Editörler : Lanet

30 Ocak 2013 11:49

koşu bandımı? bisikletmi?

bence koşu bandı,evde bisiklet olmasına rağmen ben spor merkezine gidiyorum koşu bandında yürüyüş yapıyorum,tempolu yürüyorum,koşuyorum ama bisiklette sadece çeviriyorsun:)

elifderinsu
Kapalı
30 Ocak 2013 11:55

en iyi koşu bandı hangisidir.eğimli yolda yürüyormuşsun gibi olanları var.

blueank06
Şube Müdürü
30 Ocak 2013 14:49

en iyi koşu bandı, parklarda koşmaktır, neden dersen bir süre sonra bantta yürümekten sıkılıyorsun, ayrıca bantta uzun süreli koşamazsın.

elifderinsu
Kapalı
30 Ocak 2013 14:53

bantta hızını arttırınca istersen koşma :)

ben stadda yürüyüş yapıyodum tempolu yüryemiyordum,koşmaya çalıştım koşamadım

ama koşu bandı azar azar hızlandırıyor.

blueank06, 11 yıl önce

en iyi koşu bandı, parklarda koşmaktır, neden dersen bir süre sonra bantta yürümekten sıkılıyorsun, ayrıca bantta uzun süreli koşamazsın.

blueank06
Şube Müdürü
30 Ocak 2013 15:23

koşu bandı bi mucize falan değil, en güzeli doğal çevrede yürümek, ben koşu bandında koşmayı sevmiyorum kasıyo beni.

Ama ağaçların içinde kuş sesleriyle yürümek iyi geliyor, bu doğa yürüyüşlerinde de msafe ortalama hız kalori hatta daha detaylı bilgileri ölçmek mümkün.

Nasıl mı?

Android uygulamaları var mesela ben sport stark kullanıyorum, bu programı telefonun yüklersen, gps i açarak sana hertürlü veriyi sağlıyor.

Geçen pazar mesela 12 km yürüdüm, oralama hızım 6,5, süresi ise 1 saat 53 dk civarıydı.

Hızlı tempoda yürümek kalp ritmini yükselteceği için, tabi bu ritm nasıl hesaplanıyor önce onu belirteyim, yaşınıza göre 120 nin üzerinde ritm sağlamak için ortalam 6 km/s üzerinde bir hızla yürümelisiniz, bu hıza çıktığınızda nefes alış verişiniz düzene girecek, sonrasında beyniniz yağ yakımı için devreye girecek ve normal hızda yürümeden daha hızlı seviyede yağ yakımı sağlayabileceksiniz, bunun için interval kardiyo gibi seçeneklerde var ama ben hitss yapmıyorum çünkü ani hız yüklenme kalbe zararı olabilir.

elifderinsu
Kapalı
30 Ocak 2013 15:30

tamam doğada bir yoldan yürümeye başladıysan sonunu getirmen gerekiyor.

koşu bandında 5 te yürüyorum 5dk., sonra 6 da tempolu yürüyüş 5dk ,sonra 7 de koşu 10dk boyunca ne yağmur çamur derdi var, ne köpek derdi var:)

elifderinsu
Kapalı
30 Ocak 2013 15:32

toplamda 20 dk üzerinde kalıyorum,

elifderinsu, 11 yıl önce

tamam doğada bir yoldan yürümeye başladıysan sonunu getirmen gerekiyor.

koşu bandında 5 te yürüyorum 5dk., sonra 6 da tempolu yürüyüş 5dk ,sonra 7 de koşu 10dk boyunca ne yağmur çamur derdi var, ne köpek derdi var:)

blueank06
Şube Müdürü
30 Ocak 2013 15:44

Benim söylediğim program sayesinde bu ölçümleri çok rahat yapabilirsin.

fatih0142
Aday Memur
01 Şubat 2013 12:35

bende eliptik bisiklet var ve her kası çalıştırıyor,oturarak yapamıyorsun o biraz yoruyor ama pedallarda yapınca inan yarım saatte pestilin çıkıyor,bence en iyisi eliptik göbek bölgesi içinde süper

renesmee
Kapalı
01 Şubat 2013 12:39

doğal çevrede yürüyoruz tamamda aşırı kar yüzünden 2 gündür çıkamıyorum..bazı çevreler yürüyemeye müsait değil..tek yürüyemiyorum korkuyorum konuyu komşuyu kandırmaya çalışıyorum..

hem hava iyi olcak sonra komşuların havası iyi olcak ondan sonra yürü..

Argoth
Daire Başkanı
01 Şubat 2013 22:01

Şehirlerimizde park, orman gibi alanlar hızla azaldığı için koşmak yürümek bile lüks haline geliyor. Tabiki en iyisi doğal yoldan olanı dışarıda koşmaktır ancak konuya dönersek kesinlikle koşubandı ve kaliteli olanı. Ucuz kalitesiz olanlarda özellikle birazda kilo varsa bantın takılması koşma hissi vermemesi ve arızaları vs sıkıntı yaşarsınız. Yürüyüş alanı kesinlikle 40cmden geniş olsun.
Aslında kaliteli bir spor salonu tercih edilse daha iyi hem profesyonel ürünlerle rahat çalışırsınız hem de kendinizi şartlayacağınız için kaytarmaz, spora devam edersiniz

renesmee, 11 yıl önce

doğal çevrede yürüyoruz tamamda aşırı kar yüzünden 2 gündür çıkamıyorum..bazı çevreler yürüyemeye müsait değil..tek yürüyemiyorum korkuyorum konuyu komşuyu kandırmaya çalışıyorum..

hem hava iyi olcak sonra komşuların havası iyi olcak ondan sonra yürü..

dastini
Aday Memur
19 Şubat 2013 11:16

bu tür ürünlere verilen paraya yazık..

canan cankız
Aday Memur
10 Nisan 2013 17:16

Bayanlar her zaman dışarıya çıkamıyor bu nedenle koşu bandını genel de bayanlar tercih ediyor.Erkeler her yerde koşabilecekleri için sanırım hep bisikleti tercih ediyorlar.
Tabiki bence de koşu bandı.

renesmee
Kapalı
24 Nisan 2013 15:10

almaya karar verdim..marka öneren varmı? bayanlar için şarttt...1 haftadır yürüyüş yapamıyorum:(

teye
Şube Müdürü
06 Mayıs 2013 00:18

son çıkan ürünlerin hemen hemen hepsi iidir

ama koşu bandı alırken yürüme alanının genişliğine ve tartan zemin özelliğine bakmalısın

eğimli alacaksan da otomatik olanını tercih edersen pratik kullanım olur

hız limitine ve porgramına çok takılma derim.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi