Editörler : swat3410

pls.pls
Aday Memur
25 Haziran 2019 18:00

Taaam taam inandık.
focus3489, 5 yıl önce
Ulan at kafası iyi oku ısrar ettiği için dedim

vitoscaletta
Şube Müdürü
25 Haziran 2019 23:00

ben onlardan biri olduğumu düşünmüyorum. sanıyorum polissiniz o yüzden beni anlamanızı beklerim. ilk başta istekli olup sonrada istifa etmek için çabalayan adamlara şaşarım meslek her ne kadar zor olursa olsun şarj görevi ne kadar yıldan yıla değişkenlik gösterirse göstersin üzerindeki üniformada polis yazısı,rozetin ve silahın her şeye kadir diye düşünüyorum

akin13030, 5 yıl önce
kardes davulun sesi uzaktan hos gelir.. cok gordum. u meslege asik olarak gelip simdi kcmaya calisan adami.. ison icine girdimi her sey degisiyor.

KamboçyaLıı
Aday Memur
26 Haziran 2019 03:10

abi bunlar bilmez bunlar anlamaz bunlar çomar,bunlar yasa nedir kanun nedir nerden bilsinler ki,bunlar gelir gelir gider,bu zihniyet bu cehalet bitmesi lazım,bunların ki polislik değil cehalet cehalet,başka kurumdaki adama yiyorsa kanun dışı birşey yap bakalım ne oluyor ... Cahil; bilmediğini bilmeyendir
bayofke, 5 yıl önce

Kazanılmış hak mantığı vardır.

Yukarda Polyanna nın dediği gibi mesleğe girdiğimizde bize sunulan meslekte 1 defaydı şark süresi.

2 ye mi çıkarılmak isteniyor, çıkardıktan sonra ki polislere uygularsın çünkü onlara sunulan meslekte 2 defa şark süresini bilerek girerler. Bunda bir beis yok.

Hak verilir, var olan hak elden alınmaz..

Anayasa aykırıdır.

Devlet hakkı korumakla görevlidir.

Lehe olan hak, bütüne uygulanır. Aleyhte olanı bütüne uygulanmaz

Bu sadece Polis teşkilatına geçerli bir kaide değildir.

Polise 3600 verirsin çalışma saatini düzenlersin bunlar haktır bütüne uygulanır, ama bir yerden vereyim bir yerden geçireyim nantığıyla devlet hareket etmez.

Belli ki askersin. Yanlış soru soruyorsun. Kazanılmış hak konusunu araştırmanı tavsiye ederim. astsubayın doğu görev süresi sizin için problem ise sizde onu dile getirebilirsiniz. 3 e, 2 ye indirilebilir. Bu da bütüne uygulanır. Devlet şunu demez doğu görev sürenizi 2 ye indirdim ama sadece yeni astsubaylara uygulayacam eskiler 4 e devam demez. Lehe dir çünkü. Ya da 2 ye indirdim 3600 elnizden alıyorum demez. Kazanılmış haktır. Anladın mı?

ahmedvehbi
Aday Memur
27 Haziran 2019 09:14

burayı iskandinav ülkeleri ile karıştırdınız galiba kamu yararı diyip her türlü kazanılmış hakkı alabilirler. Mecburi hizmet süresini bitirip istifa etmiş özel hava yollarında çalışan pilotlara bile mecburi hizmetiniz uzadı göreve gelmezseniz pilot lisansınız iptal edilecek diye khk çıkarıldı.Mahkemeler de bunu onayladı. Ayrıca jandarmaların şark görevi 3'tü onu da 4'e çıkardılar.

bayofke, 5 yıl önce

Kazanılmış hak mantığı vardır.

Yukarda Polyanna nın dediği gibi mesleğe girdiğimizde bize sunulan meslekte 1 defaydı şark süresi.

2 ye mi çıkarılmak isteniyor, çıkardıktan sonra ki polislere uygularsın çünkü onlara sunulan meslekte 2 defa şark süresini bilerek girerler. Bunda bir beis yok.

Hak verilir, var olan hak elden alınmaz..

Anayasa aykırıdır.

Devlet hakkı korumakla görevlidir.

Lehe olan hak, bütüne uygulanır. Aleyhte olanı bütüne uygulanmaz

Bu sadece Polis teşkilatına geçerli bir kaide değildir.

Polise 3600 verirsin çalışma saatini düzenlersin bunlar haktır bütüne uygulanır, ama bir yerden vereyim bir yerden geçireyim nantığıyla devlet hareket etmez.

Belli ki askersin. Yanlış soru soruyorsun. Kazanılmış hak konusunu araştırmanı tavsiye ederim. astsubayın doğu görev süresi sizin için problem ise sizde onu dile getirebilirsiniz. 3 e, 2 ye indirilebilir. Bu da bütüne uygulanır. Devlet şunu demez doğu görev sürenizi 2 ye indirdim ama sadece yeni astsubaylara uygulayacam eskiler 4 e devam demez. Lehe dir çünkü. Ya da 2 ye indirdim 3600 elnizden alıyorum demez. Kazanılmış haktır. Anladın mı?

ahmedvehbi
Aday Memur
27 Haziran 2019 09:16

kim çomarmış bir önceki cevabıma bak bakalım sizin dünyadan haberiniz yok. Mesleğe başladığında 10 yıl olan okulları kapatılmış ve yeni alım yapılmayan uzman jandarmaların bile mecburi hizmet süresini 15 yıla çıkardılar. Ne kazanılmış hakkından bahsediyorsunuz.

KamboçyaLıı, 5 yıl önce
abi bunlar bilmez bunlar anlamaz bunlar çomar,bunlar yasa nedir kanun nedir nerden bilsinler ki,bunlar gelir gelir gider,bu zihniyet bu cehalet bitmesi lazım,bunların ki polislik değil cehalet cehalet,başka kurumdaki adama yiyorsa kanun dışı birşey yap bakalım ne oluyor ... Cahil; bilmediğini bilmeyendir
Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi