Editörler : supporters.
08 Şubat 2020 19:36

Müdür yardımcılığı mı aday konsolosluk memurluğu mu?

Biri kpss a grubu kadro ve yeterli puanım var, çift yabancı dil yetkinliğim ve puanım mevcut.

Aynı zamanda milli eğitimde müdür yardımcılığı seçenekleri var.

Sizce milli eğitimden devam mı edeyim yoksa diplomatlık yolunda mı ilerleyim? Maaş ve koşullar hakkında karşılaştırma yaparsanız sizce hangisi daha makul?

Not: Çift lisans mezunuyum aynı zamanda aöften de lisans bitirdim.

08 Şubat 2020 19:41

Ben sınavlarına sağlık sorunları nedeniyle gidememiştim. Kesinlikle Dışişlerini tavsiye ederim ama aile kurmak gibi gayen yoksa tabii.. Maaş konusunda MEB'e göre oldukça avantajlı,keza özlük hakları bakımından da avantajlıdır. Yine terfi hususu çok sistematik işlemekte olup, kişiyi tatmin edebilmektedir.

e2ce
Memur
08 Şubat 2020 19:48

Yanıt için çok teşekkür ederim. Ben de gireceğim cesaret edemiyorum ama 2020 itibariyle Kasım gibi başvuru alıyorlar, başvurmayı düşünüyorum. Peki ek gösterge dış işlerinde nasıl, kademe olarak konsolosluğa kadar yükseliyoruz, aday meslek memurlarına oranla dezavantajı bu. Bir de 9 yıl sonra konsolosluk yeterlilik sınavı varmış, ola ki bu sınavı veremedik, netice ne olur? İşte endişelerimin başladığı yer...

Muallimiferik, 4 yıl önce

Ben sınavlarına sağlık sorunları nedeniyle gidememiştim. Kesinlikle Dışişlerini tavsiye ederim ama aile kurmak gibi gayen yoksa tabii.. Maaş konusunda MEB'e göre oldukça avantajlı,keza özlük hakları bakımından da avantajlıdır. Yine terfi hususu çok sistematik işlemekte olup, kişiyi tatmin edebilmektedir.

09 Şubat 2020 00:05

Ben sizi kabul aldınız da işlemler bitti sandım. İçeriğe tam olarak hakim değilim. Ama daha iyi olduğu birkaç tarafı biliyorum. Konaklama konusunda yardımcı oluyor bakanlık mesela.

e2ce, 4 yıl önce

Yanıt için çok teşekkür ederim. Ben de gireceğim cesaret edemiyorum ama 2020 itibariyle Kasım gibi başvuru alıyorlar, başvurmayı düşünüyorum. Peki ek gösterge dış işlerinde nasıl, kademe olarak konsolosluğa kadar yükseliyoruz, aday meslek memurlarına oranla dezavantajı bu. Bir de 9 yıl sonra konsolosluk yeterlilik sınavı varmış, ola ki bu sınavı veremedik, netice ne olur? İşte endişelerimin başladığı yer...

09 Şubat 2020 14:50

Hele bi toplamda iki gun, 9 saat suren bakanlıgin sınavina gir, sonra baslik at :)

e2ce
Memur
09 Şubat 2020 21:12

Cahilce yazılmış yorumları sevmiyorum. Ben bu sınava daha önce girdim zaten, şu an sadece yds ile alıyor ing 91,25 almanca 85 puanım var.

Ancak ben sınavları değil, koşullarını merak ediyorum dedim, maaşını, yükselmesini, özlük haklarını vs.

Lütfen cevap vermeyin yardım edemeyecek durumdaysanız.

world is good, 4 yıl önce

Hele bi toplamda iki gun, 9 saat suren bakanlıgin sınavina gir, sonra baslik at :)

09 Şubat 2020 22:58

Geçtigimiz hafta itibariyle cahil olan ben konsolosluk ihtisas memurlugunda mulakat listesinde olmaya hak kazandim, insallah listeye sende dahil olur, daha once girdiğin bu sınava bir daha girersin yada hemen milli egitim mudur yardimcisi olursun, valla geleceginiz anlattiklariniza göre parlak. Ülkenin size ihtiyaci var

e2ce, 4 yıl önce

Cahilce yazılmış yorumları sevmiyorum. Ben bu sınava daha önce girdim zaten, şu an sadece yds ile alıyor ing 91,25 almanca 85 puanım var.

Ancak ben sınavları değil, koşullarını merak ediyorum dedim, maaşını, yükselmesini, özlük haklarını vs.

e2ce
Memur
10 Şubat 2020 00:47

Hala alaycı tavırlar. Ben o listeye senden önce girdim ve hali hazırda idari kadrodayım. Ve eğer başvuru yaparsam hem aday meslek memurluğu hem konsolosluk sınavında listelere girebileceğimi düşünüyorum puan itibariyle.

Kalkıp da burada "umarım siz de girebilirsiniz benim girdiğim listeye" gibi bir tavır inanılmaz tuhaf kaçıyor zaten o aşamaları deneyimlemiş biri için.

Benim maksadım çalışma koşulları hakkında bilgi alabileceğim, mümkünse tecrübeli insanların görüşleri. Belki kardeşi, ablası tanıdığı vardır. O kişilerin bile görüşü kabulüm.

Sizin gibilerin değil, lütfen bu başlığa yazmayın.

world is good, 4 yıl önce

Geçtigimiz hafta itibariyle cahil olan ben konsolosluk ihtisas memurlugunda mulakat listesinde olmaya hak kazandim, insallah listeye sende dahil olur, daha once girdiğin bu sınava bir daha girersin yada hemen milli egitim mudur yardimcisi olursun, valla geleceginiz anlattiklariniza göre parlak. Ülkenin size ihtiyaci var

sergerde87
Kapalı
10 Şubat 2020 10:57

isterseniz 3 yds puanınız olsun bu sizin kazanacağınızı garantilemiyor. Bende de vardı ve elendim.

e2ce
Memur
10 Şubat 2020 12:03

Bunun benim sorumla ne ilgisi var. Bakın bilginiz yoksa cansıkıntısından cevap vermiş olmak için cevap vermeyin.

Soru: x ve y işin şartları vs karşılaştırabilecek biri var mı, şartları nedir x işin diyorum. Ek bilgi olarak yds ve bölüm bilgisi veriyorum.

Cevap: isterse 3 yds puanınız olsun bu sizin kazanacağınızı garantilemiyor. Çünkü ben de elendim.

sergerde87, 4 yıl önce

isterseniz 3 yds puanınız olsun bu sizin kazanacağınızı garantilemiyor. Bende de vardı ve elendim.

johndoe66
Aday Memur
10 Şubat 2020 15:31

bu terbiyesiz tutumun yuzunden kimse sana yardimci olmaz.

e2ce
Memur
10 Şubat 2020 15:52

Terbiyesiz tutumu olan kim belli oluyor. Ve yardımını alabileceğim düzeyde insan sayısı çok az ki birkaçından yardım aldım zaten. Onların da tavrı sizin anlayamayacağınız oranda saygı çerçevesinde.

Saygılar yine de.

johndoe66, 4 yıl önce

bu terbiyesiz tutumun yuzunden kimse sana yardimci olmaz.

tratosfer
Aday Memur
10 Şubat 2020 17:09

Masallah size KİM falan düşük seviye memurluk kalır doğrudan üst düzey bir atama alırsınız bence bunun yollarını araştırın

10 Şubat 2020 18:07

Yazmasam olmazdı... bu başlığı açan şahsın derdi nedir anlayan var mı?

e2ce
Memur
10 Şubat 2020 19:42

Son yazanların hepsi aynı kişidir. Engellediğim için yeni nick ile konuma gelip, sallamaktadırlar.

Kaale almayınız.

Belma zarafeti
Aday Memur
10 Şubat 2020 19:55

Hocam siz buradakilere bakmayın, forumlarda eskisi gibi yardımlaşma yok, böyle sataşmaya gelen tiplerle dolu ortalık. Cevap yazmayın, yeterince kibarca açıklamışsınız. Arif olan anlar.

Sorunuza gelince, dış işlerinde yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi, konaklama yardımları haricinde yurt dışı tazminatı alınabilir ve çocuklar için de yardımlar alıyorsunuz. Emeklilikte de bir avantaj.

Ama mevcut mesleğiniz de iyi. Birinde sürekli ülke değiştireceksiniz, diğerinde biraz daha rahatsınız bu konuda. Bir de hangi dilden girmeyi düşünüyorsunuz?

e2ce
Memur
10 Şubat 2020 20:02

İngilizce daha yüksek ama Almanca da daha avantajlı olurum gibi hissediyorum.

İngilizce tüm dillerde aranıyor zaten, daha önce girmiştim. Bir de daha çok katılım oluyor İngilizceden.

e2ce, 4 yıl önce

Son yazanların hepsi aynı kişidir. Engellediğim için yeni nick ile konuma gelip, sallamaktadırlar.

Kaale almayınız.

soccrates
Memur
10 Şubat 2020 20:15

Bu puanlarla müdür yardımcılığı yazık olur, uluslararası ilişkiler meselelerine iyi çalışıp meslek memurluğuna çabalayın bence.

e2ce, 4 yıl önce

soccrates
Memur
10 Şubat 2020 20:18

O öyle ama Almanca'da rekabet çok fazla ve sorular nispeten zorlayıcı oluyor. İngilizce daha avantajlı olabilir.

e2ce, 4 yıl önce

İngilizce daha yüksek ama Almanca da daha avantajlı olurum gibi hissediyorum.

İngilizce tüm dillerde aranıyor zaten, daha önce girmiştim. Bir de daha çok katılım oluyor İngilizceden.

valonqar
Aday Memur
09 Mart 2020 14:20

maden puan ve yabancı diller yeterli, konsolosluk memurluğunu ne yapacaksın hocam? git meslek memurluğuna gir, işin sonu büyükelçilik.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi