Editörler : E.Kayı Han
19 Eylül 2020 14:08

Süt izni kullanan personel nöbet tutar mı?

Merhaba arkadaşlar adliyede sözleşmeli olarak çalışıyorum ve günde 3 saat sat iznim var. Yeni nöbet listesinde adım var ancak internette 2 yıl süre ile nöbet tutulamayacağı yazıyor. Bu adalet bakanlığı içinde geçerli midir? Süt izni kullanan personel gece nöbet tutabilir mi?

CBS
Kapalı
19 Eylül 2020 14:19

Doğumdan sonra 2 yıl boyunca nöbet yazılamaz.

İcra Memuruuu
Yasaklı
19 Eylül 2020 15:40

zaten 6 ay yatıyorsunuz bırakta tutun

DwightStifler
Kapalı
19 Eylül 2020 17:45

doğumdan sonra 1 sene ücretsiz izne ayrılırlar bi de

birimindeki arkadaşları işleri nasıl yetiştircek düşünmezler

İcra Memuruuu, 4 yıl önce
zaten 6 ay yatıyorsunuz bırakta tutun

kytkbl
Kapalı
20 Eylül 2020 09:11

mevzuata bak

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
20 Eylül 2020 14:57

Doğum yapan bayanların hakları kanunda yazılıdır. Kanunda yazılı olan hakları kullanmayı kimse engelleyemez. Bayanlar doğum iznine ayrıldığında kalemdekilerin iş yükü artabilir veya süt iznini kullandıklarında da kalemdeki iş yükü artabilir. Bu, hakkın kullanılmasına engel olmamalıdır.

trifaly
Aday Memur
21 Eylül 2020 13:31

Utanmasanız süt iznini kullanma diyeceksiniz.

ecececece
Aday Memur
24 Eylül 2020 22:27

Çok meraklıysanız siz de doğurun bir tane. Sorumun cevabını arıyorum neyi nasıl yapmam gerektiğini d

afulutas
Genel Müdür
24 Eylül 2020 22:35

Sorunuzun cevabını şöyle vereyim.

657 sayılı kanunun 101. maddesinde doğum yapan kadın memurun nöbetine ilişkin düzenleme yapılmıştır.

Kanun metni aynen şöyle :

"Ancak, kadın memurlara; tabip raporunda belirtilmesi hâlinde hamileliğin yirmidördüncü haftasından önce ve her hâlde hamileliğin yirmidördüncü haftasından itibaren ve doğumdan sonraki iki yıl süreyle gece nöbeti ve gece vardiyası görevi verilemez."

Kanun metni açık. Burada ki gece teriminden güneşin batmasından bir saat sonra ki ve güneşin doğmasından bir saat önce ki zaman dilimini anlayın.

Yani kesinlikle nöbet yazılamaz diye bir durum yok. Hafta sonu güneşin doğmasından bir saat öncesi ile güneşin batmasından bir saat sonra ki zaman dilimi arasında yani gündüz saatlerinde nöbet tutabilirsiniz.

Yine hafta içinde de gündüz saatlerinde nöbet tutabilirsiniz.

Durumu nöbet yazan birime bildirirseniz dikkate alacaklardır.

ecececece, 4 yıl önce

Çok meraklıysanız siz de doğurun bir tane. Sorumun cevabını arıyorum neyi nasıl yapmam gerektiğini d

brkats
Aday Memur
06 Ekim 2020 15:44

Komisyonda çalışmış biri olarak nöbet yazılamaz.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi