Editörler : supporters.
«272829303132333435363738»

GülHocam
Aday Memur
08 Ekim 2019 15:11

Hocam, komisyona girerse, okumadan reddebiliyorlar aldığım bilgiye göre. Diyelim ki reddetmedi, okudu ve haklı buldu. Bu durumda, bizi aynı jüriye geri gönderecek. Aynı jüri, zaten olumlu rapor yazmayacak ama Etik Kurulu'na gönderebilme ihtimali yüksek. En iyi ihtimalle olumsuza çevirecek görüşünü.

Bu arada, komisyona itiraz dilekçesi verdiğimizde Ekim ayında başvuramıyormuşuz. Orada söylediler. Ama mahkemeye verirsek, Ekim ayında başvuru yapabiliyoruz.

Bıktırdılar, inanın.

Umut-N2017, 5 yıl önce

Ben de dava düşünüyorum Ancak öncelikle komisyona iyitraz dilekçesi yazmamız gerek hocam.

Size de geçmiş olsun. Bu süreç de çok sıkıntılı .

docdr34
Aday Memur
15 Ekim 2019 09:37

Arkadaşlar;

Size bir sorum olacak, asgariden döndüm, itiraz dilekçesi yazdım ama okumadan red ettiklerini düşünüyorum. şimdi aynı dosya ile ekim 2019 da tekrar başvurmayı düşünüyorum. Çünkü zaten

aynı jüri gelmeyeceği için zaman kaybetmemeliyim diyorum. Sizce yanlış olur mu

Umut-N2017
Şef
15 Ekim 2019 17:22

evet hocam O da mümkün. Yani artık bunaldıkkkk. Bu haksızlıklar nereye kadar devam edecek. Diğer yandan habire şartlar değişiyor, zorlaşıyor. Gelecek sefer ne olacak ...Her aşaması bir başka sıkıntı....

GülHocam, 5 yıl önce

Hocam, komisyona girerse, okumadan reddebiliyorlar aldığım bilgiye göre. Diyelim ki reddetmedi, okudu ve haklı buldu. Bu durumda, bizi aynı jüriye geri gönderecek. Aynı jüri, zaten olumlu rapor yazmayacak ama Etik Kurulu'na gönderebilme ihtimali yüksek. En iyi ihtimalle olumsuza çevirecek görüşünü.

Bu arada, komisyona itiraz dilekçesi verdiğimizde Ekim ayında başvuramıyormuşuz. Orada söylediler. Ama mahkemeye verirsek, Ekim ayında başvuru yapabiliyoruz.

Bıktırdılar, inanın.

12345654321
Memur
15 Ekim 2019 18:01

üak'taki ana komisyon eski gerekçeleri görüyor hocam. başvuruda önceki başvurularınızı da belirtiyorsunuz. asgariye takılan yayın ya da bölüm neyse, onu tamamlamadan tekrar başvurunuzu yapmayın. Boş yere tekrar red alırsınız aynı gerekçeyle. asgariye takılan kısmı tamamlayıp tekrar başvurduğunuzda ise sorunsuzca yeniden jüri atanıp süreciniz devam ediyor.
docdr34, 5 yıl önce

Arkadaşlar;

Size bir sorum olacak, asgariden döndüm, itiraz dilekçesi yazdım ama okumadan red ettiklerini düşünüyorum. şimdi aynı dosya ile ekim 2019 da tekrar başvurmayı düşünüyorum. Çünkü zaten

aynı jüri gelmeyeceği için zaman kaybetmemeliyim diyorum. Sizce yanlış olur mu

GülHocam
Aday Memur
15 Ekim 2019 22:32

Ben haftaya mahkemeye gidiyorum hocam. Sonuç umrumda değil aslında o kadar. Birileri, bu keyfi uygulamalara dersini vermeli, diye düşünüyorum.

Bu arada, ilk başta gelen "jürileriniz atandı" yazısını (Yurtiçi Kargo ile gelmişti hani) atmayın. Mahkeme sürecinde lazım olacak.

Gazamız mübarek olsun inşallah.

Umut-N2017, 5 yıl önce

evet hocam O da mümkün. Yani artık bunaldıkkkk. Bu haksızlıklar nereye kadar devam edecek. Diğer yandan habire şartlar değişiyor, zorlaşıyor. Gelecek sefer ne olacak ...Her aşaması bir başka sıkıntı....

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
15 Ekim 2019 23:06

Hocam sizler bu şekilde haklarınızı kararlı bir şekilde ararsanız sizden sonrakilere daha güzel bir ortam yaratırsınız. yeter ki mağdurluğunuzdan ileri gidip karşı tarafı suçlu çıkartmaya çalışmayın. haklı iken haksız yere düşmeyin. başarılar ve kolaylıklar...

GülHocam, 5 yıl önce

Ben haftaya mahkemeye gidiyorum hocam. Sonuç umrumda değil aslında o kadar. Birileri, bu keyfi uygulamalara dersini vermeli, diye düşünüyorum.

Bu arada, ilk başta gelen "jürileriniz atandı" yazısını (Yurtiçi Kargo ile gelmişti hani) atmayın. Mahkeme sürecinde lazım olacak.

Gazamız mübarek olsun inşallah.

GülHocam
Aday Memur
16 Ekim 2019 20:06

Teşekkür ederim hocam. Hayırlı olsun inşallah.

nickbulmakzorazizim, 5 yıl önce

Hocam sizler bu şekilde haklarınızı kararlı bir şekilde ararsanız sizden sonrakilere daha güzel bir ortam yaratırsınız. yeter ki mağdurluğunuzdan ileri gidip karşı tarafı suçlu çıkartmaya çalışmayın. haklı iken haksız yere düşmeyin. başarılar ve kolaylıklar...

yasasinA
Aday Memur
19 Ekim 2019 00:00

İyi akşamlar herkese,

Ben de asgariye takıldım. Ekim 2019'da yeniden başvurmak istiyorum. Başvuru sırasında "daha

önce başvuru var mı?" sorusuna "Evet" mi yoksa "Hayır" mı yazacağız acaba?

Çünkü "Asgari koşulları sağlamadığınız sebebiyle başvurunuz İptal edilmiştir" yazıyordu. Daha

önceki başvuru iptal edildiğine göre daha önce bir başvuru yapmamışız gibi mi sayılıyor?

Teşekkürler

12345654321, 5 yıl önce
üak'taki ana komisyon eski gerekçeleri görüyor hocam. başvuruda önceki başvurularınızı da belirtiyorsunuz. asgariye takılan yayın ya da bölüm neyse, onu tamamlamadan tekrar başvurunuzu yapmayın. Boş yere tekrar red alırsınız aynı gerekçeyle. asgariye takılan kısmı tamamlayıp tekrar başvurduğunuzda ise sorunsuzca yeniden jüri atanıp süreciniz devam ediyor.

12345654321
Memur
19 Ekim 2019 01:29

evet diyorsunuz hocam. başvuru sayfasına gelip de evet dediğinizde zaten geçmiş başvurunuzu seçip (örn: 2019 mart yayın. tam hatırlamıyorm o ekranı şu an) devam ediyorsunuz. görünüyor sistemde. asgariden takıldığınız maddeyi tamamlayıp başvurduysanız hatta özellikle seçin ki; daha önce incelendiği ve sadece o yayın vs'den takıldığınız için sadece ona bakıp, o tamamsa otomatikman asgariyi atlama durumunuz çok yüksek bu seferde. sıfır başvuru gibi görünürse kazara yok yere daha önce çıkarmadıkları bir asgari çıkarırlar falan uğraşırsınız. ama böyle olursa sizin de lehinize, daha önce çıkarılmayan bir asgariyi çıkartamazlar. tek kaldığınız maddeden devam edersiniz. Başarılar. Hakkaniyetli jüriler.
yasasinA, 4 yıl önce

İyi akşamlar herkese,

Ben de asgariye takıldım. Ekim 2019'da yeniden başvurmak istiyorum. Başvuru sırasında "daha

Çünkü "Asgari koşulları sağlamadığınız sebebiyle başvurunuz İptal edilmiştir" yazıyordu. Daha

önceki başvuru iptal edildiğine göre daha önce bir başvuru yapmamışız gibi mi sayılıyor?

Teşekkürler

12345654321
Memur
19 Ekim 2019 01:38

bu noktada bir diğer detay da; "amaaan daha ilk başvurusu bir red yesin de 2.'ye gelsin, ilk başvurusunda doçent olan kaç kişi var" kafasında dosyayı açmaya bile tenezzül etmeyen tıynetsiz, ezik oğlu ezik jürilere de 2. başvurunuz old göze sokup. bi daha reddetmeyeyim bari düşüncesine dönüşme ihtimali var.
yasasinA, 4 yıl önce

İyi akşamlar herkese,

Teşekkürler

yasasinA
Aday Memur
19 Ekim 2019 01:52

Hocam, çok teşekkür ederim verdiğiniz kıymetli bilgiler için..Hepimiz için hayırlı, uğurlu jüriler diliyorum. İyi akşamlar,

12345654321, 4 yıl önce
bu noktada bir diğer detay da; "amaaan daha ilk başvurusu bir red yesin de 2.'ye gelsin, ilk başvurusunda doçent olan kaç kişi var" kafasında dosyayı açmaya bile tenezzül etmeyen tıynetsiz, ezik oğlu ezik jürilere de 2. başvurunuz old göze sokup. bi daha reddetmeyeyim bari düşüncesine dönüşme ihtimali var.

Elmirhan
Kapalı
21 Ekim 2019 22:23

Hocam, bana da 1 jüri asgari şart demiş. İtiraz dilekçemi yazdım.

Diğer jürilerin ne yazdığını öğrenemedim.

Acaba beş asıldan üçü başarısız yazmış olsaydı yine mi bana asgari şart yazan hocanın cevabı gönderilirdi?

yoksa direk sistemde başarısız yazısı mı görünürdü?

nacikgoz, 5 yıl önce

Tebrikler darısı benim başıma

GülHocam
Aday Memur
21 Ekim 2019 23:11

Hocam geçmiş olsun öncelikle. Bu işlerde ilk sırada, (varsa tabi) "etik" geliyor. Yani etiğinizin olmadığı net şu an. İkinci aşamada, (varsa) "asgari".

Asgariniz 1 taneyse, gerisi olumlu ve olumsuzdur. Umarım olumlu olmuştur hocam.

Yani hepsi "başarısız" olsa bile, önce" asgari" bildirimi yapılıyor.

Hatta bir tanıdığımız, etik savunmasından sonra, aklanıp asgariye düşmüştü. Son durumunu bilmiyorum. Ondan da kurtulup başarısız olmaması duamız.

Elmirhan, 4 yıl önce

Acaba beş asıldan üçü başarısız yazmış olsaydı yine mi bana asgari şart yazan hocanın cevabı gönderilirdi?

Elmirhan
Kapalı
22 Ekim 2019 01:29

Teşekkürler hocam. İnşallah eziyet çeken herkesin sonucu olumlu olur.

GülHocam, 4 yıl önce

Hocam geçmiş olsun öncelikle. Bu işlerde ilk sırada, (varsa tabi) "etik" geliyor. Yani etiğinizin olmadığı net şu an. İkinci aşamada, (varsa) "asgari".

Asgariniz 1 taneyse, gerisi olumlu ve olumsuzdur. Umarım olumlu olmuştur hocam.

Yani hepsi "başarısız" olsa bile, önce" asgari" bildirimi yapılıyor.

Hatta bir tanıdığımız, etik savunmasından sonra, aklanıp asgariye düşmüştü. Son durumunu bilmiyorum. Ondan da kurtulup başarısız olmaması duamız.

çilebülbül
Aday Memur
31 Ekim 2019 21:37

Sayın Doçent Adayı Dostlarım, Aralık 2017 başvurusu 10 ay sonra asgari koşulları karşılamamıştır şeklindeki sonuçla iptal edilen ve Ekim 2018'de ikinci kez başvuran tam 13 ay sonrada 5/5 Başarılı sonucunu alan eski bir doçent adayı, yeni kadın hastalıkları ve doğum doçenti olarak sizi sevgiyle selamlarım. Burdan çıkan sonuç daha evvelde defaten yazdığım gibi, biz güçlüyüz ve haklıyız. Isracı olunca, sabredince, yeterince bekleyince ve şanssızda değilseniz (yada sanslıysanız) sonuç illaki, öyle yada böyle başarılı olacak. Söylemek kolay ama ne olur canınızı sıkmayın moralinizi bozmayın, sizi bu dosyalarla en fazla geciktirirler ama engeleyemezler. Ben bu forumu ve DBS yi binlerce kez tıkladım bu 23 ay boyunca. Artık tıklamayacağım. İnşallah herkes en kısa sürede hayırlı ve mutlu sonucuna kavuşur.

Saygılar Selamlar....

kadersiz44
Aday Memur
01 Kasım 2019 23:02

Tebrik ederim. Hayırlı olsun çok sevindim.

çilebülbül, 4 yıl önce

Sayın Doçent Adayı Dostlarım, Aralık 2017 başvurusu 10 ay sonra asgari koşulları karşılamamıştır şeklindeki sonuçla iptal edilen ve Ekim 2018'de ikinci kez başvuran tam 13 ay sonrada 5/5 Başarılı sonucunu alan eski bir doçent adayı, yeni kadın hastalıkları ve doğum doçenti olarak sizi sevgiyle selamlarım. Burdan çıkan sonuç daha evvelde defaten yazdığım gibi, biz güçlüyüz ve haklıyız. Isracı olunca, sabredince, yeterince bekleyince ve şanssızda değilseniz (yada sanslıysanız) sonuç illaki, öyle yada böyle başarılı olacak. Söylemek kolay ama ne olur canınızı sıkmayın moralinizi bozmayın, sizi bu dosyalarla en fazla geciktirirler ama engeleyemezler. Ben bu forumu ve DBS yi binlerce kez tıkladım bu 23 ay boyunca. Artık tıklamayacağım. İnşallah herkes en kısa sürede hayırlı ve mutlu sonucuna kavuşur.

Saygılar Selamlar....

sebnemsargin
Memur
02 Kasım 2019 16:34

Merhaba Hocam,

Bu konuda bir konu başlığı açtım fakat çok fazla yorum gelmedi. Ben de konuları tek tek okuyorum bir şey bulabilir miyim diye :) Sizin mesajınızı gördüm. Ben de tam olarak bu konuyu merak ediyorum. (aslında bu başlık altında herkes neden asgari şarttan iptal olduğunu açıklar diye düşünmüştüm, benzer bir durum var mı yok mu anlamaya çalışıyorum ama) Maalesef kimse bu konuda iptal olup olmadığından bahsetmemiş.

Önce sorunu açıklayayım. Benim doktora öncesi 15 puanım var (lisansüstü tezlerden üretilmemiş) Doktora sonrası da 90 puanım var. Bu durumda Mühendislik alanı için 1. maddenin a bendinde belirtilen 40 puan şartını sağlarken doktora öncesi yayınlarımdan 15 puanı kullanabilir miyim? Yani bizi En az 90 puanı doktora sonrası olmak kaydıyla asgari 100 puan derken doktora öncesi 10 puanla kısıtlıyor mu? Kendi yorumum kısıtlamıyor. Ben 90 puanı doktora sonrası olmak kaydıyla 105 puanla başvuru yapabiliyorsam, bu 40 puanın 15 puanı neden doktora öncesi olamasın? Sizin de fikrinizi merak ediyorum. Burada başka yardımcı olabilecek kimse var mı? Bu şekilde başvuru yapıp asgari şarttan geri dönen oldu mu acaba? Teşekkürler.

nes2017, 5 yıl önce

Hocam incelerseniz Nisan 2017 kriterleride benzer her iki dönem kriterleride bize atanan jüri üyelerinin dosyalarında belkide tamamlayamayacakları ağırlıkta (sağlık alanı için böyle düşünüyorum).

Evet hocam çok haklısınız.. 2017 nisanda da 40 puan içinde tez çalışmaları dahil değildi, o şartta hiçbir şey değişmedi benim doktora tezimden çıkardığım 2 SCI yayını, yüksek lisans tezimden çıkardığım 1 SCI ve 1 ulakbim yayınınları dediğiniz gibi maalesef 10 puan dışında puan getirmedi. Avrupa ve amerikada doktora tezinden 4 yayın yapmadan mezun etmiyorlar bizde ise durum bu hale getirildi giderek tezlerin içeriğinin kalitesi düşecek. Sistem tez yayınlarını değersizleştirse de ben yinede tezlerimden bu şekilde kaliteli yayınlar çıkardığım için mutluyum... Umarım bu yanlışıda düzeltirler ve daha kaliteli tezler yapılır..

Bir şeyler düzeltmek isteniliyor fakat eskisinden daha kötü hale getiriliyor. Kriterleri değiştirirken her alanı (sağlık, sosyal,fen) aynı kefeye koyup araştırma enstitülerinde çalışanlar ile fakültelerdekileri eşit tutuyorlar kimisi ders açısından hiç sıkıntı yaşamazken kimisi hocalardan fırsat bulup ders anlatamıyorlar. Birde sanki başvuran herkes dr. öğretim üyesi gibi tez danışmanlığı ve ders sorumlulukları konusunda eleştiriyorlar yada asgari şart olarak görüp sınavı iptal ettiriyorlar. Bunları nasıl düzeltirler yada düzeltirler mi bilmiyorum ama olan bizim akademik hayatımızda uzun süreli duraksamalara ve travma yaşamamıza neden oluyor.

kaymakam_2544
Aday Memur
03 Kasım 2019 18:49

Hocam 6 juri uyesi olumlu rapor girerse komisyon juri alyehine karar verebilir mi? Yoksa 6 juri docent olur dese bile önemli değil 1 jürinin kararimi onemli? Yani komisyon o raporları dikkate aliyor mu? Bilen hocalarım cevap verir ise memnun olurum.

GülHocam, 5 yıl önce

Bıktırdılar, inanın.

kaymakam_2544
Aday Memur
10 Kasım 2019 00:59

Hocam asgari şart sonucunu ne zaman öğrendiniz?

Elmirhan, 4 yıl önce

Elmirhan
Kapalı
10 Kasım 2019 19:28

30 Eylülde sistemde göründü hocam

kaymakam_2544, 4 yıl önce

Hocam asgari şart sonucunu ne zaman öğrendiniz?

Toplam 2687 mesaj
«272829303132333435363738»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi