Editörler : Pangaea

Yasaklı
22 Nisan 2008 22:23

İşletme mezunu okul bittikten sonra ne yapar

yüksek lisans nasıl yapılır müfettişlik sınavlarına girilir mi işletme mezunu memur neler yapabilir

arkadaşlar görüş ve bilgilerimizi paylaşalım lütfen

didem_ergin
Kapalı
22 Nisan 2008 22:36

y.lisans da yapabilirsin,müfettişlik sınavlarına da hazırlanabilirsin,kpss a'ya da b'ye de girebilirsin,bankalara girebilirsin,özel sektörde çalışabilirsin.

alternatifin çoktur önemli olan ne istediğini bilmek.

maliye bakanlığının sayfasını takip etmeni öneririm bir sürü sınav yapıyorlar ancak kpss puan şartı arıyorlar.

önce ne yapmak istediğine karar vermelisin...

gakkoss
Yasaklı
23 Nisan 2008 01:23

ben zaten memurum düz memur işletme mezunu olduktan sonra müffettiş olması için ne yapması lazım peki

gakkoss
Yasaklı
23 Nisan 2008 18:05

güncel

gakkoss
Yasaklı
24 Nisan 2008 00:42

arkadaşlar işletme mezunu yokmu aranızda

can123
Genel Müdür
24 Nisan 2008 11:46

galiba idari hakim olabilirsin.

kotums
Daire Başkanı
24 Nisan 2008 15:15

Arkadaşım özelde dersen torpil lazım iyi bir yer için.Ama kamu dersen kpss den 80.85 ten aşağı düşmeyeceksin ve hangi kurumu tutturursan gireceksin.Hatta puanın düşükse yer seçmeyeceksin.Neresi olursa gireceksin.Bunun içinde memurlar neti takip etmen yeterli.Daha ayrıntılı soru sorarsan bilgi vermeye çalışırım.(bende yıllar önce bitiren işsizlerdenim)

gakkoss
Yasaklı
24 Nisan 2008 19:33

müfettiş yardımcılığı oluyormu acaba onu araştırayım barii

gakkoss
Yasaklı
24 Nisan 2008 19:37

idari hakimlik nasıl oluyor arkadaşlar

okty0099
Kapalı
24 Nisan 2008 20:54

yada benim gibi 1 yıl acemilikten sonra taş kaplama ustası olabilirsiniz ne olsa bir işletme mezunu olarak iş bulamdığım için hala bu işi yapıyorum buda bir alternatif... tavsiye ederim....

gakkoss
Yasaklı
24 Nisan 2008 23:54

kardeşim ben zaten memurum kalsın sağol senin tavsiyelerin amacım oluyormu gerçekten müffettiş yardımcılığı sınavı veya idari hakimlik nasıl oluyor onu öğrenmek

gakkoss
Yasaklı
25 Nisan 2008 03:56

güncel

25 Nisan 2008 09:22

Yüksek lisans yapabilirsin çalıştığın için en uygunu tezsiz o da çok pahalı, üstelik yüksek lisans ne işe yarar onu da bilmiyorum.

Müfettiş yardımlığı için KPSS A'ya girip, yeterli puanı alıp ilanları takip etmen lazım.

gakkoss
Yasaklı
26 Nisan 2008 19:43

ben işletme mezunu olaarak müfettiş yardımcılığı için kpps A YA GİRMEM LAZIM PTESİ FORMLAR VERİLİYOR BEN KAÇ OTURUMA GİRMEM GERKİYOR

26 Nisan 2008 20:35

Sınavın 3. ve 4. oturumunda hangi konuların kapsandığı kılavuzda belirtilir.

Herhangi birini veya üç oturuma katılmayı da tercih edebilirsin.

İşletme, Maliye, İktisat, Hukuk vs. gibi mesleki konular.Bu konular üzerinden onlarca puan hesabı yapılıyor.Nereye hangi puan hesabıyla alım olacağı da aynı kılavuzda oluyordu.

En doğru bilgi kılavuzda.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi