Editörler : F16 Gökçen
«45678910111213141516

ütopyadan
Müsteşar
15 Ekim 2018 19:22

Kusuratina kadar sayilabilmis olmasi ilginc gercekten. Belki yardimcilari not aliyordur ya da kendisi not etmistir.

Omrunun bir yili hastalikla ugrasmakla gecse, yedi yasinda da okumayi ogrenmis olsa her cocuk gibi, 49 yillik bir okuma seruveni oluyor kaba hesapla.

Okudugu kitap sayisini bu sayiya bolunce de ayda 6 ila 7 kitaba denk geliyor.

Yazdigi kitaplar var, referans tuttugu kitaplari oyle ya da boyle okumus olmali.

Cepheden cepheye kosan bir asker dahi olsa karargahlarda da okumuştur muhtemelen.

Cumhuriyeti ilan ettikten sonraki donem daha rahat bir okuma hayati olmustur.

Ayda 6-7 kitap sıradan bir insan icin bile normal görünüyor aslinda ki cok caliskan bir insandan, bir dehadan bahsediyoruz.

Sayiyi imkansiz bulanlar varsa aslinda degil.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
15 Ekim 2018 22:13

bi ara efsaneleşen che'nin sırt çantasından çıkan nutuk vardı. bu sayı da biraz ona benziyor bence :)

ütopyadan, 6 yıl önce

Kusuratina kadar sayilabilmis olmasi ilginc gercekten. Belki yardimcilari not aliyordur ya da kendisi not etmistir.

Omrunun bir yili hastalikla ugrasmakla gecse, yedi yasinda da okumayi ogrenmis olsa her cocuk gibi, 49 yillik bir okuma seruveni oluyor kaba hesapla.

Okudugu kitap sayisini bu sayiya bolunce de ayda 6 ila 7 kitaba denk geliyor.

Yazdigi kitaplar var, referans tuttugu kitaplari oyle ya da boyle okumus olmali.

Cepheden cepheye kosan bir asker dahi olsa karargahlarda da okumuştur muhtemelen.

Cumhuriyeti ilan ettikten sonraki donem daha rahat bir okuma hayati olmustur.

Ayda 6-7 kitap sıradan bir insan icin bile normal görünüyor aslinda ki cok caliskan bir insandan, bir dehadan bahsediyoruz.

Sayiyi imkansiz bulanlar varsa aslinda degil.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
22 Ekim 2018 13:00

rahmetli stalin, kedisevip sürekli kedi fotosu paylaşanları serengeti'ye sürerek, alın size asıl kediler. şimdi bol bol foto çektirin demiştir.

#iyibilgi

esmerbalikkiz
Kapalı
22 Ekim 2018 13:15

Maskov bu serzenisler bosuna:) kedi sevmeye devam edilecek:)

ice.man
Kapalı
25 Ekim 2018 12:58

yay burcu erkekleri, kış geldiğinde kabanlarını giyerler. bu da yetmezmiş gibi yağmurlu havalarda şemsiyeyi ya kendileri taşır, ya da şemsiyeli birinin yanına sokulurlar.

#iyibilgi

maskov87
Başbakan Müsteşarı
25 Ekim 2018 13:30

yay burcu erkekleri, okul döneminde falan not tutmazlar, not tutan kızlara yaklaşırlar.

#iyibilgi

ice.man
Kapalı
25 Ekim 2018 13:32

gençler için eğitici ve çok faydalı bilgi.

gençler yazın bunu deftere. sınavda çıkabilir.

maskov87, 5 yıl önce

yay burcu erkekleri, okul döneminde falan not tutmazlar, not tutan kızlara yaklaşırlar.

#iyibilgi

ütopyadan
Müsteşar
25 Ekim 2018 13:33

yay burcu kızları , hiç o not tutmayıp da sınav zamanı yanaşan erkeklere burçları ne olursa olsun filhakika pas vermez !

#iyibilgi

maskov87
Başbakan Müsteşarı
25 Ekim 2018 13:33

benim tüm gayem onlar zaten

ice.man, 5 yıl önce

gençler için eğitici ve çok faydalı bilgi.

gençler yazın bunu deftere. sınavda çıkabilir.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
25 Ekim 2018 13:37

yay burcu kızlarından not alınmaz.

#iyibilgi

ütopyadan, 5 yıl önce

yay burcu kızları , hiç o not tutmayıp da sınav zamanı yanaşan erkeklere burçları ne olursa olsun filhakika pas vermez !

#iyibilgi

maskov87
Başbakan Müsteşarı
26 Ekim 2018 14:36

yay burcu erkekleri, kavga edecekleri zaman bodoslama girişmezler. önce ölçer biçerler karşıdakini, döveceklerine eminlerse girerler, değillerse tüyerler.

#iyibilgi

abbiiee.
Kapalı
26 Ekim 2018 14:53

Organik kimya defterim sınıf sınıf gezmişti.

maskov87, 5 yıl önce

yay burcu kızlarından not alınmaz.

#iyibilgi

ütopyadan
Müsteşar
26 Ekim 2018 19:56

Kuresel duygu raporu yayinlanmis:

Turkiye 145 ulke arasinda mutluluk siralamasinda sondan 4. ulke imis.

Yani ulke olarak mutsuzuz.

Bizi Tunus, Yemen ve Afganistan izliyor imis.

maskov87
Başbakan Müsteşarı
30 Ekim 2018 11:03

yahya kemal, nazım'a ders vermeye gittiği evde nazım'ın anasını ayartan, sonra da yüzüstü bırakan şairdir. sessiz gemi'yi de, o bırakışının ardından yazmıştır.

#iyibilgi

abbiiee.
Kapalı
30 Ekim 2018 11:15

bunu duymuştum sanırım. şairlerin özel hayatlarıyla hiç ilgilenmedim. ilgilensem şiir okumaktan soğuyabilirim zira hepsi istisnasız ardında gözyaşı bırakmıştır bence. :))

maskov87, 5 yıl önce

yahya kemal, nazım'a ders vermeye gittiği evde nazım'ın anasını ayartan, sonra da yüzüstü bırakan şairdir. sessiz gemi'yi de, o bırakışının ardından yazmıştır.

#iyibilgi

maskov87
Başbakan Müsteşarı
30 Ekim 2018 11:18

şiirin hikayesiydi buradaki kastım. o zaman hiç bir şairin biyografisini okumuyorsun anlamına geliyor bu. bence hatalı karar :)

abbiiee., 5 yıl önce

bunu duymuştum sanırım. şairlerin özel hayatlarıyla hiç ilgilenmedim. ilgilensem şiir okumaktan soğuyabilirim zira hepsi istisnasız ardında gözyaşı bırakmıştır bence. :))

abbiiee.
Kapalı
30 Ekim 2018 11:20

ilgilenmiyorum desem daha doğru olur. hayranlık beslediğim tek şey sanatları :)

maskov87, 5 yıl önce

şiirin hikayesiydi buradaki kastım. o zaman hiç bir şairin biyografisini okumuyorsun anlamına geliyor bu. bence hatalı karar :)

Dino Buzzati
Kapalı
30 Ekim 2018 11:22

472 kodlu Sudamerica çeyrek final müsabakası 1 den 0 bitecek:)

maskov87
Başbakan Müsteşarı
30 Ekim 2018 11:25

işte bize böyle de bilgiler lazım. ama cali alır o maçı, seyirci bırakmaz :)

Dino Buzzati, 5 yıl önce

472 kodlu Sudamerica çeyrek final müsabakası 1 den 0 bitecek:)

Dino Buzzati
Kapalı
30 Ekim 2018 11:28

Demin 2 sağlık teknisyeni kendi aralarında konuşuyorlardı, kulak misafiri oldum, bildiğimden değil:)

Toplam 312 mesaj
«45678910111213141516

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi