Editörler : F16 Gökçen
«45678910111213141516
16 Kasım 2019 23:56

Öle deme öle olsaydı kapatıp kendi arardı:))

Into The Unknown 06, 4 yıl önce
bugün değişik gündü. hardal sarısıydı galiba, siyah gri çizgili çanta çok yakışmamış gibi. saçların gene at kuyruğu ki sana yakışıyor. fakat bilek dövmelerin biraz solmuş gibi. . . telefonla konuşa konuşa yolda yürümek zor olsa gerek ((: metroda şebeke çekse kapatmazdın tabi ((:
17 Kasım 2019 19:45

Allah'ım; Beni Annemi Babamı Ve Tüm Müslümanları Koru demesi gerekirken yanlış ezber sonucu Allah'ım beni Annemden Babamdan ve Tüm müslümanlardan koru diyen yavrum sen bizden habersiz sinagogamı gidiyorsun ((: hck
24 Kasım 2019 20:56

tabağından bir şeker aldım diye sürekli ağlayıp yerine yeni bir tane şeker koyduran yavrum. şekerleri bitirdikten sonra "niye aldın ki doktor şeker alma demedi mi" diye o kadar ciddi bir tavırla söyledinki ! nden bu şeker isterken doktorun dediği aklına gelmiyorda bittikten sonra geliyor. . . bir suçluluk hissettim kendim de ! tekrar şeker istediğin de hatırlatırım amaaaa ((:
04 Aralık 2019 10:36

sen kimin oğlusun dediklerinde gururlana gururlana adını diyemedim, bugünde iyi bir şekilde yad edemedim seni be adam. . .
12 Aralık 2019 13:18

Kaç defa kararsız kaldım yazıp yazmamaya, yüreğim gitti, elim gitti ama nafile! bugünde yazdım ve sildim, kim bilir ne zaman bir daha yüreğim gidecek, elim gidecek yazmaya da belki gene yazamayacağım . . .

09 Ocak 2020 17:55

Bir önceki yazıma neden eksi vermediklerini, o yazının eksi verilmeyen yönünü merak ederek konuya giriş yapayım. hiç mi talih olmaz bende gidişat kötü diye, america ve iran savaşçılık oynuyor diye kredi çekip altın aldım. 310'dan 290'a düştü. hani kar edeyim derken 2000'e yakın zarar ettim. Ben bu işleri bilmiyor muyum yoksa internette yorum yapan uzmanlar benden daha mı bilgisiz ! hani daha da düşerse ne olacak ! aldığım altınlardan bir halat yapıp kendimi asacağım galiba ki gidişim bari kaliteli olsun (((:

10 Ocak 2020 20:44

ah şu annelik yok mu ! şu ince düşünceleriniz ! ben işten kalmayayım diye kendi başına hastaneye gitmekte nedir ! bak gidemedin işte, araba çarptı ve çok üzdün bizleri ! haber etsen 20 dakikam giderdi, bak şimdi tüm günüm gitti yarınım gitti, Allah sifalar versin versinki annem geleceğim de gitmesin. . .
17 Ocak 2020 18:10

Mama mıh mi ((: MAK

29 Ocak 2020 08:47

her gördüğüm telde, hüzünlenirken, korkarken, üzülürken, duygusallaşırken, bugün 1, 2, 3, 4, 5,.... 10 20 30 (10 Yüz bin milyon demeyeceğim abartıya gerek yok) neyse tabiki sayamadımda aynı yerde sanki birlirleri ile bir araya gelmiş (bilerek gelmiş zamana inat) bulunan o BEYAZ SAÇ tellerim bugün sizleri gördüm, aslında belkide daha önce de gördüm ama bugün fark ettim, belki daha önce de fark ettim, ilk defa bakmak istedim(cesaretimi topladım, yüzleşmek istedim belkide) detaylıca ve yavaşça baktım ama budefa içimi çektim derin bir nefes alıp verdim ve GÜLÜMSEDİM. . .

03 Şubat 2020 11:53

dün 02.02.2020 tersten bile aynı yazılıyor. güzel bir tarihti, hani ne bileyim unutulmayacak mutlu bir gün olmasını isterdim, ne bileyim binlerce metre yükseklikten atlamak gibi, büyük ikramiyenin bana çıkması gibi ya da bunları boş verelim, daha büyük bir şey olsun isterdim AŞIK olmak gibi . . .

06 Şubat 2020 18:21

Bazen kendimi öyle yeteneksiz hissediyorum ki ! asıl yeteneğim nedir, neler yapmalıydım, hangi işi daha iyi yapabilirdim ve hangi işi daha çok sevebilirdim diye düşünmüyor değilim. ama yaptığım işte kötü olduğum söylenemez. sadece çok iyi insanlar arasına girmek istediğimden dolayı böyle bir duygu içerisinde oluyorum galiba. . . emekli olduğum zaman börtü böcek ile ilgilenmek istiyorum ((:

13 Şubat 2020 12:54

Bugün gene sayısal loto, süper loto ve adını unuttuğum başka bir şans oynundan oynadım hiç şansım olmadığını bile bile ama bayiye söyledim "bana çıkan numaralardan verin". . .

Bugün balığımda ölmüş hiç şanslı bir gün değil aslında. Ankara'nında ayazı yok eskisi gibi bu yüzden karda yağmıyor. . . . hayal bile kuracak havamda değilim. . . şimdi özel bir numara arasa, lisedeki günler gibi.. . MERHABA dese, merak etsem (((:

14 Şubat 2020 15:24

Bugün 14 Şubat demi. hiç aklımda tutamam bu günü ki hiç bir zaman 14 şubat hediyesi almadım. aldıysamda hatırlamıyorum. hatırlamıyorsamda demekki önemli değil ((: günün anlam ve önemi benim için hiç önemli değil. yani bugün herkes seviyor gibi mi gözükecek ?!. . .

04 Mart 2020 17:50

bu ay nden 30 dan sonra geri 1 e geliyor. 300 gün olunca dayım gelecekti. hep 1 e geliyor 300 olamıyor dayım gelemiyor ((: hc
10 Mart 2020 12:18

Nasıl bir geceydi öyle, gök gürültüsü rüyama girmiş kendimi savaşın ortasında hissettim, yaverlerime haber saldım, atımı hazırlayın savaşa gidiyoruz ((: gündem savaş olunca böyle oluyor, hani havai fişekler, ramazan davulu bunları sanmakta vardı . . .

26 Mart 2020 16:07

10 gündür kaynanamın eve uğrak verdiği yok. eklemlerim ağrıyor dememin etkisi olduğu galiba ((: neyse farklı bir konuya geçeyim. öpücük yok yada öpmek yok diyemeyip, dudakları ile öpücük yapıp, ardına " yok " diyen yavrum. ağzını yerim senin ((:

13 Nisan 2020 16:44

Artık kendimi garantiye almak istiyorum( yanlış yazmadım Garantiye almak istiyorum) eskisi gibi içimden sessizce konuşup küfür etmediğimin, dışımdan sesli sesli küfür ederek kimse olmayan ıssız bir yerde konuştuğumu fark ettim. bu ben değilim ben olamam ben nasıl bu hale gelebilebilirim (gelibilirim de olur). Kiraz çiçeklerinin açtığı, sabahları çocukluğumda duyduğum o kuş sesinin bulunduğu, baktığım bütün her yerin yemyeşil ve rengarenk olduğu( kuru otlar gözüme gözükmesin), aydınlık günlere inanabileceğim, içimdeki çocukla kırlarda koşup eğlenebileceğim, telefonumu ırmağın en dibine düşürebilebileceğim, hava kararmadan önce eve gitmem gerektiğini yoksa kurtların ağaçların arasından çıkmasını hayal edebileceğim, değişik tür mantarlar toplayabileceğim, yolda karşıma çıkan bir böcekle saatlerce uğraşabileceğim, ne bileyim işte kendimi bulabileceğim bir yer olsun, kendimi garantiye almam gerek, garanti sürem dolacak ve artık cebimden birsürü masraf yapmak zorunda kalacağım duygularıma . . .

14 Mayıs 2020 12:59

Koronadan sonra ilk defa birinin elini tuttum. hani uzattı elini o yüzden tuttum. uzatmamalıydı tabiki, geri çeviremedim tuttum. normalde uzanan elleri sadece bakışlarımla tutarım. boş gönderirdim amaa bu el çok faklıydı, tozluydu, yağlıydı, emekçiydi bu el, olmayan egom kenardan suratıma bakıp sırtarmasın diye tuttum, Hz. Ali'nin yüzüne tüküren adamı öldürmemesi gibi, konunun asıl amacından çıkmasın diye tuttum. çok şey değiştirdi korona insanlarda, kiminin hayallerini, kiminin bugününü, kiminin yarınlarını, kiminin en sevdiği şeyleri. . . mesela çocuklarımdan biri konuşmayı öğrendi, biri okumayı ve yazmayı öğrendi. veya benim saç sitilim değişti 2007'den öncesine döndüm, ( Berberler ve doktorlar bunlar iyi insanlarmış ((: ) eski ehliyette saçlarım uzundu, saçlarım kesildikten sonra bu ehliyetin bir işe yaramayacağını düşünürdüm, oysa şimdi onu kullanıyorum çünkü ona daha çok benziyorum (((: şimdi berberler açıldı ama dedimya değiştim, biraz daha uzasınlar burdan geçmişime yol olsunlar. gene o liseli kızı seveyim, evinin önünde bulunan kaldırım taşlarını pekiştireyim, gene onun şerefine içeyim. . .

17 Mayıs 2020 23:57

Sokağa çıkma yasağı hatta şehirden çıkma yasağı olmasına rağmen çıktım, bıkkınlığımdan çıktım, usanmışlığımdan çıktım, bunalımımdan çıktım ( bu üçü aynı şey mi bilmiyorum ) yol boyunca her yer yem yeşildi, gözlerim dinlendi. . . memlekete yaklaştıkça iş yerleri önünde sohbet eden maskesiz insanları gördüm ve memlekete geldiğimde kimsede maskenin olmadığı, sosyal mesefenin ütopya olduğunu gördüm ve kendimi aynı tepsiden güveç denilen yemeği, ekmeği sumak şekline alıp bandıra bandıra yiyen 7 kişinin arasında buluyorum. çekirgeler ve kurbağalar galiba onlarda sosyal mesafeye uymuyorlar. onlarda sohbet ediyorlardı yan yana . . . yarın olsunda mantarlara da bakayım umarım onlarda sosyal mesafeye uymuyorlardır ki onlarıda yan yana görmekten mutluluk duyarım ((:
28 Mayıs 2020 16:40

Bazen tartıştığım, küstüğüm, kırgın olduğum kişilerden konuşarak ve hiçbir şey olmamış gibi davrandığım oldu, ama haklı olduğum halde bir insandan özür dilemişliğim hiç olmamıştı. gurur vs. bunlar önemli değil, yani gururumdan asla değil. sadece bir özrü haketmediklerini düşündüğüm için, adaletli olarak da onların benden özür dilemesi gerektiği için. yani önümüzdeki günlerde böyle bir durumla karşı karşıya kalacağım. sırf sevdiğim insanlar üzülmesin diye.! kendim için kesinlikle özür dilemeyeceğim. ve herkes haksız olduğumdan özür dilediğimi düşünecek. (gurur olsaydı onlar için bile özür dilemezdim, onların beni haksız olarak görmesine göz yumamazdım ). neyse şimdi büyüklük bende kalsın diyorum ama bir gün sen haklıymışsın derlerse! o zaman büyük oynarım hemde ÇOK BÜYÜK . . .

Toplam 313 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi