verdiği maaş ne kadardır?özel bankalar ne kadardır?

sssssedefcan
Aday Memur
15 Ocak 2007 23:00

arkadaşlar özel bankalara avukat alınıyor mu?alıyorsa nasıl alıyor ve çalışma şartları nelerdir?bilen varsa yazarsa çok sevinirim

av.nail
Aday Memur
15 Ocak 2007 23:26

elbette özel bankalara da avukat alınıyor

çünkü onlarında icralık dosyaları var ve birilerinin bunu takip etmesi gerek

adamların tanıdıkları varsa öncelikli olarak kendi tanıdıklarını alıyorlar yani herhangi bir kpss sınavıyla kazanmıyorsun

gireceğin bankanın büyüklüğüne göre ve ordaki avukat sayısına göre çalışma şartlarının az çok nasıl olacağını kestirebilirsin

sssssedefcan
Aday Memur
15 Ocak 2007 23:42

ben icra işlerinden kaçmak istiyorum ama..ücretler ne kadar biliyor musunuz?

av.nail
Aday Memur
16 Ocak 2007 01:41

öyleyse tavsişye etmem

ücret hakkında bir şey diyemem

ne de olsa özel bankaların duruu farklı

zeydenell
Aday Memur
19 Ocak 2007 21:40

özel bankaların şubelerinde avukat çalışmıyor ya da en azından akbank,garanti ve iş bankası için konuşuyum,diğer bankalardan emin değilim,bu bankalar icra işlerini bulndukları yerde serbest çalışan bir av ile anlaşarak yürütüyorlar,mesela benim çalıştığım büroda bir şubenin icra işleri var. Ama merkezlerinde yani genel müdürlüklerinde hukuk müşavirlari çalışıyor,belki yine genel müdürlükleinde çalışan avukatlar vardır,çünkü sadece icra ileri serbest av.a veriliyor,davaları verilmiyor.

sssssedefcan
Aday Memur
20 Ocak 2007 11:44

zeydenell avukatlık bürosunda çalışıyosun sanırım.stajımda benim avukatımda bir bankanın icra işlerini yapıyordu.sanırım senin söylediğin icra işlerine serbest avukatlar bakıyor,bankada çalışan av.lar davalara giriyor doğru mu anlamışım?

ank_av
Şef
23 Mayıs 2007 23:32

GÜNCEL

merya
Aday Memur
13 Haziran 2007 08:38

arkadaslar bankaya avukat olarak yeni giren biri ne kadar alır%bilginiz var mı?3-3,5 milyardan soz edenler var.

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi