Editörler : Pangaea
«67891011121314151617»

sbky17
Aday Memur
17 Ocak 2019 21:45

aslinda sorular hep tanıdık bildgniz sorular. kpss de hep calistigimiz sorular ama oranin atmosferinden afalliyor insan. bütün dikkatinizi komisyona verin sorulari bilemezseniz de modunuzu düşürmeyin. birini bilemezseniz baska soru soruyorlar bilmeniz icin
Damlllaaa, 5 yıl önce

Önceliklle gecmis olsun mulakatta nasil davrandilar ne tür sorular sordular bize yardimci olursan seviniriz benimde pazartesu gunu

Mitralyöz76
Aday Memur
17 Ocak 2019 21:57

Hocam mesela nasıl sordular size ? Aynı meslek grubu peş peşe mi giriyorsunuz içeriye ? Bide sizin için rahat miydi mülakat ? teşekkürler
sbky17, 5 yıl önce
aslinda sorular hep tanıdık bildgniz sorular. kpss de hep calistigimiz sorular ama oranin atmosferinden afalliyor insan. bütün dikkatinizi komisyona verin sorulari bilemezseniz de modunuzu düşürmeyin. birini bilemezseniz baska soru soruyorlar bilmeniz icin

sbky17
Aday Memur
17 Ocak 2019 22:22

bizim grubun yarisini bi önceki gun almislardi. biz bitince de yeni gruba baslayacaklardi. bana ilgaz dağı turkiyenin kacinci yuksek dagi.mecelle nedir. havza genelgesi ve amasya genelgeleri tarihi. iski genel müdürü kim tarafından atanir. devlet memurun kademe ilerlemesini durdurma cezasi almasi sartlari nelerdir. bunlari sordular. komisyon bana rahat ol heyecan yapma fln dedi
Mitralyöz76, 5 yıl önce
Hocam mesela nasıl sordular size ? Aynı meslek grubu peş peşe mi giriyorsunuz içeriye ? Bide sizin için rahat miydi mülakat ? teşekkürler

Okapidzy
Kapalı
18 Ocak 2019 00:22

Cok mu heyecan yaptiniz
sbky17, 5 yıl önce
bizim grubun yarisini bi önceki gun almislardi. biz bitince de yeni gruba baslayacaklardi. bana ilgaz dağı turkiyenin kacinci yuksek dagi.mecelle nedir. havza genelgesi ve amasya genelgeleri tarihi. iski genel müdürü kim tarafından atanir. devlet memurun kademe ilerlemesini durdurma cezasi almasi sartlari nelerdir. bunlari sordular. komisyon bana rahat ol heyecan yapma fln dedi

Basak023
Aday Memur
18 Ocak 2019 00:46

Bence komisyon üyeleri gayet iyiler heyecan yaptığını anlayıp ortamı yumuşatıyolar ve evet biri gerçekten resmi ciddi duruyo ama onun da mizacı öyle demekki. Onun dışında iski kurumunda çalışan herkes bence gerçekten yardımsever samimi insanlar.

samikece
Aday Memur
18 Ocak 2019 10:36

Herkese merhaba... Öncelikle soruları paylaşayim. Kamu personeline uygulanacak yaptırımlarimda süre kısıtlaması ? Meclis Başkanının seçilme usulü nedir ? Çanakkale anıtının yapılma nedeni? STK larin kuruluş amacı ? Üye olduğum dernek,vakıf vs ? İSKİ yönetim kurulu başkanı kimdir? İSKİ kaç numaralı yasaya tabidir ve açılımı nedir ? Mahalli idarelerde iç ve dış denetim ? Medeni kanunun kabul olduğu yıl? Bunun dışında mesleki olarak stratejik plan ve kurumsal sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgi verdim. Genel olarak sohbet havasında geçti ve komisyon gerçekten iyi niyetli.Kurum olarak da hoşsohbet insanlar. Gerçekten sınav öncesi motive ettiler. Giren he adaya hayırlı olsun .

atestahsin500
Aday Memur
18 Ocak 2019 10:54

Hakkınızda hayırlısı olsun,teşekkür ediyoruz hocam.

samikece, 5 yıl önce
Herkese merhaba... Öncelikle soruları paylaşayim. Kamu personeline uygulanacak yaptırımlarimda süre kısıtlaması ? Meclis Başkanının seçilme usulü nedir ? Çanakkale anıtının yapılma nedeni? STK larin kuruluş amacı ? Üye olduğum dernek,vakıf vs ? İSKİ yönetim kurulu başkanı kimdir? İSKİ kaç numaralı yasaya tabidir ve açılımı nedir ? Mahalli idarelerde iç ve dış denetim ? Medeni kanunun kabul olduğu yıl? Bunun dışında mesleki olarak stratejik plan ve kurumsal sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgi verdim. Genel olarak sohbet havasında geçti ve komisyon gerçekten iyi niyetli.Kurum olarak da hoşsohbet insanlar. Gerçekten sınav öncesi motive ettiler. Giren he adaya hayırlı olsun .

sbky17
Aday Memur
18 Ocak 2019 12:30

evet cok heyecan yaptım. ama ordakiler ortami yumusatiyorlar.
Okapidzy, 5 yıl önce
Cok mu heyecan yaptiniz

Ze.B
Aday Memur
18 Ocak 2019 13:07

Merhaba arkadaşlar ben de bu gün çıktım mulakattan şu an yoldayım. öncelikle benim gibi içerisini merak eden arkadaş vardı özellikle senin için hemen yazıyım dedim:) içerde bir masa ve sandalye var sana ayrılmış oraya oturuyorsun komisyon karşında 1.5-2m mesafede ortam çok gergin değil. ben dışarda daha heyecanlıydım. şu an benim grubun mülakatı devam ettiği için sorulari yarın yazarım. Herkes için hayırlısı olsun inşallah

güzin özaslan
Aday Memur
18 Ocak 2019 13:13

ya bendim ya da benim gibi biri çok teşekkür ederim masa olayına çok sevindim geçmiş olsun sonucu hayırlı gelir inşallah pazartesi de ben girecem :)

Ze.B, 5 yıl önce
Merhaba arkadaşlar ben de bu gün çıktım mulakattan şu an yoldayım. öncelikle benim gibi içerisini merak eden arkadaş vardı özellikle senin için hemen yazıyım dedim:) içerde bir masa ve sandalye var sana ayrılmış oraya oturuyorsun komisyon karşında 1.5-2m mesafede ortam çok gergin değil. ben dışarda daha heyecanlıydım. şu an benim grubun mülakatı devam ettiği için sorulari yarın yazarım. Herkes için hayırlısı olsun inşallah

Ze.B
Aday Memur
18 Ocak 2019 14:08

Evet sendin şimdi hatırladım:) Sanırım sadece ikimiz merak etmiştik bu kadar ayrıntıyı sorunun cevabını hatırlaman için soruyu biraz daha da açıp hatırlamana yardımcı olmaya çalışıyorlar. Benim çocuğuna kim bakacak diye bayağı soru sordular bu konuda dikkat et derim çocuk varsa:)
güzin özaslan, 5 yıl önce

ya bendim ya da benim gibi biri çok teşekkür ederim masa olayına çok sevindim geçmiş olsun sonucu hayırlı gelir inşallah pazartesi de ben girecem :)

aslı9393
Aday Memur
18 Ocak 2019 14:27

Merhaba, girişte doldurulan formlarda referans kısmına sadece iskide tanıdık var ise mi yazılıyor yoksa eski çalışılan firmalar ya da referans olabilecek kişiler mi yazılıyor bilgisi olan var mı?

Süreyyayıldızı
Aday Memur
18 Ocak 2019 15:19

Önceki iş tecrübeleriniz ve oralardan size referans olacak kişilerin bilgisi isteniyor
aslı9393, 5 yıl önce

Merhaba, girişte doldurulan formlarda referans kısmına sadece iskide tanıdık var ise mi yazılıyor yoksa eski çalışılan firmalar ya da referans olabilecek kişiler mi yazılıyor bilgisi olan var mı?

aslı9393
Aday Memur
18 Ocak 2019 15:32

Teşekkür ederim bilgilendirme için

Süreyyayıldızı, 5 yıl önce
Önceki iş tecrübeleriniz ve oralardan size referans olacak kişilerin bilgisi isteniyor

ceko08
Aday Memur
18 Ocak 2019 15:46

bugun adalet veya halkla ılıskıler gırdı sanırım mulakata

İkyiky
Aday Memur
18 Ocak 2019 19:22

Hocam tebrik ederim siz nasıl çalıştınız kpssye bana sorulan ve yazılan tüm sorular bana aşırı zor geldi. Çok şaşırdım her gün şaşırmaya devam ediyorum doğrusu.

sbky17, 5 yıl önce

Abdlharjn
Aday Memur
18 Ocak 2019 20:05

Mühendislikler ne zaman başlıyor acaba bilgisi olan var mı ?

sbky17
Aday Memur
18 Ocak 2019 21:35

2 yil A grubuna hazirlandiktan sonra B ye dönüş yaptım hocam. bu yuzden anayasa tarih vatandaslk konulari cok zorlamadi. onun disindaki sorulara bende cevap veremedim komisyon karsisinda . ilgaz dağının yüksekliğine calismak aklima hic gelmemisti tabiki:))
İkyiky, 5 yıl önce

Hocam tebrik ederim siz nasıl çalıştınız kpssye bana sorulan ve yazılan tüm sorular bana aşırı zor geldi. Çok şaşırdım her gün şaşırmaya devam ediyorum doğrusu.

Mitralyöz76
Aday Memur
18 Ocak 2019 23:18

aslında soruların zorluğu yada cevapların doğruluğunun bir önemi olmadığını söylüyor herkes ama yinede insan merak ediyor hocam size ne sordular ki zor geldi
İkyiky, 5 yıl önce

Ze.B
Aday Memur
19 Ocak 2019 01:01

Ben de sasirtiyim biraz bana F klavyenin mucidini sordular, F klavyede şampiyon en fazla kaç kelime yazmıştır dedi. Bunu kaç vuruş yapıyor dese neyse . Bu nasil bı genel kültür sorusu içimizden bilen varsa tebrik ederim:) Bulunduğunuz şehirdeki manevi değerler, tarihi yerler nelerdir? En çok tarihi yerler hangi ilcededir? Devlet malına zarar verme ile ilgili bir soru vardı, havza genelgesinin tarihi, bütçe kanunu, iskinin kanununun adi bunlar aklımda kalanlar. Bu gün halkla ilişkiler vardı . Ben gittiğimde az kişi vardı acaba gelen az mı oldu yoksa sonra kalabaliklastimi bu gün giren arkadaşlar yazarsa sevinirim mülakata gelmeyen kaç kişi vardı bu gün
İkyiky, 5 yıl önce

Toplam 3580 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi