Editörler : Pangaea
13 Ağustos 2020 15:32

53 puan ile memur olarak atanmak?

4463 nitelik koduyla İstanbul SGK'ya en düşük 54 en fazla 65 puan ile atama yapılmış .Ben yanlış görmedim herhalde. Nasıl bu kadar düşük puanla atanıyorlar ve bu nitelik kodu hangi bölüme ait??

Gobel1900
Şube Müdürü
13 Ağustos 2020 15:34

bölümün önemi yok öyle şans 40 yılda bir gelir

Gobel1900
Şube Müdürü
13 Ağustos 2020 15:37

bölüm de sigortacılık bolumuymus
Gobel1900, 4 yıl önce

mühendis41
Aday Memur
13 Ağustos 2020 15:43

148 kişi almışlar bu bölüm mezunu.Acaba hep mi böyle düşük bu bölümün kpss puanı

Gobel1900, 4 yıl önce

mühendis41
Aday Memur
13 Ağustos 2020 15:50

Bankacılık ve sigortacılık lisans bölümü 2-3 tane özel üniversitede varmış sadece.

Yani bu özel üniversitede bu bölümü bitirenlerin hepsi atanır bu durumda.Çok ilginç

murdock reis
Genel Müdür
13 Ağustos 2020 16:03

özel üniversitede okuyanın parası vardır.niye memur olmak ister ben de bunu anlamıyorum arkadaş!?!

mühendis41, 4 yıl önce

Bankacılık ve sigortacılık lisans bölümü 2-3 tane özel üniversitede varmış sadece.

Yani bu özel üniversitede bu bölümü bitirenlerin hepsi atanır bu durumda.Çok ilginç

Alperaydınfb
Aday Memur
13 Ağustos 2020 16:05

Gayet mantıklı bölüm seçmiş atama puanı düşük bölüm daha ıyidir perfüzyon diye bolum var o da çok düşük bende ataması rahat oksun diye üniversite puanım iyi olduğu halde hemşirelik seçtim 70 ile atanmistim

mühendis41
Aday Memur
13 Ağustos 2020 16:10

Babasının parası vardır da ama babası ona iş garantisi veremiyor ki hocam.

murdock reis, 4 yıl önce

özel üniversitede okuyanın parası vardır.niye memur olmak ister ben de bunu anlamıyorum arkadaş!?!

whisper61
Aday Memur
13 Ağustos 2020 16:22

2 yıllık bitirin. Fazla okumayın. 4 yıllık okumak gereksiz. Biz okuduk da ne oldu

Teknotr
Yasaklı
13 Ağustos 2020 16:37

Sosyal güvenlik bölümü önlisans da lisans da düşük kapatıyor tapu kadastro da öyle yani normaldir adamlar mantıklı tercih yapmış atanmış aslına bakarsanız üzüleceksiniz ama kamu alımlarınin %80 gibi bir kısmı mülakatsız ve 50-80 bandı aralığında olan bir kısımdır burda 300-500 değil 10 binlerce atamadan bahsediyorum sağlık,tapu,sgk vs

Teknotr
Yasaklı
13 Ağustos 2020 16:40

Bankacılık yok sigortacılık ve sosyal güvenlik bölümün adı ve devlet üniverstesinde de var düzce üniversitesi dolmamış bile

mühendis41, 4 yıl önce

by_nct
Şef
13 Ağustos 2020 16:42

İİBF pişmanlıktır!! Çevremdeki gençleri uzak tutmaya çalışıyorum iibfden

mühendis41
Aday Memur
13 Ağustos 2020 16:56

baktığım sitelerde yazmamışlarda.Bazı devlet üniversitelerinde de bu bölümün 4 yıllığı varmış tercih klavuzuna bakınca gördüm

Teknotr, 4 yıl önce

Bankacılık yok sigortacılık ve sosyal güvenlik bölümün adı ve devlet üniverstesinde de var düzce üniversitesi dolmamış bile

by_nct
Şef
13 Ağustos 2020 17:16

bunun gibi onlarca bölüm var beleşe atanan

Kpssbekcisi976
Aday Memur
13 Ağustos 2020 18:34

4463 Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Lisans bölümü kodudur. Şuan sadece Düzce Üniversitesi ve Konya KTO Karatay Üniversitesinde eğitim verilmektedir. Bizzat il müdürlerinden ve denetmenlerinden ders alarak SGK için yetiştiriliyorlar. 2018 yılında öğrenciyken sınava girdiler bölümlerinde kod bile yoktu. puanlar alındıktan sonra kendi çabaları ile kod aldılar ve bölümlerini tanıttılar. 2019/2 atamasında 29 kişilik kontenjan açıldı ve atama yapıldı. Bu atanan memurlardan müdürler çok memnun kaldı ve kalan arkadaşlar 2020 kpss'ye hazırlanırken 2020/1 atamasında kontenjan açılması ile atandılar. Yani müdürler bilgi ve tecrübeyi seçerek memur talebinde bulundu biraz da bu yüzden bu bölümden bizzat bu iş için yetişen kişileri aldılar. İkinci yerleştirme oldugu için puanların düşük olması çok normal, bkz; hemşirelik 50 ile atanan arkadasım var :) Kuzenimden gördüklerimi ve bildiklerimi aktardım , Allah isteyen emek veren herkese nasip etsin güzel kardeslerim.

mühendis41
Aday Memur
13 Ağustos 2020 18:50

Üniversite tercih klavuzuna bakarsanız daha fazla üniversitede var.Özel üniversitelerde de var.İnternet sitelerinde eksik bilgi var.

Devlete kesin atanıcak diye bölümün açılıp öğrenci alınması güzel bir şey.Keşke her bölümd böyle olsa.

Kpssbekcisi976, 4 yıl önce

4463 Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Lisans bölümü kodudur. Şuan sadece Düzce Üniversitesi ve Konya KTO Karatay Üniversitesinde eğitim verilmektedir. Bizzat il müdürlerinden ve denetmenlerinden ders alarak SGK için yetiştiriliyorlar. 2018 yılında öğrenciyken sınava girdiler bölümlerinde kod bile yoktu. puanlar alındıktan sonra kendi çabaları ile kod aldılar ve bölümlerini tanıttılar. 2019/2 atamasında 29 kişilik kontenjan açıldı ve atama yapıldı. Bu atanan memurlardan müdürler çok memnun kaldı ve kalan arkadaşlar 2020 kpss'ye hazırlanırken 2020/1 atamasında kontenjan açılması ile atandılar. Yani müdürler bilgi ve tecrübeyi seçerek memur talebinde bulundu biraz da bu yüzden bu bölümden bizzat bu iş için yetişen kişileri aldılar. İkinci yerleştirme oldugu için puanların düşük olması çok normal, bkz; hemşirelik 50 ile atanan arkadasım var :) Kuzenimden gördüklerimi ve bildiklerimi aktardım , Allah isteyen emek veren herkese nasip etsin güzel kardeslerim.

Kpssbekcisi976
Aday Memur
13 Ağustos 2020 19:50

4 yıllık bölümlere bakarsanız şuan sadece 2 üniversitede bulunuyor.

mühendis41, 4 yıl önce

Üniversite tercih klavuzuna bakarsanız daha fazla üniversitede var.Özel üniversitelerde de var.İnternet sitelerinde eksik bilgi var.

Devlete kesin atanıcak diye bölümün açılıp öğrenci alınması güzel bir şey.Keşke her bölümd böyle olsa.

Gobel1900
Şube Müdürü
13 Ağustos 2020 20:12

Ekşi verenler.Kardeşim bana niye eksi veriyorsunuz.Madem dediğim yanlış.O zaman üniversiteye gidecek akrabalarınıza söyleyin bu bölümü okusun. 4 yıl sonra ataması garanti olsun.
Gobel1900, 4 yıl önce

xpresshero
Genel Müdür
13 Ağustos 2020 20:12

Bu arkadaşın okur yazar olduğuna emin miyiz? 53 ne abi, ilkokul çocuğu bile 60 alır bu sınavdan.

mühendis41
Aday Memur
13 Ağustos 2020 23:00

Valla insan gerçekten sinir oluyor.88 puan ile atanamayanlar var yazık milletin emeğine.Bir taraftanda 53 puan ile atananlar. Sonra insanlar neden bunalıma depresyona giriyor derler.Sonuç ortada.

xpresshero, 4 yıl önce

Bu arkadaşın okur yazar olduğuna emin miyiz? 53 ne abi, ilkokul çocuğu bile 60 alır bu sınavdan.

bery00
Aday Memur
13 Ağustos 2020 23:13

Bu adaletsizligin önune gecmek icin aciktan atamaları talep etmeliyiz. Bunun icin twitter etkinligine hepinizi davet ediyorum. #2018puanıylaaçıktanatama hashtag ile asagidaki hesaplari etiketleyerek twit atalim. @GSB_KYK @kasapoglu @pekcan @PTTKurumsal
Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi