Editörler : crops35
«161718192021222324252627»

kfy41
Aday Memur
14 Eylül 2018 14:03

İsteyen İşkur merkezi arayıp öğrenebilir

kfy41
Aday Memur
14 Eylül 2018 14:25

2 ay önce bu konuyu sormustum çünkü etrafımda bu konuyu görenler mevcuttu

Nordmen86, 6 yıl önce

Nihai listeye sonradan ilave olmaz değişmez o bitti

seher54
Aday Memur
14 Eylül 2018 15:56

Arkadaslar ben dün msbnin istanbul kara dikimevini aradim konustum. Evraklari tam olan kisilere ait liste msbnin sitesinde yayinlanacak dediler. Yani evragi alinan herkes mulakata giremeyecek.evragi eksiksiz teslim alinmistir seklinde olanlar girer. Kimseyi bosuna umutlandirmayin.

Oguzzz38
Kapalı
14 Eylül 2018 16:12

Valla evrakları alınan kişilerin evrakları nasıl alınıyor o zaman bu adamlar evrak kontrolü yaptılar 3 gün boyunca ve msb sitesinde yayınlanan evrakları teker teker bizden isteyerek evrakları aldılar valla diğer kurumları bilmiyorum ama bizde kontrol msb sitesinde yayınlanan istenen evrakları teker teker sorarak aldılar en sonunda da yukarıdaki işçi adayına ait müracaat evrakları tamam olarak teslim alınmıştır diye kağıt verdiler.Evrakları eksik olan vardı tamamlamaları için tekrar göndermişlerdi kontrol günlerinde

Nordmen86
Aday Memur
14 Eylül 2018 16:15

Nihai liste işkurun msb ye gönderdiği liste oraya sonradan ilave olmaz böyle bi usül Yok sonradan birisi çıksa bu kişinin ismi listede yoktu nerden ilave oldu dese sıkıntı olur yeterli sayıda kişi yoksatekrar ilan verilir msb ye verdiğimiz evraklarda yanlışlık yada eksiklik varsa msb mülakata çağırmaz

Tillolu56
Aday Memur
14 Eylül 2018 16:15

Bende evrakları eksiksiz teslim ettim bi kaç kişinin evraklarında eksik vardi dediler tamamla gel

Tillolu56
Aday Memur
14 Eylül 2018 16:16

Bu arada diyarbakır a başvuran varmı burda ben oto makinistine basvurdum

avcı93
Memur
14 Eylül 2018 17:08

Arkadaşlar Ağustos ayın da Sahil güvenlik komutanlığının 74 işçi ilanına başvurmuştum. Mülakata gittiğimiz gün Nihai listede olan bir kişinin evraklarının eksik olduğunu, bu yüzden o kişinin yerine işkur tarafından yedeklerden 1 kişinin gönderildiğine şahit oldum. Yani olmaz diye birşey yok oluyor.

Nordmen86
Aday Memur
14 Eylül 2018 17:17

İşkurun listesinde yedek diye bi kavram yok 2 kişi alınacaksa 3 katı yani 6 kişiyi işkur gönderir liste gitti sen listeye baktın sonra mülakat günü gittin listede olmayan kişiler var bide o olmayan kişilerin işe alındığını düşün hayırdır demezmisin

avcı93, 6 yıl önce

Arkadaşlar Ağustos ayın da Sahil güvenlik komutanlığının 74 işçi ilanına başvurmuştum. Mülakata gittiğimiz gün Nihai listede olan bir kişinin evraklarının eksik olduğunu, bu yüzden o kişinin yerine işkur tarafından yedeklerden 1 kişinin gönderildiğine şahit oldum. Yani olmaz diye birşey yok oluyor.

avcı93
Memur
14 Eylül 2018 18:42

Yedek liste diye bir şey olmadığını biliyorum,durumu anlatabilmek için yedek dedim.Sınav günü listeyi gördük sonradan gelen kişinin ismi var listede.Kpss puanınıda gördük. Aynı durum bizlerinde başına gelebilir. Daha önce internette okumuştum. Listeye giren ancak istenilen evrakları teslim edemeyen, veyahut başka sebeplerden ötürü listeden çıkarılmak zorunda kalan biri olursa yerine puan sıralamasına uygun şekilde bir kişi listeye dahil edilebilir diye Sanırım listeye girip mülakata gelmeyenin yerine başkası gönderilmiyor.Ancak listeye girip herhangi bir şekilde mülakata girmeye hak kazanamayan kişi yerine bir şekilde puan sıralamasına göre bir kişi gönderiliyor.

Nordmen86, 6 yıl önce

İşkurun listesinde yedek diye bi kavram yok 2 kişi alınacaksa 3 katı yani 6 kişiyi işkur gönderir liste gitti sen listeye baktın sonra mülakat günü gittin listede olmayan kişiler var bide o olmayan kişilerin işe alındığını düşün hayırdır demezmisin

avcı93
Memur
14 Eylül 2018 18:47

Ek liste gönderme

MADDE 14 ? (1) Talepte bulunan kamu kurum ve kuruluşları, Kurum tarafından gönderilen

listelerdeki adayların genel ve özel şartları taşıyıp taşımadığını, sınavdan önce inceler; başvuru

sahiplerine ilişkin ispatlayıcı belgeleri saklar. Kamu kurum ve kuruluşları, durumu talep

şartlarına uymayan adayları, isimleri ve belgeleriyle birlikte Kuruma ileterek, aynı sayıda ve aynı

listeden, sıra gözetilerek bir defaya mahsus olmak üzere ek liste gönderilmesi talebinde bulunabilir.

Nordmen86, 6 yıl önce

Oguzzz38
Kapalı
14 Eylül 2018 20:32

Buda saçma işte.3 günlük evrak kontrolne için yapıldı o zaman hala benim kafamın karıştığı nokta burası.Msb bu kurumlara evrak kontrol süresi vermedi mi verdi.Bizim kurumda msb sitesinde istenilen belgeleri tek tek sorarak bizden aldılar tekrardan bu evraklar incelenmez ki.Her aklına düştüklerin de inceleyecek olursa bu mülakat tarihi hiç gelmez ki.Benkendi açımdan evraklarımı vermişim adam bakmış incelemiş kabul etmiş başkabirisi çıkıp ben bunu kabul etmiyorum mu diyecek çocuk oyuncağı mı buya

Oguzzz38
Kapalı
14 Eylül 2018 20:43

burada şu ayrıntı önemli ama.Kurum evrak kontrolü yapmasa msb sınavdan önce inceleme yapar ama msb zaten bu kurumlara söylemiş arkadaş sen evrak kontrolünü yap uygun olanların listesini bana gönder msb ayrıyeten inceleme yapmaz yapacak olursa bu süre 3-4 ay sürer yani 4500 kişiyi bir kurum nasıl incelesin.kurumdaki Kişiler evrakları kontrol ediyor ve uygun olanların listesini msb bildiriyor bunun dışın da msb felan inceleme yapmaz arkadaşlar.

fatihkorucu
Aday Memur
14 Eylül 2018 21:52

merhaba bu söylediğinize göre ek liste tercihini işçi alımı yapan kurumun tercihine bırakmış gerek görürse ek liste isteyebilir gerek görmez ise istemeyebilir bence listelerdeki kişi sayısı alım yapılacak kişi sayısından fazla ise ek listeye gerek duymayabilir
avcı93, 6 yıl önce

Ek liste gönderme

MADDE 14 ? (1) Talepte bulunan kamu kurum ve kuruluşları, Kurum tarafından gönderilen

listelerdeki adayların genel ve özel şartları taşıyıp taşımadığını, sınavdan önce inceler; başvuru

sahiplerine ilişkin ispatlayıcı belgeleri saklar. Kamu kurum ve kuruluşları, durumu talep

şartlarına uymayan adayları, isimleri ve belgeleriyle birlikte Kuruma ileterek, aynı sayıda ve aynı

listeden, sıra gözetilerek bir defaya mahsus olmak üzere ek liste gönderilmesi talebinde bulunabilir.

kfy41
Aday Memur
14 Eylül 2018 22:28

Şuan ek Liste oluşturuldu 3 katı fazla kişiyle inceleme yapıyor iskur kurumunuzda görürseniz şaşırmayın

mmemurad
Aday Memur
15 Eylül 2018 09:37

dediği doğru o kişi bendim benden önceki kişi evraklarını teslim etmediği için nihai listenin içindeki ilk sıradan benim gelmemi söylediler. Beni de çok şaşırtmıştı

avcı93, 6 yıl önce

Tillolu56
Aday Memur
15 Eylül 2018 10:36

Arkadaşlar şimdi mülâkat tarihi ile ilgili bir bilgisi olan varmı 2 ayıda geçti evrak teslim edeli nie halen çağırmıyorlar bi sıkıntı var gibi sanki askıya alınmış bana öyle geliyor

Tillolu56
Aday Memur
15 Eylül 2018 10:38

Ben cimere de yazdım ayın 29 unda halen cevap vermediler minimum iki üç gün sürüyordu cevap yazmalar

UĞUR USLU
Aday Memur
15 Eylül 2018 10:41

Beyler whatsapp grubumuz var buyrun gelin Bu bağlantıyı takip ederek WhatsApp grubuma katılabilirsin: https://chat.whatsapp.com/8W5fsIaP6QMIyfWkUOnrMQ

Oguzzz38
Kapalı
15 Eylül 2018 11:07

Askıya alınma söz konusu değilmiş.Kurumu aradığım zaman açıklanmama nedeni acaba alımların iptal olabilmesi durumu olabilir mi dediğim de öyle bir şey söz konusu olamaz demişti.Msb yeni ilanaçtı belki de onun evrak kontrolünü bekliyor olabilirler demişti.İki tane alım ilanı açtı msb almayacağı yere ilanı neden açsın ki önce 1500 alım ilanı açtı buna ek olarak tekrar alım ilanı açtı.Alımlar iptal olmaz yanı merak etmeyin.

Toplam 2644 mesaj
«161718192021222324252627»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi