Editörler : ayşegül bgm
«254255256257258259260261262263264265266

Hemşire095
Kapalı
13 Aralık 2019 22:51

Allah razı olsun gerçekten çok teşekkür ederim hocam. Yazan parmaklarınız dert görmesin :))

Bonapart335
Aday Memur
13 Aralık 2019 22:52

Rica ederim.

Hemşire095, 4 yıl önce
Allah razı olsun gerçekten çok teşekkür ederim hocam. Yazan parmaklarınız dert görmesin :))

Bonapart335
Aday Memur
13 Aralık 2019 22:53

bana dedin sandım :)

Hemşire095, 4 yıl önce

Hemşire095
Kapalı
13 Aralık 2019 23:00

Peki ben şimdi baktım ama sağlık bakanlığı SBÜ ile başlamayan üniversite hastanesi göremedim :/ örnek veriyorum istanbuldakiler ankaradakiler vs...

Aslı 9703
Memur
13 Aralık 2019 23:00

Arkadaşlar İstanbul ve Bursa kaç bine geriler acaba fikri tahmini olan var mı ? ( Lisans hemşire)

Hemşire095
Kapalı
13 Aralık 2019 23:01

Eh size de demiş olayım öyleyse :) zarar gelmez fazladan teşekkür etmekle :)
Bonapart335, 4 yıl önce

bana dedin sandım :)

Hemşire095
Kapalı
13 Aralık 2019 23:08

Mesele İstanbul'daki eğitim araştırmaların başında SBÜ yazıyor. Ancak örneğin Bolu İzzet Baysal Eğitim araştırmada SBÜ bulunmuyor. Öyleyse Bolu'yu yazarsak 3+1 e tabiyiz. Ancak SBÜ yazanların devletten farkı yok diyebilir miyiz ? Bu özlük hakları konusunda. (1sene sonra eş durumu gibi)

DorGulderovvfff
Yasaklı
13 Aralık 2019 23:08

İki örnek vereyim.

Örnek 1:

''Sağlık B.Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastal. Hast.'' yazan bir hastane var tercih kılavuzunda.

Burada ''Sağlık B.'' demiş yani bu hastane Sağlık Bakanlığına bağlı demek.

Onun haricinde bir üniversitede devlet hastanesi yazıyorsa onlar zaten Sağlık Bakanlığına bağlı yani onların başında Sağlık Bakanlığı yazması gerekmez.

Örnek 2:

'' Sağlık B.Abant İzzet Baysal Ün. Ruh Sağ.ve Hastal. EAH'' yazan bir hastane var tercih kılavuzunda

Burada '' Sağlık B.'' demiş yani bu Sağlık Bakanlığına bağlı, ayrıca ''EAH'' yazmış bunun anlamı burası bir Eğitim ve Araştırma Hastanesidir.

Offff yoruldum yazarken umarım anlamışsındır.

Hemşire095, 4 yıl önce
Peki ben şimdi baktım ama sağlık bakanlığı SBÜ ile başlamayan üniversite hastanesi göremedim :/ örnek veriyorum istanbuldakiler ankaradakiler vs...

DorGulderovvfff
Yasaklı
13 Aralık 2019 23:14

Bulunmuyorsa sadece üniversiteye bağlıdır o halde sağlık bakanlığına bağlı değildir. Dolayısıyla sağlık bakanlığına bağlı olmayan hastaneler 3+1 e tabi değildir.

Bazı hastaneler ise hem üniversiteye hem de üniversiteye bağlıdır bu hastanelere afeley hastaneler denir burada bilinmesi gereken çok önemli bir husus bu hastaneler her ne kadar iki kuruma bağlı gibi dursa da büyük oranda Sağlık Bakanlığına bağlıdır ve 3+1 e tabidir. Anlamanın yolu yine aynı başında ''S.B. ya da Sağlık B. ya da Sağlık Bakanlığı'' gibi ifadeler varsa o hastane kesin olarak Sağlık Bakanlığına bağlıdır afeley olması durumu değiştirmez 3+1 e tabi olursunuz. Ancak Sadece Üniversite adı varsa o halde sadece üniversiteye bağlıdır yani sağlık bakanlığına bağlı değildir, bu yüzden de 3+1 e tabi değildir.

offf harbi yoruldum :(

Hemşire095, 4 yıl önce
Mesele İstanbul'daki eğitim araştırmaların başında SBÜ yazıyor. Ancak örneğin Bolu İzzet Baysal Eğitim araştırmada SBÜ bulunmuyor. Öyleyse Bolu'yu yazarsak 3+1 e tabiyiz. Ancak SBÜ yazanların devletten farkı yok diyebilir miyiz ? Bu özlük hakları konusunda. (1sene sonra eş durumu gibi)

kayseri204
Genel Müdür
13 Aralık 2019 23:21

Rekötürlüğe bağlı olan hastaneler bu kılavuzda yer almaz.

Bu kılavuzda yer alan her hastane T.C Sağlık Bakanlığına bağlıdır ve 3+1 sözleşmeli olarak atamanız geçekleşir.

DorGulderovvfff
Yasaklı
13 Aralık 2019 23:24

Doğru çünkü adı üstünde Sağlık Bakanlığı alımı

kayseri204, 4 yıl önce

Rekötürlüğe bağlı olan hastaneler bu kılavuzda yer almaz.

Bu kılavuzda yer alan her hastane T.C Sağlık Bakanlığına bağlıdır ve 3+1 sözleşmeli olarak atamanız geçekleşir.

kayseri204
Genel Müdür
13 Aralık 2019 23:25

Bazı arkadaşlar üniversite hastanesi diye görünce karıştırıyor normaldir.

DorGulderovvfff, 4 yıl önce

Doğru çünkü adı üstünde Sağlık Bakanlığı alımı

DorGulderovvfff
Yasaklı
13 Aralık 2019 23:28

Üniversite bazen nadiren merkezi yerleştirme ile ösym üzerinden alım yapabilir(Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Merkezi Yerleştirme ile... der) ama genelde açıktan alım yaparlar.

kayseri204, 4 yıl önce

Bazı arkadaşlar üniversite hastanesi diye görünce karıştırıyor normaldir.

Frodo.Baggins
Yasaklı
13 Aralık 2019 23:32

Sağlık evi ne oluyor? Orada hemşireler tam olarak ne iş yapıyor?

Üniversite bazen nadiren merkezi yerleştirme ile ösym üzerinden alım yapabilir(Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Merkezi Yerleştirme ile... der) ama genelde açıktan alım yaparlar.

Hemşire095
Kapalı
13 Aralık 2019 23:56

Kesinlikle anladım. Ancak yine de başında SBÜ de yazsa, sağlık bakanlığı da yazsa her türlü, haklar devletten farklı. Sağlık bakanlığı, SBÜ yazanlarda 3+1 e dahilim anlıyorum. Mesela devlet hastanelerinde 1 sene sonunda eş durumu hakkı var. Ancak; bakanlığa da bağlı olsa üniversitelerde yok. Çünkü 3+1 yani 3 yada 4 sene sonra var. Doğru mudur ? Ben hemen 1 sene sonra kullanmak istiyorum da. O yüzden bu konuya takığım :/

DorGulderovvfff
Yasaklı
13 Aralık 2019 23:58

Sağlık Bakanlığına bağlı bütün hastanelerde eşit haklar var, ister eğitim araştırma hastanesi olsun ister devlet hastanesi, ister sağlık evi olsun

Hemşire095, 4 yıl önce
Kesinlikle anladım. Ancak yine de başında SBÜ de yazsa, sağlık bakanlığı da yazsa her türlü, haklar devletten farklı. Sağlık bakanlığı, SBÜ yazanlarda 3+1 e dahilim anlıyorum. Mesela devlet hastanelerinde 1 sene sonunda eş durumu hakkı var. Ancak; bakanlığa da bağlı olsa üniversitelerde yok. Çünkü 3+1 yani 3 yada 4 sene sonra var. Doğru mudur ? Ben hemen 1 sene sonra kullanmak istiyorum da. O yüzden bu konuya takığım :/

DorGulderovvfff
Yasaklı
13 Aralık 2019 23:59

Oldukça rahat yerlerdir, tüm gün yan gel yat :)

Frodo.Baggins, 4 yıl önce

Sağlık evi ne oluyor? Orada hemşireler tam olarak ne iş yapıyor?

Frodo.Baggins
Yasaklı
14 Aralık 2019 00:17

Parası ne kadar?

Oldukça rahat yerlerdir, tüm gün yan gel yat :)

Hemşire095
Kapalı
14 Aralık 2019 07:16

Arkadaşlar buldum. (Bakanlığa bağlı Üniversite hastanelerinde eş durumu) 676 sayılı KHK'nın 76 ncı maddesiyle 663 sayılı KHK'ya eklenen 45/A maddesinin üçüncü fıkrasında; "Bu madde uyarınca atanan sözleşmeli sağlık personeli dört yıl süreyle başka bir yere atanamaz." hükmüne yer verilmiştir. ANCAK; 676 sayılı KHK'nın 76 ncı maddesiyle 663 sayılı KHK'ya eklenen 45/A maddesinin üçüncü fıkrasının devamı; "...Aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmelerde bu madde uyarınca istihdam edilen personelin eşi bu personele tabidir. Ancak sözleşmeli sağlık personelinin bulunduğu ilde bir yıl görev yapması ve vizeli pozisyon bulunması durumunda; eşlerin her ikisinin de Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında sözleşmeli veya eşlerden birinin sözleşmeli, diğerinin Bakanlık ve bağlı kuruluşlarında veya diğer bir kamu kurum veya kuruluşunda kadrolu statüde istihdam ediliyor olması halinde hizmet ihtiyacının daha fazla olduğu yere atamaları yapılabilir." şeklinde düzenlenmiştir.

Sörc
Şube Müdürü
14 Aralık 2019 08:14

@saglikcibilgileniyor olması lazım. profil fotoğrafı ösym logosu.

hem.00, 4 yıl önce
Hocam hangi sayfa ismini söyleyebilirmisiniz? Veya özelden mesaj olarak atabilirmisiniz?
Toplam 5320 mesaj
«254255256257258259260261262263264265266

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi