Editörler : oto-danisman-expert

Asb000
Aday Memur
10 Ocak 2020 01:29

sende bıraktın sanırım

erdem1212, 4 yıl önce

aynen kardeşim

Piyade 65
Memur
10 Ocak 2020 02:12

Erdem kardeşim;

Ben KKK piyade subaylığı intibak eğitimini bitirdim yemin töreninden üç hafta sonra bıraktım. Sence TSK ya girmeye engel mi? Jandarmaya daha önce hiç başvurmasını fakat bu sene ilk kez basvurucam onada. Sizce TSK dan istifa ettim diye jandarmada almamazlik yapar mı?

Piyade 65
Memur
10 Ocak 2020 02:18

Mhmt kardeşim;

Askerlik tamamen uyum ve tercih meselesidir. Zor diye bırakan da var, bu iş bana uygun diyip birakanda var, aile düzeni olmadığı için birakanda, dışarda bir beklentisi hayali olanlar genellikle bırakırlar. Özellikle altını çizmek istiyorum ki, eğer nizamiyeden içeri girdiğinizde sizi dışarıda bekleyen zerre kadar bile olsa bir beklentiniz var ise bu işi yapamazsınız

Mhmt7225
Aday Memur
10 Ocak 2020 10:01

Anladım Kardeşim. Düşüncelerin için çok sağol. Bakalım yürekten istiyoruz. Nasip olursa baş göz üstüne olmasa da üzülürüz ama hayırlısı buymuş deriz Kardeşim
Piyade 65, 4 yıl önce

Mhmt kardeşim;

Askerlik tamamen uyum ve tercih meselesidir. Zor diye bırakan da var, bu iş bana uygun diyip birakanda var, aile düzeni olmadığı için birakanda, dışarda bir beklentisi hayali olanlar genellikle bırakırlar. Özellikle altını çizmek istiyorum ki, eğer nizamiyeden içeri girdiğinizde sizi dışarıda bekleyen zerre kadar bile olsa bir beklentiniz var ise bu işi yapamazsınız

erdem1212
Aday Memur
10 Ocak 2020 10:42

deneyip görmen lazım kimse net bişi söylüyemez

Piyade 65, 4 yıl önce

Erdem kardeşim;

Ben KKK piyade subaylığı intibak eğitimini bitirdim yemin töreninden üç hafta sonra bıraktım. Sence TSK ya girmeye engel mi? Jandarmaya daha önce hiç başvurmasını fakat bu sene ilk kez basvurucam onada. Sizce TSK dan istifa ettim diye jandarmada almamazlik yapar mı?

Piyade 65
Memur
10 Ocak 2020 13:10

Tamamdır kardeşlerim, hepinize çok teşekkür ederim

gezgin2626
Aday Memur
10 Ocak 2020 15:25

Kardeşim sen asil mi kazanmıştın yedekten mi sıralamaya girdin yoksa geçen sene

Piyade 65, 4 yıl önce

erdem1212
Aday Memur
10 Ocak 2020 18:36

kpss puanı kaç bu sene

Piyade 65, 4 yıl önce

Victory37
Kapalı
10 Ocak 2020 18:41

istifa ettiysen Askeriyeye donemiyorsun.
Piyade 65, 4 yıl önce

Sevgili kardeşlerim;

Öncelikle Allah gönlünüze göre versin. Size bir sorum olacak, bilen arkadaşlarım var ise lütfen cevap verirse çok memnun olurum. Ben geçen yıl KKK piyade teğmen kazandım. Üç ay agitimde aldıktan sonra kendi isteğim ile istifa Edip ayrıldım, tazminat da ödedim. Şimdi hem MSB ye başvurdum yine muvazzaf subay için ama bu sefer öğretmen subay sizce istifa ettim diye almazlar mi? Yoksa alırlar mı? Başvuru şartında her ne sebeple olursa olsun TSK dan çıkarılmamış olmak. Yaziyor. Fakat ben cikarilmadim, istifa ettim. Bilgisi olan var ise lütfen cevap verirseniz memnun olurum, teşekkür ederim

Piyade 65
Memur
10 Ocak 2020 23:15

Arkadaşlar fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Geçen yıl KKK piyade asıl kont. 1146 idi. İlk yedekler; 560 civarı idi, ikinci yedekler onun yarısı kadar oldu. İkinci yedek açıklamasından sonra artık yedekler açıklanmadı. Ve telefonunuzu açık tutun, boş kalan kontenjanlar için telefonla cagrilacaksiniz denildi. Ben telefonla çağrıldım. KPSS puanimla bu yıl basvurmayacagim kardeşim. Ben ALES puanina göre başvurdum. Arkadaşlar istifa sebebim ise akademik kariyer içindir yazıyor. Sistem üzerinden basvuru yaptım sıkıntı olmadı.

Piyade 65
Memur
10 Ocak 2020 23:18

Ayrıca arkadaşlar;

Ben jandarmaya hiç girmedim. KKK piyade için konuşuyorum. Jandarmaya kesin basvuracagim

erdem1212
Aday Memur
10 Ocak 2020 23:59

jandarmayı kesinlikle dene en azından denedim olmadı dersin.

Piyade 65, 4 yıl önce

Ayrıca arkadaşlar;

Ben jandarmaya hiç girmedim. KKK piyade için konuşuyorum. Jandarmaya kesin basvuracagim

Piyade 65
Memur
11 Ocak 2020 00:31

Teşekkürler Erdem kardeşim

hackerandkoch
Aday Memur
11 Ocak 2020 02:30

özelden ulas bana kardeşim
Piyade 65, 4 yıl önce

Sevgili kardeşlerim;

Öncelikle Allah gönlünüze göre versin. Size bir sorum olacak, bilen arkadaşlarım var ise lütfen cevap verirse çok memnun olurum. Ben geçen yıl KKK piyade teğmen kazandım. Üç ay agitimde aldıktan sonra kendi isteğim ile istifa Edip ayrıldım, tazminat da ödedim. Şimdi hem MSB ye başvurdum yine muvazzaf subay için ama bu sefer öğretmen subay sizce istifa ettim diye almazlar mi? Yoksa alırlar mı? Başvuru şartında her ne sebeple olursa olsun TSK dan çıkarılmamış olmak. Yaziyor. Fakat ben cikarilmadim, istifa ettim. Bilgisi olan var ise lütfen cevap verirseniz memnun olurum, teşekkür ederim

Sorula
Aday Memur
11 Ocak 2020 09:58

Subay alımında ales puanı istenecek mi? Geçen seneki kılavuzda böyle bir şart varmış.

piranhags
Şef
11 Ocak 2020 23:36

Jandarma içişlerine bağlı olduğu için denemekte fayda var hocam

hackerandkoch, 4 yıl önce
özelden ulas bana kardeşim

vitoscaletta
Şube Müdürü
12 Ocak 2020 00:30

bu yıl ki subay astsubay alımına 92 dogumlular basvurabilir mi

Büro adalet
Aday Memur
12 Ocak 2020 19:19

Sahil güvenlik idari astsubaylık halkında bilgisi olan var mı? Ne iş yapar, nöbet var mı falan? Bir de sahil güvenlikte görev yerleri ne kadar süreyle değişiyor vs. Bilgisi olan yazabilir mi?

Rugzo01
Aday Memur
01 Mayıs 2020 17:47

Arkadaşlar pomemi kazanamayan biri olarak başvurmuş oldugumuz Jandarma astsubay sinavina odaklanip onun hakkında konusabiliriz galiba. Suan icin tek şansımız.

bkerek12
Aday Memur
01 Mayıs 2020 21:53

kardesim jandarmaya basvurdun mu cagirdilar mi seni?
Piyade 65, 4 yıl önce

Teşekkürler Erdem kardeşim

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi