Editörler : crops35

atwa
Aday Memur
27 Ocak 2021 16:04

atandıktan sonra tezsiz yük lisans yaptırılacak

ayisba81
Aday Memur
28 Ocak 2021 10:13

arkadaşlar, twitteriniz varsa, https://www.memurlar.net/haber/915410/milli-egitim-bakani-ndan-formasyon-aciklamasi.html yapıp bakanı etiketleyip, bakanım atandıktan sonra formasyonu biz vereceğiz dediniz siz puanı alıp gelin yeter dediniz. dediğiniz gibi yaptık. şu anda kılavuzda formasyonu olmayanlar başvuramıyor. engelli olarak mağdur oluyoruz kılavuzda değişiklik yapılarak en azından formasyonu olmayanlar da atanabilir denilse. diye mesaj atabiliriz gündem oluşturabiliriz.

İsmail2159
Kapalı
28 Ocak 2021 12:02

milli eğitim bakanı kendisi NTV ekranında formasyonu kaldırıyoruz. atandıktan sonra gerekirse meslek belgesini biz ücretsiz vereceğiz dedi. sayın bakan sözünüzde durun. bir felsefe bölümü mezunu olarak başvuru dahi yapamıyorum. nasıl atanıp öğretmen olacağım. bir de 01 ocak 2021 itibariyle pedagojik formasyon yürürlükten kaldırılıyor. ama 01 şubat 2021 de zorunlu oluyor. bari bizim de başvurmamıza müsade etseydiniz. onu dahi yapmıyorsunuz. CİMERE'e yazın arkadaşlar

29 Ocak 2021 00:05

Arkadaşlar ben bir şey sorabilir miyim öğretmen olmak için ister formasyon olsun isterse

tezli-tezsiz yüksek lisansı olsun LİSANS Üzerinden EKPSS girmesi yeterli mi

suverek
Şube Müdürü
29 Ocak 2021 01:10

Evet yeterli.

EFSANEYILDIZI, 3 yıl önce

Arkadaşlar ben bir şey sorabilir miyim öğretmen olmak için ister formasyon olsun isterse

tezli-tezsiz yüksek lisansı olsun LİSANS Üzerinden EKPSS girmesi yeterli mi

suverek
Şube Müdürü
29 Ocak 2021 01:14

👍

ÖzgeÖzgür, 3 yıl önce

Formasyonu olmayanlar malesef tercih yapamıyor arkadaşlar. klavuzda açıkça yazıyor.

ayisba81
Aday Memur
29 Ocak 2021 10:14

https://www.sondakika.com/haber/haber-selcuk-pedagojik-formasyon-kim-ogretmenlik-13403520/

bakanımız her yerde açıkladı siz kazanın biz vereceğiz formasyonu dedi. bakanımıza güvenmeyip de kime güveneceğiz. o kadar sözler verildi tutarlar herhalde...

ÖzgeÖzgür
Aday Memur
29 Ocak 2021 11:39

Hocam klavuzda malesef böyle bir madde geçmiyor. Ona istinaden ne yazık ki formasyonu olmayanlar tercih yapamayacak dedim.

ayisba81, 3 yıl önce

https://www.sondakika.com/haber/haber-selcuk-pedagojik-formasyon-kim-ogretmenlik-13403520/

bakanımız her yerde açıkladı siz kazanın biz vereceğiz formasyonu dedi. bakanımıza güvenmeyip de kime güveneceğiz. o kadar sözler verildi tutarlar herhalde...

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
29 Ocak 2021 13:05

söz uçar yazı kalır ilkemizdir lafını hiç mi duymadın ? bü ülkede hangi bakanlar hangi siyasetçiler ne sözler verdilerde tutmadılar hiç mi bilmezsin :D :D :D

ayisba81
Aday Memur
29 Ocak 2021 13:07

yazmadığının farkındayım, sadece verilen sözlerin tutulması için gündem oluşturma farkındalık yaratma çabasındayım. her kanala çıkıp formasyonu almayın dediler, hatta formasyon açan ünivlere yazı gönderip kapattırdılar. yoksa biz para verip alırdık ama açılmadı. ya kılavuzu yayınlayan meb personelin bakanın sözlerinden haberi yok ya da verilen sözler tutulmuyor, tutulmayacaksa da söz vermenin alemi yok. ekstra birşey istemiyoruz sadece verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz

ayisba81
Aday Memur
29 Ocak 2021 13:13

hepsini duydum, fakat formasyon açılmadı ki alabilelim. açılanlar da bakan yardımcısının gönderdiği yazıyla iptal edildi. yani olmayan birşeyi nasıl alacaktık ki.https://formasyonhaber.net/formasyon-programinin-kapatildigini-duyurdu/

hiç mi araştırmazsınız hiç mi okumazsınız

ackenbenbendegilim, 3 yıl önce

söz uçar yazı kalır ilkemizdir lafını hiç mi duymadın ? bü ülkede hangi bakanlar hangi siyasetçiler ne sözler verdilerde tutmadılar hiç mi bilmezsin :D :D :D

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
29 Ocak 2021 13:28

ben onu okumam. çünkü benim ilgi alanım değil. fakat sizin gerçekleri kabullenemeyişiniz beni üzüyor. istediğiniz yere yazın sonuç değişmeyecektir.

ayisba81, 3 yıl önce

hepsini duydum, fakat formasyon açılmadı ki alabilelim. açılanlar da bakan yardımcısının gönderdiği yazıyla iptal edildi. yani olmayan birşeyi nasıl alacaktık ki.https://formasyonhaber.net/formasyon-programinin-kapatildigini-duyurdu/

hiç mi araştırmazsınız hiç mi okumazsınız

ayisba81
Aday Memur
29 Ocak 2021 13:34

belki kılavuz değişmez. ama ben geçmişte kılavuzların güncellendiğini gördüm. belki yüzde doksan sizin dediğiniz gibi olacak. ama değişmesi için elimden geleni yapıp gündem oluşturabilmek için boş oturmuyorum. sırf twitterde gündem oldu diye kaç tane adamı hapisten çıkarıp geri içeri tıktılar. demekki değişebiliyormuş. biz haksızlık istemiyoruz sadece iyi puan alın yeter denildi ülkenin ana akım medya kanallarında. hakkımızı istiyoruz. haksızlık karşısında susmamak gerekiyor. herşeyi kabullenirsek yarın birgün başımıza neler gelir. vur ensesine al lokmayı yani öyle mi olalım. medyada gündem olursa bakarsınız kılavuz güncellenir

ayisba81
Aday Memur
29 Ocak 2021 13:37

kral çıplaksa hayır giyinik mi diyelim. bir çocuk kadar olamayıp kral çıplak demeyelim mi, formasyonlular atansın tezsiz yüksek lisanslar atansın hakları yenmesin. eğer önce atanın sonra biz formasyonu verelim diyorlarsa ve bu sistem yanlış sa formasyonu tekrar açsınlar parasını verip biz de alalım. kimsenin hakkı yenmesin.

Egeduy
Memur
29 Ocak 2021 23:36

Formasyonu olmayanları atayacağız dediler atandıktan sonra eğitim vereceğiz dediler haklısınız fakat kılavuzda formasyonu olmayanlar başvurabilir ibaresi olsa bile 2. Öncelikli alacaklar bence eğitim fak. Mezunu atanacak hala açık varsa formasyonsuz olanlar atanacak bu da imkansız gibi. Keşke bu kadar bölüm acilmasaydi da insanlar da boş yere umutlanmasaydı

30 Ocak 2021 00:09

Benim anladıgım kadarıyla 1 ocak 2021 e kadar formasyonu alanlar başvuru yapabilecek. umarım bundan sonraki alımlarda sayın bakanın dediği gibi siz atanın biz verecegiz dediğine bunun olacağı kanaatindeyim bekleyip görelim

Toplam 56 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi