Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Mayıs 2011 21:51

öğretmenlikte 7 gün rapor maaş kesintisi

öğretmenlikte 7 gün rapor maaş kesintisi olayında bu 7 gün tek sefer alıncamı yoksa parça parça alsakta 1dönemde toplama mı bakıyor.1yıl içinde 7 gün alınca kesilir diyenlerde oluyor.bu işi bilen var mı arkadaşlar.

earl_hickey
Şube Müdürü
21 Mayıs 2011 22:03

alınan raporlarda yıllık olarak 7 günden fazla 7 günün üzereindeki üzerindeki raporlu günler içi kesinti bir sonraki ayın maaşın zam ve tazminatlarından gün hesabıyla %25 oranında yapılmaktadır.

c) Hastalıkları sebebiyle resmi yataklı tedavi kurumlarında yatarak tedavi gördükleri tedavi süreleri,

hariç olmak üzere bir takvim yılı içinde kullanılan hastalık izin süreleri toplamının 7 günü aşması halinde, aşan sürelere isabet eden zam ve tazminatlar %25 eksik ödenir.

jonsongibi
Memur
21 Mayıs 2011 22:20

hocam teşekkür ederim yani 7 gün hesaplanıp gün olarak örn.50tl.7=350 tl bununda yuzde25i87.5 lira mı kesiliyor

M.kursat
Kapalı
21 Mayıs 2011 22:37

ayda 7 günden fazla alınırsa maaştan kesinti yapılıyor. ama heyet raporlarında kesinti olmuyor..

jonsongibi
Memur
21 Mayıs 2011 22:43

bir yıl içinde 7 gün değil mi,o 1 ayda 7 gün mü rapor

M.kursat
Kapalı
21 Mayıs 2011 22:49

evet hocam ay da 7 günü geçerse maaştan kesiliyor.

f1yardım
Şube Müdürü
21 Mayıs 2011 23:29

hocam ayda değil bir yılda

M.kursat
Kapalı
21 Mayıs 2011 23:32

f1 hocam yanlışsınız.. ayda 7 günü geçersen maaştan kesinti olur..

f1yardım
Şube Müdürü
21 Mayıs 2011 23:42

III- Ortak Hükümler:

Bu zam ve tazminatların hangi işi yapanlara ve hangi görevlerde bulunanlara ödeneceği, miktarları, ödeme usul ve esasları ilgili kurumların yazılı isteği ve Devlet Personel Başkanlığının görüşü üzerine Maliye Bakanlığınca bütün kurumları kapsayacak şekilde ve 154 üncü madde uyarınca katsayının Bakanlar Kurulunca değiştirilmesi durumu hariç yılda bir defa olmak üzere hazırlanır ve Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulur.

Ancak Milli İstihbarat Teşkilatı fiili kadrosuna dahil bulunanlara ödenecek iş güçlüğü, iş riski, temininde güçlük ve mali sorumluluk zammının miktarları ile özel hizmet tazminatı oranları, ödeme usul ve esasları Maliye Bakanlığının uygun görüşü üzerine Başbakan tarafından belirlenir.

(Değişik fıkra: 06/07/1995 - KHK-562/5 md.) Bu zam ve tazminatlara hak kazanmada ve bunların ödenmesinde aylıklara ilişkin hükümler uygulanır. Ancak;

a) Sağlık kurulu raporu üzerine verilen hastalık izinleri,

b) Kanser, verem ve akıl hastalıkları gibi uzun süreli bir tedaviye ihtiyaç gösteren hastalığa yakalananların kullandığı hastalık izinleri,

c) Hastalıkları sebebiyle resmi yataklı tedavi kurumlarında yatarak tedavi gördükleri tedavi süreleri,

hariç olmak üzere bir takvim yılı içinde kullanılan hastalık izin süreleri toplamının 7 günü aşması halinde, aşan sürelere isabet eden zam ve tazminatlar %25 eksik ödenir.

oz_lm
Aday Memur
22 Mayıs 2011 00:09

maaşta hiçbir şekilde kesinti olmaz ekderste olur. zaten gönderdiğiniz yazılarda da açıkça ifade edilmiş zam ve tazminatlar eksik ödenir diyor. maaş kesintisi demiyor

M.kursat
Kapalı
22 Mayıs 2011 00:14

oz_ml siz bayaa bi yabancısınız bu olaya.. maaştan rapor kesintisi olur. e-bordonuza bakarsanız görürsünüz. ama ben ay da 7 diye biliyordum f1 arkadaşın gönderdiğğini okuyunca benimde kafam karıştı. maliyenin yaazısı bu acaba meb te de aynı uygulama geçiyor mu ? ama kesin olan kesinti oluyor..

f1yardım
Şube Müdürü
22 Mayıs 2011 00:14

tazminat dediği zaten maaşın içinde var hocam. dolayısıyla maaştan kesiliyor

f1yardım
Şube Müdürü
22 Mayıs 2011 00:23

kürşat hocam maliyenin yazısı değil bu. 657 den bir bölüm

nikaragua
Aday Memur
24 Mayıs 2011 16:20

eskiden çalıştığımız şehirden alıyorduk raporu ama 4-c ile bu değişmiş diyolar..yani ben ankara da çalışıyorum diyelim pazartesi ist dan rapor alabilir miyim?

jonsongibi
Memur
27 Mayıs 2011 22:04

alabilirsin hocam hiç bir sıkıntı olmaz.ben yeni uygulamalı yaptım...

thefeti
Yasaklı
28 Mayıs 2011 00:59

Ekdersin kesildiğini biliyordum ama maaştan kesintiyi de ilk defa duyuyorum. Geçen gün okulumuza sendika başkanı gelerek üye kaydı yapmak istedi ve okulda kimse olmadı. Dedim öğretmenlerin haklarını savunmuyorsunuz ki üye olalım.

isikayhan
Kapalı
28 Mayıs 2011 07:33

burada ifade edilen maaştan kesinti yapılması bütün memurlar için geçerli bir uygulama

geo-mat
Aday Memur
15 Haziran 2012 00:33

tek seferde 5 günlük sağlık raporunda maaştan kesinti yapılı mı?

yeditepeist
Aday Memur
15 Haziran 2012 16:22

bır yılda aldığınız 7 günlük raporda kesinti olmaz ama 7 günün sonrasında olur. mayıs ayında hastalığımdan dolayı 7 günün üzernde rapor kullandğım için biliyorum. yıllık 7 gün aylık değil zaten toplmda 40 gün rapor verilebilir.

hayatneki
Kapalı
20 Mart 2013 11:09

peki bu kesinti bir seferemi mahsus hocam ya bilgilnedrirseniz sevinirim.

earl_hickey, 13 yıl önce

alınan raporlarda yıllık olarak 7 günden fazla 7 günün üzereindeki üzerindeki raporlu günler içi kesinti bir sonraki ayın maaşın zam ve tazminatlarından gün hesabıyla %25 oranında yapılmaktadır.

müdür580
Memur
20 Mart 2013 14:28

Arkadaşlar aldığınız raporun süresi 7 günü geçerse maaşınızdan kesinti oluyor.Mesela 10 günlük rapor aldınız diyelim 3 günlük kesinti olur maaşınızdan günlük kesinti miktarı 5 TL civarındadır.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi