Editörler : supporters.
«116117118119120121122123124125126127»

Academyhard
Aday Memur
17 Haziran 2022 13:31

Bana yağmacı dergide yayın yapmış diyen jüri, bu camiada adı sürekli bu konu ile anılan kişiymiş. olayı kime anlatsam jürinin adı XXXX PEKŞEN mi diyorlar.

Takıntılı bir jüri bu konudan dolayı daha önce de hakkında dava açılan biri iken dava sonuçlanmadığı için belki de bilmiyorum ama hala jürilik veriyorlar. ÜAK sorumluluk sahibi olsaydı eğer dava sonuçlana kadar başka dosya göndermezlerdi. Ülkade değerlendirme yapacak hiç Prof. kalmadı mı, yoksa arkası mı destekli anlamıyorum ki.

Kırmızı İbik, 2 yıl önce

Değerli Doçent Adayları

Burada Doçentlik başvuru aşamasında asgari şartlarla alakalı sorunlar paylaşılmakta. Durumunuz haklı haksız neyse. Fakat Adalet önemli. Geçmişte başvuru şartlarını adayların sağlayıp sağlamadığı ÜAK ta ilgili alandaki görevli bir Prof. Dr. tarafından ön inceleme yapıldıktan sonra jüri üyelerine gönderilirdi. Fakat ne olduysa bu uygulama kaldırıldı. Hatırlayınız. Şu an sadece Jüri karar veriyor, asgari şart için. ÜAK artık topa girmiyor (???), her şey jüride bitiyor yani. Niçin acaba? Çünkü şartları sağlamayan bir adayın yapmış olduğu doçentlik başvurusu usulsüzce kabul edilmişti, geçmişte. Daha da vahim olan aday şartı sağlamamakla kalmayıp doktora sonrası SCi yayını da doktora datalarından üretilmişti. İskambil kağıdı gibi. ikiye böl. Bir makale. Üçe böl bir makale. Yani dilimleme. Bütün bunlara rağmen dosya etik kurula gideceğine, Jürilere gider ve olur alır, doçent unvanı alır. Yaklaşık beş yıl geçmesine rağmen Aday bu gün dahi doçenlik başvuru şartlarını sağlamamakta. Nasıl jüriyse, incelemeyse. Ismarlama jüri olabilir mi. Kim bilir?. Anayasaya göre kanunlar herkese uygulanır, kişisel olamaz. Keşke kanunlar herkese uygulansaydı. Merak eden varsa ispat edilir. Doçentlik jürisiymiş gülerim bunlara yazıklar olsun. Ciddiye almayınız.

Şahsım çok çekti, iftira ve kasıtlı jürilerden. Etik vs. Anlımın akıyla çıktım kazılan her çukurdan. Yazıklar olsun, sizlere de başarılar dilerim. Alnınız ak başınız dik olsun.

stivın
Aday Memur
20 Haziran 2022 12:54

Hocam geçmiş olsun akademik hukuk tavsiye ederim onlarda çok emsal var
Academyhard, 2 yıl önce

Sayın hocalarım,

Doçentlik Komisyonu Kararı (Karar Tarihi:24.05.2022)

İlgili jüri üyesinin de belirttiği gibi adayın Makale 1 a kısmında sadece iki eseri vardır bu iki eserde (M-695-5839 ve M-707-2719), 7.3.2019 tarihli YÖK kararından sonra paralı şaibeli sayılan APPLIED ECOLOGY AND ENVIRONMENTAL RESEARCH, isimli dergide yayınlanmıştır. Söz konusu dergi bilim çizgisi ve ücret politikası ile paralı şaibeli dergilerin en güzel örneğidir. Bu dergideki eserlerden alınan puanlar düşülünce adayın şartları sağlamadığı tespit edilmiştir.

Şeklinde cevap geldi. Bu karara itiraz etmek istiyorum. Daha önce bu durumu yaşamış ve üstesinden gelmiş hocalarım varsa bana yardımcı olabilir mi?

İtiraz dilekçesi örneği, yol yordam, her ne olursa...

Joseph Conrad
Aday Memur
23 Haziran 2022 13:30

Sayın hocalarım eylüldeki başvurum 24 mayısta asgari şartları sağlamadığım iddiasıyla iptal edilmişti. asgariye itirazım kabul edildi ve dosyam tekrar jüri sürecine alındı. Darısı haber bekleyen arkadaşlara. Bundan sonraki süreç hakkında bilgisi olan var mı?
23 Haziran 2022 13:39

Hayırlı olsun hocam, yapılacak ilk YK'dan 1 hafta sonra sonuçlarınız açıklanacak (29 Haziran'da YK yapılması planlanıyor)

Joseph Conrad, 2 yıl önce
Sayın hocalarım eylüldeki başvurum 24 mayısta asgari şartları sağlamadığım iddiasıyla iptal edilmişti. asgariye itirazım kabul edildi ve dosyam tekrar jüri sürecine alındı. Darısı haber bekleyen arkadaşlara. Bundan sonraki süreç hakkında bilgisi olan var mı?

kocero8222
Memur
23 Haziran 2022 18:59

Geçmiş olsun hocam. Darisi başımıza. Jürinin Asgari gerekçesi neydi hocam.

kediolog
Aday Memur
23 Haziran 2022 19:04

Hocam hayırlı olsun çok sevindim :) Zaten çok açık bir hesap hatası vardı sizde diye hatırlıyorum.

Hocam süreç şöyle işliyor. Dosya asgari veren jüriye geri gidiyor, başarılı veya başarısız kararı vermesi isteniyor. Jüri asgaride ısrarcı olursa jüriden düşüyor.

Bu durumda benim öngörüme göre süreç şöyle işleyecek. Önce 10 gün sonunda jüri karar verecek. Ardından ilk DK'da jüriniz düştüyse yeni jüri atanacak veya yedek jüri asıl olacak. Jüri düşmediyse, sonraki YK'da sonuç karara bağlanacak ve 1 hafta sonra da haberi gelecek demektir. Sizin haber, jüri düşmezse Temmuz sonundaki YK'ya yani Ağustos'un ilk haftasına kalır bence hocam.

Joseph Conrad
Aday Memur
23 Haziran 2022 21:38

Çok teşekkür ederim hocam
BakkalGazi86, 2 yıl önce

Hayırlı olsun hocam, yapılacak ilk YK'dan 1 hafta sonra sonuçlarınız açıklanacak (29 Haziran'da YK yapılması planlanıyor)

Joseph Conrad
Aday Memur
23 Haziran 2022 21:47

Hocam teşekkür ederim. Dört iddiası vardı. Bir bildiri özetinin makalemde kulandığımı iddia etmişti. Birbirinden ayrı çalışmalardı. Doktora tez kitabımın uluslararası yayınevinden çıkmadığını iddia etmişti. Onu da belgeledim. Bu tarz iddialardı. Önemli olan bütün iddiaları doğru bile olsa geriye 164 puanım kalıyordu. Hesaplama yapmadan asgari vermişti. Bunu da dilekçede tablo halinde belirttim.
kocero8222, 2 yıl önce

Geçmiş olsun hocam. Darisi başımıza. Jürinin Asgari gerekçesi neydi hocam.

Joseph Conrad
Aday Memur
23 Haziran 2022 21:49

Hocam çok teşekkürler. Asgari durumdan çıktık ya çok rahatladım. Umarım güzel haberler alırız.
kediolog, 2 yıl önce

Hocam hayırlı olsun çok sevindim :) Zaten çok açık bir hesap hatası vardı sizde diye hatırlıyorum.

Hocam süreç şöyle işliyor. Dosya asgari veren jüriye geri gidiyor, başarılı veya başarısız kararı vermesi isteniyor. Jüri asgaride ısrarcı olursa jüriden düşüyor.

Bu durumda benim öngörüme göre süreç şöyle işleyecek. Önce 10 gün sonunda jüri karar verecek. Ardından ilk DK'da jüriniz düştüyse yeni jüri atanacak veya yedek jüri asıl olacak. Jüri düşmediyse, sonraki YK'da sonuç karara bağlanacak ve 1 hafta sonra da haberi gelecek demektir. Sizin haber, jüri düşmezse Temmuz sonundaki YK'ya yani Ağustos'un ilk haftasına kalır bence hocam.

doktoranadolu
Şube Müdürü
24 Haziran 2022 11:43

Hocam hayırlı olsun. Bu güzel haber sizin adınıza bizi mutlu etti. Umarım bekleyen herkese olumlu haberler ivedilikle erişir. Eğer asgari veren hocamız vakitlice değerlendirmesini başarılı/başarısız olarak yaparsa ( on gün süresi azami süre ondan daha önce de yapabilir) ve bu durum sisteme YKdan önce işlenebilirse önümüzdeki ilk YKdan sonra sonucunuzaçıklanabilir. Uygulamada bir sonraki YKya bırakılması vaktinde yetişmemesinden kaynaklanan bir sonuç. Jüri üyeliğinden düşme ihtimalinde ilk yedek jüri üyesinin raporu dikkate alınır. Dk itiraz aşamasında sonuç bekleyen tüm arkadaşların işlemlerinin bir an evvel tamamlanarak yapılacak ilk YKda sonuçlarının açıklanması yerinde ve güzel olur. Kolaylıklar ve olumlu sonuçlar dileğiyle selam ve sevgiler.

doktoranadolu
Şube Müdürü
24 Haziran 2022 11:52

Tabii asgari veren üye asillerdense ve DK kararına rağmen asgari kararında direttiği için üyelikten düşürüldüğü takdirde ilk yedek üyenin raporu esas alınır ( bir yanlış anlaşılma olmasın diye eklemek istedim)

kediolog
Aday Memur
25 Haziran 2022 09:54

Hocam ben geçen DK'da (mayis) itirazima olumlu cevap aldım. Daha önce asıl jurilerden biri düştüğü için yedeklerden biri asıl olmuştu. 5 asıl 1 yedek jürim var. Yeni bir yedek atanmadi. Asgari verenlerden biri asıl diğeri kim bilmiyorum. Bu sebeple bu ayki DK'yi büyük bir heyecanla bekledim. Eger ikisi de asıl ise ve jurilikten düşerse yeni bir jüri atanması gerekecekti. Olumlu cevap aldığım DK'dan sonraki ilk YK'da bir sonuç gelmedi. Toplantı tarihlerini hatırlamıyorum ama 1 hf 10 gün arayla yapıldığı için, jüri hemen görüş bildirmemistir veya düşmüştür diye düşünmüştüm. Bu YK'da sonuç bekliyorum. Umarım Joseph Conrad hocamızın haberi de benimki gibi bir sonraki YK'ya kalmaz. Hayırlı haberler alırız.

Joseph Conrad
Aday Memur
25 Haziran 2022 19:10

Hocam çok teşekkür ederim. Haksız bir iddia vardı. Çok da üzülmüştüm. Komisyonun itirazları okumadığına dair çekincelerim de vardı. Şükürler olsun süreç yeniden başladı. İnşallah buradan güzel haberler de paylaşırız. Darısı bekleyen bütün hocalarımıza.
doktoranadolu, 2 yıl önce

Hocam hayırlı olsun. Bu güzel haber sizin adınıza bizi mutlu etti. Umarım bekleyen herkese olumlu haberler ivedilikle erişir. Eğer asgari veren hocamız vakitlice değerlendirmesini başarılı/başarısız olarak yaparsa ( on gün süresi azami süre ondan daha önce de yapabilir) ve bu durum sisteme YKdan önce işlenebilirse önümüzdeki ilk YKdan sonra sonucunuzaçıklanabilir. Uygulamada bir sonraki YKya bırakılması vaktinde yetişmemesinden kaynaklanan bir sonuç. Jüri üyeliğinden düşme ihtimalinde ilk yedek jüri üyesinin raporu dikkate alınır. Dk itiraz aşamasında sonuç bekleyen tüm arkadaşların işlemlerinin bir an evvel tamamlanarak yapılacak ilk YKda sonuçlarının açıklanması yerinde ve güzel olur. Kolaylıklar ve olumlu sonuçlar dileğiyle selam ve sevgiler.

Uagb
Aday Memur
25 Haziran 2022 23:24

YK bir ayda kaç kez toplanıyor hocam? Rütini var mı?

25 Haziran 2022 23:57

Rutini yok hocam, genelde 1 kez toplanıyor... Ancak daha önceki aylarda 2 ve 3 kez toplandığı durumlar da oldu.

Uagb, 2 yıl önce

YK bir ayda kaç kez toplanıyor hocam? Rütini var mı?

doktoranadolu
Şube Müdürü
27 Haziran 2022 11:01

Bu sıkıntılı ve zor hale getirilen süreçte bekleyen ve ilgili tüm hocalarıma biraz ferahlama, moral ve motivasyon olması için Aydın Sarmanın Seksenler dizisinde söylediği boşu boşuna (susmuş) parçasını paylaşıyorum. Muhtemelen bunu ya da başka versiyonlarını dinleyenler olabilir. Burda açılmazsa youtubedan dinlersiniz. Tabii asla susmak yok ve boşu boşuna bir şey olmaz. Karşılaştığımız ya da herkesin karşılaşacağı haller insanlık durumlarından bir durumdur. Herkese selam ve sevgiler.

https://youtube.com/watch?v=TRLprKUNM9A&feature=share

gürbüz 34
Aday Memur
03 Temmuz 2022 16:53

Sayın hocalarım ,

Asil üyeler pozitif rapor verip bir yedek üye asgari verirse DK nasıl davranır.böyle bir durumla karşılşma ihtimalim var.böyle bir durumda nasıl davranmalıyım.

Adydoc
Şef
04 Temmuz 2022 00:15

Iki başvurumda da sadece 1 yedek jüri üyesinin asgari vermesi nedeniyle başvurum iptal edildi. ikisinde de itiraz ettim sonuç olumsuz. Itirazlarda DK nun bir kriteri yok , rüzgar nereden eserse onangire bir karar cikiyorm

gürbüz 34, 2 yıl önce

Sayın hocalarım ,

Asil üyeler pozitif rapor verip bir yedek üye asgari verirse DK nasıl davranır.böyle bir durumla karşılşma ihtimalim var.böyle bir durumda nasıl davranmalıyım.

kediolog
Aday Memur
04 Temmuz 2022 13:30

Hocam inşallah böyle bir durumla karşılaşmazsınız. Yapabileceğiniz birşey yok. Asgari ve etik kararında yedek asil ayrımı yok, 1 kişi bile olsa yeterli.

gürbüz 34, 2 yıl önce

Sayın hocalarım ,

drcherry
Memur
08 Temmuz 2022 14:33

Konu asgari olduğunda 7 üyenin raporu dikkate alınır. Başarılı ve başarısız durumunda ise sadece asıl üyeler.
gürbüz 34, 2 yıl önce

Sayın hocalarım ,

Toplam 2687 mesaj
«116117118119120121122123124125126127»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi