Editörler : oto-danisman-expert
03 Ocak 2019 13:21

Motor arıza ışığı

Merhaba arkadaşlar benim 2016 model 1.4 benzin lpg li 50000 km de fiat egea aracım var aracım da sürekli olarak motor arıza ışığı yanıyor iki farklı yetkili servise gittim biri katalizör arızalı değişimi gerekli dedi ama değiştirsekte lpg den dolayı yine yanabilir dedi diğeri katalizör anlık okuma hatası vermiş bi problem yok dedi arada ışık yakabileceğini söyledi bir de bilmiyorum alakası var mı ama araç boşta rölantide çalışırken debriyaja basınca devir yükseliyor bu konular hakkında bilgisi olan veya bu sorunlardan kurtarıcak bildiği yer olan var mı?

mk02mk
Aday Memur
03 Ocak 2019 13:32

LPG den dolayı hiç uğraşma malzeme değiştirmek le ne Yaparsan yap yakar.arabanın orjinali benzinli olduğu için LPG yi kirli yakıt olarak görüyor ondan yapıyor.bütün LPG li Alman arabalarında var

aliokumus22
Aday Memur
03 Ocak 2019 14:23

ama araç 15-20 gündür benzinde yine yanıyor

mk02mk, 5 yıl önce
LPG den dolayı hiç uğraşma malzeme değiştirmek le ne Yaparsan yap yakar.arabanın orjinali benzinli olduğu için LPG yi kirli yakıt olarak görüyor ondan yapıyor.bütün LPG li Alman arabalarında var

JanissaryWolves
Daire Başkanı
05 Ocak 2019 20:36

Benzinde sönmüyorsa bir yerlerde problem vardır. Lpg de yanar diyen usta senin başından savıyor

aliokumus22
Aday Memur
07 Ocak 2019 16:15

katalizör arızalı büyük ihtimal katalizörü tamir ettireceğim bi yer bilen var mı?

JanissaryWolves
Daire Başkanı
08 Ocak 2019 13:48

İyi bir yere götür tamir ettik diye içini boşaltmasınlar muayeneden geçmez

aliokumus22
Aday Memur
11 Ocak 2019 11:08

istanbul avrupa yakasında iyi bi yer nerden bulabilirim bilmiyorum

20 Ocak 2019 20:07

Aslında kirli yakıt olarak göremez.... benzin değerlerine göre ayarlanmış okuyucu lpg deperkeri düşük olduğu için hata veriyor o kadar....

mk02mk, 5 yıl önce

mk02mk
Aday Memur
21 Ocak 2019 20:48

Hocam LPG için mi yoksa diğer tamir işi için mi
aliokumus22, 5 yıl önce

istanbul avrupa yakasında iyi bi yer nerden bulabilirim bilmiyorum

aliokumus22
Aday Memur
22 Ocak 2019 17:08

araç benzinde de ışık yakıyor onun diğer tamir işlemi için

mk02mk, 5 yıl önce
Hocam LPG için mi yoksa diğer tamir işi için mi

mk02mk
Aday Memur
23 Ocak 2019 00:15

Kocasinan sanayi sitesinde gittiğim Samsunlu bi tAmirci var adı Burhan işçiliği çok temiz gereksiz işlem de yapmıyor Arbanın sağını solunu topluyor senin söylemediğin küçük ayrıntıları bile.ücret konusuna gelince iyi para da alıyor. İstersen yönlendiririm seni
aliokumus22, 5 yıl önce

araç benzinde de ışık yakıyor onun diğer tamir işlemi için

09 Şubat 2019 19:56

subap ayarina bagli tekleme oluyor cok fazla masraf cikardilar bilgisi olan varmi ???

JanissaryWolves
Daire Başkanı
10 Şubat 2019 10:51

subap ayarı çok maliyetli bir şey değil

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi