Editörler : Pangaea
19 Ağustos 2011 16:16

Önlisans İlahiyat Sınavsız Yerleşen Varmı?

Selamün aleyküm arkadaşlar eskişehir aöf ilahiyat tercih yapmıştım sadece sınavsız geçişe başvurmuştum bugün sonuçlara baktım yerleşemediniz yazıyor seneye hakkımız varmı yada yerleştik sınana girmediğimiz için mi öyle yazıyor bilgisi olan arkadaşlar yardımıza ihtiyacım var yorum yapan herkese teşekkürler.

yurt1905
Aday Memur
19 Ağustos 2011 18:45

kardes bende aynı durumdayım... bana biraz tuhaf geldi..

kalbikırık
Memur
19 Ağustos 2011 19:04

MALESEF BENIMDE ARKADAŞIM YERLEŞEMEDİ ARADIK SORDUK KONTEJAN UYGULAMASI KOYMUŞLAR BU YIL %20

kalbikırık
Memur
19 Ağustos 2011 19:08

Böyle rezil bi uygulama ösym. tarıhinde asla görülmemiştir ya üstelik sınavsız geçiş hakkı adı altında.!

esrarlıgöz
Aday Memur
19 Ağustos 2011 22:50

aynen bende baktım bugün yerleşemediniz diyor gerçekten ilginç sınavsız geçişe başvurmuştum

@mine
Aday Memur
19 Ağustos 2011 23:27

evet ben de yerleşemedim bu nasıl olur eğer bir sınır koydular ise bunu neden daha önce söylemediler ya da söylediler de bizim mi haberimiz olmadı bu nasıl bir iştir.çıldırmak üzereyim ya hu...zaten gitti yıllarımız

cumhur2
Memur
20 Ağustos 2011 00:32

MADEM HAKSIZLIGA UGRADIGINIZI DÜŞÜNÜYORSUNUZ KESİNLİKLE DAVA AÇMALISINZ YANİ BU HAKKINIZ VAR ELİNİZDE KULLANMAK SİZE KALMIŞ TABİİ.!

@mine
Aday Memur
20 Ağustos 2011 10:40

evet ben zaten itiraz edeceğim pazartesi bir olsun inş.

Hafres
Aday Memur
20 Ağustos 2011 10:46

kafayı yicem 2 senedir mallığımdan yazılmıyodum bu sene girdim ygs 4 den 240 aldım ama yerleşemediniz yazıyor bi açıklama yapılsın bu ne oluyo ya :(:(:(:(:(

esrarlıgöz
Aday Memur
20 Ağustos 2011 11:57

ne olcak şimdi sınavsız geçiş diye başvurduk yerleşemedik ek yerleştirme ws olcakmı bari senelerimiz gidiyor habire

savaşçı52
Genel Müdür
20 Ağustos 2011 12:05

bu işte bi anormallik yok mu arkadaslar eşim düz lise mezunu sınava girdi sadece tek tercih yaptık puanı 197 kusurdu ilahiyat onlisansa yerlesemedi neden acaba.kontenjan sınırı varmıydı

@mine
Aday Memur
21 Ağustos 2011 16:56

evet kontenjan koymuş bu yıl kimsenin haaberi yok 10000 kişi bunları da sınava girenler doldurdu biz sınavsız geçiş yapanlar açıkta kaldık,dediğim gibi yarın ösym yi arayıp itira edicem ben sizin de itiraz etmenizi tavsiye ederim.

Hafres
Aday Memur
21 Ağustos 2011 18:25

Madem sinava girenler doldurdu söylermisin kardesim 270 puaanla nasil yerlesemedim ?

esrarlıgöz
Aday Memur
21 Ağustos 2011 22:47

baştan kontenjan konulacagını söylemediler milleti mağdur ediyorlar olmazki sınavsız geçişe başvurduk ona göre önümüze bakıyoduk şimdi herşey allak bullak oldu bunu düzeltmeleri lazım

Aramadığım Yer
Aday Memur
21 Ağustos 2011 23:05

Arkadaşlar kardeşimde başvurdu ondada yerleşemediniz yazıyor biz çok üzüldük yanlışlık olduğunu umarak pazartesiyi bekliyoduk fakat görüyorumki herkes aynı durumda,ben geçen sene mezun oldum öyle fazla çalışmadımda sınavlara sadece bi gözgezdirebildim bazı sebeplerden dolayı diploma notum 64 herkes çıkmış sorulara çalışmış diploma notları 85-90 ben bunu bilmiyodum...üzülüyodum diplomam çok düşük diye ama artık halime şükrediyorum Allah hepinizin yardımcısı olsun selam ve dua ile...

Yesiturkistan
Aday Memur
22 Ağustos 2011 00:28

eşim açıköğretim imam hatip mezunu sınavsız ön lisans ilahiyata başvurduk ama yerleşemediniz diyor üniversite sınavına girmedi sıanavsız geçiş hakkı var deniliyordu ama sonuçlara baktık ki yerleşemedinz diyor nasıl bir iş anlamadık

katre82
Aday Memur
23 Ağustos 2011 14:22

SELAMUNALEYKÜM Arkadaşlar bu yıl 2 yer ilahiyat önlisans aldı. anadolu ün. eskişehir 10000 kontenjan vermiş hepsi dolmuş taban puan 275. atatürk üni.erzurum 5000 kontenjan vermiş 870 kişi yerleşmiş. eşim genel lise mezunu ilk tercih eskişehirdi gelmedi 2. tercihi erzurum geldi. puanı 210 idi. Ancak kılavuza baktığımız zaman İ.H.L mezunlarına haksızılık var. Çünkü kılavuzda diyorki Önce Sınavsız geçiş hakkı bulunanlar yerleştirilir, boş kontenjan kalırsa genel lise diğer meslek lisesi mezunları YGS puan üstünlüğüne göre yerleştirilir. Benim öğrencilerimde sınavsız geçişe başvurud yerleşemedi. Ama öncelik sınavsız başvuranların hakkı. Onlar yerleşmeden puanla başka lise mezunu alamaz. Kılavuz açık ve net. Eğer ÖSYM buna aykırı bir uygulama yaparsa (ki yapmış) KENDİ YAZDIĞI KILAVUZU İHLAL ETMİŞ TANIMAMIŞ OLUR. oRADA Sınavsız geçiş hakkı olanlarla ilgili bir sınırlama yok. Bence yerleşemeyenler itiraz etsinler, gerekirse mahkemeye gitsinler. hakları yeniyor çünkü.

Hafres
Aday Memur
23 Ağustos 2011 14:25

Kafayı yicemya somut hiç birşey bulamadım her kafadab ses çıkıyor olan koskoca 1 seneme oldu ... 270 ygs 4 puanı ama ilahiyat onlisans yerleşemedim :((

Hafres
Aday Memur
23 Ağustos 2011 14:32

Katre 82 Allah senden razı olsun sen ramazanda beni sevindirdin Allahta seni sevindirsin ... Simdi umitlendim inş 2. Tercihte yerleşirim

@mine
Aday Memur
23 Ağustos 2011 16:21

katre 82 hocam yardımcı olabilir misiniz lütfen

ufaklik00
Aday Memur
23 Ağustos 2011 17:01

benim de birkaç yakınım ihl mezunu başvurmuştu sınavsız geçiş diye, ama hepsi yerleşemedi nasıl bu neye göre bu durum?? anlamadım ben de doğrusu...

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi