Editörler : E.Kayı Han
04 Kasım 2016 22:09

Eden bulur mu?

Arkadaşlar çok bunaldım bana yardım edin .iş yerinde bi kadın bana zulmediyor resmen. hiç bi iş yapmıyor.akşama kadar internette facede.kendi işini bana yaptırıyor.şimdi diyeceksiniz idareciye söyle o da hiçbişey demiyor.arkası sağlam galiba. Çalışmak zorundayım başka çarem yok.Allahtan başka yardım edenim yok. çok bunaldım.bana dua önerirmisiniz.çok kötüyüm :(

drayf
Genel Müdür
04 Kasım 2016 23:02

Kardeşim bu olayı yani başındaki musibeti şöyle yorumlayabiliriz.

Senin şu dünyada baban dünyanın zengini olsaydı bu alemde hiçbir sıkıntın olmazdı Herkes sana hizmet eder saygı gösterir hürmet eder bütün işlerini yapardı..

Peki ya Rabb'in? Gerçek sahibin ? Sonsuz zengin değil mi, kudret sahibi değil mi? ALLAH istese bütün herkesi seni emrine vermez mi?

Şöyle düşün sen padişahsın Senin sevdiğin biri zor durumda bunu biliyorsun.. Sen hemen o kişiyi zor durumdan kurtarırdın değil mi?

İşte kardeşim hakikat budur? O kişiden korktuğumuz kadar ALLAHTAN korkuyor muyuz? O kişiden çekindiğimiz kadar çekiniyor muyuz? Biz o kişiyi tanıdığımız kadar ALLAHI tanıyor muyuz?

Söylediğin şeydedir cevabı : Sen bu dünyaya neden geldin niye? ALLAHIN muradı nedir? Senden ne istiyor ne talep ediyor? Sen bu sorularının peşine düş bırak o Hanım'a hizmet etmeyi müdür bilesana hizmet eder..

Kendinle yüzleş ve deki : Ya şu hayatta zilletli bin derdin olacak yada izzetli bir derdin olacak..

Ya dünyayı ve dünya içindekileri dert edecen burnun dertlerle sürtünecek Yada ALLAHIN derdiyle dertlenip bir tane izzetli derdin olacak.. Seçim senin..

beni 7 bitirdi
Daire Başkanı
04 Kasım 2016 23:15

Allah razı olsun kardeşim,yazdıkların çok anlamlı ve derin.

tek derdim işim olsun helal para kazanayım.çalışmak zoruma gitmiyor aslında bana yapılan muamele zoruma gidiyor. başkaldıramamak bana ağırlık veriyor.bu arsız yüzünden işsiz kalmayı göze alamıyorum.işsiz kalmaktan korkuyorum.zahmet edipte yazdıkların için çok teşekkür ederim.iyi geldi

drayf
Genel Müdür
05 Kasım 2016 00:26

Kardeşim aman işini bırakma..

Biz şu hayatta 3 sabırla mükellefiz. Birincisi günahlara karşı ikinci ibadetleri devam etmede sabır üçüncüsü müsibetlerekarşı sabır.

Musibet kamçı gibidir Musibet olmasaydı monoton sıkıcı bir hayat olurdu Musibetle hayat anlamlı olur değerini bulur..

Şuna emin ol ve tüm yüreğimle söylüyorum sende ki dert değildir kardeşim Yazana değil yazdırana bak

Sende öyle dertler var ki eğer bilseydin kendinden nefret ederdin Eğer dert arıyorsan kendinde nefsinde ara..

Bu çok zordur lakin ölmeden nefes alıyorken yapmak lazım..

Hayatını sana o hayatı verenle yaşa..

O'nunla c.c ile yaşamadıktan sonra yaşayıpta ne yapacaksın? Sevgi sevgiyi verenle yaşanır..

Kardeşim yazacak çok şey var Bitmez ki.. Ah bir hakkıyla O hayatı sana verenebir yönelsen varya sendeki dertte güzeldir sıkıntıda..

beni 7 bitirdi
Daire Başkanı
06 Kasım 2016 21:28

Çok haklısın kardeşim.işimi bırakmaya niyetim yok zaten ama beni asıl korkutan bu kişi beni işimden edebilir mi,dedim ya arkası sağlam.arkamdan iş çevirir mi.iftiraya müsait bi konumdayım.iftiraya uğramaktan falan korkuyoum. o yüzden bu kadar mutsuz ve huzursuzum galiba.

yoksa çalışmayı ve işimi çok seviyorum.Allah razı olsun zahmet edip yazdın,hakkını helal et.

drayf
Genel Müdür
06 Kasım 2016 22:03

Helal olsun kardeşim. Birazcık evham yapmışız.

Vereceğim sureleri okursan hiçbir sıkıntın kalmaz Biiznillah kardeşim. Günlük ihmal etmeyecen ama..

Önce şahsı manevi namına deyip sırayla : 17 ayetel kürsi besmele ile, 21 felak 21 nas 11 ihlas ve 11 fatiha oku tabi hepsi besmele ile Şahsı maneviye hediye ediyorum de.. Biiznillah bütün vesveselerin sıkıntıların gider Bu arada derin derin oku hemi içten içten yani..

Birde devamlı salavat getir ve tevhid Çek bolca İnşAllah

beni 7 bitirdi
Daire Başkanı
07 Kasım 2016 20:28

evham mı bilemiyorum artık hiç güvenmiyorum insanlara.işsizlikten de çok korkuyorum.Hayat çok zor be kardeşim.

Çok teşekkür ederim ihmal etmeden okuyacağım hergün sağolasın.

drayf
Genel Müdür
07 Kasım 2016 21:08

Kardeşim sana başımdan geçen bir olayı anlatayım İnşAllah..

Kardeşin birine sordum dedim ki: bu hayatta seni kim mutlu ediyor? Neyle mutlu oluyorsun sen?

Tabi kardeşimiz saymaya başladı : annem babam arkadaslarım mutlu ediyor kitap okumak bisiklet sürmek beni mutlu ediyor dedi..

Bende ona dedim ki : Bunların hiçbiri seni mutlu edemez ki! Tabi arkadaş şaşırdı. Nasıl yani dedi?

drayf
Genel Müdür
07 Kasım 2016 21:19

Bende ona : Senin şu hayatta mutlu olabilmen için şu dünyanın gökyüzünde asılı durması gerekiyor . Senin mutlu olabilmen için güneşin her sabah doğması ve her akşam batması gerekiyor. Senin mutlu olabilmen için baharların gelmesi çiçeklerin açması ağaçların meyve vermesi gerekiyor. Senin mutlu olabilmen için bir nefesi hiç zorlanmadan alabilmen ve bedenin herbir zerresinin layıkıyla çalışması gerekiyor. Annenin seni mutluedebilmesi için onunda bütün Beden fabrikasının hiç durmadan mükemmel çalışması gerekiyor ki bir hediyeyi bile aldığı zaman sana getirebilsin.. Demek ki dedim seni sadece ve sadece herşeye gücü yeten bir Yaratıcı mutlu edebilir O'da ALLAHTIR . ALLAH senin en gerçek dostundur dedim..

Güzel kardeşim mutlu olmak istiyorsan fanilerden yüzünü çevir Bakiye. Mum ışıklarıyla uğraşma yüzünü güneşe dön kafanı kaldır ve bak Gerçek dostunu sahibini gör Ne korkuların kalır nede endişen Çünki sen diye birşey kalmaz..

Sürünme bu hayatta mutluluğu yaşa Mutluluk o mutluluğu verenle yaşanır Başkaları değmez o mutluluğa Ya seni tanımaz yada terk eder gider..

Özgürlüğü yakala Rabb'ine yapış.. Sahibine sahip çık ki sahibinde sana sahip çıksın..

beni 7 bitirdi
Daire Başkanı
09 Kasım 2016 21:49

Doğru söylüyosun kardeşim.Ama hayat işte.gerçekte evet kimsem yok.Bütün yakınlarımı kaybettim.Eğer çalışmassam arkamda duracak kimsede yok.ondan bu korkularım heralde.

beni 7 bitirdi
Daire Başkanı
12 Kasım 2016 22:41

ağlaya ağlaya geliyorum işyerinden 2 gündür

drayf
Genel Müdür
13 Kasım 2016 00:58

Hayırdır kardeşim?!!

beni 7 bitirdi
Daire Başkanı
13 Kasım 2016 01:25

zulmetmeye devam ediyor.

AtaySoy
Yasaklı
13 Kasım 2016 02:49

Tabii ki eden bulur, bulmalıdır.

beni 7 bitirdi
Daire Başkanı
13 Kasım 2016 20:22

azdı iyice.

AtaySoy, 7 yıl önce

Tabii ki eden bulur, bulmalıdır.

drayf
Genel Müdür
13 Kasım 2016 20:51

Başlığı açan kardeşim sana yardım etmek istiyorum lakin sen robot olduğun için birşey anlatamıyorum sana!!!

Hemen dediğime kızma her doğru heryerde söylenmez fakat birşeylerin farkınavarman için birazcık fazla doğru konuşmak lazım..

Gel senle bir anlaşma yapalım. Ben bunları sana beni sev beni takdir et diye yazmıyorum Sana hakikati göstermek için yazıyorum. Hani insanda bazen donar kalır karşıdaki seslenir ama o seslenen kişiyi duymaz Bu sefer o seslenen kişi senini yükseldir ya aynı bu misal gibi sana robot dedim ki bazı şeyleri sana dolandırman anlatayım Anlaşalım diye İnşAllah...

drayf
Genel Müdür
13 Kasım 2016 21:03

Gelelim anlaşmamıza ben ne yazarsamyazayım yazdığım şeyleri düşüneceksin. Yani tefekkür edeceksin. Sana robot dedim çünki sadece sen değil bütün insanlık robot olmus. Nasıl? Sabah kalk işe git işle uğraş eve gel yemek ye geç Tv'nin karşısına orda uykuya dal..

Bu robotluk değil mi? Sen geleceğini bilmiyorsun topraga girdiğin zaman eyle karsılacagını bilmiyorsun Bu alem nedenvar sen neden yaratıldın bilmiyorsun neden yaşıyorsun bilmiyorsun çoğalt çoğaltabildiğin kadar..

Birazcık kafanı kaldırmanın zamanı gelmedi mi? İşte biz kafamızı kaldıralım beraberce diye robotluktan çıkalım ALLAHIN verdiği aklı kullanalım diye sana yazıyorum Yazdıklarımı iste kaale al istersen alma ama ben kendim için değil seniniçin yazıyorum. Seçim senin ya hakikate yüzünü dönecen yada bu hayatta herkesten tokat yiyecen!!

drayf
Genel Müdür
13 Kasım 2016 21:12

Şimdi sana bir sır vereceğim bu dediğimi iyi düşünürsen kafa yorarsan hiçbir sıkıntın kalmaz Biiznillah..

Diyelim sen bu gece bir rüya görüyorsun Ve sen rüyada olduğunu biliyorsun Bak burayı iyi anla sen rüyada şuanda rüyada olduğunu biliyorsun..

Rüyanda değil sana zülmeden şahış bütün dünya senin peşine düşmüş Dertlerisen Seni yakalayıp parçalayacaklar.. Şimdi senin rüyadaki geçirdiğin zaman nekadar? 3 saniye.. Şimdi sen o üç saniyelik geçirdiğin zamanda ve hemen uyanacağını bildiğin halde o sana düşman olanlara dünyanın bütün belaları senin üstüne yapsa dahi sen onlara ehemmiyet verir misin? Tabi vermezsin eğer üç saniyelik bir yaşamda ve hemen uyanacağını bildiğin halde sen o sıkıntılara ehemmiyet verirsen dünyanın en ahmak insanı olmaz mısın? Elini vicdanına koy..

beni 7 bitirdi
Daire Başkanı
13 Kasım 2016 21:14

keşke dediğin gibi robot olsaydım kardeşim.o zaman söylenilenler ,beni eziklemeleri,yalnız olduğumu bildikleri için cevap vermiyorum diye ses çıkarmıyorum diye üstüme üstüme gelmesi ezmesi,dedikodular hiç umrumda olmazdı.

ama malesef çok hassasım ve insan evladıyım ve kalbim kırılıyor.

drayf
Genel Müdür
13 Kasım 2016 21:33

İşte kardeşim bu alemde bir rüyadır Sen rüyanda rüyada olduğunu uyanınca anlıyorsun bu alemde de sen rüyada olduğunu ölünce anlayacaksın Ha rüyada ha bu alemde biri sana diyor ki( ben yani) bak sen rüyadasın akşam yatacaksın istersen yüz yaşında öl rüyada olduğunu öldüğün zaman anlayacaksın Ahirette sorulacak insana: ne kadar kaldın dünya hayatında. Diyeceğiz ki: ya bir gün yada daha az..

Rüyada yaşıyorsun yaşadığın sıkıntılara ehemmiyet verirsen rüyada o üç saniyelik yaşamda verdiğin ehemmiyete benzer ve şu söz senin için olur : Zarara rızasıyla gidene merhamet edilmez ve layıkta değildir..

Rüyada yaşıyorsun Rüyada yaşamana rağmen ayakkabı giyecek bir ayağın varmı? Veya tutacak bir elin görecek gözün duyacak kulağın tadacak dilin düşünecek beynin var mı ? Eee sıkıntı nerde o zaman Nefes aldığın zaman yorganı yırtarak mı nefes alıyorsun Yoksa altına mı yapıp seni bezliyorlar mı?? Eee yok sıkıntı nerde?

Gör kardeşim bunları düşün camı kırılan cocuklar gibi hayatına ağlama Hayatı sana verene ağla o hayata layık olmadığın için..

Uzatmayayım bu yazdıklarımı evet doğru söylüyorsun diye yazmıyorum yürekten bunlara kafa yorman düşünmen için yazıyorum Şeytan önünü keser doğru söylüyorsun dedirtir ve seni düşünmekten alıkor O lainin oyununa gelme Düşün ölmeden seni topraga koymadan düşün düşün ..

Şuayp.Şan
Yasaklı
14 Kasım 2016 04:40

Hukukun olmadığı yerde ZULÜM vardır, ADALETSİZLİK vardır. ELEM vardır. KAN vardır.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi