Editörler : Lanet
02 Eylül 2020 20:09

"Bir ağaç gölgesinde..."

Dinlenmeye çekildik bir ağaç gölgesine, hemsaye olduk yanındaki nehirle.İçimizden geçenleri, içimize geçenleri salıveririz belki bu sebeple.

02 Eylül 2020 20:48

Binbir nefesinden yalnızca bir tanesini tül perdeye üfledi rüzgar ve ben açık tonlardaki dumanlı bulutların ardından birçok düşünceme zemin ve birkaç hüznüme uçurum olan gökyüzünü seyrettim.

Ay ışığının zarif gövdesinden dağılan birkaç ışık hüzmesi parkelere keskin köşeli aydınlık gölgeler bıraktı.Bu tabloyu izlerken zihnim, cevaplarını bulamadığım binlerce soruya gebe olan bataklığa çekti.Sanki ben onları çözmeye çalıştıkça zihnimde çalan eski bir şarkıyla yer değiştirdiler.

Yalnızca birine bile cevap bulabilseydim şayet müzik duracaktı.İçine cevapların ruhları doğan harfler belki bir süre sonra yeniden dans etmeye başlayacaklardı.

tttdk
Aday Memur
02 Eylül 2020 23:23

Zaman mefhumunu iradem altında tutamadığım bir çarşamba akşamında, Filhakika haftanın ve hayatın tam ortasında, TARANCI gibi şansım 11 yıl daha yaver gidecek mi diye düşünmek, acıktırdı beni. Karıştırdığım hiç bir sayfa doyurucu değil, fikirler gibi sözcükleri de epey küçültmüşler.

Nr. 1 re minör op. 15 çalmaya başladı...

Orkestranın başında Brahms var. Müziği kadar sakalları da bu adama yakışıyor.

Şu baton?u elinden alıp istiklal caddesinde ki kalabalığa karşı savursam, insanlar melodilere pervasızca kulak verse, 11 yılın hatrı, Galata?nın yaşlılığı, martıların canhıraş feryadı, daha bir huzura doyacak sanki.

Bu gece gökyüzü, her zamankinden daha karanlık ve kalabalık...

sigaramın dumanı ile erişebildiğim yıldızlara elimi uzatamamak, yalnızlığımdan vuruyor beni.

Hava açık, belliki bu gece de elma düşmeyecek.

Bir daha ki sefere artık

#tttdk

03 Eylül 2020 02:19

Yoksulluk neyse de yoksunluk zor azizim zekadan, ahlaktan, insanlıktan...

03 Eylül 2020 10:38

Ayan güne, ötüşen kuşlara, dünya telaşına kapılan insanoğluna, en çok da sana "Merhaba".

03 Eylül 2020 20:29

En acımasız şeylerden biridir belki, seçme şansı olunmayan bir şeyden yargılanmak.

tttdk
Aday Memur
03 Eylül 2020 22:03

Bir fıkra duymuştum. Bir adam doktora gider ve bunalımda olduğunu söyler.

-Hayat sert ve acımasız.- der.

Tehditkar bir dünyada kendisini yalnız hissettiğini söyler.

Doktor -Tedavi basit.- der. -Büyük palyaço Pagliacci şehre geldi.-

-Git onu izle. Moralin düzelir.-

Adam gözyaşlarına boğulur. -Ama doktor.- der. -Pagliacci benim.

aufhebungen
Memur
04 Eylül 2020 01:16

Beklenmedik bir anda ; sanki tam zamanı şimdi bir şey olacak dersin de yine bir şey olmaz ya o niye öyle(:

04 Eylül 2020 04:20

Uykunun ortasında, rüyanın yarısında açtım gözlerimi. Ay'a takıldım önce derken sesler gelmeye başladı,ne huzur verici bir ses. Dinleyerek tekrar bırakalım kendimizi uyku akıntısına.

04 Eylül 2020 23:51

.Dinleyelim mi ? .....

https://youtu.be/jwP1HRmDVII

berfin-meb
Müsteşar
05 Eylül 2020 00:14

"İnsanlar ağaçlardan ders almalıdırlar,

Ne üzerlerinde barınan kuşların,

Ne gölgelerinde yatan insanların,

Ne de verdikleri yemişlerin hesabını tutarlar.."

***Hz. Mevlana***

05 Eylül 2020 00:16

Son defa uyanınca güne merhaba diyecekmiş gibi ilk rüyasına uyanacakmışçasına baştan yenik olmaya alışmaya alışamayan yüzüne kimsenin bakmadığını fark ettiği noktada olan aşkı için kara kaplı defterine akıttığı gözyaşlarına ağlamak diyemeyecek kadar sert dipnotlarla dolu bu hayatta ne güzel bir ayrıntısın sen.

aufhebungen
Memur
05 Eylül 2020 01:18

İçinde, kısa, sıcak, ağır, mutlu yazımın yandığı kalbim. Benim yaz kalbim. Bu senin serinliğine, nasıl özlemdir.

05 Eylül 2020 02:11

Hadi gel, yine durduralım zamanı.Meydan okuyalım geceye, rüzgara,yakamoza.Hayatın dışındaki tek kaçış tüneline girelim.Usulca sarılayım sana,sözcükleri atalım bir kenara, teslim olalım vuslata.

05 Eylül 2020 21:58

Yine bir cumartesi gecesi. Monotonluk treninin ilk yolcuları olma yolunda hızla ilerliyor, D.eja vu'yu olay eksenli değil hayata yaymış olarak yaşıyoruz sanki. Bu duruma bir çelme takmalı deyip atıyoruz kendimizi doğanın kucağına,sessizliğin ortasına...

tttdk
Aday Memur
05 Eylül 2020 23:10

Plüton.

İlk gün doğumu kadar güzel,

Gözlerimiz kadar soğuk.

Ayrıldığımız her duygu veya fikrin,

Teslimiyet kalesi.

Senden ne kadar uzaklaşsak da

Kulağımız da hep bir ağlama sesi

#tttdk

aufhebungen
Memur
06 Eylül 2020 00:47

Hava, annemin bana kızdığındaki gibi serin, sert.

narodnick
Kapalı
06 Eylül 2020 04:21

Koşar adım yürüyoruz hayata...

Anne sesi,sevgili duyumsaması vb...

Belkide hiç birisi...

Aidiyetimizi arıyoruz,hepsi bu...

Ve her şey bahane oluyor birden...

Soluk almak için durduğumuz bir ağaç gölgesi...

06 Eylül 2020 14:43

Başlangıç olarak müthiş bir baş ağrısı, ara sıcak olarak da halsizlik aldığıma göre ana yemeğe geçebiliriz, ne güzel bir pazar.

tttdk
Aday Memur
06 Eylül 2020 23:04

Her insanın yaradılışı aynı,

Fakat yaşayışı farklıdır.

Karanlığınızdan seviliniz

#tttdk

Minamini
Yasaklı
06 Eylül 2020 23:55

Burasi ne guzel olmus gemicim..

Bir buket cicek birakiyorum agac golgesine